Rekompensaty za Holocaust nie są domeną spiskowych teorii !!

Szanowni.

Będziemy patroszeni bez znieczulenia, właśnie W.Cz. Mike Pompeo, sekretarz stanu USA, dziś w Warszawie, w trakcie oficjalnej rozmowy z p. Czaputowiczem, stwierdził, że: "...Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i zachęcam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu...".

Tak więc kwestia słynnej Ustawy 447 oraz realizacji roszczeń odnośnie tzw. "mienia bezspadkowego" przestaje być domeną pokątnych szeptów, spiskowych teorii dziejów i niszowych środowisk, ale z wielką pomp(e)ą wkracza na salony.

Może jednak pora poważnie rozważyć dobre rady? Póki jeszcze nie jest za późno? https://naszeblogi.pl/49789-panie-premierze-czy-chcialby-pan-120-mld-zlotych-rocznie

Nie jest dobrze...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-02-2019 [12:57] - Marek1taki | Link:

Po kilku Canossach nikt nie mówi, że nie oddamy ani guzika. Ani chybi odwiniemy się holocaustindustry za ekskomunikę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-02-2019 [13:07] - Imć Waszeć | Link:

Czyli Pompiduro po prostu bezczelnie kłamie: "restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu" i "mienia bezspadkowego". To jest żądanie odrzucenia prawa rzymskiego - samego fundamentu praworządności łacińskiej. To nie jest przyjaźń ani żaden sojusz, to jest napad. Rozbójnicze przejęcie kraju Polaków za pomocą odwiecznego plemienia Agentury (narodowych Ksenomorfów).
Ale ja ich (USmanów) rozumiem. Po co mają się użerać z Polakami, skoro mogą przejąć wszystko na własność, podstawiając najpierw nową "elytę" (kryterium majętności i wpływu), a potem rozganiając czerń polską po całym świecie za chlebem. Zaczęli w 1989 przyjęciem żydokomunistów pod swoje skrzydła i rabowaniem Polaków przez ichnich cwaniaków (plan Balcerowicza, prywatyzacja za zeta) przez 2 dziesięciolecia, to i dokończą dzieła. Budują tu drugi Izrael, czyli nowy lotniskowiec, a więc Polacy są tutaj całkowicie zbędni tak samo jak Palestyńczycy. Polonia w USA już dziś zapowiada, że zagłosuje na demokratów, a nie na USraelitów. Nie ma już republikanów w USA. Nowi republikanie mogą jedynie odłączyć się od demokratów po odrzuceniu lewaków i komunistów.

SKANDAL! "Eskimosi" chcą wyłudzić od Polski 400 mln rocznie na "walkę z antysemityzmem"? Gdzie MSZ?: https://www.youtube.com/watch?...
Krysztopa (vice naczelny tygodnika Solidarność): Zostałem antysemitą, bo rysowałem postacie w kapeluszach: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Obserwator_3

13-02-2019 [13:19] - Obserwator_3 | Link:

Muszę się pokajać za skrót myślowy, będący przyczyną nieporozumienia - p. Pompeo NIC NIE MÓWIŁ o "mieniu bezspadkowym" (!!!), powiedział to, co powiedział i co zacytowałem w przybliżonym tłumaczeniu.

Mike Pompeo mówił o kompleksowym ustawodawstwie, poświęconym "...restytucji mienia prywatnego dla tych, którzy utracili własność w erze Holocaustu...", co z punktu widzenia Cywilizacji Łacińskiej jest o tyle uzasadnione, o ile sprawca powinien naprawić szkodę (czyli Niemcy, jako sprawcy Holokaustu, powinni naprawić szkodę powstałą na skutek ich działań tym którzy jej doznali).

Natomiast problem polega na tym, że zupełnie inaczej będzie ten sam tekst rozumiany z punktu widzenia innych cywilizacji i stąd moja (podkreślam: MOJA !!!) uwaga o "mieniu bezspadkowym" i dotyczących go roszczeniach, jako skrót myślowy odnośnie traktowania tych spraw gdzie indziej (o czym p. Pompeo może nawet nie wiedzieć, choć nie przypuszczam).

Ale to nie p. Pompeo tylko ja, więc spieszę się pokajać za wywołane nieporozumienie, przepraszam.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-02-2019 [13:45] - Imć Waszeć | Link:

Pompeo. Jeszcze kilka linków:
1) http://www.israelnationalnews....
2) https://www.jewishvirtuallibra...
3) https://www.timesofisrael.com/...

I na koniec taka ciekawostka dotycząca kondycji wolności słowa w dzisiejszym świecie, czyli co się dzieje realnie:
4) https://www.tribpub.com/gdpr/s...

"Unfortunately, our website is currently unavailable in most European countries. We are engaged on the issue and committed to looking at options that support our full range of digital offerings to the EU market. We continue to identify technical compliance solutions that will provide all readers with our award-winning journalism."

Tak wygląda właśnie przyszłość mediów i dostępu do informacji w świecie "chroniącym" prawa autorskie za pomocą ACTA 2.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-02-2019 [15:43] - rolnik z mazur | Link:

Gdzie jest ta cywilizacja łacińska ? - Z pewnością nie ma jej juz w Polsce. Jest cywilizacja bizantyjska z elementami cywilizacji żydowskiej - falandyzacja prawa, talmudyzacja prawa, plemienne pojmowanie własności. Niedługo wmówia ludziom, że ziemia jest płaska. Te enklawy cywilizacji łacińskiej sa na wymarciu.  Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-02-2019 [16:06] - Imć Waszeć | Link:

Już pisałem o tym, że oni zorientowali się, iż gacie opadły i dlatego finalizują przekręty, żeby zdążyć przed kolejną zmianą na świecie. Sprawy na świecie przyspieszyły gwałtownie i ksenomorfy nawet zdecydowały się na stworzenie kolejnej dźwigni nacisku poprzez ONZ. Dlaczego ksenomorfy? Proszę dokładnie wysłuchać analiz pani z pierwszego filmu (Katarzyna Treter Sierpinska) odnośnie żądań wobec suwerennych krajów świata i w szczególności "żądania uznania w każdym państwie szpiegostwa izraelskiego i amerykańskiego w kwestiach żydowskich za bezkarne, a nawet wpisane do konstytucji, za to karana ma być spostrzegawczość oraz elementarne poczucie przyzwoitości".

https://www.youtube.com/watch?...

Amerykańskie korporacje medialne dołączyły do akcji szczucia oraz niszczenia wizerunku Polski i Polaków w świecie, a także niszczenia Marszu Niepodległości. Cenzura znowu uderza! Czy Facebook chce zniszczyć Marsz Niepodległości? J. Wasiukiewicz: https://www.youtube.com/watch?...

Konferencja w Paryżu, która ma stworzyć podstawy programowe obowiązkowe dla czołgających się przed każdym polskich płazów do wprowadzenia totalnej cenzury i ostatecznego zakłamania naszej historii. Prof.J.R. Nowak - Sabat antypolskich czarownic w Paryżu: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2019 [16:55] - jazgdyni | Link:

Czy Szanowny Imć zna strukturę własnościową wiodących mediów, prasy, tv, oraz Hollywood? Wiem, pytanie retoryczne, bo oczywiście zna.
Nawet w naszym bidnym kraju onegdaj najbardziej opiniotwórcze czasopismo założył jąkający się męczennik. Oni tak mają, a my musimy tylko cierpliwie przeczekać i rosnąć do góry, by nikt nam nie pluł z góry na kapelusik.

Obrazek użytkownika Jabe

13-02-2019 [17:26] - Jabe | Link:

my musimy tylko cierpliwie przeczekać – Myślę, że skoro przeczekać, to i cierpliwie zapłacić, skoro taka wola sojusznika.

Obrazek użytkownika xena2012

13-02-2019 [16:02] - xena2012 | Link:

Pan Pompeo wcale nie zacheca ale w dosłownym tłumaczeniu wzywa/namawia polskich kolegów. Słowa tego osobnika przeszły bez rozgłosu chyba świadomie i wstydliwie aby utwierdzić Polaków w przeswiadczeniu,że mają ,,przyjaciela''. Pan Pompeo przywołał też pamięć żydowskiego partyzanta Franka Blaichmana niedawno zmarłego.Może warto zajrzeć w ten życiorys póki jeszcze to wolno w Polln. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-02-2019 [16:15] - Imć Waszeć | Link:

Podałem linki, że nie bez rozgłosu. Całemu Izraelowi już chodzą poślady, żeby się teraz do nas dobrać. To jest, jak się okazuje, dużo większe zagrożenia dla istnienia Polski niż Niemcy z Rosją i Chinami. Proszę:

1) Mike Pompeo’s EU troublemaker tour: https://www.politico.eu/articl...
2) Some political observers also fear the Polish government is risking greater isolation in Europe. Poland Woos Trump With anti-Iran Conference, but Risks Alienating Other Allies: https://www.haaretz.com/world-...
3) Pompeo invites Netanyahu to conference against Iran. Czyli jednak przeciwko (mówia to media w Izraelu), a nie o gołąbkach pokoju: http://www.israelnationalnews....

Obrazek użytkownika paparazzi

13-02-2019 [20:31] - paparazzi | Link:

W Wikipedii pisze ze Franek to był bandyta.

Obrazek użytkownika xena2012

13-02-2019 [21:44] - xena2012 | Link:

Tak to prawda, Blachman był bandytą po wojnie zatrudniony w UB.To skandal,że do Polski przyjeżdża takie indywiduum jak Pompeo i wygłasza peany pod adresem jawnego wroga Polski.To upokarzające,że nasze MSZ nie zareagowało na tą wyjątkowo chamską wypowiedź.Ohyda w całej krasie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-02-2019 [22:48] - Imć Waszeć | Link:

"Wpadka" Pompeo z Blajchmanem jest już komentowana w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Piszę "wpadka" w uszach, bo ja nie traktuję Pompeo jak idiotę, który czyta z kartki. To było zamierzone, tak samo jak nawiązanie do złodziejskich roszczeń na mocy ustawy 447. Jest to łamanie naszej suwerenności i ja bym w takim przypadku zaczął nauczać Indian we wszystkich rezerwatach w USA o możliwości powołania się na prawo o mieniu bezspadkowym. Oczywiście złodzieje się zabezpieczyli w ten sposób, że jest konkretnie odniesienie do jednej narodowości, co właśnie można wykorzystać do obalenia tego rodzaju prawa, bo jest sprzeczne z zasadą równości zapisanej w amerykańskiej konstytucji. Dlatego liczę, że poparcie Polonii dla Demokratów w następnych wyborach będzie miało taką właśnie cenę - uchylić złodziejską ustawę 447 i zrezygnować z jakichkolwiek nacisków w przyszłości.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-02-2019 [10:09] - Zygmunt Korus | Link:

Ad all:
Podsrywanie naszej godności idzie przy okazji konferencji bliskowschodniej ze strony dostojników z USA (fonetycznie tzw. dwu Majków) dwutorowo. Pence przy Dudzie zacytował "Bolka" nazywając go "wielkim polskim bohaterem": "Trzymamy głowy wysoko w górze, ponieważ mimo zapłaconej ceny, wiemy, że wolność ceny nie ma." [rzekoma mądrość Walezy] Gdy prezes SDP Skowroński zagadnął o to Macierewicza, ten skwitował sarkastycznie, że edukacja jest ważną sprawą. Tia, tia. Wszyscy ci wielcy Amerykanie nagle rżną ignorantów, tylko dołowanie naszej podświadomości zawsze idzie z tej samej, wrednej mańki. Jak nie dobry, ważny żydoubek to tewulec. Śmierdzi ta przyszła zdrada na milę, zresztą było to do przewidzenia odkąd USrael się w Polsce zaczął pojawiać, nie mówiąc że rychło potem jawnie panoszyć. A jak się teraz z tego wywinąć - zdaje się klamka już na naszą podległość konstrukcji politycznej POLIN zapadła. Na to wygląda, że kluczem do uspokojenia kwestii palestyńskiej jest miękkie osadzanie Żydów na utwardzanym lądowisku w Polsce i na Ukrainie.
 

Obrazek użytkownika krystal

14-02-2019 [13:29] - krystal | Link:

Polecam ostatni wpis Wawela; śmiech przez łzy.
Urodziliśmy się w niewoli i w niewoli umrzemy. I jak ma nie pękać nam serce?

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-02-2019 [07:58] - Marek1taki | Link:

Z czasami Breżniewa nie byłem ani oswojony, ani pogodzony, ale potrafiłem je przyjąć do wiadomości, na starość zdolności adaptacyjne są mniejsze.

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-02-2019 [07:51] - Marek1taki | Link:

Są między Republikanami i Demokratami sprawy ponad podziałami. Żadna z tych partii nie złoży takiej obietnicy. Nie wiemy co w takiej hipotetycznej sytuacji zrobi Polonia.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-02-2019 [10:27] - maxilampus | Link:

Probuje znalesc stanowisko "naczelnika" dotyczace tak waznych kwesti..i nie moge znalezc a przekopalem cala "siec"..
Nie ma stanowiska "naczelnika" wiec nie ma oficjalnego stanowiska "rzadu" w tych kwestiach..wiec wszystko ich zdaniem jest OK !
Czy ktos wie gdzie dzisiaj  jest " naczelnik" i jego "rzad" ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-02-2019 [12:42] - Imć Waszeć | Link:

A czy przypadkiem niedawno "Niezależna" nie zapodała artykułu o panu który kształtował stanowisko "naczelnika"? Jak mu było, Fogel, Fogiel?

Obrazek użytkownika maxilampus

14-02-2019 [12:54] - maxilampus | Link:

Wypowiedz MSNBC Andrea Mitchell..
Teraz widac skutki rozwalenia ustawy IPN o znieslawianiu Narodu Polskiego..
Gdyby funkcjonowala (a powinna) platny kurwiszon Hasbary zastanowilby sie 2 razy o czym mowi znajac konsekwencje wlasnych klamstw....a tak maja monopol w bezkarnym zniweslawianiu Polski i Polakow..Polska jesr jedynym krajem na swiecie ktory na przyzwala,,wrecz stwarza warunki do tego..Kto tutaj zawinil ? Duda ? "naczelnik" ?
To nie do pomyslenia co sie dzieje..Przyjezdzaja do Polski i ublizaja nam bez konsekwencji..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-02-2019 [14:17] - Imć Waszeć | Link:

Jeżeli przyjmiemy założenie, że końcówka lat 80-tych to było tajne uwłaszczanie się żydokomuny na Polsce (ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej przez litwactwo) pod przewodnictwem lichwiarstwa z USA, zaś Solidarność robiła zasłonę dymną, to wszystko zaczyna się zgadzać. Proszę jeszcze raz prześledzić wszystkie wydarzenia (niezmanipulowane medialnie i agenturalnie, czyli nie odrzucamy różnych "świrów" Janowskich i Lepperów) od 1980 roku do dnia dzisiejszego. Obejmie to m.in. zarówno fullbrightowców (dzieci komunistów), różnych Lewandowskich pracujących w Polskich Liniach Oceanicznych (od 1984) zakładających KLD i kariery studenckich NZS-owców.

1) https://www.salon24.pl/u/fakt-...
2) https://pl.wikipedia.org/wiki/...
3) https://pl.wikipedia.org/wiki/...
4) https://wiadomosci.wp.pl/nzs-r...
5) https://info.wiara.pl/doc/3738...

Obrazek użytkownika krystal

14-02-2019 [13:26] - krystal | Link:

Tak, ten od "Kancelarii prawnej". Patrz: ostatni wpis Wawela; śmiech przez łzy.

Obrazek użytkownika mmisiek

14-02-2019 [15:20] - mmisiek | Link:

Ależ "naczelnik" swoje stanowisko już jakiś czas temu przedstawił bardzo wyraźnie, dla przypomnienia:
"Dziś diabeł podpowiada nam pewną bardzo niedobrą receptę, pewną ciężką
chorobę duszy, chorobę umysłu. Tą chorobą jest antysemityzm, musimy ją odrzucać, zdecydowanie odrzucać".
A skoro od tego momentu nic więcej się nie mówi to znaczy, że stanowisko Partii pozostaje stałe i niewzruszone.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-02-2019 [14:16] - maxilampus | Link:

Mam nieodparte wrazenie,ze w calej tej hucpie na temat Iranu nie chodzi o Iran..Celem tej hucpy byla Polska i wywarcie naciskow aby dac im ta kase..
Wybrali ten moment bo widza ,ze "naczelnik" i jego partyjna sitwa sa bezzebni i podszyci strachem i uznali ,ze lepszej okazji juz nie bedzie..

Obrazek użytkownika Jabe

14-02-2019 [17:00] - Jabe | Link:

Poczuli krew.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-02-2019 [18:19] - Imć Waszeć | Link:

Raczej smród z gaci.