AGITACJA PODCZAS CISZY WYBORCZEJ...

Już za chwilę cisza wyborcza. Zastanawiam się, czy w jej trakcie można będzie bezkarnie napisać na blogu np. :

GŁOSUJCIE WYŁĄCZNIE NA LUDZI UCZCIWYCH!

Albo:

WYBIERAJCIE TYLKO MĄDRYCH!

Lub choćby:

POPIERAJCIE POLSKICH PATRIOTÓW!

Przecież to może być uznane za jawną agitację wyborczą! Anonimowość anonimowością, ale już tam ludzie dobrze wiedzą, kto złodziej, kto idiota, a kto zdrajca. Ktoś z tych, kogo proponujemy pominąć mógłby się obrazić, wystosować protest, wysmażyć donos, wyrazić swój sprzeciw za jawne łamanie ciszy wyborczej! Dlaczego łobuz czy malwersant nie ma prawa zostać wybrany? Nie o taką demokrację walczyliśmy! Dlatego za wspomnianą nielegalną agitację naliczone mogą zostać drakońskie kary; można ciepłą rączką wybulić do 1 mln. złotych kary na cele społeczne!

Nie będę więc po północy ryzykował wyborczego lobbingu. Namawiam jedynie wszystkich rodaków do masowego uczestnictwa w wyborach. Zwłaszcza tych z nas, którzy przez wyjście z domu mogliby zmienić każdy wynik, a którzy (z zasady) od lat na nie chodzą żadne na głosowania.

I właśnie z myślą o „większej połowie” naszego społeczeństwa napisałem swego czasu wierszyk pt. „Odezwa do połowy narodu”, który można rozsyłać (jak mniemam) nawet w trakcie trwania wyborów. No, chyba że okaże się, że sterowanie frekwencją też należy do strategii wyborczej…

Poniżej – link do ww. wiersza w znakomitej interpretacji Jerzego Zelnika.

https://www.youtube.com/watch?v=pyvyYVegsbM

YouTube: