Współpraca lub rychły wspólny biznes? A czemu nie? Zapraszam

Jak informowałem w ostatnim swoim poście,  od lutego spędziłem większość swojego wolnego czasu na przygotowywaniu „biznes planu”, który miał mi zagwarantować uzyskanie w ramach tzw. unijnej pomocy „de minimis” bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie mojej działalności gospodarczej oraz wsparcie jej w pierwszym półroczu działalności.

Uczestniczyłem w takim projekcie po raz pierwszy i jak już wspomniałem cały proces był dla mnie zaskakująco długi, skomplikowany i absolutnie przeformalizowany, tym niemniej wytrwałem do końca i znalazłem się na ostatecznej liście rankingowej osób, dla których owa dotacja została przyznana i teraz mam otwartą drogę do zrealizowania swojego pomysłu na prowadzenie działalności gospodarczej.

Ponadto też osiągnąłem inny cel, który był i jest dla mnie – w kontekście m.in. uruchamianych od dwóch lat coraz większych możliwości uzyskania polskiej pomocy na rozwój innowacyjnych firm i ogólnie na rozwój polskiej przedsiębiorczości –  ważny: poznałem od środka jak to jest z tą pomocą unijną, jakie realnie są procedury, mechanizmy, sposoby i warunki jej uzyskania. A skoro przy okazji można było uzyskać bezzwrotną dotację na naprawdę dobry pomysł na własną firmę… to dlaczego nie miałem teraz skorzystać, aby później już próbować rozwijać się w większości raczej dzięki polskiej pomocy oferowanej przez obecne w dużym stopniu moje i propolskie  władze oraz agendy przez nie tworzone jak np. Polski Fundusz Rozwoju, ale nie tylko?

Onegdaj prowadziłem już własną firmę, byłem też wspólnikiem spółki cywilnej i oczywiście pracownikiem najemnym aż do funkcji dyrektorskiej w spółce skarbu państwa. Moje doświadczenia i przemyślenia zawodowe powoli przekształcają się w treść pisanej przeze mnie książki: „Dorosnąć do Lidera” – trochę prace nad nią musiałem odsunąć, ale będą też zawarte w niej konkluzje na temat tego, w jaki ogólnie sposób odnosić się do ewentualnego uzyskiwania zewnętrznej pomocy dla realizacji własnych celów, nie tylko w obszarze gospodarczym, jak np. uzyskiwanie pomocy finansowej… a przecież aby o czymś pisać, to trzeba to znać J.

Moja firma funkcjonowała będzie pod nazwą „Szczęście Pokoleń Grupa” i zajmować się będzie ogólnie tym, co zawarłem w jej misji:

„Firma SZCZĘŚCIE POKOLEŃ działa na rzecz szeroko rozumianej ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi w każdym wieku oraz zajmuje się rehabilitacją społeczno-zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym a także prowadzi działalność na rzecz zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności firm na rynku poprzez komercyjną implementację wiedzy i wyników badań naukowych oraz oferowanie im najwyższej jakości usług w zakresie optymalizacji zarządzania i społecznie odpowiedzialnego kształtowania wizerunku i portfolio asortymentowego z naciskiem na rozwój indywidualny i rodzinny ludzkich zasobów pracy wraz z promocją znaczenia dbania  przez  każdego człowieka  o zdrowie fizyczne i psychiczne dające poczucie codziennego  indywidualnego i zbiorowego szczęścia”.

Przyjąłem dla niej również motto jak i przesłanie jej działania, które Szanowni Czytelnicy i Komentatorzy mojego bloga znają od lat, a które stały się dla mnie wyznacznikami mojego osobistego funkcjonowania w życiu i chciałbym, aby też były takimi w czasie codziennej działalności mojej firmy :  motto firmy – „…Szczęście to codzienne odczuwanie własnego istnienia…”, przesłanie jej działania – „…Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślady…”.

A tak wygląda niemalże ukończony projekt loga firmy i jej znaku identyfikacyjnego:


(znaki słowno-graficzne oraz strategiczne teksty firmy znajdują się obecnie na drodze uzyskania zastrzeżeń patentowych)

Byłbym wdzięczny Waszych opinii na temat powyższych znaków słowno-graficznych. Jak je odbieracie?

Ogólnie w pierwszej fazie rozwoju firmy jej działalność polegała będzie na funkcjonowaniu platformy e-biznesowej: promocyjno-sprzedażowej witryny internetowej usług prozdrowotnych „SZCZĘŚCIE POKOLEŃ –  ZDROWIE”.  Witryna w formie serwisu prezentacyjno-promocyjno–sprzedażowego prezentowała będzie ogólnopolską ofertę w zakresie pobytów w uzdrowiskach i sanatoriach, ośrodkach SPA&Wellness i innych miejscach, gdzie można odzyskać lub poprawić swój stan zdrowia psychicznego i fizycznego oraz odzyskać poczucie radości i szczęścia w życiu. Będzie to niejako platforma  łącząca też funkcję promocyjną firm, produktów i usług a także całego sektora ochrony zdrowia i usług prozdrowotnych w Polsce.

To tak skrótowo…

Ale w związku z powyższym poszukuję do mobilnej lub realnej na miejscu współpracy dobrych informatyków lub tylko pasjonatów-amatorów, dla których tworzenie stron www, e-commerce, bieżące – techniczne administrowanie e-sklepem i inne działania związane np. z pozycjonowaniem i promocją stron www oraz ogólnie związane z siecią… są właśnie pasją, hobby i tym, co sprawia im radość, bo robią to, co lubią i chcą. A do tego takich, którzy w jakiś sposób podzielają moje wartości życiowe i światopogląd, bo wtedy będzie nam się po prostu dobrze współpracowało, też na niwie prywatnej a to również jest bardzo ważne (a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze mogą przecież przestać nimi być).

Poszukuję też przyszłego inwestora albo ważnego strategicznego partnera, albo jednego z pracowników zarządczych mojej firmy, bo jej - nie tylko biznesowe - cele są ambitne i wielokierunkowe i sądzę, że sam po prostu mogę nie być w stanie ich wszystkich zrealizować. Oczywiście a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze mogą przecież przestać nimi być.

Jeżeli też wśród moich czytelników i komentatorów lub pośród ich znajomych znajdują się innowacyjne firmy (lub osoby) zajmujące się innowacyjnymi projektami i wdrożeniami w zakresie szeroko pojętego pojęcia e-commerce (i ogólnie projektów i wdrożeń sieciowych), to też byłbym wdzięczny za pilny kontakt. Może wspólnie te projekty wprowadzimy w życie? Oczywiście a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze przecież mogą przestać nimi być.

Poszukuję też blogerów, dziennikarzy i wszystkich piszących o szeroko pojętym zdrowiu psycho-fizycznym (też w zakresie np. niepełnosprawności czy uzależnień) i interesujących się wszelkimi etycznymi sposobami i metodami jego naprawy lub poprawy, również w zakresie tzw. medycyny alternatywnej czy estetycznej (od dogoterapii, poprzez relaksację, ziołolecznictwo aż po …?) .  Planuję bowiem stworzenie w ramach mojej firmy prowadzenia pewnego rodzaju portalu o zdrowiu.

Powyższe prośby należy traktować jako pilne – „na wczoraj”. W związku z tym - jeżeli jakoś Was zainteresowałem – proszę, nawet już dzisiaj, o kontakt na mój e-mail: kjahog@gmail.com.

Odpowiem na wszystkie e-maile a z osobami (ewentualnie firmami), które również i we mnie wzbudzą zainteresowanie postaram się skontaktować poprzez Skype i e-meilem nawet dziś lub jutro… Tak to jest z tą pomocą unijną… czekasz, czekasz a jak już masz, to musisz szybko działać i wydatkować otrzymane środki dotacyjne, choć od dawna mam dużą już część rzeczy gotowych.

Krzysztof Jaworucki

krzysztofjaw

P.S.
Nie znaczy to, że zaprzestanę prowadzić swojego bloga polityczno-społecznego. Prowadzę go już 10 lat i nie mam zamiaru rezygnować :).

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

22-06-2018 [12:37] - smieciu | Link:

Poszukuję też blogerów, dziennikarzy i wszystkich piszących o szeroko pojętym zdrowiu psycho-fizycznym (też w zakresie np. niepełnosprawności czy uzależnień) i interesujących się wszelkimi etycznymi sposobami i metodami jego naprawy lub poprawy, również w zakresie tzw. medycyny alternatywnej czy estetycznej...

Człowiek włącza TV lub Internet i już czuje się chory na wieść o tym co się dzieje w Polsce i na świecie :P
No więc jako alternatywne leczenie sugeruję obalenie wszelkiej władzy... Jestem przekonany że wiele osób poczułoby się lepiej.
Ewentualnie jakaś terapia grupowa. Gdzieś budujemy osadę z własnymi zasadami, by znękani psychicznie ludzie poczuli sens swojej pracy. Tylko ciekawe czy takie przedsięwzięcie polepszyłoby czy pogorszyło ich stan? :P

A poza tym:
„Firma SZCZĘŚCIE POKOLEŃ działa na rzecz szeroko rozumianej ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi w każdym wieku oraz zajmuje się rehabilitacją społeczno-zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym a także prowadzi działalność na rzecz zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności firm na rynku poprzez komercyjną implementację wiedzy i wyników badań naukowych oraz oferowanie im najwyższej jakości usług w zakresie optymalizacji zarządzania i społecznie odpowiedzialnego kształtowania wizerunku i portfolio asortymentowego z naciskiem na rozwój indywidualny i rodzinny ludzkich zasobów pracy wraz z promocją znaczenia dbania  przez  każdego człowieka  o zdrowie fizyczne i psychiczne dające poczucie codziennego  indywidualnego i zbiorowego szczęścia”.

Świetne. Można to nazwać jakimś efektem UE. Dla pisarza sci-fi z przed 30 lat gotowy tekst na rzeczywistość przyszłości :) Podoba mi się futurologiczna fantazyjność tego tekstu ale w trosce o swoje zdrowie psychiczne bałbym się brać za uzasadnianie i przekonywanie do tego projektu.
Chociaż... Po jakichś lżejszych dopalaczach, kto wie... Wczuwamy się w ten klimat, za rozrywkę biorąc wciskanie tej nowomowy różnym urzędasom będących pod wrażeniem patetycznego słownictwa i jedziemy :)

No i myślę że wiem co można zrobić. Żeby Pan został pozytywnie rozliczony. Jakby co możemy się zgłaszać do tego projektu jako różne świry. No bo w końcu jak określić kogoś piszącego o polityce? No i właśnie wykończeni psychicznie będziemy u Pana przechodzić terapię. Gdzie przy szklaneczce dobrego wina lub piwa (mam nadzieję że firma wyciągnie z UE na to kasę!) spędzimy miło czas co nas podbuduje psychicznie: nie tylko my jesteśmy wariatami.
Tak zrelaksowani popiszemy wszelkie papierki i Pan będzie do przodu!
Oczywiście jakby co to się zgłaszam. Wyciągać kasę z UE i Systemu jest naszym obywatelskim obowiązkiem...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-06-2018 [11:13] - krzysztofjaw | Link:

hahahahaha
Świetna odpowiedź. Proszę wysłać e-maila do mnie. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-06-2018 [13:26] - Zygmunt Korus | Link:

„Firma SZCZĘŚCIE POKOLEŃ działa na rzecz szeroko rozumianej ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi w każdym wieku oraz zajmuje się rehabilitacją społeczno-zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym a także prowadzi działalność na rzecz zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności firm na rynku poprzez komercyjną implementację wiedzy i wyników badań naukowych oraz oferowanie im najwyższej jakości usług w zakresie optymalizacji zarządzania i społecznie odpowiedzialnego kształtowania wizerunku i portfolio asortymentowego z naciskiem na rozwój indywidualny i rodzinny ludzkich zasobów pracy wraz z promocją znaczenia dbania  przez  każdego człowieka  o zdrowie fizyczne i psychiczne dające poczucie codziennego  indywidualnego i zbiorowego szczęścia”.

To należy cytować bez końca. I wołać: Jezus Maria - ratunku!!! Dla otrząśnięcia się... I w związku ze zdrowiem indywidualnym i zbiorowym...

P.S.
Do Autora pozwolę sobie wysłać mejlem parę konkretów w celu - jednak - włączenia się do odpowiedzi na apel.

 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-06-2018 [11:13] - krzysztofjaw | Link:

Panie Zygmuncie,
Dziękuję za reakcję i mam nadzieję, iż Pan wie o kanonach PR firmy. Przejrzę swoją pocztę jutro i odpowiem Panu. Szanuję Pana i dziękuję ponownie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-06-2018 [15:03] - zbieracz śmieci | Link:

Nie gratuluje pomysłu byłemu dyrektorowi państwowej frmy bo rynrk takimi firmami od co najmniej 25 lat jest nasycony.Firmami które żerują na takich co grozi odrzucenie,żyja na krawedzi czy trwale bezrobotnymi ale zawsze kilku mozna trafic bajaniem o wyjściu  gdy kupi sie   knigę nowego guru bo to bedzie warunek wstępny i oś biznesu.
Porsd z akresu psychologii czy psychiatrii zapewne bedzie udzielał sam szef a to juz śmierdzi z daleka oszustwem .
Posukjuje inwestora strategicznego autor bo widocznie jest pod mocnym wpływem znakomitego serialu "Tygrysy Europy"...!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-06-2018 [11:11] - krzysztofjaw | Link:

Po co ten sarkazm? Czy jest coś złego w tym, że chcę pracować i mieć własną firmę a tego polską i etyczną?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-06-2018 [19:55] - zbieracz śmieci | Link:

Etyczna to sie zobaczy a na razie to niech Pan odprowadzi w PIT należny podatek od tej bezzwrotnej dotacji ,chociaz część wróci do budżetu bo nie ma nic za darmo...!?

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-06-2018 [21:14] - Marek1taki | Link:

Proszę wybaczyć, ale obok wyciągania pieniędzy z UE (pieniędzy polskiego podatnika) kreuje Pan popyt na usługi prozdrowotne o wartości porównywalnej z parafarmaceutykami i suplementami diety. Dobry przykład na co idą dotacje unijne.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-06-2018 [11:10] - krzysztofjaw | Link:

Zupełnie nie jest tak
Suplementy diety i parafarmaceutyki? Tego akurat nie toleruję. Oferuję pobyty rehabilitacyjne, zdrowotne, spa, kliniki medyczne, itd. Chodzi np. o sanatoria, uzdrowiska, itd. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-06-2018 [11:25] - Marek1taki | Link:

Rehabilitacja jest O.K. Leczenie sanatoryjne ma sens, ale w większości jest to relaks i socjal. Ludzie niech wydają pieniądze jak chcą, ale dotowanie reklamy (prawdopodobnie i propagandy) to wyższy poziom trwonienia cudzego grosza.

Obrazek użytkownika Jabe

23-06-2018 [12:18] - Jabe | Link:

działa na rzecz – Czyli nie robi niczego konkretnego.
szeroko rozumianej ochrony zdrowia – Czyli wszystkiego.
zdrowia fizycznego i psychicznego – Czy jest jakieś jeszcze?
ludzi w każdym wieku – Czyli wszystkich.
I tak dalej.

To jest model biznesowy nakierowany na rzecz przejęcia całości funduszy unijnych.

p.s. Logo to jakaś literka arabska?