uwaga na znachorów czyli ziębolenie umysłów

Ostatnio, na naszych blogach, Pani Izabela Brodacka Falzmann umieściła tekst a w nim krótki opis przypadku ciężkiej choroby jakiej nabawiła  się pewna uczona pani doktor nauk (chemia) skutkiem wiary w uczciwość zagranicznych znachorów... można poczytać /TUTAJ/. Fascynacje Azją skądś znam, kiedyś jak zaczynałem, jeszcze w szkole średniej trenować Tae Kwon Do, czy kung-fu, naiwnie myślałem, że każdy azjata to miszcz ;-) kung-fu... i w ogóle the best, konfucjańska uczciwość, prawość miszczów w/w kung-fu czy prawość miszczów karate, kendo, samurajów etc. Oczywiście naiwność została zweryfikowana... samurajowie okazali się także zwykłymi krętaczami,  (politycznymi także) i oszustami jak nasi rycerze... co więcej było duuużo gorzej, gdyż rycerstwo europejskie zbudowane było na unwersalizmie chrześciajńskim zaś słynne bushido, fundowane jest na zwykłym chciejstwie i posłuszeństwie wobec kogoś stojącego wyżej w chierarchii a nie wobec "Absolutu". W efekcie dało to podstawę do zwykłych bandyckich zachowań wobec europejskich jeńców czy więxniów podczas Druugiej Wojny Światowej.
W dziejszej dobie, internet, wspaniały wynalazek, daje ogromne możliwości, zbierania i systematyzowania informacji ale także, niestety, jest narzędziem różnej maści hochsztaplerów, znachorów etc. krótko mówiąc zwykłych kanciarzy
W necie pojawiła się cała masa, różnej maści znachorów i znawców medycyny tzw. "naturalnej" po różnych nawiedzonych  od płaskiej ziemi, turbosłowian...etc. Swego czasu, red. Michalkiewicz zapytany o turbosłowian, powiedział wyraznie, że dla niego są to "ubeckie rzygowiny" i miał rację... po ukazaniu się tego wyznania w internecie, niedouczona psiarnia mitomanów zaczęła ujadać niemożliwie, rzeczony Red. Michalkiewicz nic sobie z tego nie robił... sprawa przyschła i co więcej, popularność tych cwaniaczków spadła... robią co mogą... myslę, że jak to ujął Ernest Bryll "Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów"  albo Jerzy Stanisław Lec, nie pomnę... Generalnie chodziło i nadal chodzi o uwalenie wpływów Kościoła Katolickiego.
Jeśli autor filmów na youtube plecie oczywiste androny, prędzej czy pozniej to wyjdzie... i jest koniec. Ale jeśli autor filmów, ładnie gada ma miłą aparycję i jest tak naprawdę nie wiadomo skąd... do tego próbuje rozmawiać z ważnym człowiekiem jakim jest Jarosław Kaczyński, sprawa zaczyna wyglądać poważniej... od ponad roku obserwuję pewnego siwego pana z atrybutami opisanymi powyżej.
To nic, że pitoli o tzw. "chemitrialas" i sprzedaje w swoim sklepie po cenach hmmmm...zyskownych suplementy które można kupić taniej, tylko trzeba trochę poszukać... sprzedawał kiedyś "strukturyzatory wody" gadał coś o mówieniu do wody ?? ;-) Chyba domyśliłem, dlaczego szukał kontaktu z Kaczyńskim, skoro mówienie do wody się rypło, postanowił przemówić do kota prezesa... ;-) Ok. żarty na bok, bo ten człowiek stworzył niemały przemysł i zaczyna robić politycznie... właśnie widzę, że Marcin Rola z portalu wrealu24.tv zaczął z nim być w dobrej komitywie... nie przeszkadza mu ewidentne oszustwo w sprawie strukturyzatorów wody... dyskutuje z nim o pomysłach na Polskę, bezpartyjną...a propos bezpartyjności,  kukiz15 własnie pokazał jak ta bezpartyjność a raczej "bezpartyjność" wygląda w praktyce, trzeba być wyczulonym na różne "antysystemowe" pomysły... bo to mi pachnie rozgrywkami za którymi stoi kasa...tak zwyczajnie i po prostu. A skoro kasa, to dawne służby..."których niema"... rzecz jasna...
O co biega ? Chodzi o kasę i o władzę... stworzenie przemysłu tzw. leczniczej marihuany... czy leczniczych konopii... Czyli czegoś innego znanego dotychczas pod postacią monopolu tytoniowego, to są ogromne pieniądze, tedy nic dziwnego, że dawne służby chcą połozyć na tym swoje łapska bo to daje perspektywy, władzy i pieniędzy. Mówimy o  środkach odurzających, zarówno marycha jak i konopie, one niczego nie leczą natomiast wprowadzają używajacego w stan rauszu, euforii...zależy od dawki "lekarstwa"... komuś baaardzoooo zależy aby mozna było zarabiać pieniądze na uzależnionych klientach... przemysł tytoniowy zdycha... a kasa musi się zgadzać...
Pisząc niniejszy tekst musiałem wykonać kwerendę w internecie na temat Jerzego Zięby, m.in. zajrzałem do jego sklepu, oprócz rzeczonych strukturyzatowrów, widziałem suplementy różne... i olejek z konopii indyjskich... nie trzeba chyba dodawać, ze ceny są kosmiczne... jak ktoś potrzebuje tego ogłupiacza, to najlepiej zgłosić się do najbliższego dealera zioła czy dragów jako takich. W ogóle zielarstwo to niezły przemysł tyle, że nie nalezy zastępować go zwykłą, europejską medycyną...chcociażby jak dotąd ziołami nie wyleczono zapalenia wyrostka robaczkowego, tutaj skuteczna jest tylko i wyłącznie interwencja chirurga takiego ze skalpelem, anestetykami, respiratorem etc. i żadne zaklęcia, zamawiania tutaj nie pomogą...
Wracając do naszych baranów jak mawiają angole, nieniejszy tekst zacząłem pisać jeszcze w czerwcu, teraz mamy wrzesień, do tego czasu w necie pojawiło się sporo nowych (dla kogo nowych dla tego nowych) informacji w temacie rzeczonego zięby... okazuje się, że facet operuje tym co wcześniej napisał i był stworzył nie potrafiąc nawet rozwinąc swoich myśli, pojawiała się spora ilość ludzi rozczarowanych i nim i jego metodami, nawet neewsweek opisał go w  u siebie o czym można poczytać /TUTAJ/ z kolei odpowiedz pana zięby zaczyna odbiegać od dobrotliwej postaci...pewninkiem, stracił jakiś milionik albo dwa o jego ripoście można poczytać /TUTAJ/ no cóż jak ktoś traci miliony ma prawo się wściekać ale żeby aż tak się odsłonić... co ciekawe wsparcia udzielił marcin Rola co moim zdaniem pogrąża gościa i tyle...a miałem doń wiele sympatii... czyżby zieba dobrze płacił ? Coś za coś na tym świecie niema nic za darmo... zaś sama niezależność kosztuje głodem, chłodem, szyderą... ale stara drudyczna zasada mówi "prawda przeciw światu" czy druidyczna czy Jezusa...bo to Jezus głosił Prawdę i nie dbał o opinię świata... zresztą podał ON najcudowniejszy środek etrapeutyczny dla umysłu i ciała... "niech mowa wasz oznacza tak, tak a nie, nie a wszystko co ponadto, to od złego jest..." proste jak konstrukcja cepa.
Marcin Rola pozwolił się wypowiedzieć na swoim portalu, rzeczonemu ziębie w swojej obronie, można to zobaczyć /TUTAJ/ oraz sam wypowiedział się na youtube /TUTAJ/. Zachęcam do ogladania aby wyrobić sobie zdanie... Fimów jerzego Zięby na youtube jest mnóstwo, są też filmy gdzie wyraznie szuka porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim (ciekawe dlaczego z nim akurat ? ) pod tymi filmami komentarze są wyłaczone... ciekawe dlaczego ?  Skądinąd wiadomo, prawdziwa cnota krytyk się nie boi... własnie te filmy przykułu moja uwagę i zasiały sporo wątpliwości... dlaczego ? Swego czasu gw*** był spory hałas bo siły tajemne sprowadziły do Polski dwóch pedałów którzy koniecznie chcieli się spotkać ze śp. prezydentam Lechem Kaczyńskim (ciekawe dlaczego) kim oni byli ? parą pedałów którym zrobiono klakę w mediach głównego ścieku i którzy na dodatek głośno gadali, że są katolikami... hałas był zaś śp. prezydent Lech Kaczuński po prostu ich olał...i słusznie. Te usiłowania zięby pachniały czy raczej waniały podobnie i nadal waniajet onucami służb specjalnych... skąd te dmuchy ? ano z losu portalu Nowy Ekran i biznesmena Opary... tam zdobywałem swoje blogerskie ostrogi i zauważyłem nagle, że gudzowaty na nim sie produkuje, że nagle zjawił sie stan tymiński...człowiek znikąd... a tu nagle zjawił się gość z Australii, gdzie skończył jakieś kursy i zabiera głos w sprawach ludzkiego zdrowia i życia... Rzeczony Zięba odgraża się procesami sądowymi...ciekawe kiedy i jak. Zaś do pana Marcina Roli opamietaj się człowieku... niedawno był hucpa z  tzw. pastorem Chojckim i Marianem... chcesz pan powtórki tylko nalepszą skalę i ze sobą w roli głównej (nomen omen)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika OLI

15-09-2018 [10:41] - OLI | Link:

Jerzy Zięba w na kanale niezależnatelewizja NTV u Janusza Zagórskiego, pośród galerii ezoteryków i okultystów, bełkoczący coś o energiach, które są przyszłością medycyny - to powinno spowodować zapalenie czerwonej lampki. Ale nie powoduje. Zięba wciąż znajduje klientów na swoje produkty, ale nie tylko. Nie tak dawno temu studenci pewnej renomowanej uczelni medycznej odbyli zorganizowaną wyprawę - jeśli pamięć mnie nie zawodzi - aże do Katowic, gdzie wysłuchali wykładu pana Zięby i wrócili tym wykładem zainspirowani i oczarowani.
Ludziom, którzy mają krótką taśmę z treściami do przedstawienia - wystarczy pozwolić mówić, by sami obnażyli własną płyciznę i brak głębi. Po odsłuchaniu paru filmików Zięba demaskuje się sam, oczywiście, jeśli pozwolimy dojść do głosu zdrowemu rozsądkowi.
Jednak w odniesieniu do Marcina Roli - moje odczucia nie są aż tak jednoznaczne. Popełnia błędy - to pewna - ale nie do końca jestem pewna, czemu to przypisać. Stała obecność w jego programach Sklepowicza odstręcza i nasuwa najgorsze skojarzenia. Naiwne wystawienie się na łup i na żer harpii z BBC, kiedy to poszedł na wywiad jak owieczka do jamy smoka, pełny dobrych chęci, kompletnie nie przygotowany i jakby nieświadomy tego, co go czeka - każą podejrzewać brak profesjonalizmu.
A jednak... A jednak Marcin Rola daje szansę wypowiedzi, której to szansy nie dają ani media mainstreamowe, ani telewizja Kurskiego. Wszędzie są filtry, a u Roli jest dostęp do kamery i do mikrofonu, i nie ma cięć (czytaj: cenzury).
wRealu24.pl nie przypomina w niczym telewizji politykierów z Lublina. IPP tłukła na okrągło własną propagandę, zaś co bystrzejsi podejrzewali, że pastor jest futrowany z zagranicy nie tylko kasą, ale i informacjami, które był w stanie zapodać 2 dni przed innymi. Rola pozwala mówić tym, którzy mają coś do powiedzenia. Skutkuje to czasem tym, że poziom zapraszanych rozmówców nie jest wyrównany. Chyba nie zaprzeczy Pan, że ten strzał był dobry:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-09-2018 [13:45] - Imć Waszeć | Link:

Ponadto niedawno w swoim programie Wojciech Cejrowski wychwalał Stana Tymińskiego za założenie pierwszej i jedynej kablówki oraz paru innych zaawansowanych biznesów u Indian z A.P. Ale najbardziej podobał mi się fragment o "emeryturach" w liberalnej dżungli kraików koką pachnących, gdzie uwielbia bywać i przedkłada nam jako przykład do naśladowania WC. "Dziadka" wystawia się tam na werandę przy ulicy jak mebel do wietrzenia i daje coś do handlowania, żeby zarobił na siebie. Już widzę w wyobraźni emeryta WC z nieodłączną Maryjką w klapie, wystawianego przez miejscowego pimpa ze złotym łańcuchem przed dom, żeby sobie trochę pohandlował prezerwatywami i pigułkami "dzień po" i zarobił trochę na siebie. Coś akurat zgodnie z poglądami rzeczonego, nieprawdaż? Pewne miejsca mogą wydawać się nam fajne na pierwszy rzut oka, dopóki nie przypili nas prawdziwa potrzeba i zedrzemy pazurami tandetnej dekoracji.

Obrazek użytkownika gorylisko

15-09-2018 [18:33] - gorylisko | Link:

można zrozumieć prawo do wolności słowa i wypowiedzi ale może nie pozwólmy się zwariować... unikajmy oszustów, zadawajmy proste pytania...moim zdaniem Rola przegina... dla innych wystarczyło, że antyszczepionkowiec, więc swój człowiek ;-) dopiero po zwróceniu uwagi o strukturyzatorze wody, fizyk przejrzał na oczy... dokonujmy selskcji w sensie swój czy oszust na pierwszym etapie, zadawajmy trudne pytania a nie grupujmy się w podejrzane przedsięwzięcia... ja nie zamierzam tolerować takiego stanu rzeczy... bo niema czegoś takiego jak częściowa prawda...

 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

15-09-2018 [13:34] - Goral Supreme | Link:

Witaj.
..."po różnych nawiedzonych  od płaskiej ziemi, turbosłowian...etc. Swego czasu, red. Michalkiewicz zapytany o turbosłowian, powiedział wyraznie, że dla niego są to "ubeckie rzygowiny" i miał rację "...
Nie wiem co powiedzial Michalkiewicz o Slowianach ale wrzucanie do wspolnego  kosza "plaska ziemie" i Historie Slowian w kontekscie Polski  , oraz nazywanie ja pogardliwie "turboslowianie " . "rzygowiny"  uwazam za nieprzyzwoite i godzace w obiektywna i empiryczna Historie.
Umiejscawianie Historycznych  'korzeni" Slowiansko-Polskiego "zywiolu etnicznego"  jak sugeruje "nauka" Germanska i Sowiecka w granicach czasowych X wieku jest manipulacja i przeklamaniem ,ktora to maja  wyrazny cel i zamiary.
Najnowsze ( i nie tylko )  badania historyczne jednoznacznie wskazuja na zupelnie cos innego..Prosze wiec uzywaj tych " epitetow" w tematach ,ktore ci sa obce ,rozwazniej i z powsciagliwoscia...Pzdr.
.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-09-2018 [14:05] - Imć Waszeć | Link:

To rzeczywiście częściowo prawda. Słowianie połabscy, a głównie Obodryci zajmowali tereny na wschód od Hamburga od około VI wieku (szósty wiek to lata 500-599), tak więc bardzo dziwne byłoby żeby w tym czasie między Odrą i Wisła siedzieli jacyś Germanie. Nieprawdą zaś jest wiele z tych rewelacji o turbo-Słowianach podbijających półwysep apeniński, wybrzeża Afryki i odkrywających  Amerykę. Na podobnej zasadzie Cyganie mogą powiedzieć, że założyli Hiszpanię. Chociaż jest prawdopodobne, że zawlekli się w różne regiony wraz z Karolem Wielkim (byli podbici przez Franków). Poza tym Słowianie połabscy nie mieli wiele wspólnego z Lechitami, gdyż nawet bliżsi nam Serbołużyczanie byli raczej sceptyczni wobec Polan. I jeszcze jedno. Słynne ostatnio Chemnitz, to inaczej Saska Kamienica, czyli stare miasto słowiańskie, a Bawarowie do dziś świętują dobre stosunki ze Słowianami (Landshut koło Burghausen).

1. Obodryci: https://pl.wikipedia.org/wiki/...
2. https://pl.wikipedia.org/wiki/...
3. Jadwiga ks. Jagiellonka: http://www.sejm-wielki.pl/b/dw...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

15-09-2018 [18:20] - Goral Supreme | Link:

Dziekuje za cenne uzupelnienie.
Moim zamiarem bylo zwrocenie uwagi na manipulowanie Historia i jej falszowaniem..,W kontekscie Polski ,jej zrodel powstania oraz pradziejow zywiolu i etosu Slowiansko-Lechickiego istnieje pilna potrzeba odklamywania rzeczywistosci Historycznej ,ktora z takim zapalem falszuja Germanie,Sowiety i Anglosasi...
KAZDY glos w tej kwesti wyplywajacy z niewiedzy czy ignorancji a wzmacniajacy i utrwalajacy  zafalszowana naracje Historyczna ,wymaga reakcji i postawy krytycznej..
Od wyjasnien do pouczen..Nie mozemy pozwolic  sobie spychania nas w rynsztok Histori,bowiem bycie w takiiej pozycji niesie za soba powazne i zle konsekwencje...
Przekonaly sie o tym narody po ktorych zostaly tylko nazwy..Cele Germani sa wiadome od 1500 lat..Wymazac Polske i Polakow z mapy swiata..i przejac te tereny..
Nie tak dawno budowali komory gazowe i piece krematoryjne w Polsce aby osiagnac ten cel..Robili i beda to robic...bowiem Niemcy to bandycki narod i psychopaci w KAZDYM pokoleniu..rowniez wspolczesnie..Pzdr...
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

16-09-2018 [01:07] - Goral Supreme | Link:

Obrazek użytkownika gorylisko

15-09-2018 [18:27] - gorylisko | Link:

a co ja na to poradzę, że gościu jeden od płaskiej ziemi pitoli o turbosłowianach a inny o dość historycznym imieniu, bynajmniej nie słowiańskim ;-) prezentuje filmy o katakumbach o Łysej Górze...zgoda, są  pewne sprawy do wyjaśnienia w archeologii ale czy przypadkiem nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o uwalenie historycznego wpływu KK na historię Polski  proszę posłuchać tych wystąpień

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-09-2018 [19:13] - Imć Waszeć | Link:

Ciepło. Nie tylko wpływów KK ale kultury i dorobku pokoleń Polaków w szczególności. Kiedyś zwracałem uwagę na takie bzdety w różnych "telewizjach", gdzie np. troje naukowców (choć powinienem napisać "naukowcuf") z UWr "udowadniało" pochodzenie Polan ze Starego Testamentu. Powaga. Jak mi to jeszcze kiedyś się napatoczy na YT to dam link ;)
Słynna stajnia doktora ... nie wymienię tu nazwiska, bo nie wiem czy przy ustawie CIOTO jeszcze mi wolno:

1. To jest bardzo ciekawy temat: https://rafzen.wordpress.com/2...
2. Towarzystwo z YT: https://jozefbizon.wordpress.c...

Ostatnio też pastor. Wnioski? Chyba się narzucają właśnie takie, jak już dawno podał ten słynny "przebrzydły esbek" od Roli na swoim kanale :) Im bardziej ktoś jest umoczony w komunistyczne służby i jeszcze nikt o tym nie wie, tym więcej mułu wzbija wokół siebie, żeby się w nim schować. Rola robi naprawdę dobrą robotę, bo pozwala różnym takim z tego mułu wystawić pysk i rozwiać wszelkie wątpliwości na ich temat.

Obrazek użytkownika gorylisko

16-09-2018 [00:44] - gorylisko | Link:

no taaaak skoro bolek pochodzi od cesarza Walensa... no cóz ja tam jestem prosto od małpy... ;-) ale z tym Starym Testamentem i Polanami to już ktoś pojechał ostro po bandzie... zważywszy, że Einstein była kobietą... a to już tuż, tuż...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-09-2018 [01:23] - Imć Waszeć | Link:

Tak to się właśnie robi. Najpierw obniża się poziom krytycyzmu i zdrowego rozsądku poprzez komplementy i słodkie słówka, a potem to Pan już wie  ;)))
Niejeden kopciuszek potem chodził z brzuszkiem. Do tego właśnie służą dziś teorie spiskowe i syntetyczna historia. Na dowód moich słów podam linki:

1) Polska opisana jest w Biblii na 1000 lat przed Chrystusem? - https://tajemnice.robertbrzoza...
Koniecznie ze znakiem zapytania, bo przecież autor nie będzie robił z siebie wała, tylko z czytelnika.
2) Starożytni Lechici (Polacy) a starożytni Zydzi: https://www.youtube.com/watch?...
3) Oryginalnego linku z trojgiem wrocławskich pracowników naukowych jeszcze nie znalazłem, a być może już nie znajdę z wiadomych względów - sprawa się nieco rypła - ale jeszcze mam nadzieję. Na ślad tej dyskusji trafiłem po śladzie u Podleckiego.

PS: Ponieważ tu na forum często dyskutujemy na tematy wiary, zwłaszcza w kwestii kreacji (Genesis) i objawienia, to postanowiłem teraz napisać o tym dokładniej. Chrześcijanie biblijni, protestanci, neokatechumeni i rozmaite sekty usilnie starają się tłumaczyć świat za pomocą Starego Testamentu. Wszyscy jednak ignorują to, co na ten temat mają najlepsi znawcy Tory, czyli żydzi. Jest to zjawisko niezwykle podobne do dyskusji zwolenników turbosłowiaństwa z historykami. Oto wyjaśnienia do tematu Stworzenia świata w "6 dni" z samego źródła.: https://www.youtube.com/watch?...
Ja akurat nie brzydzę się wiedzą z tego źródła, ale jeśli Panu to towarzystwo w dużym stopniu przeszkadza, to mogę dokonać transkrypcji ;)
Zaś o "pedałowaniu" w celu utrzymywania świata w ruchu (trochę innymi słowami rzecz jasna), mówi rabin Ber Stambler w tym filmie: https://www.youtube.com/watch?... (to jest gdzieś koło połowy, ale warto odsłuchać całość).