Targalski za rządami autorytarnymi w Polsce ?

Jerzy Targalski “W internecie wciąż natykam się na cudowne recepty jak zreformować ustrój Polski. Radzą ludzie, którzy nigdy nie kierowali żadną organizacją i uważają, że dobre chęci są wystarczającą siłą napędową przemian.Klasyczna rada sprowadza się do propozycji drastycznej redukcji biurokracji na wszystkich szczeblach, obniżki podatków i ucisku fiskalnego, którym poddawani są zwykli drobni przedsiębiorcy, odpowiedzialność karna i finansowa dla urzędników publicznych, uproszczenie prawa skarbowego, uniezależnienie prokuratury od polityków. Są to rozwiązania oczywiste, o których każdy wie, ale istnieje jeszcze rzeczywistość. System partyjny ma pewne plusy, ale także poważne minusy. Partia nie może istnieć bez aparatu, który trzeba wyżywić. Przywódca, który nie dba o aparat, zostanie szybko wyeliminowany. A ustawić aparat można tylko dzięki stanowiskom w administracji. Usunięcie na znaczną skalę poprzedników wiązałoby się z dużymi konfliktami, a więc spadkiem w sondażach, pozostaje więc przy każdej kadencji dodawanie nowych stanowisk. Obniżka podatków spowodowałaby braki w kasie na utrzymanie biurokracji, zamówienia publiczne dla spółek finansujących lub związanych z partią i świadczenia socjalne, a więc znów spadek w sondażach. Uproszczenie prawa skarbowego obniżyłoby dochody, a odpowiedzialność urzędników zakończyłaby się sabotażem z ich strony. Władza opiera się przecież na urzędnikach. Uniezależnienie prokuratury mogłoby spowodować powstanie niekontrolowanej władzy. Rząd mogą sparaliżować wielkie koncerny, więc musi się z nimi liczyć, a drobnych może żyłować.Są siły, których władza nie może sobie zantagonizować. Taki stan trwa dopóki nie ma sytuacji rewolucyjnej, gdyż tylko ona pozwala na radykalne zmiany....( źródło )

Chiński kontradmirał Lou Yuan '"Chiny powinny wykorzystać swoją siłę, by zaatakować słabe punkty wroga. Atakuj wszędzie tam, gdzie wróg obawia się trafienia. Gdziekolwiek wróg jest słaby"- przekonywał admirał, który "odnalazł" pięć słabych punktów USA: system finansowy, system edukacji, system wyborczy, lęk przed przeciwnikami oraz... wojsko.  (źródło)

Z badania przeprowadzonego pod koniec grudnia 2018 roku wynika, że porządek jest obecnie dla Ukraińców ważniejszy niż demokracja, nawet jeśli ceną za jego utrzymanie będzie ograniczenie swobód i zasad demokracji.Tak uważa prawie 70% uczestników sondażu przeprowadzonego przez Centrum „Monitoring Społeczny” i Ukraiński Instytut Badań Społecznych im. Ołeksandra Jaremenko, opublikowanego przez ukrinform.ru.”..(źródło)

Zybertowicz “Google czy Facebook posiadają większe możliwości manipulowania ludzkimi emocjami niż Rosjanie”...”To co robią Rosjanie, to moim zdaniem tylko jedna ze zmarszczek na oceanie dezinformacji. On jest wywoływany spontanicznymi procesami. (…) Mogę się mylić, ale moja ocena sytuacji jest taka – żyjemy w ocenie dezinformacji. Ten ocean jest tworzony przez spontaniczną kreatywność miliardów ludzi. (…) Giganci technologiczni, tacy jak Google czy Facebook, posiadają o wiele większe możliwości manipulowania ludzkimi emocjami niż Rosjanie”...(źródło)

Krwawe porachunki polityczne w Niemczech?! Poseł prawicowej AfD zaatakowany i raniony przez grupę osób w centrum Bremy.Reprezentujący prawicowo-populistyczna partię Alternatywa dla Niemiec (AfD) poseł do Bundestagu Frank Magnitz został w poniedziałek zaatakowany i raniony w Bremie przez grupę osób - podała lokalna policja, która poszukuje obecnie świadków tego zdarzenia.”..(źródło)

----
Mój komentarz

Targalski w swoim krótkim tekście wyjaśnił wszystkim, że istnienie równoczesne ustroju demokratycznego I sprawnego, sprawiedliwego, rozwijającego się państwa to urojenie.

Co więcej Targalski wskazuje, że jakakolwiek próba reformy państwa demokratycznego to kwadratura koła.

Targalski według mnie uważa,że jedynym rozwiązaniem dla Polski jest siłowa likwidacja ustroju rothschildowskiej demokracji. ( rewolucja )

Marek Mojsiewicz
video Robert Winnicki o koalicji z Grzegorzem Braunem, Januszem Korwinem-Mikke i Piotrem "Liroyem" Marcem
video Chiński pojazd kosmiczny wylądował po niewidocznej stronie Księżyca
video Tak wygląda bogate miasto w Chinach, Kanton 2018
video Czy Chiny podbiją Europę ? - Film dokumentalny, Lektor PL
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2019 [13:15] - Jabe | Link:

Partie mogłyby się opierać na wolontariuszach. Taki PiS ma (miał?) miliony zwolenników, z których wielu z pewnością chętnie zaangażowałoby się osobiście. Przy okazji patrzyliby lokalnym działaczom na ręce, bo nikt nie chce wyjść na frajera, pomagając za darmo karierowiczowi. Niestety partie (zwłaszcza ta) polegają na opłacanych z budżetu państwa aparatczykach, których roszczenia trzeba zaspokoić w pierwszej kolejności. Temu służą państwowe „spółki” – żerowiska.

Wcale nie jest powiedziane, że uproszczenie prawa skarbowego obniżyłoby dochody, nawiasem mówiąc.

Obrazek użytkownika mjk1

08-01-2019 [13:38] - mjk1 | Link:

Czy się to Panu podoba czy nie, ale nikt lepszego ustroju od demokracji nie wymyślił i nigdy nie wymyśli. Demokracja, ta prawdziwa, zakłada bowiem tylko dwie rzeczy: równość wszystkich obywateli wobec prawa i to, że władza w państwie należy do wszystkich obywateli. Koniec kropka. Na tym przykładzie widać, że coś takiego jak demokracja rothschildowska, szlachecka, socjalistyczna, czy parlamentarna ma tyle wspólnego z demokracją, co ten chiński łazik z Księżycem. Pewien starożytny filozof ateński, bardziej znany jako Sokrates, choć w wielu wypowiedziach krytykował demokrację, to antydemokratą nigdy nie był, bo jego krytyka miała charakter właśnie demokratyczny. Mogę się oczywiście mylić, ale wydaje mi się, że zarówno Panu, jak i Targalskiemu do Sokratesa jednak ciut brakuje z delikatnym naciskiem na „ciut”. Dzisiejszy ustrój można więc obalić tylko i wyłącznie w oparciu o procedury demokratyczne. Rozwiązanie siłowe doprowadzi, jak zawsze, do chaosu w którego efekcie jedne „cwaniaki” zostaną zastąpione przez inne, przeważnie gorsze „cwaniaki”, których pierwszym posunięciem będzie  likwidacja procedur demokratycznych.   
 

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

08-01-2019 [16:05] - Marek Mojsiewicz | Link:

Fakty przecza wyzszości demokracji  w XXI wieku .W Chinach średnia placa jest już wyższa niż w Polsce Przyrost naturalny jest wciąz dodatni.   

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2019 [16:20] - Jabe | Link:

Wprowadzą socjal i się skończy.

Obrazek użytkownika Zunrin

08-01-2019 [17:28] - Zunrin | Link:

Nie wprowadzą. Za to dadzą opcję zdobywania punktów w ich wprowadzanym systemie oceny obywatela za opiekę nad chorymi czy ubogimi członkami rodziny. Chcecie obywatelu polecieć samolotem zamiast tłuc się na drugi koniec kraju autobusem z okazji wizyty u rodziny? Niestety nic z tego, bo ja tu widzę, że swojej starej ciotki mieszkającej nieopodal nie odwiedziliście od roku.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-01-2019 [22:45] - Imć Waszeć | Link:

Tak. Chińczycy są "socjalistyczni" (wg liberałów) do bólu i to od kilku tysiącleci. I jakoś jeszcze istnieją, w przeciwieństwie do innych liberalnych "ustrojów". Jest wiele przejawów "socjalizmu" w społeczeństwach (nie poprawiać liczby mnogiej) chińskich. Od centralnej kasy "rodu" i rozliczeń za pracę, jak w jakimś kołchozie lub kibucu, po wspólne wznoszenie obiektów użyteczności publicznej, np. mostu w wiosce. Osobiście lubię podawać przykład tulou, gdyż jest to w tamtych warunkach gospodarczych i politycznych struktura niemal optymalna, wytworzona w wyniku tysiącletniej ewolucji. Oczywiście optymalność dotyczy bezpieczeństwa i wykorzystania zasobów. Liberalizm w żadnym wypadku nie jest optymalny ze względu na zasoby i dość łatwo to udowodnić.: https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika mjk1

08-01-2019 [17:58] - mjk1 | Link:

Jabe, znowu masz fantastyczną okazję napisać, co zamiast socjału proponował Uncle Miltie? Jak ten socjał u Friedmana się nazywał? Jako wojujący liberał powinieneś mieć to w "małym palcu". Pozdrawiam słodko.

Obrazek użytkownika mjk1

08-01-2019 [17:54] - mjk1 | Link:

A w którym to kraju ma Pan demokrację? Prawdziwą demokrację a nie tę z nazwy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-01-2019 [18:24] - Imć Waszeć | Link:

Demokracja ateńska utożsamiona z demokracją współcześnie rozumianą? Zaczyna się robić ciekawie, idę po precelki. Ciekawe kiedy tak rozumiana demokracja europejska oficjalnie wprowadzi stan niewolniczy i nakaże młodzieży zadowalanie wysoko stojących w hierarchii pederastów? Taka demokracja jest jak starożytny wolny rynek. Nikt go nigdy nie widział, nie słyszał o nim, ale każdy go chce. :)

Obrazek użytkownika mjk1

09-01-2019 [07:39] - mjk1 | Link:

Szanowny Imć Waszciu (Waszeciu). Mój wpis był odpowiedzią  na pytanie a właściwie sugestię, Targalskiego i autora, dotyczącą siłowego obalenia istniejącego ustroju. Napisałem więc o idei demokracji a nie o demokracji ateńskiej. O ile mi wiadomo, Sokrates wykorzystywał procedury demokratyczne do krytyki demokracji ateńskiej właśnie a nie demokracji sensu stricte.
 

Obrazek użytkownika Gniewko

08-01-2019 [15:13] - Gniewko | Link:

Najliczniejszą grupą wyborców są pracownicy najemni ponad 50%, ale jakoś nikt nie myśli, żeby tę grupę zmobilizować. Czy to z głupoty, czy z pogardy dla tej grupy ? Wszyscy tylko się martwią o biurokratów, którzy w większości to pasożyty nieprzysparzające dochodu, a raczej go dławiąc.

Obrazek użytkownika Zunrin

08-01-2019 [17:36] - Zunrin | Link:

Ręce opadają. Następny ignorant ekonomiczny. Co jest takiego w historykach, że są aż tak oderwani od rzeczywistości?

Obrazek użytkownika Jan1797

08-01-2019 [19:11] - Jan1797 | Link:

Sądzę, autor broni koalicji jak może. Nie mam mu za złe. https://twitter.com/waldemar_k...

Obrazek użytkownika adarus2

09-01-2019 [09:31] - adarus2 | Link:

Ktoś wspomniał Sokratesa. Dla Sokratesa to co mamy dzisiaj w Polsce to nie jest demokracja tylko oligarchia. Starożytni tak nazywali system władzy sprawowanej przez wybieralnych urzędników. Demokracja był to termin określający coś co dzisiaj nazywamy demokracją bezpośrednią. Tyle o nazewnictwie. Co do meritum to Targalski opisał rosnącą hydrę urzędniczą która wcześniej czy później doprowadzi Polskę do upadku. 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-01-2019 [18:30] - Zygmunt Korus | Link:

Targalski na Frondzie! Dobre. Musimy tutejsze, ongisiejsze Panisko przedrukowywać... Ale to, co napisał, to święta prawda. Meble są już poustawiane, a ubrania w szafie skompletowane. To układ nie do ruszenia! We Francji zrozumiano to w formie buntu "żółtych kamizelek". Oby w Polsce też. Tylko jak na razie to "większa miększość" nad Wisłą czyli lemingoza.