Obchody agresji na Polskę 1939 roku pod pomnikiem okupanta!

Wczoraj – 1 września 2018 roku – była 79 rocznica bandyckiej napaści Niemiec na Polskę!
I jednocześnie 79 rocznica rozpoczęcia barbarzyńskiego zabijania i mordowania Polaków/obywateli Polski i niszczenia naszego kraju.
Polska w okresie II Wojny Światowej poniosła - w stosunku do liczby ludności - NAJWIĘKSZE straty ludzkie oraz niewyobrażalne straty materialne.

Niemcy – o czym chyba wszyscy wiedzą (a jeśli nie – to POWINNI wiedzieć!) napaści na nasz kraj dokonali wraz z drugim agresorem: Rosją Radziecką, z którą kilka dni wcześniej uzgodnili nie tylko dokonanie tego barbarzyńskiego czynu, ale także szczegółowy podział między siebie polskich terytoriów.
(Był jeszcze trzeci agresor - Słowacja)

Skutkiem pośrednim tego niemieckiego najazdu z 1 września i rosyjskiego z 17 września 1939 roku było także powojenne zniewolenie Polski przez Związek Sowiecki - z wszelkimi tego skutkami, w tym z zabijaniem i mordowaniem polskich patriotów nie tylko przez okupanta, ale także przez, zainstalowaną przez tego okupanta w roli "władzy", "chazarokomunę".
(https://www.mpolska24.pl/post/15879/kim-byli-komunisci-mordercy-niezlomnych)

Wczoraj dla uczczenia pamięci o tamtych wydarzeniach w całym kraju odbywały się uroczystości i składano kwiaty dla upamiętnienia tych, którzy byli ofiarami agresji i okupacji oraz tych, którzy - w różnych formach - postawili temu najazdowi, rozpoczętemu 1 września 1939 roku, opór.
(Na przykład: http://ddwloclawek.pl/pl/15_fotorelacje/93_oficjalnie/11202_zlozenie_wiazanek_pod_pomnikiem_ak.html)

Niektórzy (?) jednak pamięć o tamtych wydarzeniach czcili dokładnie w tym samym miejscu, gdzie miało to miejsce do 1989 roku – pod pomnikami sowieckiego okupanta;na przykład pod pomnikami wdzięczności dla tego okupanta.

  1. http://ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/30692_tak_w_oc_awek_upami_tni_rocznic_wybuchu_ii_wojny_wiatowej.html)

Zresztą, wielu wczorajszych celebrantów to te same osoby, które pod tymi pomnikami świętowali w PRL-u!

Oczywiście – w miejscach tych nie stoją już obeliski z czerwoną gwiazdą oraz sierpem i młotem.
Czy aby na pewno?

We Włocławku w centralnym punkcie miasta stoi pomnik, szumnie nazywany "Pomnikiem Żołnierza Polskiego".
Własnie wczoraj pod tym pomnikiem oficjele z PO i SLD, ale także z PIS-u (w tym posłowie/posłanki – obecni i byli) oraz z innych formacji i "środowisk" – świętowali.

Pomnik ten ma cztery tablice: dwie gładkie i dwie z napisami.
Na południowej jest napis: "Żołnierzowi polskiemu walczącemu na wszystkich polach bitew - rodacy 1994".
Na północnej jest napis: "Tobie ojczyzno żołnierski trud"

A co jest pod tablicami?
Oryginalny pomnik wdzięczności dla armii radzieckiej!
(Aby nie szukać dalej - https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_%C5%BBo%C5%82nierza_Polskiego_we_W%C5%82oc%C5%82awku)

Gdyby zdjąć te – wyżej opisane tablice – to wciąż moglibyśmy oglądać socrealistyczne płaskorzeźby z 1950 roku, w tym polskiego żołnierza zbratanego z czerwonoarmistą, czy młodych ludzi ze sztandarem (wtedy jedynie słusznym)!

Szukałem, ale nie udało mi się znaleźć informacji, czy pod powyżej opisanymi tablicami, wciąż tkwi inskrypcja:
"Pomnik ten wzniesiony został w roku 1950 jako dowód wdzięczności mieszkańców Włocławka i powiatu za wyzwolenie spod jarzma hitlerowskiego przez bohaterską armię radziecką"

W ilu jeszcze miastach i miasteczkach w Polsce postkomuna podobnie ukrywa swoje symbole z przeszłości?

I pytanie drugie – czy obchody 17 września też odbędą się w tych samych miejscach?

PS. We Włocławku wczorajsze obchody pod pomnikiem wdzięczności dla armii czerwonej relacjonowały wszystkie lokalne media.

O złożeniu kwiatów pod "Pomnikiem Armii Krajowej" poinformował – na swojej stronie internetowej – jedynie "Dzień Dobry Włocławek".

"Przypadek?
Nie sądzę!"
(https://grudzieckidariusz.pl/mmaciak-reka-w-reke-z-postkomuchami---cw24-czy-wc24)

..........
Inne artykuły autora na:

  1. http://grudziecki.salon24.pl/
  2. http://naszeblogi.pl/blog/5461
  3. http://niepoprawni.pl/blogi/dariusz-grudziecki
  4. http://www.mpolska24.pl/blog/demokracja-czy-postmonarchia
  5. www.ppfln.pl
     
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

02-09-2018 [18:23] - gorylisko | Link:

no widzę znowu towarzyszu na posterunku, trzeba wygrać teraz wybory do lokalnych władz a wiele się zmieni...choćby dlatego, ze trzeba otworzyć sezon na gawory... pytanie brzmi, czy nie należy skonstruować specustawy na zakaz pełnienia na stanowiskach dotyczących sytuacji kryzysowych przez różnej maści ubeków i tw... z dodatkową snkcją, że jeżeli okaże się iż coś takiego było w przeszłości (agentura czy tw) to z automatu wyrok z minimu 10 lat...