Czy jest afera Dawida Wildsteina?

 
 
Nawet jeżeli nic się nie stało należy nam się pewne proste wyjaśnienie.
 
Z sympatią i zrozumieniem obserwuję rozwój polskich mediów niezależnych. Radio Maria, TV Trwam i Gazeta Polska to było stanowczo za mało, by w całym społeczeństwie móc wywierać wpływ na opinię i przeciwstawić się potężnym, rządowym i polskojęzycznym z międzynarodowym, głównie niemieckim, kapitałem, tak zwanym mediom głównego nurtu. Toteż z satysfakcją obserwowałem powstanie i popularność nowych tygodników "Do rzeczy" i "W sieci", gdzie pisze spora gromada niepokornych, odważnych i inteligentnych dziennikarzy. Ich opinia zaczęła wreszcie wywierać wpływ, na dotychczas monochromatyczny przekaz głównego nurtu. Potem jeszcze GaPol urodził "córkę" – Gazetę Polską Codzienną.
Wreszcie w kwietniu tego roku, po wielkich trudach i dosłownie za pożyczone pieniądze ruszyła Telewizja Republika. Jak każdy nowy produkt techniczny jeszcze się dociera, jednakże w krótkim okresie zaczęła wywierać potężny wpływ na polską scenę medialną.
Z żalem zanotowałem odejście redaktora naczelnego Bronisława Wildsteina, choć muszę przyznać, że jego następca, Tomasz Terlikowski lepiej wypada przed kamerami. Jeżeli tylko przytemperuje swoje ego i przestanie łazić po dziwnych miejscach, jak np. program Wojewódzkiego.
 
W TV Republika dosyć szybko ton zaczęły nadawać fantastycznie uzdolnione młode wilki: redaktorzy Kasia Gójska –Hejke, erudyta Piotr Gociek (pewnie się ucieszy, że jest młodym wilkiem), Michał Rachoń, najskuteczniejszy znawca służb wszelakich i tajnych, Cezary Gmyz, Bartek Maślankiewicz, i wielu, tak samo świetnych, współpracowników, których tu nie wymieniłem.
 
Jednym z tej "ostrej" młodzieży jest syn Bronisława, Dawid Wildstein.
Do tej pory telewidzom dał się poznać, jako odważny uczestnik Majdanu i doprawdy ryzykancki reporter z terenów Ukrainy. W programach typu "gadające głowy" nie wypada najlepiej, bo musi jeszcze sporo popracować nad swoją wymową.
 
Dzień po naszym święcie narodowym dotarły do mnie strzępy wiadomości, głównie z mało wiarygodnych, wybitnie pro-putinowskich, antyżydowskich i będących w agresywnej opozycji do PiSu, Gazety Polskiej i TV Republika, źródeł, opisujących incydent w knajpie, gdzie, jak podano, pijany i będący w amoku Dawid Wildstein, niemalże zabił działacza ruchu narodowego i również dziennikarza Jerzego Wasiukiewicza, oraz jego żonę.
Do mordu nie doszło, bo szalejący Wildstein został powstrzymany przez kolegów, jak również reżysera Jerzego Zalewskiego, który właśnie to całe zajście upublicznił.
Piszę ten tekst dwa dni po tym zajściu i mimo najszczerszych chęci i sporego nakładu pracy, nie jestem w stanie dotrzeć do źródłowych informacji o tej awanturze z udziałem Wildsteina.
A przecież to niesłychanie łakomy kąsek dla wszystkich tabloidów, jak również tefałenów i polsatów. Jednak oni wszyscy tajemniczo milczą.
 
Jedyne, co udało mi się odszukać, jako źródło pierwotne, to kompletnie nieznany mi portal ruchu narodowego – myśl24, który jako jedyny opublikował relację przedstawioną przez pana Jerzego Zalewskiego.
Armagedon, który spowodował oszalały Wildstein już dzisiaj jest przez portal nieco utemperowany słowami głównego pokrzywdzonego Jerzego Wasiukiewicza, który między innymi mówi:
"...Dziennikarz, który na nas napadł najpierw chciał mnie uderzyć butelką, później złapał w tym samym celu za szklankę i zdaje się, że pokaleczył nią sobie ręce, potem próbował mnie uderzyć głową. W trakcie szarpaniny otworzyła mi się jedynie rana z tyłu głowy, którą miałem po zajściach na Rondzie Waszyngtona, gdzie filmując to co się dzieje oberwałem rykoszetem kamieniem".
I dalej:
"...Nie mam zamiaru wnosić żadnego oskarżenia sądowego z powodu tej napaści" Nie chcę się spotykać z tym panem, nawet na sali sądowej. On jest dziennikarzem, osobą publiczną, więc zostawiam to co się wydarzyło ocenie opinii publicznej-" [1]
 
Czyli – już jest "chciał uderzyć" a nie "uderzył". Sam Wildstein pokaleczył sobie ręce, "próbował uderzyć głową" ???
Czyli – co jest do cholery?! Dlaczego ta kacapska, antysemicka ferajna wydała już wyrok na bandytę Wildsteina?!
 
Przecież już sam zaatakowany mówi, że Wildstein mu nie roztrzaskał butelki na głowie. Że krew, jaka się pokazała pochodziła ze zranionej szklanką ręki Dawida W. Oraz odnowionej, starej rany Wasiukiewicza. Nie ucierpiała również żona działacza RN, ani nikt z jego towarzystwa.
 
Niedoszła krwawa ofiara wstrętnego żyda Dawida Wildsteina, która ledwo uszła z życiem, nie zamierza zgłosić napaści do sądów, prokuratur, czy zawiadamiać policję. Tak po prostu, po chrześcijańsku, daruje mu i wybacza.
 
Mimo wszystko, czułbym się znacznie bardziej usatysfakcjonowany, gdyby środowiska skupione wokół Gazety Polskiej i TV Republika, jak również wokół portali Niezależni i Fronda zabrały głos i postarały się cokolwiek wyjaśnić z drugiej strony. To się opinii publicznej po prostu należy.
Poza tym, nie można pozostawiać naszych prawicowych idiotów, proputinowców i antysemitów w orgastycznej ekstazie wobec sytuacji w której Żyd katuje Polaka. I to narodowca!

 
[1] http://mysl24.pl/
 
 
.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Deidara

14-11-2014 [09:57] - Deidara | Link:

Aż ciekawe, na forach o tym czytałem, ale pierwszy raz coś konkretnego.
Może Dawidowi za bardzo klimaty ukraińskie w głowie zostały i go poniosło? Ale skoro nie było ofiar, sprawy w sądzie też nie będzie, to całość ma raczej charakter obyczajowo-towarzyski, choć o młodym Wildsteinie nie najlepiej świadczy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [10:58] - jazgdyni | Link:

Sprawa się zaczęła od tego, że przeczytałem wpis na blogu osoby znanej mi ze swoich antysemickich i pro-kremlowskich przekonań.
Zacząłem poszukiwać. Jedyne miarodajne źródło to portal narodowy, który podałem.

Opis tam jest barwny, ale nie zapominajmy, ze dokonał go reżyser filmowy, więc pewnie już mu się piękna scena bójki widziała.

Uważam, że ktoś stąd powinien coś powiedzieć.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Bogdan 47

14-11-2014 [12:02] - Bogdan 47 | Link:

Szanowny Panie przypadkiem trafiłem przepraszam na te wypociny i zarejestrowałem się by panu napisać prawdę oczywistą. Zachowanie pijaństwo nie ma przynależności partyjnej .Nie raz spotykałem na wczasach ludzi nawet posłów
i z prawa i z lewa .Jedni umieli się zachować przy drugich wstyd było mówić po Polsku . Tu naprawdę przynależność
partyjna nie ma znaczenia .To tak jak z Hofmanem z PIS i Nowakiem z PO. Robienie z burdy pijackiej ( zaznaczam nie znam sprawy tylko pana dziwny wpis)sprawy politycznej czy nawet antysemickiej jest głupie idiotyczne.
To tak jak Rokita ,,Ratunku Niemcy mnie biją "
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [12:58] - jazgdyni | Link:

Czy w tym co pan pisze o piciu nie ma przypadkiem drugiego dna patrząc na pańską gramatykę, ortografię i interpunkcję?

Przykro mi, lecz nie za bardzo potrafię pana zrozumieć.

Obrazek użytkownika Bogdan 47

14-11-2014 [14:05] - Bogdan 47 | Link:

Tak ma jestem prostym człowiekiem i piszę szybko z pracy .Przepraszam
Jeszcze raz mnie denerwuje gdy jacyś goście nawalą się narozrabiają i krzyczą sami czy inni prowokacja polityczna
anty polonizm anty semityzm to sprawa komuny ,to prowokacja prawicowa .
Przykład - pewnie leki brał jak Kwaśniewski
https://www.youtube.com/watch?...

W tym co Pan pisze jeden i drugi może byli podchmieleni padło jedno słowo i zaczęła się bijatyka .Nie wiem jak było kto winny kto nie. Byli podobno świadkowie i policja.
Tylko nie róbmy z burdy pijaczków zadymy politycznej .Możemy napisać że to prowokacja ruskich czy upa i pisać głupoty.
Prawda jest taka nawalili się i tyle bez żadnej polityki.
Pozdrawiam i żegnam słynnym
Ratunku Niemcy mnie biją

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [17:05] - jazgdyni | Link:

Otóż to Panie Bogdanie:

Tylko nie róbmy z burdy pijaczków zadymy politycznej .

Ktoś usiłował tak zrobić. Dlatego ja odpowiedziałem i zapytałem o fakty.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Studentka

14-11-2014 [10:05] - Studentka | Link:

Dwa małe sprostowania: tv Republika działa od kwietnia 2013, a radio redemptorystów nazywa się Maryja.
Co do treści o czym tu pisać i po co i to na dzień przed wyborami. To ma być temat? Przecież Pan nic o tym spotkaniu nie wie? Więc o czym mowa? To uwagi jeśli wezmę wszystko poważnie, ale biorę je jako ironiczne poczucie humoru i muszę przyznać, że od tej strony patrząc,Pana wpis poszukujący prawicowej "matki Madzi" jest świetny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [11:05] - jazgdyni | Link:

Witam

Podziwiam pani czujność i ostrożność.
Pozwolę sobie jednak coś wytłumaczyć.
Najwidoczniej nie bywa Pani za dużo na naszej prawicowej blogosferze. Oskarżający Wildsteina tekst ukazał się nie tylko na myśl24, ale także na Fronda, 3obieg. dziennikpolski, NEon24 i niepoprawni. Piękny skomasowany i dyrygowany atak. Mimo tego, że jak odkryłem, autorką wszystkich wpisów jest jedna osoba.

Czy wobec tego nadal Pani uważa, że mamy siedzieć cicho i pozwalać na swobodne rozprzestrzenianie się informacji, która bardzo możliwe, jest nieprawdziwa?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

14-11-2014 [10:14] - Stoczniowiec | Link:

Histeryzuje pan ustawiając wszystko stwierdzeniami idioci, proputinowcy, antysemici... No i "orgastyczna ekstaza - Żyd katuje Polaka" - wisienka na torcie - oczywiście w historii nigdzie nie pada nic o żydach. "Dlaczego ta kacapska, antysemicka ferajna wydała już wyrok na bandytę Wildsteina?!" Właśnie pan to robi, nie oni. To się nazywa obrona przez atak.
Zalewski i poszkodowany zrelacjonowali sprawę, różnica uderzył-chciał uderzyć wynikła z punktu widzenia - Zalewski widział sprawę z boku, Wasikowski wyjaśnił że się obronił. Była szarpanina, wywrócony stolik, stroną agresywną był Wildstein, którego zatrzymała policja. Co będzie dalej wiadomo - wariant Tuska: samo ucichnie, bo kogo to interesuje, a jak nie to rozwiąże się sprawę sposobem niezależno-sakiewiczowym - opublikuje się "list otwarty" pod którym będzie 100 komentaży o ruskich agentach i załatwione.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [11:11] - jazgdyni | Link:

Witam

Nie histeryzuję proszę Pana.
W poprzednim komentarzu przedstawiłem, jak się nakręca aferę, publikując atakujący Wildsteina tekst na wielu prawicowych portalach.
Akurat ja dobrze znam towarzystwo, które takimi atakami się zajmuje, a jak chce pan poczuć klimat, to niech się Pan przespaceruje na NEon24 i poczyta sobie, jak piszą i działają "prawdziwi Polacy" z kremlowskim błogosławieństwem i WSIowym sterowaniem.

Nie będę tutaj dawał linków do inkryminowanych tekstów, bo nie będę robił darmowej reklamy.

Proszę się zastanowić, zanim ponownie zechce mnie Pan obrażać.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

14-11-2014 [10:33] - Teresa Bochwic | Link:

Nie wiemy, jak było. Jak ktoś popije, czasem się upije. Chwieje się, macha rękami. Bierze konsumenta przy stoliku za batalion wroga.
Rana Wasiukiewicza nie byla specjalnie stara, odniósł ją parę godzin wcześniej podczas zajść w Marszu Niepodległości.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [11:18] - jazgdyni | Link:

Szacunek Pani Tereso

Każdy dobrze wie, jak i co może się zdarzyć w polskich knajpach przy wódce. Dodam przy tym z własnego doświadczenia, że w Anglii, czy Szkocji można tysiąc razy szybciej oberwać w dziób niż w Polsce.

Jednakże tutaj widzę, że mimo braku oficjalnych stanowisk i doniesień, usiłuje jednostronnie rozdmuchać incydent, propagując fałszywe informacje.

Czy mamy to zostawić w spokoju?

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika wandaherbert

14-11-2014 [11:46] - wandaherbert | Link:

ma Pan rację ,że z Naszej strony medialnej powinna być przynajmniej odpowiedz na ten atak.A propos wymowy Dawida:moze nie jest ,jak u aktora,ale za to potrafi konkretnie i dosadnie prowadzic dyskusję z oponentem.Ten polski Zyd wiecej zrobil dla Polski niz 100tych pseudoprawicowcow -narodowcow.Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [13:03] - jazgdyni | Link:

Witam

Ależ ja nie mam nic do zarzucenia panu Dawidowi, jeżeli chodzi o sens i treśc wypowiedzi. Również dykcja jest OK. Natomiast każdy studyjny akustyk wie, że pewne głosy brzmią przez mikrofony znacznie gorzej niż w naturze. Jak wiem, można nad tym pozytywnie popracować.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-11-2014 [11:38] - Chatar Leon | Link:

Dawid Wildsteina to mi po prostu szkoda.
Młody Wildstein, który stał się znany dzięki relacjom z Majdanu, ujawnił naprawdę świetnie zapowiadający się talent reporterski. Nie wiem kto w redakcji mediów niezależnych postanowił wówczas zrobić z Wildsteina publicystyczny autorytet od wszelkich spraw ukraińskich. Czym zrobiono mu niedźwiedzią przysługę. I Wildstein zaczął zajmować się zbawianiem świata i udzielaniem pouczeń.
Na temat problemu "probanderowców i ruskich agentów" pisałem tutaj nieraz. Sprawa była i jest cholernie delikatna, a środowisko Gazety Polskiej poprzez niekiedy dziwne posunięcia samo sobie zaszkodziło. Można było podejść do problemu mądrzej.
Sam widziałem to, co w pewnym momencie zaczął robić ks. Zaleski (pisałem o tym tutaj). Ale czy do przyjęcia jest to autorytatywne, mentorskie pouczania księdza Zaleskiego i krewnych ofiar ludobójstwa dokonanego przez UPA, zwłaszcza w wydaniu młodego Wildsteina?
Przy okazji odniosłem wrażenie, że wraz z poczuciem misji zbawiania świata przez Dawida Wildsteina, cały jego talent reporterski wcześniej świetnie się zapowiadający, zaczął jakby słabnąć.
Jakiś czas temu zwróciłem uwagę na tekst Aleksandra Szychta na kresach24, będący polemiką z Wildsteinem. Autor nie dolewał oliwy do ognia, ale argumentował na prawdę  sensownie i polemizował rzetelnie. Artykuł był tym głosem, który podnosił merytoryczny poziom debaty, dlatego też wydawało mi się, że Dawid Wildstein powinien rzeczowo do niego się odnieść. Oczywiście nie raczył. Pisałem o tym tutaj.
Pozwoliłem sobie też zauważyć, że:
"odnoszę wrażenie że owa debata, a szczególnie wymiana uprzejmości między młodszym pokoleniem dziennikarzy związanych z Gazetą Polską a redakcją Kresów.pl to po prostu świetny materiał na pracę naukową z zakresu psychologii lub socjologii. Skądinąd, trudno zresztą nie przypuszczać, że tego rodzaju zjawiska jak ów merytoryczny dialog wnikliwie analizowane są przez stosownych specjalistów rezydujących w gmachu przy Placu Łubiańskim w Moskwie."

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [13:13] - jazgdyni | Link:

Witam

Po pierwsze, żeby nie zapomnieć - zawsze niestety należy rozróżnić kresy.pl i kresy24.pl. Duuuża różnica.

Czy nie jest własnie tak, że młodość musi się najpierw zestarzeć, żeby dobrze starszych zrozumieć?
Tutaj chyba trzeba oskarżyć pana Bronisława, że mało szacunku do starszych synowi zaszczepił.
Choć oni wszyscy teraz tacy przekorni i aroganccy. To przez te laptopy, smartfony i tablety ;).

Częstokroć przyjmuję punkt widzenia Dawida W. opierając się na moich osobistych kontaktach z Ukraińcami.
I szlag mnie trafia, gdy na każde dobre słowo o jakimkolwiek człowieku z Ukrainy odpowiedzią jest Rzeź Wołyńska.
Tak niestety postępuje x. Isakowicz Zaleski , czy niejaki Szumowski.
Jak wtedy dyskutować?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-11-2014 [14:17] - Chatar Leon | Link:

"Po pierwsze, żeby nie zapomnieć - zawsze niestety należy rozróżnić kresy.pl i kresy24.pl. Duuuża różnica."

To jasne, na nierzetelność kresów.pl zwracałem uwagę nieraz. We wpisie przypominam natomiast o rzetelnym tekście Szychta z kresów24.pl.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika darek kolbiarz

14-11-2014 [11:58] - darek kolbiarz (niezweryfikowany) | Link:

Witam
Przeczytałem Pański wpis i, no własnie "i" i niewiem co mam powiedziec, broni Pan młodego Wildsteina choc
jak sam Pan przyznaje nie mamy dostatecznej wiedzy o tym zdarzeniu a sami zainteresowani milcza co moze byc wskazówka ze incydent miał podloże towarzysko - obyczajowe.Pan zaś już pisze o antysemitach ,o antysemityźmie. Czyli dwóch facetów pobiło sie przy wódce o babę i jeden z nich był żydem, a Pan zaraz wyciąga z arsenału najstraszniejsza broń jaką kiedykolwiek wymyslono:słowo ANTYSEMITYZM
Człowiek bądz grupa ludzi którym przyklejono etykietke ANTYSEMITA ma byc traktowany w społeczenstwie jakby miał dżume,cholerę,trąd,HiV-a,bo osmielił sie naprzykład powiedziec że Zydzi morduja Palestyńskie dzieci.Czy nie dostrzega Pan w jaki obłed popadamy? przyjmujac taka narracje i bezwolnie sie jej poddajac wychodowalismy na swiecie rase Panów,Nadludzi,Ubermenshów.Żydzi doskonale zdaja sobie sprawe z mocy owej broni i skrzetnie to wykorzystuja.Pan jak zdążyłem sie zorientowac czytajac inne Panskie wpisy prezentuje postawe filosemicka , prawi Pan o tolerancji o wzajemnym poszanowaniu itp.itd.To Ja proponuje żeby przekonał sie Pan empirycznie jak potężna jest to bron i jak działa proponuje Panu taki oto eksperyment:
W którąś sobotę najlepiej tak w godzinach popołudniowych (17-18)ze wzgledu na to że w tych godzinach na ul. Świetojańskiej znajduje sie dużo ludzi.Niech zaopatrzy sie Pan w żydowską jarmułke i doklei sobie pejsy (mozna kupic taki gadżet jarmułka razem z pejsami)to ważne bo te atrybuty juz z daleka wskazuja Panską przynależnosc, no wiec tak zaopatrzony niech pan stanie przy urzedzie miasta i udajac pijanego niech sie Pan porusza w dół Swietojanskiej niech Pan wywraca kosze na smieci,wyrywa kwiatki z donic, zaczepia ludzi
GWARANTUJE Panu że spokojnie dojdzie Pan do Placu Kaszubskiego przez nikogo nie zatrzymywany,ani Policja ani Straż Miejska nie beda Pana niepokoic bo o ile splynie do nich mase zgłoszen we wszystkich będzie przewijała sie jedna informacja "pijany żyd rozrabia na Świetojanskiej"(stąd te zewnętrzne atrybuty)i ŻADNA z tych słuzb nie odważy sie interweniowac w obawie o to by nie zostac posądzona o tak,tak o ANTYSEMITYZM.
Tydzień później niech Pan powtórzy to samo ale bedzie normalnie ubrany , nie ujdzie Pan stu metrów jak skuty będzie Pan siedział w radiowozie i jechał na "PIN".Czy tak powinno być? czy żydowi wolno więcej bo jest żydem?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [13:28] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Darku i wytłumaczę się.

Mój wpis jest w pewnym sensie ODPOWIEDZIĄ na atak, który został wyprowadzony ze strony pro-putunowskich, antysemickich ugrupowań.

Chce Pan posłuchać?

"...Przecież gdyby nie odważni sąsiedzi i pan. Zalewski, to doszłoby do tragedii.
To jest zwyczajny bandyta i mam nadzieję, że pójdzie siedzieć, bo to było usiłowanie zabójstwa.
On nie raz go uderzył butelką, tylko rzucał się dalej na niego i ten kolega...
No, tak mi się skojarzył z rezaniem Polaków... bo gdyby to było 70 lat temu.. wsród chołubionych Ukraińców...
to kto by im pomógł?  ... nikt.."

"...Wyobraż  sobie, że taki  analfabeta- drań i  tchórz   unikający służby wojskowej w Izraelu ,  zaatakował by Twoją żonę   czy   też   moją?Ja   ogłaszam bojkot   niezależna.pl ..."

"Tak to się kończy kiedy ktoś się czuje polskim żydem
a nie Polakiem żydowskiego pochodzenia.
Niech tam się czuje kim chce, ale zaatakować polskiego katolika? za to, że ma inne poglądy?
To jest właśnie takie niepolskie i po tym unych poznaję."

"......co do talibów z gapola, to niestety prawda jest brutalna i im prędzej wyjdzie na jaw tym lepiej dla Polaków...Dawidek naczytał się Talmudu i zrobił pucuwę gojom...tak to jest jak się człowiek zrobi ubermenszen :))..masz rację, Mein Kamf trzeba przeczytać obowiązkowo, aby zrozumieć metodologię "gapobanderowców"

Wystarczy? Miałem nie reagować i spokojnie czytać? Po tym chciałem się dowiedzieć, nic nie znalazłem i pytam się tych, co są atakowani. Nie osądzam.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika darek kolbiarz

14-11-2014 [15:03] - darek kolbiarz (niezweryfikowany) | Link:

Witam Panie Januszu
Cytaty których był Pan łaskaw użyc to jak dla mnie wypociny jakiejs osoby wybitnie zaburzonej psychicznie
polemizujac z takimi osobami utwierdzamy je tylko w przekonaniu że "głoszą prawdę objawiona"bo skoro ich "madrości" wywołuja czyjas reakcje to znaczy w ich mniemaniu że maja cos do powiedzenia.Ostentacyjne milczenie ,brak jakiejkolwiek reakcji powinny byc jedyna odpowiedzia na ich radosna twórczosc.Ja jestem antysemita,antyniemcem,antyrosjaninem,i jeszcze wiele anty ....(choc jak mówi mój przyjaciel Paczo z Izraela z którym przyjaznimy sie juz kuuupe lat że poprostu jestem Je...ęty)A tak poważnie jestem przeciw tym wszystkim którym z racji przynależnosci do jakiejs rasy czy narodu wydaje sie że znajdujac się na Polskiej ziemi należy im sie jakies specjalne traktowanie BZDURA! jestes u nas jestes naszym gosciem ale jak narozrabiasz to czys żółty,zielony, czarny , czy niebieski , czys Żyd,Niemiec,Eskimos czy Amerykanin dostaniesz tak samo w dupsko pała od Policjanta jak ja.I w drugą strone jesteś naszym gosciem ,róznisz sie od nas ale szanuje twoja innosc i nie mam prawa cie zmuszac zebys przyjmował nasze wzorce nasza kulture,tradycje , obyczaje (no chyba że sam chcesz)
nie mam prawa sie z ciebie śmiac czy obrażac.Puki jednak goscie zle zachowuja sie w domu gospodarza i nic nie wskazuje na to by miało sie to zmienic jestem ANTY.Oczywiscie to co napisałem nie dotyczy w żaden sposób dewiantów seksualnuch jakiejkolwiek narodowosci czy rasy tych odrazu do pudła.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [17:09] - jazgdyni | Link:

Panie Darku,

to nie zaburzona psychicznie osoba, tylko cztery różne - mężczyźni i kobiety.

W internecie jest parę takich niby-prawicowych stron pełnych nienawiści i pro-ruskiej polityki.
I proszę sobie wyobrazić, że jest ciemny lud, który to z chęcią czyta.

Nie można tego zostawić odłogiem, bo naród zgłupieje do końca.

Serdeczności

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

14-11-2014 [14:36] - Magdalena Figurska | Link:

To nie Autor wyciąga broń, o której Pan pisze.Stosuje ją równo prawy.pl jak i Kresy.pl, a także Myśl.24.pl oraz spora grupka tzw. dziennikarzy:

http://niepoprawni.pl/blog/221...

A poza tym mamy komentarz samego Wasiukiewicza. Gdyby Wildstein rzeczywiscie uderzył, nie taki byłby raban na cały net.

Pozdrawiam Autora tekstu.

Obrazek użytkownika Józef Darski

14-11-2014 [15:06] - Józef Darski | Link:

To Aleszuma - ma dwa cele w życiu: kopać żydów i kopać Ukraińców. Klasyczny antysemita, ale stara się nie podpaść pod paragrafy. Usiłuje sią tu dostać od roku.  Swoją "misję" realizował także na stronie Radia Wnet.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [15:15] - jazgdyni | Link:

Witam

To bardzo dziwny człowiek ogarnięty obsesją. Ja go nie czytam ikompletnie lekceważę, ale na wielu wywiera zły wpływ. Czyli to poważny szkodnik.
Sili się na mentorstwo, a właściwie tylko kopjuje tekst typu "Mędrców Syjonu."
Mieszka bodajże w Stanach, czy Kanadzie i ma dużo wolnego czasu.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [15:18] - jazgdyni | Link:

Dziękuję za wsparcie i również pozdrawiam.

Mimo tak wątłych doniesień propaganda usiłuje rozdmuchać sprawę.
Fakt, nie z grubych armat, ale szeptanych pistolecików.
A to brzydko pachnie.

Jeszcze raz pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-11-2014 [13:41] - Janko Walski | Link:

Przeczytałem relacje na portalu mysl24.pl. Mam zaufanie do pana Jerzego Zalewskiego. Zaskoczyło mnie takie zachowanie, ale poczekałbym na wyjaśnienia Dawida. Cóż, każdy z nas ma swoje 622 upadki Bunga.

Przy okazji, bardzo brakuje mi Bronisława Wildsteina w Telewizji Republika, jego wnikliwości i szerokiej optyki  sięgającej cywilizacyjnych pułapek i zagrożeń. Nie znam nikogo wśród publicystów kto przebiłby pana Redaktora zdolnościami analitycznymi i syntezy na różnych poziomach abstrakcji.   Jeśli gdzieś coś wyrasta z popeerelowskiego bagna ponad doraźność i poza lokalne interesiki, wznosi się na poziom autentycznego dyskursu wyzwań współczesnego świata  to z pewnością jest to twórczość Bronisława Wildsteina, osoby wyjątkowej o rzadkich zasługach dla polskości i Polski.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2014 [14:09] - jazgdyni | Link:

Witam

Mnie tez bardzo brak w TVR pana Bronisława. To najbardziej przenikliwy umysł publicystyczny i wielki erudyta od wielu, wielu lat.
Jednocześnie żarliwy patriota i opozycjonista.
Wściekłe media jedynie słusznej propagandy będą robić wszystko, by jego i jego syna Dawida niszczyć, jak się tylko da.
Bo jakże to - żeby taki wzór polskiego patrioty był Żydem???
...
Niedawno była podobna dyskusja o nagonce na Juliana Tuwima.
.....
Ech... te polskie karły, co się pętają między nogami polskich normalnych ludzi.