Burza z gradobiciem ZACZĘŁO SIĘ

OKOŁO 40 GODZIN TEMU NAPISAŁEM KRÓTKI ARTYKUŁ WYRAŻAJĄCY MOJE OBAWY O MOŻLIWOŚCI REAKCJI  W STOSUNKU DO ZBRODNICZEGO UŻYCIA ZAKAZANEJ NA CAŁYM ŚWIECIE BRONI CHEMICZNEJ WOBEC LUDNOŚCI CYWILNEJ W SYRII. ZBRODNIARZ, PREZYDENT BASHAR AL-ASSAD, WSPIERANY PRZEZ ROSJĘ I IRAN, ŁAMIĄC WSZELKIE MIĘDZYNARODOWE TRAKTATY, Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ DOPROWADZIŁ DO MIĘDZYNARODOWEJ, MILITARNEJ KONFRONTACJI.
W ATAKU, KTÓRY STARAM SIĘ NA BIEŻĄCO OBSERWOWAĆ, BIORĄ UDZIAŁ USA, WIELKA BRYTANIA I FRANCJA.

NA BIEŻĄCO, ONLINE, WIADOMOŚCI PODAJĄ JUŻ WSZYSTKIE ŚWIATOWE AGENCJE.

CBS News April 13, 2018, 9:43 PM  PRZEKAZUJE NA ŻYWO Z WASZYNGTONU  [1]

" The U.S. on Friday launched "precision" military strikes against targets inside Syria linked to recent chemical attacks, said President Trump in a statement from the White House. The strike is the culmination of days of threats by President Trump against the Syrian government over a suspected chemical attack against civilians in Douma on the outskirts of Damascus on Sunday.
"A short time ago, I ordered the U.S. Armed Forces to launch precision strikes on targets associated with the chemical weapons capabilities of Syrian dictator, Bashar al-Assad," the president said from the White House.
"A combined operation with the armed forces of France and the United Kingdom is now under way," he continued."

[...]

"To Iran and Russia I ask, what kind of nation wants to be associated with the mass murder of innocent men, women and children?" Mr. Trump said. "The nations of the world can be judged by the fiends they keep."

[1]   https://www.cbsnews.com/news/syria-strike-launched-chemical-attack-live-updates-live-stream-today-2018-04-13/

      https://www.nytimes.com/2018/04/13/world/middleeast/trump-strikes-syria-attack.html

CZY CAŁKOWITĄ KOINCYDENCJĄ JEST UŻYCIE BRONI CHEMICZNEJ, KONKRETNIE JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ZABÓJCZYCH PREPARATÓW Z ARSENAŁU ZAKAZANEJ BRONI CHEMICZNEJ, POD NAZWĄ NOWICZOK, CZYLI - NOWINKA, NA TERENIE WIELKIEJ BRYTANII, WOBEC  BYŁEGO SZPIEGA, SIERGIEJA SKRIPALA I JEGO CÓRKI, JULII.? NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI, ŻE BYŁA TO DOKŁADNIE TA TRUCIZNA I ŻE TYLKO ROSJA TO WYPRODUKOWAŁA.

ŚLEDZĘ ROZWÓJ WYPADKÓW I PONAWIAM PYTANIA DO WŁADZ POLSKI DOTYCZĄCE NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA.

======

Pitolimy o duperelach, bo tak właśnie chcą różne agenciaki. Ma być zamęt i właśnie pitolenie o niczym. A to żydowscy krwiopijcy. Łaskawca Timmermans, w imieniu Junckersa w Warszawie daje buzi,buzi. Faszyści hajlują po lasach; lewacka nawiedzona siostra Joanna wprowadza cyrk do Sejmu, my – z pamięcią i współczuciem, łączymy się w bólu na Placu Piłsudskiego z Jarosławem Kaczyńskim, któremu z pełnym okrucieństwem zamordowano Brata i Bratową. A przy okazji 94 wspaniałych Polaków.
Afera – jedna, druga... Funkcjonariusze, naczelnicy, dyrektorzy służb i prokuratorzy, na oczach całej Polski łżą, jak bure koty.
Lokalni watażkowie Gronkiewicz-Waltz, "Budyń" Adamowicz, czy Jaśkowiak, centralną władzę państwa mają w dupie.
A sama władza jakaś miękka. Prawie pedalska. Twarde chłopy i twarde baby – patrioci, zaczynają już mieć tego dosyć. Nikogo nie wsadzają – żadnego złodzieja, szubrawca i oszusta. Nadal rządzi Gersdorf, a Julia Przyłębska to mało znacząca figurantka. Zresztą jak cały ten nowy TK.
A prezydent? Szkoda gadać...
 
Tak właśnie ma być. Tak zaplanowano. Znając wrodzoną swarliwość Polaków (gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie – przysłowie ludowe) nie było to takie trudne. Schemat zachowań polskiego społeczeństwa jest od dawna wnikliwie analizowany i w Moskwie i w Berlinie.
 
Ma być chaos. Zaplątani w swoje własne komiczne swary, mamy się w nic nie mieszać.
 
*****
 
A jest pięć minut od wojny.
 
Najprawdopodobniej będzie to zastępcza wojna USA – Rosja na terytorium Syrii.
Bardzo blisko Turcji, Iranu i Izraela. A to jak nic grozi eskalacją i rozlewaniem się działań wojennych.
Publikuje się już w mediach mapy zmasowanego zgromadzenia flot amerykańskich i rosyjskich na tamtym obszarze. Z obu stron padły już twarde deklaracje. Putin nieustannie prowokuje. Tylko po drugiej stronie nie ma już lewackiego mięczaka Obamy. Putin walczy o swoje życie. Bo jak jeszcze trochę zachód przykręci śrubę – rozszerzy sankcje, zablokuje oligarchom konta, rozwali Nord Stream 2, w który już utopiono miliardy, to jego własni ludzie, z biznesu lub wojska zabiją go. Pewnie dla jaj, ze swoim specyficznym czarnym humorem, otrują go nowiczokiem, albo plutonem. A po dwóch miesiącach oświadczą, że ciężko chorował i zmarło się biedakowi.
 
*****
 
Problem, który nas osobiście może boleśnie dotknąć jest taki, że nie wiemy, jak sytuacja może się rozwinąć.
 
Więc mam parę pytań:
Czy Rada Bezpieczeństwa Narodowego, pracując intensywnie, analizuje różne scenariusze zagrożenia naszego państwa?
Czy dowództwo NATO podwyższyło stan gotowości bojowej rozważając zagrożenie wschodniej flanki?
Czy na Bałtyku jest tylko jeden poważny amerykański okręt wojenny?
Ile głowic już zgromadzono w Kaliningradzie?
Jak szybko i ile wojska i sprzętu może USA przerzucić zz Rammstein do wschodniej Polski?
Czy polski wywiad i kontrwywiad ma na oku ten ponad milion ludzi ze wschodu, którzy dla pracy są teraz w Polsce? Podobno były próby przemytu broni z Ukrainy.
 
*****
 
Czy dopiero, jak się rozpęta piekło, zjednoczymy się i przestaniemy się kłócić o duperele?
A szubrawców wyślemy tam, gdzie już dawno powinni być. Tak sprawiedliwie...

=======================

 
 
.

     

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

14-04-2018 [05:58] - Adam66 | Link:

Drogi Autorze, czytam Pańskie blogi od dość dawna, czasem komentuję i czasem pojawia się odpowiedź do mojego komentarza za co serdecznie dziękuję.  Jak do tej pory uważałem Pańskie blogi za bardzo wyważone ale ten trochę zbił mnie z tropu.  Czy naprawdę uważa Pan, że to sovieci otruli Skirpila i jego córkę?  Jaki mieliby w tym cel i dlaczego teraz?  Facet chodził sobie po UK pod własnym nazwiskiem od wielu lat i nic mu się nie działo i nagle teraz?  Angole i Amerykanie zawsze i wszędzie dbali tylko o własny interes, często kosztem najwierniejszych sojuszników (vide Jałta).  Etniczni Anglicy i prawie etniczni Amerykanie od dawna nie mają nic do powiedzenia w swoich krajach, podobnie jak Polacy w Polsce. Rządzą "eskimosi" którzy mają czelność z samym prezydentem Izraela na czele, który podczas ważnej uroczystości na terenie niemieckiego obozu zagłady pluje Polakom i Polsce w twarz a najważniejsze osoby w naszym państwie stoją obok i głupio się uśmiechają!  Nie wiem skąd wielkie litery na początku Pańskiego tekstu ale przesłanie tego tekstu napisanego wielkimi literami nie trzyma się kupy, mówiąc kolokwialnie.  Proszę popatrzeć chociażby na to co stało się w Iraku i Libii, byli "dyktatorzy" ale była też wolność religijna - nie mordowano chrześcijan tak jak to się teraz dzieje po zachodnim "oswobodzeniu" - był porządek i wbrew powszechnie głoszonym opiniom o "ucisku", na przykład w Libii państwo płaciło nawet za zagraniczne wyjazdy do specjalistycznych klinik, których nie było w Libii.  Zgadzam się co do jednego, zagranica i totalni debile robią wszystko żebyśmy się kłócili - mój komentarz nie jest próbą rozpoczęcia kłótni tylko rzeczowej dyskusji.  Sytuacja w Syrii jest napięta, Baszar nie jest aniołem ale za jego rządów nie rżnięto hurtowo chrześciajan - kto da gwarancje za to co się będzie działo po jego obaleniu?  To że "Amerykanie" i sovieci chcą tam się boksować i przetestować najnowsze bronie jest jasne, już to było i w Koreii i w Wietnamie innych miejscach - dlaczego Polska ma w tym uczestniczyć?
Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2018 [06:58] - jazgdyni | Link:

Witam!

Widzi Pan, ja na razie nie roztrząsam, czy mamy do czynienia z autentycznym rosyjskim działaniem, czy jest to mistyfikacja tzw. Zachodu, której celem jest zmuszenie Rosji do nieprzemyślanego ruchu. Mimo tego, może tylko dla tego, że moje sympatie są wyraźnie po stronie w/w Zachodu, staram się spokojnie wyważyć i jak dotychczas, wygląda mi to na świadome rosyjskie prowokacje, bo Moskwa kontynuując tradycje mongolskiej hordy, nieustannie potrzebuje wroga i agresji, by budować imperium.
Lecz może być i tak, że USA, UK i Francja potrzebują proxy war w Syrii, by przetestować najnowsze uzbrojenie. Niewykluczona jest też intryga Izraela, by wygrać w nieustannym konflikcie z Iranem.
Mój tekst wskazuje na coś innego: każdy pretekst z tej czy tamtej strony, zmusza do reakcji, a tego konsekwencje mogą być dla nas tragiczne.
Polska nie ma w tym uczestniczyć. Nie daj Boże! Lecz nawet jeśli będziemy się bardzo przed uczestnictwem bronić, kto zagwarantuje, że jako państwo frontowe nie dostaniemy odłamkami w łeb?
Czy bierne przyglądanie, co się dzisiaj dzieje, jest najlepszym rozwiązaniem?
Starożytna mądrość > si vis pacem, para bellum< jest zawsze aktualna.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-04-2018 [09:46] - RinoCeronte | Link:

Polska powinna czym prędzej poprosić Franciszka o interwencję, choćby w imię pamięci o ŚDM w Krakowie...

Obrazek użytkownika mjk1

14-04-2018 [10:24] - mjk1 | Link:

Nie wypadałoby odrobinę pomyśleć i skojarzyć kilka faktów, choćby tylko z ostatnich kilkunastu dni? Pod koniec marca Donald Trump, kilkakrotnie!!! zapowiada  wycofanie wojsk USA z Syrii, co praktycznie oznacza wygraną wojnę przez Baszszara al-Asada. Zamiast poczekać spokojnie, aż wojska USA wyjdą z kraju i wtedy zrobić porządek z przeciwnikami, Asad zupełnie bezsensownie atakuje bogu ducha winną ludność cywilną, powodując zmianę decyzji USA. Jeżeli nie zakładamy, że Asad jest kompletnym kretynem, byłby to pierwszy w historii Świata przypadek, że zwycięzca, robi wszystko, żeby przegrać i podzielić los Saddama i Muammara. Losy dwóch ostatnich, wymienionych przywódców, też są bardzo ciekawe. Pierwszy tak skutecznie schował broń masowego rażenia, że do dzisiaj nikt nie potrafi jej znaleźć. Drugi natomiast, nie dość, że stworzył państwo dobrobytu o jakim my nie potrafimy nawet pomarzyć, to dodatkowo pomagał robić to samo sąsiadom .I robił to całkiem skutecznie. Ponieważ na rozwój nie chciał zaciągać kredytów, jak również nie miał najmniejszego zamiaru zbankrutować „światowa opinia publiczna” musiała go do tego zmusić.
Naprawdę tak trudno zrozumieć, że „eskimoski” kapitalizm nie może dopuścić do przełamania monopolu na usługi fryzjerskie, czyli strzyżenie i golenie wszystkich równo i dokładnie. Ludziom przecież we łbach by się poprzewracało, gdyby żyli na choćby takim poziomie jak w Libii, albo nie daj Boże wyższym.           
 

Obrazek użytkownika HenrykH.

14-04-2018 [13:37] - HenrykH. | Link:

Prosze nie kłamać.Husajn mial broń chemiczną  (wszak komisja onz niszczyła coś przez 2 lata),używał jej przeciwko Kurdom.,Dlatego wszystkim panom z neonu sugeruję  tabletkę i szklankę wody.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2018 [15:24] - jazgdyni | Link:

Pozdrawiam analityków politycznych!
Niestety, w polityce jest tak, że to co logiczne i prawdopodobne, rzadko jest prawdziwe.
No i my wiemy tylko malutką część, a i to zazwyczaj zmanipulowaną.

Obrazek użytkownika darstan

14-04-2018 [10:38] - darstan | Link:

Polska będzie w tym uczestniczyć, ponieważ projekt Polin idzie pełną parą. Próbowano po pierwszej wojnie, nie wyszło, zrealizowano plan B. Teraz dookoła planu B robi się bardzo gorąco, wiec trzeba gdzieś się ewakuować. Miejscowi, mimo wyrznięcia elit, zastraszonych ostatnimi katastrofami i seryjnym, mimo pogruchotanego przez lata kręgosłupa moralnego się sadzą, to trzeba ich dobić małą wojenką. Niekoniecznie zrównać z ziemią, bo odbudowa za dużo by kosztowała, dywanowe naloty i mały grzybek w stolicy. Słyszy się to od dawna, jak przed Smoleńskiem. Reszta rozgoniona po świecie, będziemy jak Ormianie. Trollują nas okrutnie np. ostatnie dwa razy w Oświęcimiu, przy totalnej bierności ¨naszych¨ władz. Kto winien-Polacy, to oni zrobili Holokaust, może Niemcy im trochę pomogli. Po takim przygotowaniu medialnym nic tylko zajmować w ramach odszkodowań. Ktoś powie: to jest bul..hit? Tak jak po Jałcie. Boże miej nas w swojej opiece. Poza tym wydają coraz więcej polskich paszportów w Izraelu, według mnie, to w ramach protestów powinni je oddawać, to chyba logiczne? Sprowadzają na potęgę ukraińców, myślę ze nie będzie lepszych policjantów na miejscowych, prawda?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2018 [15:25] - jazgdyni | Link:

No pewnie. Ma pan już miejsce dla swojego żyda?

Obrazek użytkownika darstan

14-04-2018 [23:31] - darstan | Link:

Proszę napisać swoja wersje, o co chodzi w tej szopce, która dzieje się na naszych oczach, a nie szydzić. Dlaczego, według pana, tak nami pomiatają, nie ma reakcji naszych polityków i do czego może to doprowadzić? Jak się pan czuje oskarżany o rzeczy, które nie są prawdą lub przekłamaniem? Jaki jest cel? Wybuch niechęci i antysemityzmu? Zeby była podkładka dla insynuacji? Nawiązując do pana pytania: Oni mieli pełno miejsc dla Polaków pod sowiecka okupacja. Znam historie o Ukraińcach ukrywających Polaków, jakoś o nich nie, za to dużo o kolaboracji i konfidencji. Nie mówiąc o innych służbach.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-04-2018 [09:46] - Marek1taki | Link:

Grupa trzymająca USrael idzie na kurs kolizyjny z grupą trzymającą Rosję. Osłabienie Rosji jest na naszą korzyść, wzmocnienie Izraela (współsprawcy holocaustindustry) jest na niekorzyść. "Wyzwolenie" Syrii to dalsza destabilizacja rejonu, która osłabi pozycję Rosji, ale wytworzy państwo kurdyjskie (za którym optują siły postępu od lat). To osłabi Turcję i Iran, które zostaną zmuszone do szukania porozumienia z Rosją, a to już nam nie pasuje. Kocioł bliskowschodni - trwający od lat sześćdziesiątych jako strefa konfliktu zastępczego USA-Rosja - będzie kolejnym zarzewiem radykalizmu islamskiego. Ten z kolei dalej będzie używany przez cywilizację żydowską do dalszej destabilizacji Europy. Był czas podboju protestantyzmem, rewolucją angielską i francuską, ideologią marksizmu, wojnami światowymi, jest czas dobijania cywilizacji łacińskiej przez watahy islamu.
W tym czasie w Polsce rządzą zięć z pociotkiem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2018 [15:27] - jazgdyni | Link:

To istotnie kocioł. Na dodatek nie wiemy, co się z tego ugotuje. Może być niezły bigos.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-04-2018 [10:05] - zbieracz śmieci | Link:

Gdy napisałem ,że autor nawoływał do wstępowania do Armii Wolnej Syrii aby walczyć z Asadem to zarzucił mi kłamstwo a czym okazała się ta armia to zademonstrował jeden z ich dowódców robiąc film instruktażowy kanibalizmu konsumując serce wycięte z jeszcze żywego Alawity.
Filmik jak polewa się wodą dzieci porażone gazem ma wzruszyć serca i wzruszył doprowadzając do ataku dziś w nocy.Gdy przestanie się patrzeć na dzieci na tym filmie i spojrzy na drugi plan to zobaczymy byków z ISIS jak obojętnie tej mistyfikacji się przyglądają bo gaz działa wybiórczo atakuje dzieci a ich nie ...!?
W USA doskonale wiedza ,że "gaz" pojawia się zawsze gdy isis dostają w dupę od Asada i dotychczas nic nie robili ale ten atak to zemsta za ojca młodego Asada i Liban gdzie ciężarówką wyładowana materiałami wybuchowymi zmasakrowano marines w koszarach.
Szkoda pisać komu jeszcze zależy na pokonaniu Asada i rzeżi Alawitów,kto marzy o odbudowie kalifatu ze stolicą w Bagdadzie i kto w tym pomaga.Wczoraj
koleś autora i członek tego samego klubu dyletantów niejaki echo 24 dał popis w konfabulacji i rojeń dziś powtórzył dokładnie to samo autor w sprawach krajowych ,konfabulacje  i atak na rząd ale to też żadna nowość bo obaj się w tym specjalizują chociaż nie z tych samych pozycji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2018 [14:55] - jazgdyni | Link:

Kogo ty pierdoło oskarżasz o jakieś nawoływania?
Wszyscy tu nie mają wątpliwości, czyje interesy reprezentujesz. Tylko marnie ci płacą, bo jesteś kiepski i nawet porządnie łgać nie potrafisz. Masz zły nick - ma być śmieć, a nie zbieracz śmieci.
Jeszcze raz będziesz kłamał i wymyślał, to znajdę sposoby, by  takiego śmiecia usunąć.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-04-2018 [15:33] - zbieracz śmieci | Link:

Straszyć to możesz dzieci a mnie to  pocałować w d...o tak cmok,cmok ,cmok jeśli ci pozwolę .!

Obrazek użytkownika xena2012

14-04-2018 [11:22] - xena2012 | Link:

Trudno powiedziec czy obawy sa słuszne czy na wyrost,ale dobrze że że zwrócił Pan uwagę na byc może niedaleki problem.Ale to nie tylko Polacy tkwią w blogiej świadomości że jest super i nigdy nie będzie inacze trwoniąc czas na niepotrzebne swary.Cały świat opanowany przez magię pieniadza i możliwosci jego zdobycia nie myśli,nie czuje zagrożeń. Zwłaszcza gdy wojna toczy sie poza miejscem zamieszkania.Czy Pana wątpliwości i  celne jak przyznaję uwagi trafią do rządzacych zajetych przyszłymi wyborami samorzadowymi i stawianiem muzeów? Może z okazji spotkań na wiecach przedwyborczych z ludnością da się to pytanie postawić ,bo jak inaczej widzi Pan możliwości uzyskania odpowiedzi na swoje  i wielu z nas pytania?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2018 [15:31] - jazgdyni | Link:

Rzecz w tym, że ja nie wiem, czy obawy są słuszne. Lecz poważni ludzie mówią, że od czasu Kryzysu Kubańskiego w 1962 takiego napięcia nie było.
Na dodatek mamy dwóch samców alfa - Putina i Trumpa.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-04-2018 [12:32] - zbieracz śmieci | Link:

Nierząd rudego zrobił jedna dobra rzecz ale tez we własnym interesie i rodzin ,nie dał się wciągnąć w bombardowania Libii i Syrii bo wiedział ,że to krok do bomb na naszych ulicach.Polska nie ma żadnego interesu aby brać udział w wojnie wyznaniowej ,finansowej i mocarstwowej bo terytorium żadnego członka NATO nie jest zagrożone. i jedynie to trzymać islamistów jak najdalej od nas.
Ducha wojny jaki wypuścił komuch obama z butelki nigdy już tam nie uda się zapędzić z powrotem bo o to chodziło w durnym komuszym łbie pod pozorem wprowadzania demokracji!
Trzeba było zatrzymać ruskich wiele lat temu gdy rozpieprzali Liban a dziś to oni robią co chcą a Syrii legalnie

Obrazek użytkownika mmisiek

14-04-2018 [13:41] - mmisiek | Link:

Oskarżenia Assada o ten atak chemiczny wyglądają podobnie sensownie jak oskarżenia Polski o holocaust.
Ale jedno i drugie ma CEL i dobrze zdawać sobie z tego sprawę.
Tak samo jak i z tego, że de facto jesteśmy z Syrią na jednej półce i w każdej chwili możni tego świata mogą z nami zrobić dokładnie to samo. Nawet już mamy zainstalowaną potężną mniejszość jako ewentualne zarzewie konfliktu gdyby postawiono na taki scenariusz. Założę się, że tej mniejszości nikt u nas nie kontroluje i nikomu to nawet nie przychodzi do głowy, kamieni kupa jak była tak jest nadal.
 

Obrazek użytkownika HenrykH.

14-04-2018 [13:54] - HenrykH. | Link:

Szanowny Panie.To czy jakiś oficer (dowódca bazy) wydał rozkaz strzelania nie zwalnia z odpowiedzialności Asada .Tak jak strzelanie do górnikow po wieki  wieków obciaża Jaruzelskiego i jego bandę.Jeżeli tego nie rozumiesz to..........

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-04-2018 [14:14] - Imć Waszeć | Link:

Najzabawniejsze, co ostatnio usłyszałem w sprawie pozorów lub dowodów, było to, że nowiczoka ponoć przywiozła córka Skripala z Rosji. Miały nim być nasączone jej ciuchy. No i gdy w Anglii truł się nim niemal każdy kto tylko spojrzał w kierunku ofiar lub mieszkał na tej samej ulicy, to już w samolocie nie. Może służby powinny wziąć pod lupę ową hermetyczną walizkę, bo to może być odkrycie na miarę epokową i może ta walizeczka równie skutecznie powstrzymuje promieniowanie jądrowe?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2018 [15:32] - jazgdyni | Link:

Pozdrawiam analityków politycznych!
Niestety, w polityce jest tak, że to co logiczne i prawdopodobne, rzadko jest prawdziwe.
No i my wiemy tylko malutką część, a i to zazwyczaj zmanipulowaną.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-04-2018 [17:40] - Imć Waszeć | Link:

W każdym razie cel został osiągnięty. Przetestowano możliwości najnowszej ruskiej obrony przeciwrakietowej. Teraz trwają analizy. Podejrzewam, że odtąd amerykańskie rakiety manewrujące zaczną latać z efektywnymi decoyami i chaffami jak myśliwce. I tak się będzie to ślimaczyło.

Prawdopodobnie ruscy zestrzelili większość obiektów tego systemu: https://www.youtube.com/watch?...
Chaff z okrętu: https://www.youtube.com/watch?...
Systemy przeciwrakietowe mają dziś nawet samoloty pasażerskie - Angel ;) https://www.youtube.com/watch?...
Nowe wyzwania - radary kwantowe wykrywające obiekty stealth: https://www.youtube.com/watch?...

Dziś uniwersytecki superkomputer zmieści się na podwoziu wojskowej ciężarówki. Rój małych dronów może zastąpić szpicę zwiadowczą. Systemy wspomaganie lotu na małych wysokościach są jak z gier SF - skomputeryzowane i oprogramowane na żyletę. Ta zabawa przestaje być dla dziewczynek i zaczyna liczyć się solidne zaplecze naukowe ;)

Jeszcze jest parę zabawek do przetestowania.
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2018 [18:43] - jazgdyni | Link:

Witam

Komputery, dokładniej procesory to już nie żadny problem. Jako ciekawostkę podam, że w urządzeniach wysoceprofesjonalnych, również typu MIL, tam, gdzie nie zależy na szybkości, bo pracują w reżimie real time, ciągle z powodzeniem używa się INTEL 8080 (Pierwsze w 1975 !!!). Podobnie popularnoscią cieszy się platforma Microsoftu  Windows XP (2001 !!!). Dlaczego? Bo przez wiele lat potwierdziły swoją wysoką niezawodność i skuteczność. Diesle Caterpillar, wprawdzie udoskonalone i skomputeryzowane mają konstrukcję z lat 40 i 50.
Co do rakiet: podejrzewam, że Amerykanie pozbywają się starych Tomahawków, które i tak są za trudne dla ruskich, a angole i żabojady testują nowe konstrukcje. Proszę uwierzyć, wchodzą rakiety z kompletnie nową filozofią, nową technologią i nowymi materiałami. Kupiliśmy bodajże wyrzutnie z PAC3 Config 3 w technologii Hit-to-Kill. Nie daje się nabierać na cele fałszywe, więc zapewne i same są nieuchwytne.
A co dotarło do naszych uszu? Amerykanie podali, że wystrzelili ponad 100 sztuk. Ile UK i Fr - nie wiemy. Syria podała, że nadleciało 30 szt., a oni zestrzelili 1/3. Czyli 10.
 Więc, jeśli weźmiemy tylko USA (i im wierzę) to amerykańska skuteczność była ponad 90%. Nieźle.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-04-2018 [23:38] - Imć Waszeć | Link:

Pamiętam jak na przełomie lat 80-90 pojawiła się taka zabawa w pojedynki programów wojennych. Nazywało się to "wojny rdzeniowe": https://en.wikipedia.org/wiki/...
Ludzie pisali programy w takim asemblerze, których zadaniem było ogłuszyć i zadeptać przeciwnika. Niektórym się wydaje, że te czasy się skończyły wraz z ciekawym świata pierwszym pokoleniem informatyków w Polsce, ale nic z tych rzeczy. Dziś wojny rdzeniowe toczą się dalej, przyjęły tylko inną formę.

Jedną z platform, gdzie programuje się skomplikowane machiny wojenne, jest oczywiście Second Life. Są tam kluby programistów, którzy projektują i bawią się w wojny, a jednocześnie testują koncepcje dla swoich własnych gier: http://wiki.secondlife.com/wik...

Niemiecka gra StarMade zawiera bardzo ciekawe rozwiązania dotyczące modułowych broni, elektroniki i power systemu, które zmuszają graczy do główkowania w tym samym stylu, co wojny rdzeniowe. Wszystko składa się z klocków. Rewelacyjna gra dla inżynierów, którzy chcą się sprawdzić w pojedynkach i większych bitwach, włącznie z carrierami. Powiem szczerze, że jest to twardy orzech do zgryzienia nawet z AI jako przeciwnikami. Takie dziełko to kilkadziesiąt milionów klocków:

https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Battle: https://www.youtube.com/watch?...

W tego rodzaju grach z elementami elektronicznymi (logicznymi) można swobodnie zaimplementować procesor ZX80 (Zilog Z80) czy 8080 lub 8086 Intela. Oto przykład sumatora opartego na bramkach logicznych:

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Taką wersją logiki dla dzieci, gdzie jest to już możliwe, może być darmowa gra Creativerse. Cała ta machineria służy do projektowania własnych przygód, czyli gier w grze. Oto próbka: https://www.youtube.com/watch?...

Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-04-2018 [22:22] - jazgdyni | Link:

Sorry, wymiękam - ja jestem hardwarowiec.

Obrazek użytkownika paparazzi

14-04-2018 [23:21] - paparazzi | Link:

Rzuć pan w cholerę te linki YouTube. Jest pan analitycznie myślącym człowiekiem wiec jak pan możesz wierzyć w taka propagandę z youtube. C'mone. To tak grubymi nićmi szyte. To zakrawa na infantylizm technologiczny. Ale żeby pan w to wierzył? Czyli CIA i ruski FSB rozszyfrowany na youtube. Na koniec Einstein wkładał dwie rożne skarpetki do garnituru. Pomyśl. Ech, a może wy tez z Pasierbiewiczem wydelegowani.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-04-2018 [16:38] - Imć Waszeć | Link:

Proszę więcej czytać, a mniej krytykować. To nie moja wina, że w Polsce kształci się bardzo słabo i pozbawia ludzi umiejętności samodzielnego dotarcia do potrzebnych wyników naukowych, jednocześnie wbijając ich w fałszywą dumę i pozbawiając krytycyzmu. "Być sobą" i "myśleć samodzielnie" jest u nas inną odmianą owsiakowatego "róbta co chceta" i ja nie widzę w tym przypadku, lecz plan.

A: Quantum radar (ja nie widzę w tym nic dziwnego, tak samo jak w komputerze kwantowym):
1) https://www.researchgate.net/p...
2) https://arxiv.org/pdf/1305.416...
3) http://www.jpier.org/PIERM/pie...
4) ftp://nozdr.ru/biblio/kolxo3/P...

B: Swarm bots (ja o tym zagadnieniu słyszałem na UW dwadzieścia lat temu - A.I.; był przyznany grant bodaj dla prof. Skowrona, obok modelu obliczeń na DNA i wykorzystaniu neuronów szczura jak sieci neuronowej do obliczeń):
1) https://bio.kuleuven.be/ento/f...
2) http://citeseerx.ist.psu.edu/v...
3) https://thesai.org/Downloads/I...
4) https://s3.amazonaws.com/files...
5) http://www.dtic.mil/dtic/tr/fu...

C: Parę innych ciekawostek:
1) Railgun: http://dtic.mil/dtic/tr/fullte...
2) HMMs etc.: http://computableplant.ics.uci...
http://www.lorisbazzani.info/p...
3) Wavelets: https://www.eecis.udel.edu/~am...
https://www.banqueducanada.ca/...
4) Spintronics, non-boolean computing: http://www.ndcl.ee.psu.edu/pap...
Przykład: https://theoryofcomputing.org/...
https://itk.ppke.hu/uploads/ar...

PS: Polska nauka powinna dostawać, najlepiej "pod stołem" i wiemy o co chodzi, duże pieniądze na takie badania jak radar kwantowy oraz roje robotów, inteligencja roju, bo to jest nasze "być albo nie być" w tym regionie świata przy tej granicy. Stać nas na to intelektualnie i technicznie. Zamiast finansować analizy wydzielin analnych rozmaitych twórców i badania nad mowami lewackimi z rozdwojonym językiem, budowania wszystkim narodom pomników, to raz a dobrze wejść na ścieżkę wysokich technologii; na początek od strony koncepcyjnej, a potem samo pójdzie ;)

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-04-2018 [13:40] - jazgdyni | Link:

Wielu, niezbyt wnikliwych, a może przebiegłych komentatorów, zakłada wg. zasady Cui bono, że głównymi beneficjentami ataku gazowego, a potem rakietowego odwetu, są Trump i USA. Nic bardziej mylnego. Najbardziej zyskuje Baszszar Assad. On musi mieć pełzającą wojnę. A Trump przecież powiedział, że USA się wycofa z regionu. Więc tyran nie mógł do tego dopuścić. A dlaczego chce takiej wojny? Sami pomyślcie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-04-2018 [16:35] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że tam jest znacznie więcej takich, którzy chcą pełzających wojen w regionie. Na przykład Kurdowie, którzy zauważyli, że to mogło doprowadzić do powstania wolnego Kurdystanu, np. Turcy, którzy mogą robić co chcą z Kurdami nie zważając na granice, np. Iran, który tą drogą wychodzi z izolacji i przysuwa się bliżej Izraela, np. Saudowie, którzy w ten sposób pozbywają się potencjalnej konkurencji w sprawach religii, wreszcie np. Izrael, który musi mieć słaby i skłócony region, żeby było możliwe przystąpienie do odbudowy Świątyni. To wypychanie lewusów z Izraela, np. poprzez koncepcję Judeopolonii różnych Sierakowskich, też może się z tym wiązać. Im mniej czerwonych i liberalnych Izraelczyków, tym lepsze widoki na państwo wyznaniowe - cel dziesiątek pokoleń.

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-04-2018 [19:51] - Marek1taki | Link:

Wiara mojżeszowa jest wykorzystywana politycznie, ale została zadeklarowana nowa, ateistyczna wiara - holokaust.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-04-2018 [21:25] - Imć Waszeć | Link:

Holokaust tak, ale to wiara żydów. Chodzi o Świątynię Jerozolimską, czyli nieodwzajemniony obiekt westchnień protestantów. Tu zbiegają się ścieżki Izraela, USA oraz kawałka Eurokalifatu.