Okruchy Pisma: Referencje

... w Tobie mam upodobanie. (Mk 1,11)
 
Każdy starający się o atrakcyjną posadę wie, że najlepiej pomogą mu dobre referencje. System referencji znany jest od wieków, choć różne przybierał formy. To nie tylko ustne, czy pisemne opinie; także świadectwa pracy, kursów, szkół, dyplomy uczelni, stopnie naukowe.
System referencji jest niezbędny i to nie tylko dlatego, że przezorny pracodawca ma prawo nieufnym wzrokiem patrzyć na kandydata; w końcu oszustów na świecie nie brakuje. Lecz dla tzw. „racjonalnej polityki kadrowej” nieodzowna jest informacja o kwalifikacjach, cechach charakteru, stanie zdrowia...

Dziś, przy okazji chrztu Jezusa, na początku Jego publicznej działalności jesteśmy świadkami niezwykłych „referencji” jakich udziela Mu sam Bóg: „tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.

Przyjmijmy więc Chrystusa „do pracy”. W naszym sercu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika 3rdOf9

11-01-2015 [15:00] - 3rdOf9 | Link:

Skojarzyło mi się to z rozważaniami Pawła Lisickiego: http://rzymski-katolik.blogspot.com/2014/10/z-ksiegarskiej-poki-cd-czy-jezus-jest.html#

Obrazek użytkownika tsole

11-01-2015 [16:01] - tsole | Link:

Dzięki za link. Pozdrawiam.