PREZYDENCI UTOPILI KOMOROWSKIEGO - JAK W TYCHACH

W ubiegłym tygodniu kandydat do reelekcji Bronisław Komorowski spotkał się na Śląsku i Małopolsce z samorządowcami. Obiecał wsparcie w ramach programów regionalnych i otrzymał wsparcie licznych samorządowców – tych związanych z PO ale także pozostających w zupełnie innych koalicjach a często w opozycji do partii Ewy Kopacz. Wygląda na to, że w skali kraju zostanie powtórzony wariant zastosowany w wyborach do Senatu w Tychach – w rezultacie wygrał kandydat PiS Czesław Ryszka.
Prezydent Bronisław Komorowski prezentuje się jak dobry gospodarz całej Polski. W ramach tego rozwiązania przyjechał do Województwa Śląskiego, spotkał się ze związkowcami oraz prezydentami miast. 29 prezydentów miast w tym Katowic, Tychów, Sosnowca, Chorzowa, Zabrza, Wodzisławia Śląskiego, Gliwic, Rudy Śląskiej, Bielska-Białej i Mysłowic. Obiecano fundusze i ogólnie troskę prezydenta z całej Polski o samorządność. Ciekawe są wsparcia ze strony miast, gdzie miejscowa PO jest w opozycji (m.in. Katowice, Gliwie, Zabrze, Ruda Śląska) a także prezydenci kojarzeni z SLD (Kraków, Rzeszów). Argumenty prezydenta i rządu musiały być bardzo mocne. Lider śląskiego SLD poseł Marek Balt mówił w Telewizji Republika o naciskach i sugestiach co do podziału funduszy unijnych przez instytucje rządowe i samorządowe. Ale to pewnie tylko plotki i pomówienia. Wszak partia z obywatelskością w nazwie w życiu nie nastawałaby
Istnieje jeszcze inna teoria na temat przyczyny tego konwentu. Może to po prostu casting do władz Związku Miast Polskich. Z partii politycznych największe wpływy ma tam PO – może podwładni Ewy Kopacz posuną się trochę aby zrobić miejsce dla paru bezpartyjnych kolegów. Na Śląsku trwa także targ o władzę w Górnośląskim Związku Metropolitalnym pomiędzy PO a grupą bezpartyjnych prezydentów.
Na szczęście w wyborach głosują mieszkańcy miast a nie wyłącznie ich prezydenci. Ten wariant poparcia trochę zalatujący PRL-em już ćwiczono. Przy okazji wyborów uzupełniających do Senatu w Tychach, Mysłowicach i Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim. Kandydata PO Michała Gramatykę poparli wszyscy bez wyjątku prezydenci, starosta i wójtowie (Tychy, Mysłowice, Bieruń, Chełm Śląski, Bojszowy, Imielin). Jedynie pani burmistrz Lędzin zamiast podpisywać kwity poparcia kandydatowi PO udała się na spotkanie z kandydatem PiS Czesławem Ryszką. Czesław Ryszka wygrał wybory uzyskując 56,5% głosów. Andrzejowi Dudzie tyle wystarczy do zwycięstwa.
Metoda jazdy na wsparciu prezydentów miast nie wystarczyła w Tychach – nie wystarczy także w Polsce. Prezydent Komorowski wyjdzie na gospodarza każdego domu, ale raczej w  stylu Anioła.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-02-2015 [09:21] - NASZ_HENRY | Link:

W kolejce PO prezydentach stoją już piosenkarze, pisarze i POmniejsze płazy ;-)