Magdalenkowo-okrągłostołowa polska scena polityczna...

Oceniając nasze 25 lat pozornej wolności nieraz nasuwają się smutne refleksje, które są raczej czymś w rodzaju futurologii historycznej, nie znajdującej jak na razie potwierdzenia w faktach lub też owe fakty pozostają dla nas ukrytą tajemnicą.

Możemy tedy jedynie zastanawiać się i snuć nawet tylko hipotetyczne scenariusze możliwych ciągów historycznych zdarzeń, w tym też dotyczących naszej, przeszłej i obecnej polskiej sceny politycznej.

Taką - jedną z możliwych hipotez - przedstawiam poniżej, wierząc, że są to tylko moje nieuzasadnione dywagacje nie mające pokrycia w rzeczywistości...

Może więc - pokrótce i raczej ograniczając się do naszej, prawej strony sceny politycznej - było i jest tak...

Zdrada okrągłostołowo-magdalenkowa, której ustalenia trwają do dzisiaj ukształtowała być może funkcjonowanie polskiej sceny politycznej przez cały okres 25 lecia III RP.

Porozumienia tam zawarte określały więc podział sceny politycznej w taki sposób, aby nigdy oddolnie nie mógł powstać żaden patriotyczno-narodowy ruch wolnościowy samych Polaków... zgodnie zapewne ze scenariuszem A. Michnika vel. Szechtera, który onegdaj stwierdził, że nie pozwoli, aby w Polsce odrodził się jakikolwiek ruch polityczny na wzór polskiej przedwojennej endecji.

W Magdalence i przy OS wyznaczono więc określone osoby, które w Polsce będą zawsze na przemian rządziły oraz wśród nich takie, które skutecznie będą kanalizowały polskich, patriotycznych kontestatorów III RP (PRL-bis) i nie pozwolą na oddolne organizowanie się Polaków. Ta ostatnia rola być może przypadła braciom Kaczyńskim, którzy od początku mieli tworzyć partię raczej opozycyjną skupiającą wokół siebie masowy, niezadowolony z przemian ustrojowych i narodowo-patriotyczny polski elektorat... jednocześnie nie pozwalając na powstanie w naszym kraju prawdziwej partii polskich narodowych patriotów.

W takim kontekście warto zauważyć, że faktycznie - od początku przemian ustrojowych - bracia Kaczyńscy skutecznie być może odgrywali a dziś odgrywa jeden z nich swoją rolę. Obecnie jest to partia PiS, która kreuje się na jedynego przedstawiciela polskich patriotów, niechętnie odnosząc się do każdego oddolnego ruchu, choćby np. RN. Wściekłe tedy atakowanie PiS  i dziś J. Kaczyńskiego (a wcześniej również ś.p. L. Kaczyńskiego) przez piewców umów magdalenkowo-okragłowstołowych miało i ma zaś być może za zadanie ich uwiarygadniać w oczach polskich patriotów i tworzyć z partii PiS jedyną polityczną alternatywę wobec obecnego układu i jedyną prawicę kontestującą III RP i wokół której - jako jedynej - należy się gromadzić.

W nawiązaniu też do ostatniej konstatacji pośrednio też chodzi też o to, żeby utrzymywać Polaków w stanie wzajemnego skłócenia i podzielenia, co ułatwia rządzenie nimi w imię zasady "dziel i rządź". Przez ostatnie 25 lat zatomizowano i spauperyzowano Polaków i prowadzi się cały czas politykę ich wzajemnego skłócania. Być może więc jest to też część wspomnianych, zdradliwych rozmów i umów zawartych w Magdalence i przy OS. Bowiem naród wyniszczony, zubożony a dodatkowo skłócony nie jest w stanie wspólnie zorganizować się do swojej obrony i skutecznej walki o wolność.

Oczywiście umowy z Magdalenki i OS wyznaczały też odpowiednią rolę i dla innych osób, np. być może dla Janusza Korwin Mikkego jako takiego, który miał uniemożliwić powstanie silnej formacji liberalno-konserwatywnej, po części ją ośmieszając a po części aktywizując w taki ruch młodych ludzi tylko po to, aby ich zapał został w odpowiednim czasie rozmyty i zniszczony. Rolą JKM było też może ośmieszenie i zdezawuowanie idei lustracji i dekomunizacji.

W swoich - mając nadzieję, że się mylę - dywagacjach pomijam tutaj oczywistą rolę takich partii jak SLD, PO, PSL, TR i osoby z nimi związane. Dla mnie rzeczą oczywistą jest, że są to polscy ciemiężyciele utrwalający zdradliwy układ okrągłostołowy potwierdzony Nocną Zmianą z 1992 roku.

-----------------------------------

To tyle jeśli chodzi o moje - pojawiające się nieraz - wątpliwości, co do dzisiejszej sceny politycznej i roli jaką odgrywa w nich być może PiS. Oczywiście sądzę, że tak nie jest i faktycznie jedynymi z nielicznych i to nie wyznaczonymi, ale prawdziwymi kontestatorami układów zawartych w Magdalence i OS byli bracia Kaczyńscy a dziś jest dalszym kontynuatorem tej postawy politycznej J. Kaczyński.

Wierzę, że idea wolnej i niepodległej Polski jest naturalnym wyznacznikiem działań PiS, niemniej nieraz - patrząc na pewne ruchy tej partii - pojawiają się we mnie wątpliwości, które wyraziłem w dzisiejszym, krótkim tekście.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Stan

17-12-2014 [14:48] - Stan | Link:

Tak czy siak, jest byle jak.Ani skutecznej opozycji, ani widoków na Wolną i sprawiedliwą Polskę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-12-2014 [19:50] - krzysztofjaw | Link:

I własnie w takim stanie frustracyjnym powstają wątpliwości dotyczące działań opozycji. Czy jest ona faktycznie realna czy tylko koncesjonowana? Jest też i wiele innych pytań. Mam nadzieję, że jednak stan frustracji minie i to dzięki naprawdę skutecznym działaniom naszej opozycji.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika leszekhapunik

17-12-2014 [17:17] - leszekhapunik | Link:

masz fantazje. powinieneś pisać powieści sensacyjne, a od analiz politycznych powstrzymuj się choćby dla dobrych snów

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-12-2014 [19:46] - krzysztofjaw | Link:

Hmm :) Wyraziłem tylko swoje wątpliwości, które nieraz pojawiały się u mnie i to od początku transformacji a tym bardziej po zdradzie magdalenkowo-okrągłostołowej tzw. konstruktywnej części opozycji antykomunistycznej. Już wtedy było jasne, że dogadano się ponad głowami Polaków, zdradzono ich ideały. Kwestią jest tylko czy rzeczywiście bracia Kaczyńscy w pewnym momencie wyłamali się z tego układu tworząc swoje partie polityczne jako jawnie i prawdziwie antysystemowe czy też ich powstanie było ustalonym w Magdalence i przy OS działaniem politycznym. Wierzę, że raczej to pierwsze, ale wątpliwości mieć to ludzka jest rzecz, ludzi myślących.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika wandaherbert

17-12-2014 [19:24] - wandaherbert | Link:

Jaką rolę by Pan przypisal w tych panskich przypuszczeniach P.P.Giertychowi ,Bosakowi,Winnickiemu ,Kowalskiemu ,Zawiszy i tym ktorzy przeszli w biznes

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-12-2014 [19:39] - krzysztofjaw | Link:

Oczywiście są to tylko moje spiskowe tylko przypuszczenia i dywagacje. Wierzę jednak, że się mylę, ale pojawiają się nieraz u mnie wątpliwości. Stąd dałem im wyraz w formie notki. Jeżeli jednak miałbym dalej "brnąć" w tą futurologię polityczną to... R. Giertych po latach pokazał, że tworząc LPR był li tylko hipokrytą a sama partia też była kanalizatorem katolickiej części Polsków. Co zaś do Bosaka, Winnickiego, Kowalskiego czy Zawiszy to nie mam jednoznacznej opinii choć skłaniałbym się raczej oceniać ich pozytywnie. Penie znów życie zweryfikuje moją opinię. Zobaczymy. 

A tak poza wszelkimi już futurologiami to w Polsce naprawdę brakuje silnej partii republikańskiej o zabarwieniu konserwatywno-linberalnym oraz silnej partii narodowo-patriotycznej... a powstanie ich zostało uniemozliwione przez układ okrągłostołowy.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika marco.kon

17-12-2014 [23:05] - marco.kon | Link:

Już to nie raz pisałem. Cały układ okrągłostołowy wepchnął nas, Polaków w łapy biurokracji europejskiej. Z jakiej przyczyny ? W celu demolki polskiego przemysłu, handlu, systemu finansowego, rolnictwa i przetwórstwa, gospodarki morskiej a przede wszystkim armii. Czy była to tylko głupota i nieumiejętność zarządzania czy coś o wiele gorszego ? Dla każdego trzeźwo myślącego jest oczywiste że ten układ stwarza pozory walki o władzę ale żadna że stron nie zrobi nic co byłoby sprzeczne z interesami międzynarodowych gangsterów finansowych.

Obrazek użytkownika ość

17-12-2014 [23:35] - ość | Link:

Tak, coś o wiele gorszego. ZDRADA!
Niby-polacy zdradzają Polaków za pieniądze.
A my im na to pozwalamy, bo większość wierzy w ich kłamstwa.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-12-2014 [01:20] - krzysztofjaw | Link:

Przeszliśmy z jednej sowieckiej komuny w łapy drugiej jewroeuropejskiej... coś w tym jest. Przez te 25 lat zniszczono i rozsprzedano w Polsce niemal wszystko co było wartościowe. Niedługo dołączą do tego lasy, ziemia i nasze surowce naturalne. Przykre, że przez 25 lat daliśmy rządzić tej okrągłostołowej bandzie zdrajców. 
Pozdrawiam