Winnicki wystartuje na prezydenta Gdańska ?

Cejrowski „Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin" - mówi Wojciech Cejrowski, komentując tragiczną śmierć Pawła Adamowicza. „...”Wszyscy zobowiązani płakać. Adamowicz za życia nie był święty, więc czemu teraz robi się z niego świętego?" - napisał na swoim blogu Cejrowski.
"Fakty są takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska. Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły… Cała masa szlamu, a teraz nagle “wielce szanowny”, bo go zadźgali?" - dodał.”...”"To Owsiak, jako prezes fundacji, był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem (impreza nie miała wzmożonej ochrony, bo nie była zgłoszona jako impreza masowa). Teraz Owsiak napuszcza i judzi swoich wyznawców na Barbarę Pielę. Chwali groźby karalne i bluzgi kierowane pod Jej adresem. Co to ma być? Alibi dla Owsiaka, że nie zabezpieczył odpowiednio swojej imprezy i zginął człowiek? Wina nożownika i wina Owsiaka" - czytamy na facebookowym profilu. „..(źródło )

Prezes Kaczyński deklaruje: PiS nie wystawi własnego kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska „...”Wybory prezydenta Gdańska niespełna trzy miesiące temu dały jednoznaczne zwycięstwo śp. Pawłowi Adamowiczowi. W związku z tym Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w nadchodzących wyborach uzupełniających
— głosi przekazane PAP oświadczenie prezesa PiS.
Po śmierci Pawła Adamowicza propozycję objęcia funkcji komisarza Gdańska przyjęła wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Zaznaczyła, że formalności związane z objęciem przez nią obowiązków będą musiały potrwać.”...(źródło )

wiceszef PO Borys Budka powiedział na antenie Radia Plus:Najczęściej słyszę głosy od moich koleżanek i kolegów, że nie ma innej możliwości w tej tragicznej sytuacji, jak uszanować werdykt wyborców sprzed kilku miesięcy. Myślę, że będzie jedna kandydatka.'...(źródło )

Mularczyk: Mam nadzieję, że partie polityczne nie wystawią kandydatów na prezydenta Gdańska i wybory odbędą się bez emocji...”Wydaje się, że w tej sytuacji jaka miała miejsce w Gdańsku, należy wyciszyć emocje i zachować się bardzo racjonalnie oraz spokojnie. Myślę, że to bardzo dobra decyzja. Mam nadzieję, że inne formacje zachowają się podobnie i ta zmiana prezydenta odbędzie się w jak najbardziej spokojny sposób, bez emocji „..(źródło)

Czy tak może mówić były prezes Trybunału Konstytucyjnego? Andrzej Rzepliński w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf dał wyraz swoim frustracjom! W szokujących słowach zaatakował polityków prawicy, Telewizję Polską, a także prokuraturę. Snuje wizje denazyfikacji i depisyzacji Polski po tym jak już Prawo i Sprawiedliwość przestanie rządzić. „..”Zatroskany „mową nienawiści” oraz „hejtem” Rzepliński używa szokujących porównań. Mówi nawet o obozach koncentracyjnych i denazyfikacji!Dzisiaj słyszałem, jak publicyści mówili, że trzeba zacząć bezwzględną walkę z hejtem. I co? Zrobimy kilka obozów koncentracyjnych, każdy na trzydzieści tysięcy ludzi? Bo taka masa jest tych najbardziej zajadłych.Czy powinien powstać jakiś narodowy program? Czy to będzie tak, kiedy dochodzi do obalenia systemu autorytarnego czy totalitarnego? Potem prawnicy i politolodzy mówią o „de”. Denazyfikacji, dekomunizacji, już nie chcę powiedzieć o „depisyzacji”. To działa do pewnego stopnia.Były prezes TK rysuje też zupełnie wyssany z palca obraz Polski i mocno uderza w TVP.Pieniądze są publiczne. Te media, także telewizja nie muszą konkurować. Tu jest gwarantowany monopol na jedną prawdę i jest miliard dwieście pięćdziesiąt milionów na jedną stację. Ja pytam się, gdzie jest Unia Europejska. Gdzie jest polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Czy złożył swój sprzeciw? Tu nie chodzi o jedno, drugie czy trzecie prywatne medialne przedsiębiorstwo. Chodzi o Polskę. Musi być konkurencja oparta na wolnym słowie. A tu nie muszą się bać o jakość przekazu, nie muszą się bać o przegrany proces, bo mają tyle pieniędzy, że mogą sobie na wszystko pozwolić. Mają zaprzyjaźnioną policję, prokuratorów, którzy myślą tak samo jak oni i szczują tak samo jak oni.”...(źródło)

----------
Mój komentarz

Narodowcy i skupiona wokół nich koalicja dostała prezent od Kaczyńskiego. Kaczyński mistrzowsko rozegrał kwestię walki o prezydenturę Gdańska. Zrezygnował z wystawienia kandydata sprowadzając te wybory do młocki wewnątrz skłóconej opozycji.

Zarazem dał Ruchowi Narodowemu pole do wybicia się. Wyborcy PiS nie będą mieli wyjścia,jak tylko zagłosować na narodowców. Kukiz jeśli wystawi kandydata może ponieść spektakularną klęskę w stosunku do wyniku Winnickiego.

A za chwilę wybory do parlamentu europejskiego. Kampania gdańska pomoże narodowcom w kampanii europejskiej. Wynik Winnickiego na poziomie 20 procent, a może więcej zmieni na korzyść narodowców wynik do europarlamentu. A ten wpłynie na wynik wyborów do Sejmu.

A i drużyna Winnickiego byłaby imponująca. Korwin Mikke , Michalkiewicz,Braun, Jakubiak, wrealu, prof. Jerzy Robert Nowak. I mnóstwo pisowców po cichu wspierających Winnickiego.
Ciekawe co naprawdę zrobi Winnicki ?

Marek Mojsiewicz
video Rafał Ziemkiewicz w Wrealu24 o szale lewactwa w Polsce, Brexicie i polityce PiSu!
Video Pomniki Adamowicza w całej Polsce? NIezrozumiały kult Prezydenta Gdańska
videoGrzegorz Braun: Żałuję, że Adamowicz nie stanie przed sądem ludzkim

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

17-01-2019 [16:28] - mmisiek | Link:

"Prezes Kaczyński deklaruje: PiS nie wystawi własnego kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska"
- - -
Prawdziwie szlachetne posunięcie i przyznanie, że Gdańsk należy się folksdojczom. Zgodnie z tą logiką to teraz w następnym kroku, w ramach kajania się i przepraszania za to, że się istnieje, trzeba ogłosić, że PiS nie wystawi swoich kandydatów do Sejmu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-01-2019 [17:03] - Pani Anna | Link:

Dla Cejrowskiego i innych -  informuję, że na mocy artykułu art. 17 § 1 pkt 5 k.p.k zostaną umorzone wszystkie postępowania wobec oskarżonego Pawła A., który po tragicznej śmierci stał się wzorem samorządowca.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2019 [17:10] - Imć Waszeć | Link:

Ja proponuję utworzyć tylko dwa obozy. Jeden dla "totalnych targowiczan", drugi dla "ortodoksów pisowskich" (jak lubi ich nazywać KP). Nie pomijałbym również co agresywniejszych dziennikarzy, celebrytów i polityków. Potem na place obu obozów wprowadzamy wozy zapakowane do pełna bejsbolami, gazrurami oraz maczetami i likwidujemy drut graniczny oddzielający obozy. Rozwiązania są dwa: 1) albo się dogadają, czyli przestaną hejtować się wzajemnie; 2) albo wzajemnie pozabijają i będzie problem hejtu w tym pokoleniu z głowy. A my zyskamy święty spokój. ;)

Obrazek użytkownika Teutonick

17-01-2019 [17:39] - Teutonick | Link:

Na niektórych polach mam wrażenie, że już od jakiegoś czasu są dogadani (mam na myśli tzw. decydentów), choć oficjalnie harcownicy nadal kopią się po kostkach. Ale może tylko niepotrzebnie wietrzę spisek, tam gdzie go nie ma;)

Obrazek użytkownika xena2012

17-01-2019 [20:08] - xena2012 | Link:

Jak widzę działania i ,,blogi niezwisłego'' KP urobiły Pana,plus dla niego,że udało mu się przekonać przynajmniej jedna osobę.Przypuszczam,że Pan tak bardzo boi się zostać nazwanym ortodoksyjnym pisowcem,prostakiem,szwadronem o.Rydzyka że stanął bohatersko u jego boku.Tyle że wizja wojny polsko-polskiej jest z gruntu fałszywa.Dwa obozy,maczety,wozy bojowe,bejsbole do wzajemnego okładania się.........Szczyt głupoty.bo nawet nie kawalerskiej fantazji.Widać tylko jeden obóz atakujący od lat,wrzeszczacy,zabijający,szkalujący.To ten obóz brudnym paluchem wskazuje PiS jako winnego,nie wahając się przekazywać te nieprawdziwe informacje do niemieckich szmatławców to obóz opozycji urządza kwestę w teatrze na opłacenie zabójcy Kaczyńskiego,to ten obóz podzegał pijaną tłuszczę do rozrywania pluszowych kaczek i misióww symbolizujących Kaczyńskich.Gdzie Pan ma przykład,że Pis zamierza walczyć taka samą bronią-chamstwem,oszczerstwem,fałszem określanymi jako gazrurki ,bejsbole,maczety?

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2019 [20:59] - Jabe | Link:

Oba obozy wskazują brudnymi paluchami tych drugich jako winnych. Dla obu stron jest to naprawdziwszą prawdą. Obie strony instynktownie unikają w ten sposób autorefleksji. Obu stron rzeczywistość nie interesuje.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-01-2019 [21:27] - Pani Anna | Link:

jabe, ale jeden z tych obozów przynajmniej nie szcza na znicze, ani nie stoi z plakatami "won z bazyliki".

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2019 [10:11] - Jabe | Link:

Obóz kolektywnie szcza...

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-01-2019 [11:38] - Pani Anna | Link:

Ty jabe, tylko na tyle cię stać? Coś jesteś nie w formie, nie, żebyś kiedykolwiek naprawdę był. Nowalka na urlopie, albo chorobowym, to dwoisz się i troisz, ale weź się chłopie trochę postaraj.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2019 [21:51] - Imć Waszeć | Link:

Nie wiem czy kopiowanie ciekawych określeń można nazwać urobieniem. To znaczy można, ale w sytuacji, gdy ktoś reaguje jedynie na zewnętrzne aspekty związane z czyjąś wypowiedzią: same tytuły, dźwięki a nie treść, wyrazy a nie sens zdań, przynależność do obozu ideologicznego, porę dnia lub mądrość etapu. Ja do takich raczej nie należę. Zapewniam Panią, że cham pozostanie chamem bez względu na to, którą stronę sporu politycznego wesprze swoim chamstwem. Wybielanie jednych, bo "są nasi", to proszenie się o biedę. Cyba-2 dał temu wyraz. Chyba, że... chyba że potrzebujemy właśnie takich, którzy za nas będą się okładać maczugami po łbach z drugimi. Jednak wtedy wolałbym, żeby akcja przebiegała z dala od mojej głowy, samochodu lub mieszkania. W warunkach jakoś kontrolowanych, skoro już koniecznie muszą się napier...ać :/

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

17-01-2019 [21:58] - Zygmunt Korus | Link:

Będą parli, żeby wygrała pani komisarz, dzisiejsza wice. I pewnie lud to kupi, bo taką wolę miał elektoralny nieboszczyk. Tylko jedno ale: jego wybrali wyborcy, a ten sobie dobrał urzędników.  Dlatego Winnicki, jeśli już, winien stanąć w szranki z Kacprem Płażyńskim. Z tym że zbałamucony mieszczuch Hanzy naturalnie lgnie do V Kolumny, więc ci dwaj naprawdę mają miałkie podłoże do ścigania się o zwycięstwo. Wybranie przez obce służby tego miasta na mord polityczny POświęcając własną figurę miało ręce i nogi, czyli w tym wypadku łeb nie od parady.

Obrazek użytkownika pernille

18-01-2019 [09:19] - pernille | Link:

Bardzo dobry ruch Kaczyńskiego, bo PO nawet, jak wystawi konia to wygra.

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2019 [10:12] - Jabe | Link:

W poprzednich wyborach wystawił.