JAK WYGRAĆ Z KOLUMBIĄ?

Do tego potrzebny jest Lewandowski. Ale nie Robert, tylko Jan. Już wyjaśniam, o co chodzi...

Recepta na wygranie każdego meczu jest bardzo prosta: wystarczy strzelić więcej bramek, niż przeciwnik. I nie mogą to być „samobóje”...

Poniżej przypominam w skrócie najważniejszy dla mnie mecz, w którym wygraliśmy z Niemcami 5:2! Było to w moim rodzinnym mieście – okupowanym Rypinie – podczas II wojny światowej...

Przebywający na szkoleniu w okolicach Rypina lotnicy Luftwaffe lubili po zajęciach pograć dla przyjemności w piłkę nożną; football był też ulubionym sportem polskiej młodzieży. 17 sierpnia 1943r. – z inicjatywy tychże lotników doszło na stadionie w Rypinie do historycznego spotkania; przy ogromnym dopingu miejscowej ludności nastoletni (w większości) reprezentanci Polski dokopali armii okupanta 5:2!!! Ogromna w tym była również zasługa bramkarza, Jana … Lewandowskiego!

Tydzień później – przed rewanżowym meczem gestapo wyłapało na boisku wszystkich polskich zawodników. Pomimo wstawiennictwa niemieckich lotników (tu zawodnicy z Luftwaffe zachowali się fair play) Polacy zostali aresztowani i skazani na wieloletnie, ciężkie roboty.. I tak mogą mówić o wielkim szczęściu; gdyby udowodniono im działalność w nielegalnej organizacji (sport był wtedy zakazany), niechybnie zostaliby rozstrzelani...
Poniej – link do szczegółów tej godnej sfilmowania historii:

http://naszeblogi.pl/62479-polska-niemcy-52-mozliwe

PS Zapraszam dziś na dwa patriotyczno-familijne koncerty zespołu „Zayazd”:

24.06.2018, godz. 14.00. Pruszków, ul. 3 Maja 124
24.06.2018, godz. 18.50. Warszawa-Białołęka, ul. Głębocka 119 – strefa kibica – Przystanek Polska

A poniżej piosenka, którą będziemy zagrzewać do boju naszych chłopaków. Wciąż aktualna - niezależnie od wyniku meczu...

TU JEST POLSKA!
https://www.youtube.com/watch?v=wCem7Tiou9o
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Es

24-06-2018 [13:06] - Es | Link:

Rada jest bardzo prosta.Trzeba ganiać za piłką aby ją odbrać,a później z piłką najczęściej w kierunku bramki przeciwnika i oddać celny -w światło bramki,przynajmniej -strzał,zamiast człapać z nią do połowy boiska aby odesłać ją z powrotem  do usypiającego bramkarza.
No tak,ale najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze w realizacji.Bo po jakie licho "gryźć murawę",ganiać jak głupi młokos i narażać się na jakieś kontuzje,po której żaden reklamowy pies nawet z kulawą nogą się nie odezwie.A tu  nowy sezon przecież za pasem i kontrakty czas dopinać.Jak na panów gwiazdorów przystało.A taki Boniek to co może dać.Na waciki?

Obrazek użytkownika Lektor

24-06-2018 [13:22] - Lektor | Link:

Jeśli Nawałka zrobił tak jak mu proponowałem, to z Boliwią wagrają lekko. A mianowicie w tym tygodniu zamiast treningów, zajęcia z psychologami lub psychiatrami. Dlaczego ?  Było widać dokładnie ten strach naszych piłkarzy, to jakieś niewytłumaczalne spięcie tak jakby wszystkich sparaliżowało. Kiedy zobaczyłem twarz R. Lewandowskiego jeszcze w tunelu tuż przed wyjściem na boisko to się przeraziłem. To była twarz tak wystraszonego faceta jak po ataku terrorystycznym gdzie zginęło wielu ludzi.  Ci faceci, myślę o naszych piłkarzach, robili wrażenie jakby ich ukarano lub zmuszono do gry, zamiast cieszyć się i bawić grą w piłkę nożną. Inna rzeczą jest nasz nieszczęsny Szczęsny. Ten facet niemal w każdym turnieju musi przynajmniej raz zastrugać piłkarskiego głupa. Tak też było w meczu z Senegalem. Takie rzeczy powinny eliminować go z gry w reprezentacji. 
P.S. Panie Boniek, po mistrzostwach postaw pan na trenera faceta z "jajami", a nie głupka, który dość że się sam boi to udziela to uczucie całej drużynie. Trenera, który wpuści do gry młodych, bojowych, chociaż być może mniej wyszkolonych, ale odważnych piłkarzy, dla których gra w piłkę to zabawa, przygoda i uciecha, a nie starych 30-40 lat pierdli, którzy nie myślą o niczym innym tylko o emeryturze.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

24-06-2018 [22:55] - RinoCeronte | Link:

Operacja Mundial się udała, ale pacjent nie wytrzymał presji i pękł.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-06-2018 [19:31] - zbieracz śmieci | Link:

Boszsz,pytania o taktykę,otaki a nie inbny skład a nie inny skład ,taktykę prosze uprzejmie kierowac do trenera koordynatora całego tego bajzlu czyli do prezesa niejakiego bońka.Ma dryg do kasy to fakt ,opowiadać i szklić oczy też potrafi ale ma zadrę bo jego przygoda z trenerka była jaka była i nikt nie zyczył by sobie aby oficjalnie nim był.
Wiedza obu o trenerce jest na pozimoe ameby a zsumowanie daje 2 ,to takie trenerskie IQ czyli poziom ameby.
Mistrzostwa Europy powołują do kadry trzech zawodników o których wiadomo ,ze zmienia kluby ale nie maja podpisanych kontraktów i co czy oni frajerzy aby narazic sie na kontuzje przed podpisaniem...!?
Jakie to opiewści się słyszy o naradach sztabu gdzie czerepy grzeją sie do czerwości i wszystko i na każdą okolicznośc przewidziane i co Lewandowski strzela gola w pierwszej minucie i i co robic panowie trenerzy bo takiego wariatu nie przewidziano ,nawałka tylko wybąkał -bronimy wyniku i do konca meczu siedział jak mumia na sraczu...!.
Mecz z Senegalem .Lewandowski wystawiony na lewe skrzydło i biegał do obrony po piłkę jak chciał coś zrobić///!
Skład na dziś -a co to mnie obchodzi tak samo jak wynik ,nie moje małpy bo nie mój cyrk ani kasy z tego nie bedę miał a co niektórzy to i owszem za promoszyn .

Obrazek użytkownika Es

24-06-2018 [21:38] - Es | Link:

No i Panie Lechu chyba już ani słowa więcej o patałachach?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

24-06-2018 [22:57] - Lech Makowiecki | Link:

Szanowny Panie Es. To przecież tylko błaha rozrywka. Z chęcią przekierowałbym ten strumień zmarnowanych pieniędzy na podniesienie kondycji fizycznej  tyjącej na potęgę polskiej młodzieży. Czyli na masowy sport w szkołach. Praca u podstaw przede wszystkim, bo przecież "w zdrowym ciele zdrowy duch"...