Dobre strony nepotyzmu szalejącego w PiS sie

52 tysiące w dwa miesiące! Córka posła PiS otrzymała pracę w spółce skarbu państwa.”..”Córka posła PiS Tadeusza Cymańskiego Marta Cymańska została zatrudniona w Enerdze. Ponad połowa własności spółki należy do Skarbu Państwa.
„Gazeta Wyborcza” zwraca uwagę, że w oświadczeniu majątkowym Marta Cymańska napisała, że jest zatrudniona jako główny specjalista ds. relacji z klientem w Energa Obrót Gdańsk. Według informacji na jej profilu społecznościowym wynika, że pracuje w niej od zeszłego miesiąca. Wcześniej pracowała jako „team leader” w spółce Transcom.Mimo pracy przez niespełna dwa miesiące, zarobiła w tym roku aż 52 tys. zł. – W poprzedniej firmie moja córka miała podobne zarobki i była team leaderem, więc nie jest to tego typu historia jak te, o których się mówi i pisze. Praca w Enerdze nie była dla niej żadnym awansem, ani prestiżowym, ani finansowym – przekonywał poseł Cymański w rozmowie z GW.
Poseł Cymański twierdził też, że nie zabiegał o posadę dla córki, zaś zmiana przez nią pracy nie jest kolejnym przypadkiem obsadzania stanowisk członkami rodzin polityków. – To nie jest nepotyzm. Nie robię nic, czego musiałbym się wstydzić – dodał Cymański.”..nny bulwersujący przypadek to Martyna Wojciechowska, dyrektor w NBP, jedna z najbliższych współpracowniczek prezesa Glapińskiego. Gdy polityk przejął NBP w swoje ręce dał jej zarabiać 65 tys. zł miesięcznie, sumując wszystkie zarobki. Przy czym tak szalone pieniądze dostaje osoba bez żadnych szczególnych kwalifikacji bankowych. (źródło )

Elita – kategoria osób znajdujących się najwyżej w hierarchii społecznej, pod jakimś względem wyróżnionych z ogółu społeczeństwa. Elity mają często zasadniczy wpływ na władzę oraz na kształtowanie się postaw i idei w społeczeństwie. „...”Charles Wright Mills w swojej książce o elicie władzy wskazuje, że w USA istnieje elita władzy oparta o świat armii, wielkich korporacji oraz polityki, które nazywa on wielką trójką. Wykazuje on, że między tymi trzema sferami bez przerwy następuje przepływ (wysocy oficerowie obejmują ważne stanowiska polityczne, politycy po zakończeniu kadencji obejmują funkcje w organach spółek kapitałowych, z kolei bogacze świata korporacji często obejmują stanowiska polityczne). Jednocześnie zauważa, że owa elita wykazuje tendencje do ograniczania dopływu ludzi nowych. Najważniejsze stanowiska są w znacznym stopniu zarezerwowane dla dzieci potentatów, którzy zapewniają im właściwą edukację i odpowiednie kontakty. „...”Zamykanie się elit Jedną z głównych cech elit jest ekskluzywizm, czyli skłonność do odgraniczania się od społeczeństwa i ograniczania dostępu do elity. Osoby należące do elity starają się też podkreślić swoją wyższość i odrębność poprzez propagowaną ideologię i styl życia. Podkreślanie wyższości ma często postać elitaryzmu czyli poglądu, że sądy i działania jednostek należących do elity są bardziej wartościowe, a one same są legitymowane do sprawowania władzy. Elity które zinstytucjonalizowały swoją odrębną pozycję wobec reszty społeczeństwa Znamierowski nazywa elitami kastowymi.
W zależności od stosunku elit do reszty społeczeństwa, Znamierowski wyróżnia elity pasożytnicze (dbające jedynie o swoje dobro i pozycję) oraz elity rycerskie (dbające o dobro reszty społeczeństwa). Zwykle elementy pasożytniczy i rycerski są przemieszane. Im bardziej elita jest kastowa i pasożytnicza, tym bardziej jest obca społeczeństwu i podatna na degenerację.”...(źródło )

Teoria elit „Elityzmteoria elit – teoria państwa opisująca i wyjaśniająca relacje władzy we współczesnym społeczeństwie. Twierdzi, że niewielka mniejszość, składająca się z przedstawicieli elit ekonomicznych i sieci planujących politykę posiada władzę w społeczeństwie, bez względu na wyniki wyborów. Dzięki stanowiskom w korporacjach lub zarządach korporacji oraz wywieraniu wpływów na politykę poprzez finansowe wsparcie fundacji, stanowiska w think tankach lub "opiniotwórczych" kręgach, członkowie "elity" mogą wpływać na decyzje ekonomiczne i polityczne. „..”Arystokratyczna wersja tej teorii to klasyczna teoria elit, oparta na dwóch założeniach:

  1. władza jest sprawowana dzięki odpowiednim stanowiskom w kluczowych instytucjach politycznych i ekonomicznych;
  2. psychologiczną różnicą pomiędzy elitą a resztą społeczeństwa jest to, że ta pierwsza dysponuje odpowiednimi cechami osobistymi takimi jak inteligencja lub umiejętności, podczas gdy większość jest niekompetentna i nie jest w stanie rządzić się sama.”...(źródło)

Wojciech Tomaszewski „Nepotyzm plus. Córka Cymańskiego na radną, syn na radnego, teraz jeszcze posadka w Enerdze. Cymański: nie wstydzę się”..”Kolejnym przykładem jest przypadek dzieci posła Tadeusza Cymańskiego, a także pozycja i pensja współpracowniczki prezesa NBP Adama Glapińskiego.
Marta Cymańska, 29-letnia córka Tadeusza Cymańskiego, jednego z prominentnych polityków rządzącej formacji, formalnie zapisanego do Solidarnej Polski, została radną, startując z 3. miejsca na liście PiS.”...”Bo nadaje się do polityki – przekonywał papa Cymański. Jednak nędzne 2 tys. diety nie starczyły córeczce.
Panna Cymańska otrzymała więc pracę w spółce Energa, w której większość udziałów ma skarb państwa, czyli spółka jest de facto kontrolowana przez rządzący PiS. Świadczy o tym też dość spora liczba pisowskich samorządowców z poprzedniej kadencji, którzy byli zatrudnieni na kierowniczych stanowiskach w tej spółce.
Jak się okazuje także syn Cymańskiego, Maciej nadaje się do polityki. Został radnym Malborka z ramienia partii-matki.”..(źródło )

Izabela Kasprzak „W listopadzie 2012 r., gdy „Puls Biznesu" publikował „listy wstydu" partii rządzących (po ok. 400 nazwisk działaczy PSL i PO, ich rodzin i znajomych, którzy zajmowali państwowe posady), Klub PiS chciał wprowadzić rejestr dla polityków, by ujawniali, gdzie i za ile w administracji rządowej, agencjach, państwowych spółkach pracują ich rodziny. – Pora wyplenić tę patologię – mówił Mariusz Błaszczak, ówczesny szef Klubu PiS. Centralny rejestr oświadczeń miał być ogólnie dostępny na takiej samej zasadzie jak oświadczenia majątkowe. Znaleźć się w nim miały także zarobki: uposażenie, umowy-zlecenia, premie, nagrody. Twarzą projektu „Uczciwe zasady" był Dawid Jackiewicz, ówczesny poseł PiS. Dlatego aż tak nie bulwersowało, gdy Marcin Przyłębski (syn prezes Trybunału Konstytucyjnego) został dyrektorem w odkupionym przez państwo banku Pekao SA, a Karol Tchórzewski (syn ministra energii) prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach. Nikogo nie zdziwiło, że już kilka miesięcy po przejęciu władzy przez PiS szefową marketingu w spółce grupy PZU została żona ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a były asystent Beaty Szydło – prezesem lotniska w Krakowie. W trzech spółkach grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej utworzono dla działaczy PiS nawet nowe stanowiska wiceprezesów. ..(źródło )

"Krytykują Unię, ale rozdają stanowiska w europarlamencie". "Der Spiegel" o nepotyzmie w PiS”..”Nemiecki tygodnik "Der Spiegel" wziął pod lupę Prawo i Sprawiedliwość. Prześwietlił członków partii w szeregach Parlamentu Europejskiego. Można powiedzieć, że panuje tam rodzinna atmosfera. „..”Magdalena Czaputowicz, córka ministra spraw zagranicznych, pracuje dla jednego z zastępców sekretarza generalnego frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR). To grupa w PE, do której należy PiS. Listy osób zostały usunięte, ale tygodnik ma informacje, że Czaputowicz nadal tam zasiada „...”Magdalena Czaputowicz, córka ministra spraw zagranicznych, pracuje dla jednego z zastępców sekretarza generalnego frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR). To grupa w PE, do której należy PiS. Listy osób zostały usunięte, ale tygodnik ma informacje, że Czaputowicz nadal tam zasiada „...”Karolina Maria Wiktoria Tomaszewska, córka Jana Marii Tomaszewskiego - kuzyna Kaczyńskiego, jest za to asystentką trzech eurodeputowanych PiS. Ponoć zadecydowało jej "wykształcenie i długie doświadczenie w pracy w Parlamencie Europejskim".  „...(źródło)

2014 rokOdpowiedzialna w PiS za monitoring wyborów Anna Sikora została zawieszona w partii za działanie wbrew partii i zawiązanie koalicji z PSL w Otwocku. Na swoim Facebooku Sikora napisała, że po wyborach dostała pismo od Mariusza Kamińskiego, który wskazał jako osobę odpowiedzialną za negocjacje swojego syna, Kacpra Kamińskiego. Ponadto syn twórcy CBA zdaniem Sikory miał otrzymać pierwsze miejsce listy w Otwocku do rady powiatu dzięki decyzji ojca. „..” Mój syn, z czego jestem dumny, od lat jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości. W poprzedniej kadencji był również radnym i nie ma mowy o żadnym nepotyzmie. To są bezczelne i niezrozumiałe zarzuty osoby, która jest zawieszona w prawach członka partii - zaznaczył Kamiński.  „..(źródło)

w sprawie intratnej posady 29-letniego Kacpra Kamińskiego w Banku Światowym obóz władzy wydał we wtorek dwa oświadczenia – oba nieco rozbieżne. Rzeczniczka rządu stwierdziła: "Nasze dzieci są zdolne, młode, wykształcone". Rzeczniczka partii nieco później podkreślała, że prezes PiS o niczym nie wiedział. Teraz wyciekają informacje, jak Jarosław Kaczyński zareagował na prasowe rewelacje. „..”Prezes dowiedział się z "Wyborczej"
– Chyba pierwszy raz zaufanie prezesa Kaczyńskiego do Mariusza Kamińskiego zostało podważone – anonimowo w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznaje jeden z polityków PiS. 
"Wyborcza" oraz TVN24.pl w poniedziałek poinformowały o nowym fakcie, jaki wypłynął przy okazji afery wokół Komisji Nadzoru Finansowego. Ujawniono, że syn ministra koordynatora do spraw służb specjalnych Mariusza Kamińskiego został doradcą zastępcy dyrektora Banku Światowego. Zarabia tam rocznie 120-150 tys. USD, suma ta jest wolna od podatku. I co w tej sprawie najistotniejsze – Kacpra Kamińskiego do Banku Światowego rekomendował Narodowy Bank Polski. „.'Następnego dnia ministra-koordynatora i jego syna w obronę wzięła rzeczniczka rządu. – Dzieci polityków, nasze dzieci są młode, zdolne, wykształcone, znają języki i dokonują własnych wyborów życiowych. Naprawdę nie potrzebują do tego mamy albo taty – zapewniła Jolanta Kopcińska. 

Parę godzin później Beata Mazurek przyjęła już inny ton. – Chcę powiedzieć wyraźnie, że Jarosław Kaczyński ani kierownictwo partii nic o takim zatrudnieniu nie wiedzieli i z całą pewnością będziemy sprawę wyjaśniać – informowała rzeczniczka partii. .Dzieci PiS:

Marta LIPIŃSKA - Bruksela
Kacper KAMIŃSKI - Bank Światowy
Karol TCHÓRZEWSKI - PEC Siedlce
Marcin PRZYŁĘBSKI - Pekao
Barbara PIOTROWICZ - prokuratura w Krośnie
Bartosz CZARNECKI- PGZ
Magdalena CZAPUTOWICZ - Bruksela
Katarzyna KWIECIEŃ - KOWR (źródło)

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek podała, że prezes Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka partii i klubu PiS posła Marka Matuszewskiego.Oficjalnym uzasadnieniem jest stwierdzenie, że „ta decyzja ta ma związek z działaniem posła Matuszewskiego na szkodę PiS w okręgu łódzkim” – poinformowała Beata Mazurek.”..”Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa może mieć charakter nepotyzmu i ma być związana z promowaniem swoich bliskich na państwowe posady i miejsca na listach PiS. Według dziennika Fakt poseł miał „stworzyć pajęczynę powiązań rodzinnych”. ...(źródło )

Małgorzata Wasserman W PiS znalazła się po wygranych wyborach w 2015 roku, w których startowała jako kandydatka bezpartyjna. Zdobyła wtedy 81 tysięcy głosów, co dało jej piąty wynik wśród wszystkich posłów. Mówi się, że nie sama praca i charyzma Wassermann przysporzyła jej tylu sympatyków. Jest wiele głosów, które mówią, że paliwo wyborcze dostarczyła jej katastrofa smoleńska, w której zginął jej ojciec – Zbigniew.  Rodzina
Kandydatka PiS na prezydent Krakowa ma 40 lat. Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Prawa i Administracji. Ma siostrę Agatę i brata Wojciecha. O bracie było ostatnio głośno w kontekście jego błyskawicznego awansu. Prokurator Wojciech Wassermann po roku pracy w Prokuraturze Rejonowej w Krakowie został prokuratorem okręgowym, choć przepisy wymagają trzyletniego stażu. W jego przypadku zastosowano tryb nadzwyczajny. „..(źródło )

Marek Pęk W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PiS został wybrany do Senatu IX kadencji w okręgu wyborczym nr 31[5]. W poprzedniej kadencji senatorem z tego okręgu był jego ojciec, Bogdan Pęk, który nie znalazł się ponownie na listach wyborczych PiS i nie ubiegał się o reelekcję „..(źródło )

Anna Dąbrowska „Jak Ryszard Czarnecki holuje syna. Nowy wątek na taśmach
To, że europoseł wspiera swojego syna jak może, wiadomo od dawna. Na taśmach Morawieckiego usłyszała to cała Polska.”...”Zbigniew Jagiełło (prezes PKO BP i przyjaciel Morawieckiego), mówi, że mimo załatwienia dobrej pracy juniorowi Czarneckiemu w kierowanym przez niego banku „ten facet, ten chłopak po trzech miesiącach powiedział, że jest dużo pracy, że on myślał, że będzie luźniej itd., że ma inne plany właśnie” i że „chciałby się w życiu zajmować czymś innym”. Morawiecki się zdziwił i – jak wynika z taśm – zadzwonił do Ryszarda Czarneckiego, włączając telefon na tryb głośnomówiący.
„No, cześć. Słuchaj, ciąg dalszy tej sprawy, o której ostatnio rozmawialiśmy. Twój Przemek nie chciał tam dalej pracować. Taki sygnał, taką relację, którą dostałem, że jednak został rzucony, został na taką dość mocną wodę, że pisał umowy. W końcu powiedział, że to jest troszeczkę dla niego za duże przeciążenie i że on nie chce dłużej pracować” – mówił Morawiecki do europosła. Czarnecki na to, że jego syn „bardzo chciał, bardzo się zapalił” i „oczywiście, że chciałby więcej zarabiać”. Morawicki zwrócił mu uwagę, że jeśli jego syn mówi, że coś innego chciałby robić, to jest to dla pracodawców jasny sygnał i punkt zaczepienia – „To niech pan sobie idzie, panie Przemku, robi coś innego w takim razie”. Morawiecki radzi europosłowi, aby pogadał z synem „tak po piwku, bo coś mi tutaj zgrzytnęło”. Rozmowę telefoniczną Morawieckiego z Czarneckim skomentował Jagiełło: „Moja córka też by chciała pracować. Robić to, co się chce w pracy, i żeby dużo płacili”..”Synowie Ryszarda Czarneckiego mogą liczyć na swojego ojca, wstawia się za nimi, załatwia pracę, pomaga jak może, wykorzystując swoje polityczne wpływy i możliwości. „Jest patriotą i chce pracować w polskiej firmie” – tak Czarnecki skomentował zatrudnienie swojego syna Bartosza (28 lat) jako doradcy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Zarzekał się, że nie pomagał załatwić pracy synowi, a ten trafił do PGZ za własne zasługi „...(źródło )
Plutokracja (gr. πλουτοκρατία plutokratia "rządy bogatych", od wyrazów πλοῦτος plutos "bogactwo" + κρατέω krateo "rządzę") – system sprawowania rządów, w którym podstawową zasadą władzy jest bogactwo. „..(źródło )

Proletariat – grupa społeczna w książce George'a Orwella Rok 1984.
Proletariat nazywany zazwyczaj prolami to najniższa warstwa społeczna. Prole stanowili 85% społeczeństwa Oceanii. Prole nie mają dostępu do szkolnictwa i wielu towarów dostępnych dla członków Partii, ale mają za to względną wolność osobistą i nie są kontrolowani za pomocą teleekranów.
Formalnie prole są najważniejszą klasą społeczną, lecz w rzeczywistości są oni dyskryminowani i zaniedbywani. Proletariat został zdradzony przez Partię, która pomimo głoszonych podczas rewolucji teorii angsocu, nie poprawiła po jej zakończeniu jakości życia proletariatu, a nawet je pogorszyła.”..(źródło )

"Ustawa niewolnicza" wywołała burzę na Węgrzech. To ukłon w stronę wielkich koncernów motoryzacyjnych”..”W miejsce dotychczasowych 250 nadgodzin rocznie, prawo, które zacznie obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku, dopuszcza 400 nadgodzin rocznie. Do tej pory godziny nadliczbowe były rozliczane w ciągu jednego roku, teraz będzie to ujęcie trzyletnie. Dopiero po takim czasie może zostać stwierdzona faktyczna liczba nadgodzin, to znaczy, że nawet przez trzy lata pracownik nie uzyska rozliczenia godzin nadliczbowych.
Elastyczny system rozliczania pracy ma zdaniem rządu zwiększyć konkurencyjność węgierskiej gospodarki. System ten ma być lepiej dostosowany do aktualnych potrzeb rynku, w tym zmieniającej się koniunktury. Podobne metody były wprowadzanie w innych krajach w czasie kryzysu finansowego. Nie ma wątpliwości, że zmiany w prawie pracy dostosowane są pod największą gałąź gospodarki – przemysł motoryzacyjny. Cykle produkcji samochodów odbywają się właśnie w ujęciu trzyletnim.
Do największych pracodawców w przemyśle motoryzacyjnym należą Mercedes, Audi i Suzuki. Pewnym jest, że fabrykę pod Debreczynem wybuduje za ponad 1 mld euro BMW. Węgry są jedną z największych montowni samochodów w Europie. Węgierska gospodarka jest bardzo silnie uzależniona od bezpośrednich inwestycji zagranicznych, których gros trafia właśnie do przemysłu samochodowego. W 2017 roku inwestycje zagraniczne odpowiadały za 67 proc. węgierskiego PKB. Oznacza to, ze każde poważniejsze problemy ekonomiczne, będą mocno oddziaływały na tutejszą gospodarkę, przy czym największym partnerem gospodarczym są Niemcy, do których trafia 27 proc. eksportu.„..”Prawo pracy zagwarantuje pracodawcom dodatkowe 250 godzin nadliczbowych na pracownika, na które ten musi się zgodzić. Na pozostałe 150 zgoda jest dobrowolna. Maksymalny tygodniowy wymiar czasu pracy ma wynieść 48 godzin. Oznacza to hipotetycznie sześciodniowy wymiar czasu pracy, chociaż poseł wnioskodawca, Lajos Kósa, gwarantuje, że tak się nie stanie. Stąd też opozycyjny Jobbik na transparentach zapisał hasło: „Teraz Fidesz odbiera ci weekend”. „..(źródło )
---
Mój komentarz

Nepotyzm, klany polityczne, to podwaliny pozytywnego procesu budowy silnego ośrodka władzy opartego o nowoczesny model chiński. Władzę w Polsce będzie sprawowała dziedziczna elita polityczna skupiona w oligarchii urzędniczej. Już niedługo zaobserwujemy proces integracji i konsolidacji elity urzędniczej w polsce poprzez małżeństwa zawierane wewnątrz nowej kasty sprawującej władzę.

Dlaczego ten proces jest pozytywny dla Polski. Ponieważ nowe elity , oligarchia urzędnicza okupująca Sejm , Senat, rząd, administrację terenową, sady, i oczywiście spółki skarbu państwa będzie dążyła do obalenia obecnego ustroju Polski i Zachodu, który obrazowo nazwałem ustrojem rothschildowskim, w którym władza i cały majątek narodów jest skupiony w rekach dziedzicznej oligarchii lichwiarsko przemysłowej , w rękach kilkudziesięciu rodów. Prawie cała reszta społeczeństwa została sprowadzona do statusu pozbawionych Boga, rodziny i własności proli .
Paradoksalnie nowe dziedziczne elity urzednicze będą gwarantem niepodległości, suwerenności Polski oraz będą dbały o wzrost demograficzny i gospodarczy kraju, bo od siły Polski bezpośrednio zależy ich los.
Na koniec chciałbym dodać ,że istnienie niedziedziczej elity polityczne,t o kolejny mit, którym karmią nas dziedziczne elity lichwiarskie.

Tutaj warto zwrócić uwagę na różnice ustrojowe Węgier i kaczystowskiej Polski. Orban kopiuje model niemiecki, w którym chce się oprzeć ustrój na budowie rodzimej oligarchii przemysłowej . To droga donikąd . Kaczyński zaś zamierz obalić prymitywny mający początki ponda dwieście lat temu ustrój rothschildowski i w jego miejsce wprowadzić nowoczesny system polityczny oparty na istnieniu dziedzicznej elity urzędniczej .

video Michalkiewicz: Będziemy mieli szlachtę jerozolimską
vide WYKŁAD MICHALKIEWICZA O DEMOKRACJI KONTRA PLUTOKRACJI

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

29-12-2018 [17:19] - angela | Link:

Najlepiej by było, żeby w spółkach skarbu państwa,  innych resortach podlegających partii rządzącej,  biurach, zatrudniano ludzi z KODu, Wyborczej, POKO itd.... to już wtedy na pewno "doskonale"  by RZĄDZILI. 
Bez zadnych problemow. Tylko czy wtedy rządził by PiS, czy oni.
Co robic,  chcac miec zaufanego pracownika.?

Obrazek użytkownika HenrykH.

31-12-2018 [09:57] - HenrykH. | Link:

Brawo.Naliczył siedmioro  dzieci i ku..a nepotyzm. Tysiace pokemonow siedzi w spółkach od lat .Znam sprawy spółek weglowych gdzie jeszcze z pzpr  pociotki siedza ,ale o tym nie napisze Pan bajkopisarz .

Obrazek użytkownika paparazzi

29-12-2018 [18:44] - paparazzi | Link:

W prywatnych spółkach to proszę bardzo. Spółki państwowe  z akcjami  50% plus nie powinny zatrudniać dzieci polityków partii rządzącej.

Obrazek użytkownika Jabe

29-12-2018 [21:31] - Jabe | Link:

Na co nam nowa elita, skoro mamy starą? Owszem, jedni to trzecie pokolenie AK, a drudzy trzecie pokolenie UB, ale co z tego, skoro i tak nie wiadomo którzy są którzy. Nowa elita, tak jak stara, będzie dbała o wpływy protektorów. To wynika ze wspólnego mechanizmu który je wyłonił – ich „resortowości”.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

29-12-2018 [22:19] - RinoCeronte | Link:

Panie Marku, ja u Pana wyczuwam ironię godną Jana Pietrzaka.

Obrazek użytkownika Jan1797

31-12-2018 [00:13] - Jan1797 | Link:

Pisze Pan to poważnie? Rozumiem „wyborczyny", ale żeby bronić krakowskiej prokuratury przed
Wassermannem, to dla mnie nie do pojęcia, przecież Tobie autorze nie muszę tłumaczyć przyczyn.
Miałem przykrość przyglądać się wynikom ich pracy, o zaufaniu społecznym nie wspomnę.
Oczywiście nepotyzm, to naganne zjawisko. Lecz konieczność wymiany ludzi na bezkompromisowych
rzecz niezbędna.  Uważam, że pan zakpiłeś, pozdrawiam.
PS
 <jednak cytaty z Ringier Axel Springer.>  To zły żart. Dlaczego?, wystarczy spojrzeć na oprawę reklamową
WP, dla sejmowej modlitwy Jarosława Kaczyńskiego. To, co sądzę, nie nadaje się do publikacji.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-12-2018 [13:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Lecz konieczność wymiany ludzi na bezkompromisowych"
Naiwni wyobrażają sobie, że chodzi o wymianę na uczciwych, ale widzę że Pan przejrzał cele tej polityki kadrowej na wskroś.

Obrazek użytkownika Jan1797

31-12-2018 [19:25] - Jan1797 | Link:

Oczywiście tak, żadnych skrupułów w stosunku do przeciwników politycznych, jak i własnego
zaplecza. Nasze Państwo kosztowało tak wiele krwi i ofiar, że moje powyższe stwierdzenie nie
podlega dyskusji. Przykład, merytorycznie profesjonalne  zachowanie sędziego, pana Kamila Grzesika;
https://twitter.com/BratWodza/...
Oczywiście nie powinienem oceniać sędziego, stąd jest to tylko stwierdzenie faktograficzne.
Moja prośba, szanujmy kobiety, to jest nasz standard. Proszę zwrócić uwagę, nawet gdy pani
Novalia używa przeinaczeń a bez problemu mogę to wykazać , staram się zwrócić uwagę
językiem dyplomatycznym na miarę mych skromnych możliwości. Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

31-12-2018 [21:28] - Pani Anna | Link:

"Moja prośba, szanujmy kobiety, to jest nasz standard. Proszę zwrócić uwagę, nawet gdy pani
Novalia używa przeinaczeń a bez problemu mogę to wykazać , staram się zwrócić uwagę
językiem dyplomatycznym na miarę mych skromnych możliwości. "
Hm, w zasadzie to pełna zgoda, ma Pan jednak pewność, że Novalia to faktycznie jest "pani"? Mnie byłoby trudno w to uwierzyć, nawet gdybym zobaczyła świadectwo lekarskie...

Obrazek użytkownika Jan1797

02-01-2019 [19:55] - Jan1797 | Link:

<Hm, w zasadzie to pełna zgoda, ma Pan jednak pewność, że Novalia to faktycznie jest „pani"?>

Pani Anno, na miarę naszych wspólnych skromnych możliwości ci, którzy powinni zrozumieli
doskonale i jak sądzę, zareagowali logicznie. Abstrahując od tej konkretnej, sytuacja jest dynamiczna
ludziom „dokumentalnie” puszczają nerwy, stąd blogosfera pełna będzie niespodzianek. Oczywiście
nie wykluczam zaczepek wobec nauczyciela;-))  https://twitter.com/waldemar_k...
Pozdrawiam serdecznie, Jan