Upadek kolejnych autorytetów

Prof. Cenckiewicz opublikował list swego czasu gwiazdy III RP pana Aleksandra Halla, notabene odznaczonego Orderem Orła Białego przez Bronisława Komorskiego w 2010. Okazuje się, że ten niby opozycjonista w 1990 r. wspólnie z TW „Ketmanem” bronili pomnika Lenina w Krakowie.

Mało tego w 1990 r. napisał wiernopoddańczy list do tow. Kiszczaka, który niedawno opublikował prof. Cenckiewicz. Jako perełkę można przytoczyć list skąd inąd dobrego aktora Seweryna do tow. Kiszczaka , który jest tak obrzydliwie wazeliniarski , że prof. Cenckiewicz powiedział, że jeszcze się wstrzyma z jego publikacja.

Jakoś tak dziwnie się złożyło, że ten list jest również z 1990 r. Okazuje się , że wielu z tych, którzy pouczają nas Polaków, było co najmniej oportunistami i w 1990 r. chcieli dać Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.

Oprócz fałszywych autorytetów mamy też osoby legendowane, czego najlepszym przykładem jest pani Krzywonos, która de facto była łamistrajkiem, a III RP zrobiła z niej bohaterkę sierpnia 1980 r. Wystarczy poczytać co o tej pani mówiła śp. Anna Walentynowicz, a okaże się , że „ król jest nagi” , podobne zdanie mają członkowie Komitetu Strajkowego w tramwajach gdańskich, a ich opinia pokrywa się z tą którą wyraziła śp. Anna Walentynowicz.

Jako przyczynek do postawy Halla, jest jego stosunek do lustracji, którą zwalczał. Przypuszczam, że w IPN jest jeszcze bardzo dużo „kwiatków” w stylu listów Halla i Seweryna do Kiszczaka.
 
https://dorzeczy.pl/kraj/88733/jak-leslaw-maleszka-i-aleksander-hall-bronili-pomnika-lenina.html?fbclid=IwAR3YfB7MPJaOjc2t69N3WbjgD-Gq7FtRSCCp1QnKFl6jE5v8DQhItrHVjP8
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

03-01-2019 [10:39] - xena2012 | Link:

Ciekawe ile kosztuje Warszawę kursowanie tramwaju różnorodności i ile płaci dzielnej tramwajarce za jazdę tym tramwajem w charakterze politruka Trzaskowski? Podejrzewam ,że słono.

Obrazek użytkownika Andy51

03-01-2019 [14:12] - Andy51 | Link:

Też mi się tak wydaje.

Obrazek użytkownika Es

03-01-2019 [12:15] - Es | Link:

Generał Cz dbał do końca aby te korony które sam zakładał nie spadaly. No chyba, że ...

Obrazek użytkownika Andy51

03-01-2019 [14:12] - Andy51 | Link:

No tak, dbał bardzo.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-01-2019 [13:05] - Chatar Leon | Link:

Pomnika Lenina w Krakowie (Nowej Hucie dokładnie) w ogóle bronił "pierwszy niekomunistyczny" rząd Mazowieckiego a nawet tłumaczył się w Moskwie po zadymach, które miały miejsce (miałem wówczas zresztą okazję brać udział w akcji "upiększania" tegoż monumentu).
Aczkolwiek zastanawiam się z dzisiejszej perspektywy, czy nawet ten rozlazły Mazowiecki w relacjach z Moskwą nie był bardziej asertywny aniżeli obecny "nasz" rząd w e współczesnych relacjach międzynarodowych.

Obrazek użytkownika Andy51

03-01-2019 [14:13] - Andy51 | Link:

Nie przesadzaj.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-01-2019 [16:21] - Trotelreiner | Link:

"Masz tu czapkę,rower....buty i spie***j z Nowej Huty"---to był hicior a MO szalało...była premia za "doprowadzenie" tych zbrodniarzy na Zgody 10...KD MO :-))
A koledze sie córka rozchorowała...i poszła do pokoju rodziców spać....jak wybuchło...to poszły wszystkie szyby na Alei Róż...i jej łóżeczko było pocięte odłamkami szkła...
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

03-01-2019 [16:33] - Zygmunt Korus | Link:

@ Chatar Leon
Jedyna jednostka miary, przydatna przy mierzeniu asertywności "Żółwia", to odwrócona skala liczona w parchach (im ich więcej, tym łonej aj-waj mniej).

Obrazek użytkownika Andy51

03-01-2019 [16:51] - Andy51 | Link:

Nie jestem specjalistą w tym zagadnieniu, więc zamilczę.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

03-01-2019 [17:10] - Zygmunt Korus | Link:

Gwiazdowie mieli świadomość kim był Borusewicz, pisałem o tym [ https://naszeblogi.pl/2099-gwi... ]:

Andrzej Gwiazda: Tragicznym idiotyzmem jest twierdzenie, że ujawnienie agentury, która przeniknęła do organizacji, odbiera autentyczność działającym w dobrej wierze jej członkom. Jest wprost przeciwnie. Wykrycie agentów nie było możliwe, więc ich obecność w organizacji nikogo nie kompromituje, natomiast ujawnienie agentury przywraca godność i zasługi uczciwym działaczom.

"Dotyczy to także (i rozświetla źródłowo predyspozycję kunktatorską), jak się można łatwo spostrzec i domyślić na podstawie spisywanych przez Gwiazdów wspomnień, obserwowanego już od dawna, a po roztrzaskaniu się Prezydenta i jego świty w Smoleńsku widocznego wyraźniej – co najmniej kapitulanckiego, a na pewno asekuranckiego i antyklerykalnego zachowywania się marszałka senatu, Bogdana Borusewicza."

Joanna Gwiazda (2009 r.): Nikt chyba nie ma wątpliwości, kto wygrał. Przegrała nieagenturalna opozycja przedsierpniowa i nieagenturalna "Solidarność".

"Niezłomni z Wybrzeża widzą źródła zła w Polsce w społecznej akceptacji dla wszelkiej maści donosicielstwa, które potępiają, w całości opierając się na etyce związkowej. Aspekt moralny w ocenie prosowieckich tajniaków jest dla nich i przyszłości Polski kluczowy, gdyż uważają, że my, jako naród, nie potępiliśmy szpiclowania. Uwłaszczona, "rozgrzeszona" agentura, brak lustracji to jest nasza upadłość, ufajdany byt w niemoralności. Ich stanowczość w osądach, trafność przewidywań bierze się z doświadczeń syndykalistów jednakich na całym świecie – że związki zawodowe zawsze były rozbijane przez szpicli. "Łamistrajk", chytrze podchodzący protestujących robotników, to pojęcie wyjściowe do zrozumienia zła, jakie przynosi dla nacji – jej samostanowienia, suwerenności i trwałej wolności – dobrze usadowiony kolaborant obcego wywiadu."

Andrzej: Zwolennicy ujawnienia tajnych współpracowników bezpieki są wciąż zwierzyną bacznie obserwowaną, czy nie popełnią jakiegoś błędu, który pozwoli ich dopaść. W małych miastach, gdzie szefem policji jest zweryfikowany oficer SB, agencję ochroniarską prowadzą byli milicjanci, prezesem sądu jest zasłużony sędzia PRL, a jedynym miejscem pracy firma prowadzona przez żołnierza z WSI, los byłych opozycjonistów i działaczy "Solidarności" jest pasmem udręki. Czują się osaczeni ze wszystkich stron. Jeśli nic nie można wykombinować, oskarża się ich, że to właśnie oni donosili. [...] Sam fakt, że nie daliśmy się zwerbować, stanowi ciężką obrazę i nie pozwala na komfortowe, w wieńcu laurowym bohatera, konsumowanie owoców zdrady. Dopóki żyjemy, stanowimy potencjalne zagrożenie dla "bohaterów".
 

Obrazek użytkownika Andy51

03-01-2019 [18:27] - Andy51 | Link:

Sama prawda.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-01-2019 [00:28] - maks jamnicki | Link:

Świetne.