Sondaż. Braun ma już 40 procent poparcia w Gdańsku !!!

Grzegorz Braun „Masz informację na temat korupcji w Gdańsku? Zostaw nam informację – razem rozmontujemy układ gdański! Telefon zaufania 782 515 500 „...( https://www.ukladgdanski.pl/ )
Pospieszalski Warto Rozmawiać Układ Gdański „...(źródło )

Grzegorz Braun chce demontażu "układu" gdańskiego”...”Dlaczego pochodzący z Torunia prawicowy publicysta i reżyser Grzegorz Braun ubiega się o urząd prezydenta Gdańska? 

"Najważniejsza sprawa to publiczne stawianie kwestii suwerenności państwa polskiego. Właśnie tu, w Gdańsku, suwerenność Rzeczypospolitej musi być szczególnie wyraziście wyartykułowana. Kwestie suwerenności rodziny, prawa rodzicielskie, żadną miarą nie powinny być gwałcone, naruszane, kwestionowane nie daj Boże przez władzę miejską. A zatem żadnego tęczowego Gdańska, żadnej Rzeczpospolitej przyjaciół Polin. Żadnego Wolnego Miasta Gdańska, tego konceptu, którym brzydko się bawią postpeerelowskie elity gdańskie w ostatnich latach i dekadach". 

Kandydat podkreślał też, że jest to paradoks, że on - monarchista - musi upominać się o demokrację w Gdańsku, ale zaznaczył też, że tylko jako człowiek spoza miasta może dokonać "demontażu układu gdańskiego". 

Na pytanie, do jakich wyborców najbardziej chciałby dotrzeć, Braun podkreślał, że nie chce ich dzielić na kategorie: 

"Ważne jest to, jaki jest nasz stosunek do tego, co najpiękniejsze, najważniejsze, najświętsze: wiary, rodziny i własności. Własność w mieście Gdańsku to jest kwestia ciągle nierozwiązana, powiedziałbym, że II wojna światowa wciąż jeszcze w Gdańsku nie może się zakończyć, gdyż nie są uregulowane kwestie własnościowe". 

Kandydat podkreślał także, że w Gdańsku często dochodzi do błędów legislacyjnych, przed którymi chce chronić mieszkańców, podobnie jak "dzieci gdańskie trzeba ratować przed projektami seksualizacji, sodomizacji życia publicznego, genderyzacji wprowadzanej już nawet nie kuchennymi drzwiami do szkół, pod oszukańczym hasłem równości". 

Pytany o główne założenia programowe i o to, co chce zmienić w Gdańsku, stwierdził: 

"Przede wszystkim trzeba dać żyć ludziom, a nie tylko mafiom, służbom i lożom". 

Jego zdaniem największym dramatem, obok istnienia rozbudowanego świata przestępczego, jest uwikłanie w te sprawy przedstawicieli elity gdańskiej. Przywołał też sprawy Amber Gold czy Stella Maris. "To ten styk działań prowadzonych przez postsowiecką bezpiekę, pod parasolem, o zgrozo, także tutejszych hierarchów. Jako człowiek przywiązany także do tradycji katolickiej chciałbym, by władza Gdańska nie była wikłana w tego typu afery, które skutkują obniżeniem prestiżu tutejszej społeczności". 

Pomysły gospodarcze Brauna na zmiany w Gdańsku także bazują na podłożu polityczno-historycznym. Jedno z zagadnień dotyczyło wykorzystania potencjału wynikającego z położenia Gdańska nad Bałtykiem. 

"Gdańsk jest odwrócony od morza. Gdańszczanie często nie wiedzą, że mieszkają nad morzem. Wyspa Sobieszewska może być z najpiękniejszym zespołem marin w basenie Morza Bałtyckiego. To by wymagało wspólnego pochylenia się nad mapą i świeżego spojrzenia, bez uwikłania w układy gdańskie". 

Natomiast na pytanie o zmiany w zaniedbanych dzielnicach, takich jak Stogi, Przeróbka czy Orunia powiedział, że:

"Należałoby wiele zmienić i wiele mogłoby się zmienić, gdyby przedsiębiorczość i dostęp do rynków nie był reglamentowany, a kryterium tego dostępu nie była lojalność wobec mafii, służb i lóż". 

Grzegorz Braun nie podjął się jednak oceny 20-letniej prezydentury tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. 

"Ciszej nad tą trumną, nie chcę być głównym recenzentem tej prezydentury". Zapowiedział jednak, że jako prezydent będzie dążył do wyjaśnienia sprawy zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza, by uciąć pojawiające się w tej kwestii najróżniejsze plotki. 

Nie chciał też oceniać sprawy problemu dofinansowania Europejskiego Centrum Solidarności. Twierdzi, że w tak problematycznych kwestiach w pierwszym rzędzie należy przeprowadzić audyt. 

Zaznaczył także, że w Gdańsku należy twardo stać na gruncie faktów historycznych.

"Bardzo konkretny przykład obłędu, hańby, a więc zła w sferze publicznej to fakt, że port lotniczy w tym mieście dalej nosi imię człowieka, który za sowieckie pieniądze donosił na własnych kolegów. To jest niezwykłe, że elity trójmiejskie pozwalają na przedstawianie tak nędznych kreatur za wzorce, a przecież historia jest opisana". 

[...] Chciałbym, by w Gdańsku interesy mogli robić normalni Polacy, a nie podłączeni do układu przez mafie, służby i loże." Zapowiedział też, że "samopoczucie gdańskich elit będzie ostatnim z moich zmartwień", gdyż ważniejsze będą dla niego sprawy gdańszczan. 

Podkreślił, że bardzo chętnie weźmie udział w ewentualnych debatach wyborczych między kandydatami na prezydenta. "Będę zaszczycony, jeżeli zostanie przyjęta moja propozycja takiej debaty. Myślę, że to się gdańszczanom należy. Spotkajmy się, pokażmy się państwu, zadajmy sobie pytania. Zapraszam do debaty, mój sztab pracuje nad tym".”..(źródło )

50 mln mieszkańców Polski? Bosak ostrzega: Zaplecze Gwiazdowskiego i Kaźmierczaka chce masowo sprowadzać imigrantów”...'
„Eksperckie zaplecze Roberta Gwiazdowskiego i Cezarego Kaźmierczaka, czyli fundacja Warsaw Enterprise Institute opublikowała raport o tym, by Polska w 2050 roku miała 50 mln mieszkańców. Z dokumentu wynika, że autorzy postulują sprowadzenie ponad 10 milionów imigrantów w 30 lat - ostrzega na Twitterze Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. „...”Co takiego znalazło się w dokumencie fundacji WEI? Z badań wynika, iż tylko nieliczni Polacy nie chcą mieć dzieci, a większość deklaruje, że - gdyby nie miało żadnych ograniczeń - chciałoby mieć dwoje lub troje potomstwa. Przeszkadzają im w realizacji tego planu poważne przeszkody. I dlatego przedstawiamy koncepcję, której realizacja ma skutkować tym, że w Polsce za 30 lat mieszkać będzie 50 mln osób. Jest to o 11,56 mln ludzi więcej niż obecnie i o ponad 16 mln osób więcej, niż zakładają to prognozy demograficzne”..'Czytamy też m.in. o konieczności zwiększenia dzietności na równi z „absorpcją migrantów”. Oceniliśmy, że w kraju powinno na stałe przebywać właśnie 50 mln osób. Dla ZPP i WEI zapobieżenie zapaści demograficznej jest jednym z priorytetów bytu Polski. Choć wydaje się, że rok 2050 jest odległy (to spora część życia pokolenia, które właśnie się rodzi), to warto pamiętać, iż od początku tej dekady liczba mieszkańców Polski przestała rosnąć. (…) Obecnie prowadzona polityka społeczna może więc zmniejszyć zagrożenia demograficzne, ale nie odwróci tendencji: zmniejszania populacji Polaków ani starzenia się społeczeństwa”..(źródło)

Sondaże z poprzednich wyborów.

Sensacyjny sondaż TVP dla Gdańska. W drugiej turze Adamowicz i Płażyński”..'W piątek po południu TVP Info pokazała najświeższy sondaż wyborów prezydenckich w największych miastach. W Gdańsku liderem jest Paweł Adamowicz, ale drugie miejsce zajął Kacper Płażyński z PiS. „..(źródło)

Przedwyborczy sondaż dla Warszawy: Patryk Jaki wygrywa; tuż za nim – Trzaskowski”...”Ponad 32 proc. warszawiaków zagłosowałoby na Patryka Jakiego w pierwszej turze wyborów samorządowych – wynika z najnowszego sondażu dla Informatora Stolicy. Na Rafała Trzaskowskiego oddałoby głos ponad 30 proc. mieszkańców stolicy. „....(źródło )

Grzegorz Michał Braun (ur. 11 marca 1967 w Toruniu) – polski reżyser filmów dokumentalnychscenarzystanauczyciel akademicki i publicysta. Kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach w 2015. „..'Absolwent studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym też podjął pracę i do 2007 prowadził zajęcia z dziennikarstwa. W 1993 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.
Od 1987 współorganizował akcje Pomarańczowej Alternatywy, za co był poddawany represjom przez władze PRL. Był rozpracowywany przez Służbę Bezpieczeństwa[1]. W 1988 i 1989 uczestniczył w protestach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim. Działał też w ruchu Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka[2].
W latach 90. był publicystą kwartalnika „Fronda[2], później zaś pracował m.in. dla Radia Wrocław. Jako reżyser filmowy ma w dorobku ponad 20 tytułów, wśród nich m.in. stworzony w 2005 film dokumentalny pt. Plusy dodatnie, plusy ujemne o kontaktach Lecha Wałęsy z SB. Jest także współtwórcą telewizyjnego cyklu Errata do biografii, ujawniającego agenturalne wątki w życiorysach znanych Polaków.
W 2015 premierę miał serial filmowy autorstwa Grzegorza Brauna pt. Zamach Smoleński, dotyczący katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010[3].
Publikuje artykuły w czasopiśmie „Opcja na Prawo”, którego jest stałym współpracownikiem.
Działalność polityczna[edytuj | edytuj kod]
wyborach parlamentarnych w 2007 został ogłoszony jako kandydat Unii Polityki Realnej do Senatu z ramienia komitetu Ligi Prawicy Rzeczypospolitej[4], jednak nie zebrał wymaganej do startu liczby podpisów.
wyborach prezydenckich w 2010 znalazł się w komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego[5]. W wyborach samorządowych w tym samym roku bez powodzenia kandydował do rady miasta Wrocławia z listy komitetu Polski Wrocław[6].
24 stycznia 2015 ogłosił decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach w 2015[7]. W przeprowadzonych 10 maja wyborach zajął 8. miejsce spośród 11 kandydatów, zdobywając 124 132 głosy, 0,83% głosów ważnych[8]. Zapowiedział oddanie głosu w II turze na Andrzeja Dudę[9]. Na wybory parlamentarne w tym samym roku powołał KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!”, który wystartował w części okręgów do Sejmu i wystawił jednego kandydata do Senatu. Sam Grzegorz Braun nie kandydował.
Po wyborach prezydenckich w 2015 wystąpił z inicjatywą o nazwie „Pobudka”, której celem jest realizacja programu pracy organicznej na rzecz wolności, bezpieczeństwa, oraz emancypacji duchowej, intelektualnej i materialnej Polaków. Hasło „Pobudki” to: „Kościół – Szkoła – Strzelnica – Mennica”[10].
7 stycznia 2019 przystąpił do powołanej na wybory do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku koalicji wraz z KORWiN i Ruchem Narodowym[11].
25 stycznia 2019 roku ogłosił swój start w przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska[12].
Współpracuje z Organizacją Monarchistów Polskich[13] (stowarzyszeniem o charakterze tradycjonalistycznym, legitymistycznym), dla której kilkakrotnie wygłaszał prelekcje ideowe podczas spotkań w Warszawie i Wrocławiu. Jest przeciwnikiem Unii Europejskiej, którą przyrównywał wielokrotnie do ZSRR, gdyż, jak twierdzi, instytucja ta opiera się na podobnych wartościach, co państwo radzieckie[14]. Wypowiada się również jako teoretyk, jego zdaniem pożądanych, zmian ustrojowych w Polsce, ewolucji od demokracji do monarchii[15][16][17].”...(źródło )
-------
Mój komentarz

Sondaż został zrobiony chyba dla profesjonalnej TVP, Polsat-u lub TVN-u.

Marek Mojsiewicz
video Konferencja Grzegorza Brauna
video Grzegorz Braun oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na prezydenta Gdańska
video Przegląd prasy #11 I Spowiedź Kaczyńskiego, Braun zdobywa Gdańsk!

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

12-02-2019 [15:02] - mmisiek | Link:

Średnio wierzę w sondaże, a w uczciwość wyborów jeszcze mniej, zwłaszcza w takich przegniłych do cna matecznikach targowicy jak Gdańsk.
Niemniej jednak wobec oficjalnego wycofania się PiSu z tych wyborów i praktycznie jawnego przekazania regionu w zarząd folksdojczom (czyżby jakieś ustalenia "na wysokościach"?) to bardzo dobrze, że Braun odważył się tam jednak wystąpić. Już choćby z tego tylko względu trzymam za niego kciuki.