Skandal wyborczy wokół Gdańska - czarno widzę wybory w 2019

Szanowni

Właśnie skończyłem się tarzać ze śmiechu po przeczytaniu wypowiedzi W.Cz. p. Hermelińskiego, obwieszczającego światu i okolicom postanowienie PKW odnośnie skargi KWW Grzegorza Brauna na nielegalność zbierania podpisów przez KWW "Wszystko Dla Gdańska" p. Dulkiewicz, o której to sprawie pisałem parę godzin temu.

No, rzeczywiście, wszystko dla Gdańska, co tam jakieś przepisy czy Kodeksy Wyborcze, niemniej z całego (dotychczasowego) cyrku istotne jest to, że PKW podzieliła pogląd p. Brauna o nielegalności KWW "Wszystko Dla Gdańska", gdyż (UWAGA, UWAGA !!!) PKW podjęło uchwałę w której uchyliło decyzję komisarza wyborczego w Gdańsku o rejestracji Komitetu Wyborczego Wyborców "Wszystko Dla Gdańska".

Ale - być może w pośpiechu, popłochu, może też i wiek robi swoje, albo po prostu strach przed postawieniem do pionu spowodował, że PKW raczyła nie zauważyć, że uchylenie zawiadomienia o rejestracji KWW "Wszystko Dla Gdańska" powoduje, że tego komitetu - jak żądał p. Braun - nie ma. Po prostu nie ma. NIE MA I NIGDY NIE BYŁO, a w związku z tym (jak zauważa art. 98 Ustawy Kodeks Wyborczy, mówiący że: "...Komitet wyborczy może wykonywać czynności wyborcze po wydaniu przez właściwy organ wyborczy postanowienia o przyjęciu zawiadomienia, o którym mowa w art. 97...") wszelkie czynności podejmowane przed terminem otrzymania tego zawiadomienia są nieważne z mocy prawa, NIE WOLNO ICH WYKONYWAĆ (!!!).

No i popłynął sklerotyczny dziadzio jak przekupny neptek stwierdzając, że: "...na wykazach podpisów zawierających dotychczasową nazwę komitetu wyborczego (...) powinny zostać uznane przez miejską komisje wyborczą w Gdańsku za złożone prawidłowo, o ile spełniają pozostałe wymogi Kodeksu wyborczego...". I mam głęboko w poważaniu ewentualne fochy na temat mojej opinii o "strasznym dziaduniu", bo jest to takie wprost złamanie prawa, że powinien dyscyplinarnie razem z resztą PKW głosującą za tym kuriozum wylecieć z roboty na zbity pysk bez prawa do emerytury.

Powiem więcej, jako osoba posiadająca prawa wyborcze ŻĄDAM aby to się stało, bo tak jawne naruszenie prawa w wypadku tak mało ważnych wyborów lokalnych powoduje, że są poważne wątpliwości co do przestrzegania prawa zarówno w wyborach do EU jak i parlamentarnych w 2019 r.

Ciekawe czy ci wszyscy "obrońcy konstytucji" spod różnych znaków widzą temat i też będą protestować? No bo jest przeciwko czemu...

A swoją drogą dla p. Grzegorza Brauna jest teraz jedna droga: w trybie art. 161a par. 1 Kodeksu Wyborczego jego pełnomocnik wyborczy powinien NATYCHMIAST (jeszcze dziś) złożyć skargę do Sądu Najwyższego odnośnie tej części uchwały PKW która łamie postanowienia Kodeksu Wyborczego poprzez:
   a) dopuszczenie do wezwania do uzupełnienia zawiadomienia przeszło tydzień po upływie terminu na składanie zawiadomień; 
   b) dopuszczenie do wydania postanowienia o przyjęciu zawiadomienia komitetu wyborczego przeszło tydzień po upływie terminu zawiadamiania oraz
   c) dopuszczenia do uwzględnienia podpisów zbieranych PRZED wydaniem postanowienia o przyjęciu zawiadomienia (co wprost narusza art. 98 Kodeksu Wyborczego).

Złożenie tej skargi wstrzymuje wykonanie uchwały PKW, a Sąd Najwyższy w ciągu 7 dni musi rozstrzygnąć tę kwestię.

Moim zdaniem sprawa jest jednoznaczna.

Ale silny ten "układ gdański", no ja cię nie mogę...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-02-2019 [20:42] - Marek1taki | Link:

Jak czarno skoro biało! Bo tak i już!
Kolejny test demokracji do oblania.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

05-02-2019 [09:38] - AŁTORYDET | Link:

Udowodnił Pan, że szeroko rozumiane instytucje prawne, pełnią w Polsce rolę ubezpieczającą i gwarantującą ukształtowanym współcześnie elitom, utrzymanie władzy. To ich jedyne zadanie. Mamy postsowiecki wymiar sprawiedliwości i wszelkie pochodne instytucje. PKW nie jest tu wyjątkiem. Demontaż tej patologii i zbudowanie całkowicie nowych struktur, to cel fundamentalny. Teraz wielka władza to żart, premier Tulei jest wart. Najwyżej.