Samobójstwa w Polsce. Cz.I

Nie chcę pisać o tym teraz, bo brak mi słów… Samobójstwa w Polsce!!!
Niech przemówią najpierw  Polacy. Cz. I

 
~Starosądeczanin 2014-02-25 (06:10)
Szanowni Państwo. W Polsce przez najbliższe 30 lat bezrobocie nie grozi psychiatrom. Po 30 latach zostanie nas 25 mln.których marzeniem będzie zapełnić żołądek resztkami z pańskiego stołu. I na koniec : wielki szacunek dla tych którzy walczą z chorobą duszy. Pozdrawiam Was szczególnie.

01~Don 2014-05-09 00:49
Ciamajdą powiadasz? 50-latek zwolniony z pracy (bo firma splajtowała), na "pokładzie 3 dzieci, komornik, listonosz z rachunkami u drzwi, elektrownia wyłacza prąd, własciciel mieszkania wypowiada, a sam zainteresowany dowiaduje się, że ma....raka! Ciamajda powiadasz? To ty graniczesz z debilizmem! Powiedz to samo rodzinom

~waw 2014-02-25 (06:43)
Zielona wyspa dobrobytu
 
gosterty 2013-09-19 (07:44)
DLACZEGO O TYM GLOSNO NIE PISZE W PRASIE I NIE MOWI W MEDIACH JAKI TO DOBROBYT PANUJE NA ZIELONEJ WYSPIE PANA TUSKA-TYLKO GLOFYFIKUJE SIE PODPALENIE SIWCA ZA CZASOW TEJ "WREDNEJ KOMUNY"
 
 ~sdf 2013-09-19 (09:44)
Brawo premierze, realizujesz swój plan.
 
~Jan3 2013-09-19 (09:12)
Kto ma ich na sumieniu nie trudno się domyśleć. Gdyby jeszcze do tego dodać skutki fatalnej opieki zdrowotnej obraz były jak po wybuchu bomby atomowej.
 
~micki 2013-09-19 (08:52)
Będzie tego znacznie, znacznie więcej. Liczba Polaków w przeciągu następnych ok. 40 lat zmniejszy się O 8 MILIONÓW!!! KRAJ STANIE SIĘ SIEDLISKIEM NĘDZY, BEZNADZIEI, WSZELAKIEJ PATOLOGII I OGROMNEJ PRZESTĘPCZOŚCI. NIE BĘDZIE EMERYTUR, A UPODLENI LUDZIE BĘDĄ SOBIE SKAKAĆ DO GARDEŁ. Kogo nie zapytam to planuje w nieodległej przyszłości wyjechać z tego szamba.
 
~Nickt 2013-09-19 (08:41)
Zielona Wyspa - Samobójców
 
~ernestqti 2013-09-19 (08:30)
"Kryzys właśnie się skończył" powiedział Tusk... skończył się dla tych ludzi
 

Fot.: Roman Andrzej Śniady

~AZT... 2013-09-19 (08:19)
Są dwa rodzaje samobójstw. Pierwsze to samobójstwa rządowe, bardzo dziwne, a drugie to samobójstwa zwykłych ludzi, którzy stracili wszystko za panowania tej rudej małpy tuska razem z tym żydem rostowskim.
 
~POhybel 2013-09-19 (07:06)
a czego sPOdziewacie skończyły się mirabelki i szczaw na zgniło zielonej wyspie POmiotów nieRządu, jak spadnie śnieg będzie trudno nawet trawę porzuć, w wtedy fala samobójstw a raczej POlitycznej eutanazji wzrośnie niePOrównywalnie.
 
~samobójcy 2013-09-19 (06:26)
Dziękujemy ci Tusk i bando czworga! Bekniecie za to kiedyś.
 
~Gemini 2013-09-19 (06:45)
Wygląda na to, że jak policzyć samobójców z biedy, zamarzniętych, zmarłych z powodu limitów NFZ, eksmitowanych na bruk i umierających z powodu warunków życia to obecnie mamy więcej ofiar systemu niż przez cały PRL.
 
~john 2013-09-19 (06:37)
a posłowie się bawią
 
Jean Jack Palesky 2013-09-19 (06:33)
...hmmm... to jeden z efektów życia pełnego dobrobytu na "zielonej wyspie" - według Pana Premiera Donalda Tuska z ul. Syrokomli w Sopocie. Ot, i wszystko...
 
~kompi 2013-09-19 (06:29)
zielona wyspa Tuska
 
~BOB 2013-09-19 (07:45)
Brawo PO brawo PSL. Pójdzie mniej kasy na emerytury. Cicha eksterminacja POLSKI robiona przez TUSKA (SZWABA)
 
~jary 2013-09-19 (07:42)
samobójstwa ze względów ekonomicznych są zjawiskiem o niespotykanej gdzie indziej (poza Polską) skali.Jest to największy "sukces balcerowiczowskiej transformacji" i tzw odnowicieli ze styropianu!!!!Trwają nieprzerwanie od 1989 roku.Rozdzieramy szaty nad internowanymi w ośrodkach wczasowych , spałowanych ulicznych rozrabiakach , a w tej chwili samobójcze śmierci ze względów ekonomicznych możemy liczyć w tysiącach!!! KTO , KIEDY i przez KOGO zostanie postawiony przed sądem i odpowie za zbrodnie (tak,tak) popełnione na własnym Narodzie i narodowej gospodarce??????
 
~Zwykły 2013-09-19 (06:52)
A nasi politycy tylko grzebią w ustawach (szczególnie w kodeksie drogowym ,pracy) i rżną głupa. Ludziom potrzeba PRACY, PRACY, PRACYYYYYYY............. Wtedy będą podatki, kasa na wszystko zamiast dziury budżetowej. Tak się robi w innych państwach Europy i świata i mają w du.... dyrektywy unijne. Wiedzą to już dzieci, dlatego myślą już od małego że należy uczyć się języków i spie.......ać z tąd. Kto nie uczył się, ten nie ma wyjścia i wiesza się. Już od dawna więcej ludzi ginie w samobójstwach niż na drogach. Nieporozumienia rodzinne to też sytuacje związane ze stanem materialnym. Bogaci chcą żyć jak najdłużej ani im w głowie się wieszać.
 

Fot.: Roman Andrzej Śniady

~MVCA 2013-09-19 (07:37)
To jest wielki dramat spoleczny a wine za to zawsze ponosza politycy a szcegolnie ci co sa u wladzy poniewaz to oni odpowiadaja za taki stan rzeczy. Wyobrazcie sobie jakie zniszczenia psychiczne i zdrowotne dla osob spokrewnionych z samobojca niosa za soba takie przypadki. Sa sa traumy do konca zycia dla rodzin i ich bliskich. Ludziom ktorzy odbieraja sobie zycie mozna pomoc oczywiscie nie wszytskich ale w duzej wiekszosci. Potrzeba tylko dobrej woli i opieki ze strony panstwa i ich odpowiednich sluzb. Panstwo polskie powinno lepiej dbac o te biedniejsze klasy spoleczne gdzie wskaznik samobojstw z powodow finansowych jest prawdopodobnie znacznie wiekszy anizeli w pozostalych grupach spolecznych.
 
~vvv 2013-09-19 (07:36)
Nie dziwię się. Tez myślę, że śmierć byłaby lepsza niż takie życie. Gdyby nie dzieci, to nie miałabym po co żyć( bo po co? Po to, żeby harować jak wół, padać wieczorem na łóżko, nie mieć chwili dla siebie poza urlopem i tak całym rokiem?). Nic już nie cieszy, szczególnie po 40. Świat jest okropny, nawet jeśli ma się co jeść i ma się dach nad głową, a co dopiero, kiedy się nie ma( współczuję ludziom szukającym bezowocnie pracy). Jestem wierząca i czasem proszę Boga, żeby to już zakończył. Wszystko.
 
Karmiria 2013-09-19 (08:17)
A może naszemu rządowi właśnie o to chodziło ?! ... Nie trzeba będzie im już emerytur i rent wypłacać :/ Nie dziwie się tym biednym ludziom :( Człowiek biedny z dnia na dzień biednieje,a bogaty (politycy) się bogaci ! Z czasem cały kraj doprowadzą do depresji ! Dziadostwo w tej PL :/

~wujek tom
:to rząd tolerujący okradanie obywateli Polska jest państwem patologicznym, w którym nie ma miejsca dla etycznego człowieka, dlatego Polacy nie chcą żyć. Polacy są okradani i wykorzystywani ich prawa są naruszane permanentnie przez rząd i wymiar sprawiedliwości. Normy i prawo jest ordynarnie łamane, a elitarna KRS pozoruje potrzebę jej istnienia, odpowiadając petentom, że jej kompetencje ograniczają się do dbałości o jednolitość orzeczeń czego też nie robi wystarczy sprawdzić publikowane orzecznictwo dotyczące ustawy o emeryturach i rentach sądów w Białymstoku w Lublinie Gdańsku i innych miastach . Emerytury i renty dotyczą najsłabszych często osób na łóżkach i wózkach, oraz emerytów nie zdolnych do obrony swoich interesów. Prezes ZUS Z Dyrdziuk i Minister Pracy t nie mają wstydu i przyzwoitości przyzwalając by Odziały ZUS naruszały prawo rencistów i emerytów i zabierały najbiedniejszym obywatelom przez nie zgodne z ustawą wyliczanie świadczenia emerytalnego powyżej 15% tego świadczenia. Przy świadczeniu emerytalnym w wysokości 1500,00zł ZUS emerytowi bezprawnie zabiera 225zł . Jest to często kwota na przetrwanie zimy na węgiel, na prąd, gaz jest to kwota na przeżycie. Czy lekkomyślny pan prezes Dyrdziuk i sędziowie mają tego świadomość , że brak w budżecie kwoty 225, 00 zł to dla człowieka wegetacja bez światła i brak możliwości przygotowania posiłku. Czy sędziowie, którzy przyzwalają na okradanie najbiedniejszych mają tyle wyobraźni i przyzwoitości czysto ludzkiej by orzekać zgodnie z prawem i sumieniem? Niech sędziowie przyjmą ugruntują sobie ten fakt ,
że mają swój znaczący udział w popychaniu Polaków do odbierania sobie życia zwiń
20 wrz 13 22:07 
 
~a123 2014-02-25 (07:39)
Ludzie współczują Ukrainie gdzie przez złą władzę śmierć poniosło na Majdanie ok 100 osób. A dobra władza PO tak dba o naród ze w rok, 500 osób odebrało sobie życie z braku pracy, elementarnych warunków do życia, wykluczenia społecznego. /Kilka dni temu wp.pl podała, przygnębiającą wiadomość, że w Polsce więcej osób popełnia samobójstwa niż ginie w wypadkach samochodowych/. No cóż skoro sami akceptujemy taki rząd który nas Polaków od 7 lat niszczy metodycznie, to wszyscy w jakimś stopniu ponosimy winę i za stan państwa i za los tych /szczególnie młodych/ którzy odbierają sobie życie z przyczyn ekonomicznych.
 
~AntyPOlszewik 2014-02-25 (08:09)
Nie potępiam tych ludzi, nie gardzę nimi. Dziwię się im jednak. Czy nie lepiej jak już odchodzić to z fasonem i zabrać ze sobą choćby jednego z tych s..ynów POlszewików? Czym oni się różnią od janukowicza? Tym, że nie strzelają? Bo nie mają POtrzeby! Mordują Polaków każdego dnia, choćby w kolejkach do szpitali, a sami pławią się w luksusach. Ludzie, nie odchodźcie na darmo!

~123 2014-02-25 (08:39)
Sytuacja ekonomiczna, beznadzieja, depresja, narkotyki, alkoholizm zbierają żniwo. Jest jeszcze coś innego co przemilczają lekarze - borelioza. Kleszczy koszmarnie przybywa. Większość z nas zostało ukąszonych, każdy kleszcz może zarazić, nie musi być rumienia, kleszcz może być malutki. Borelioza to nie zawsze dolegliwości stawowe, bardzo często daje objawy umysłowe, podobne do choroby psychicznej dwubiegunowej (depresje i euforie), do tego dochodzą odrealnienia, brak pamięci, brak sił. Tak dzieje się gdy bakterie atakują mózg. Zachorowałam na to więc wiem co pisze, czasami tylko śmierć wydawała mi się wybawieniem. Leczę się już trzeci rok KOSZMAR. Mnóstwo ludzi jest nie zdiagnozowanych, wykrycie choroby nie jest łatwe, testy płatne i mało wiarygodne. Leczenie bardzo drogie. Wiedza lekarzy na temat tej choroby mierna.
 
~Józek Bonk 2014-02-25 (08:36)
jak to jest możliwe że im więcej pieniędzy napływa z unii to rozwarstwienie społeczeństwa coraz bardziej się pogłębia
 
~@ 2014-02-25 (08:34)
Ta wiadomość to miód na serce wodza D.T. Ktoś po 50-tce robi sepuku i ZUS już ma z głowy wypłatę przyszłej emeryturki.... TRAGIKOMEDIA dzieje się na naszych oczach które władza próbuje zwrócić w stronę Ukrainy!
 
~Dracul 2014-02-25 (08:32)
"...trzeba nowych miejsc pracy, większej stabilizacji i wyposażenia ludzi w umiejętności społeczne, by potrafili radzić sobie z trudnymi sytuacjami - ocenia Łuczak.". G... prawda. Nie trzeba tytułów naukowych, żeby wiedzieć, że to poniżanie ludzi i odbieranie im godności doprowadza do samobójstw. Kapitalizm sam w sobie jest niewolnictwem najemnym, okradającym ludzi z ich pracy (czasu, jakości, ilości...) ale u nas to już nawet nie kapitalizm a kanibalizm !

 ~pbz 2014-02-25 (08:32)
Też mi nowina, od 89 rok w rok parę tysięcy samobójstw + zamarznięcia bezdomnych. Lekko wymordowano tak z 150 000 ludzi.

~niesioł fan 2014-02-25 (07:46)
U nas jedna kobieta skończyła pod pociagiem, bo szukała szczawiu na nasypie.

 ~pracownicy 2014-02-25 (08:31)
Pamiętamy kto nam wywalczył ten kapitalizm, a teraz udaja, że to nie oni. Co nam po ich wysokich notowaniach, kamuna dbała o pracownika, teraz taki przed kamerą zwala winę, wciska, że coś robi, efekt jest taki, że dla siebie.

 ~zyczliwy 2014-02-25 (08:31)
Zyczę tej ryzej q..wie by własnie w taki sposob kiedyś stracił to ma najdroższego

~szczypior 2014-02-25 (08:30)
CK wymiera "dzięki" wąsatemu drwalowi, który drenuje miasto na spółkę z kolesiami, głw niejakim michałem s. rajdowcem od siedmiu boleści. Drzew to tu już prawie nie ma (ongiś zielone miasto z fajnymi skwerami), a główną atrakacją jest denna galeria echo - której właścicielem jest wspomniany rajdowiec. Dorżneli miasto dokumentnie, a przy okazji stale sa wyprowadzane MILIONY na żałosny klub kopaczy który nie osiągnął niczego i nigdy nie osiągnie, słowem - finansuje sobie dowolnie wspomniany klubik z budżetu miasta. Które zadłużone po uszy. I w ten sposób góvnażeria często bez matury zarabia - bez żadnego wysiłku kilkanaście-kilakdziesiat tysięcy, a ludzie wykształceni, z wieloletnim stażem niech sie bujają. Dno i wodorosty. I podejrzewam ze tak jest w wielu miastach.
 
~Słowianin 2014-02-25 (08:29)
Tak zabija usa poprzez swych agentów -balcerowicza itp.
 
 ~emeryt 2014-02-25 (08:27)
Ofiary Majdanu to pikuś w porównaniu do rzadów POpapranców

~dziadek 2014-02-25 (08:26)
samobójcy to są ofiary panującego reżimu wyzysku i eksterminacji "nieproduktywnych"

~Mag 2014-02-25 (07:37)
PILNIE wynajmę SNAJPERA!!
 
~muchomor 2014-02-25 (08:23)
nad tą sytuacją pracowały partie polityczne począwszy od BOLKA i jego NOESOLIDARNOŚCI poprzez kościół katolicki-który pozostawił naród i pilnował swoich interesów(odzyskania majątków kościelnych) nie narażając się ŻADNEJ partii..a następnie zmowie magdalenkowej i ustanowienie opcji zero-jedynkowej...obojętnie jaka partia wygra wybory będzie wyprzedawała majątek narodowy....ale na pensje dla posłów , senatorów , odprawy prezesów spółek , nagrody , trzynastki NIGDY NIE ZABRAKŁO PIENIĘDZY....dla narodu -ZAWSZE JEST KRYZYS!

~sprawiedliwy 2014-02-25 (06:37)
panie tusk to nie umyslne spowodowanie smierci to morderstwa z premedytacja
odpowiedz
 

Fot.:Roman Andrzej Śniady

LIST OTWARTY, 26.08.2014 r.

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne wyraża zdecydowany protest przeciwko obniżeniu w 2015 roku nakładów na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.

Spadną one w kolejnym roku z 3,65 do 3,23% budżetu na świadczenia zdrowotne (z 2 324 696 tys. zł w 2014 r. do 2 106 968 tys. zł w 2015 r., co daje różnicę 217 mln zł).

Przy obecnym finansowaniu psychiatrii nie ma mowy o jakimkolwiek rozwoju tego obszaru opieki zdrowotnej, ale o jej postępującej zapaści.

1. Zbyt niskie finansowanie opieki psychiatrycznej już spowodowało zahamowanie realizacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

2. Zarówno oddziały funkcjonujące przy szpitalach ogólnych, jak i duże szpitale psychiatryczne mają ogromne problemy z finansowaniem leczenia pacjentów.

3. Obserwujemy zmniejszanie się kadry specjalistycznej mimo że jej liczba już dotychczas odbiegała od przyjętych norm w Unii Europejskiej.

4. Dane epidemiologiczne wskazują na istotny wzrost częstości zachorowań na zaburzenia depresyjne, obniżenie się wieku pierwszych epizodów schizofrenii, wzrost częstości uzależnień od środkówpsychoaktywnych u młodzieży, wzrost skokowy liczby samobójstw. Śmiertelność z tego powodu przekroczyła w ubiegłym roku częstość zgonów spowodowanych nowotworem piersi.

5. Ograniczenie finansowania uniemożliwia tak istotny dla zdrowia psychicznego społeczeństwa rozwój nowoczesnych form terapii, w szczególności terapii środowiskowej, psychiatrii dziecięco-młodzieżowej.

6. Brak jakiegokolwiek działania na rzecz starszych pacjentów. Starzenie się społeczeństwa jest dzisiaj podstawowym trendem cywilizacyjnym wPolsce. Nie ma nawet teoretycznych założeń rozwoju psychogeriatrii.

7. Niezaprzeczalnym faktem jest, że stan zdrowia psychicznego ma bezpośredni wpływ na przebieg i rokowania wszystkich chorób somatycznych. W związku z tym zaniedbania w tej dziedzinie z pewnością odbiją się na ogólnej kondycji zdrowotnej społeczeństwa.

W imieniu

Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Prof. Andrzej Rajewski, Prezes PTP

http://wgospodarce.pl/opinie/1...

Więcej informacji:

W Polsce 4 tysiące osób rocznie popełnia samobójstwa. Pomóżmy im
https://www.facebook.com/pages...

Zapraszamy na debatę: Zapobieganie samobójstwom w Polsce – zadanie dla wszystkich, 19/09/2014
http://www.polityka.pl/opolity...

Psychiatria: znaczny wzrost liczby samobójstw w Polsce, 09/09/2014
http://www.rynekzdrowia.pl/Psy...

Samobójstwa - kto i dlaczego nie chce żyć?, 08/09/2014
http://www.deon.pl/inteligentn...

Więcej osób w Polsce popełnia samobójstwa niż umiera na raka piersi. Psychiatrzy występują przeciwko cięciom w opiece LIST OTWARTY, 26/08/2014
http://wgospodarce.pl/opinie/1...
 
BYĆ ALBO NIE BYĆ - SAMOBÓJSTWA W UJĘCIU SOCJOLOGICZNYM
http://www.psychotekst.pl/arty...

Samobójstwa
http://statystyka.policja.pl/s...

Samobójstwa w Polsce, 29/05/2014
http://noobli.pl/ciekawostki/i...

Gigantyczny wzrost samobójstw w Polsce, 17/04/2014
http://pikio.pl/gigantyczny-wz...

Coraz więcej Opolan odbiera sobie życie, 10/04/2014
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dl...

Wzrost liczby samobójstw w Polsce!, 19/02/2014
http://narodowcy.net/polska/90...

Polska – 11 osób dziennie popełnia samobójstwo, 18/02/2014
http://losyziemi.pl/polska-11-...

W najnowszym "Newsweeku": Nie chce się żyć
http://polska.newsweek.pl/samo...

Wzrost samobójstw mamy tak wysoki jak w Grecji. Życie odbiera sobie ponad 6 tys. osób rocznie
http://natemat.pl/35151,wzrost...
 
Samobójstwa w Polsce: 11 osób codziennie odbiera sobie życie
http://www.polskatimes.pl/arty...

KGP: rośnie liczba samobójstw w Polsce
http://wiadomosci.onet.pl/kraj...

2013: rekord samobójstw. Mężczyźni pod presją
http://wyborcza.pl/1,75478,157...
 
Samobójstwa w Polsce – policyjne statystyki
http://psychologia.wieszjak.po...

Kryzysowa fala samobójstw Polsce
http://wiadomosci.wp.pl/kat,99...
 
Czy Polska będzie krajem samobójców? Jesteśmy na dobrej drodze 
http://www.bankier.pl/wiadomos...
 
ILE OSÓB ODBIERA SOBIE ŻYCIE?Polacy się zabijają. Mamy plagę samobójstw!
http://www.fakt.pl/polacy-sie-...
 
WZRASTA LICZBA SAMOBÓJSTW W NASZYM KRAJU
Alarm! Polacy zabijają się przez kryzys
http://www.fakt.pl/rosnie-licz...

Polska mapa samobójstw
http://wiadomosci.wp.pl/kat,13...
 
Epidemia samobójstw w Polsce
http://adamkuz.salon24.pl/5770...

W Polsce jest o 1/3 więcej samobójstw niż przed rokiem. „Osiągnięto punkt graniczny, ludzie nie mają nadziei”, 22/09/2013
http://kefir2010.wordpress.com...

Polska nie radzi sobie z plagą samobójstw,16/02/2010
http://www.gazetaprawna.pl/wia...

Szokujące dane o samobójstwach Polaków, 16/02/2010
http://wiadomosci.dziennik.pl/...

Służba Więzienna: co dziesięć dni samobójstwo w polskich więzieniach,23/01/2009
http://www.tvp.info/355641/slu...

Geneza i epidemiologia samobójstw
http://www.psychiatria.pl/arty...

Opracował: Roman Andrzej Śniady

***

"Prawda jest tym, co władza uzna za wygodne dla siebie i demaskując władzę, dekonstruujemy prawdę”  - Roger Scruton
"Aby urzeczywistnić to, co możliwe, trzeba wciąż próbować niemożliwości"- Hermann Hesse
"Jesteś zupełnie kimś innym, gdy się boisz" - Warren Zevon
„W czasach powszechnego oszustwa mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym” - George Orwell  
„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry,  nie wart być narodem”- Hrabia Aleksander Fredro herbu Bończa
„Nasze życie zaczyna się kończyć wtedy,  kiedy zaczynamy milczeć  w ważnych sprawach” - Martin Luther King
 „Kto milczy, ten przyzwala” - Mikołaj Rej
„Kto zła nie karze, każe je czynić” - Leonardo da Vinci
 
***
„W każdej epoce są ludzie, którzy nie przyjmują dominującego dyskursu. Są potępiani, marginalizowani, a nawet zamykani w szpitalach dla obłąkanych. Ich głos jest głosem „nierozumu” i według władzy z ich ust nie płynie prawda, lecz bełkot. Foucault przekonuje jednak, że w tym potępieniu szaleństwa nie ma niczego obiektywnego: jest to wyłącznie narzędzie, za pomocą którego władza (porządek burżuazyjny) utrzymuje się przy życiu, strzegąc swojej „prawdy" przeciwko konkurencyjnemu dyskursowi, który tę prawdę odrzuca”

Roger Scruton: Kultura jest ważna. Wiara i uczucie w osaczonym świecie. ANTROPOS. Zysk i S-ka, Poznań 2010, ss.134

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-10-2014 [16:04] - NASZ_HENRY | Link:

Samobójców więcej niż ofiar wypadków drogowych [*]