Dziecięca naiwność starego capa

O S T R Z E Ż E N I E !!!

 
 
Jakiś czas temu odbiło mi okrutnie. I teraz mam za swoje.
Podaję tutaj tą informację, by ostrzec innych internautów, by nie popełniali takiego samego błędu.
 
JAK TYLKO MOŻESZ CHROŃ SWOJĄ ANONIMOWOŚĆ W SIECI. TYLKO TAK OCHRONISZ SIEBIE I SWOJĄ RODZINĘ.
 
Myślę sobie tak – kim ja tam jestem? Mały żuczek. Marynarz siedmiu mórz i oceanów. Niewinny, przyzwoity, z dobrej rodziny. Co tu ukrywać? Dumny jestem ze swojego nazwiska, swojej historii, swojej rodziny i swoich przodków. Po co mam się maskować pod wydumanym awatarem i pseudonimem. Nie jestem żadną osobą publiczną...
Bład jak cholera. Nie uwzględniłem mojego wrednego charakteru. Już w nagłówku ostrzegam, że jestem weredykiem i walę prosto z mostu. (Jest to tak potworne w naszej cywilizacji politpoprawności, że nie ma nawet hasła w Wikipedi !!! Tylko notka słownikowa - osoba, która ma zwyczaj mówić innym to, co myśli prosto w oczy). Czyli mam stałą tendencję do tworzenia rzeszy wrogów, bo ludzi oczywiście najłatwiej zrazić mówieniem im prawdy.
Wrogowie, jak wrogowie... Każdy ich ma. Bez tej przypadłości żyć się nie da. Wrogów miał JPII, święta Teresa z Kalkuty, czy Gandhi (a nawet Budda podobno).
Lecz u niektórych ludzi wrogość przeradza się w coś jeszcze. Gorzką i gryzącą nienawiść i chorobę...
Myślicie, że wśród nas nie ma chorych psychicznie? Że wszyscy siedzą pozamykani w zakładach psychiatrycznych bez dostępu do internetu? To się grubo mylicie!
 
UWAGA!!! PILNUJ SIĘ UWAŻNIE Z KIM ROZMAWIASZ !
 
Szokujące dane...
 
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/niepokojace-informacje-okolo-8-milionow-polakow-cierpi-na-zaburzenia-psychiczne_332409.html
 

Szokujące statystyki - około 8 milionów Polaków cierpi na zaburzenia psychiczne W najnowszym numerze "Newsweek" podaje alarmujące statystyki - 8 milionów obywateli naszego kraju, czyli aż jedna czwarta Polaków, cierpi na różnego rodzaju zaburzenia i problemy psychiczne. Te niepokojące dane pochodzą z najnowszej publikacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Tematem badania ekspertów była kondycja psychiczna mieszkańców Polski w wieku od 18 do 64 lat. Profesor Aleksander Araszkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii z Torunia, mówi wprost: Sytuacja jest katastrofalna! http://www.pzh.gov.pl/page/fileadmin/user_upload/statystyka/Raport_stanu_zdrowia_2012.pdf http://www.kserozawisza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=31:osoby-chore-psychicznie-w-polsce-statystyki-i-prognozy&catid=14&Itemid=113 Osoby chore psychicznie w Polsce - statystyki i prognozy

Ponad 1,5 mln. osób w ciągu roku trafia w Polsce do szpitali psychiatrycznych. Niepokojący jest fakt, że zanotowany w latach 1990-2004 wzrost o ok. 900 tys. stanowi największy odsetek w Europie.

http://natemat.pl/47359,chorych-psychicznie-wciaz-przybywa-psychiatrzy-to-cena-za-kapitalizm-i-wyscig-szczurow Chorych psychicznie wciąż przybywa. Psychiatrzy: To cena za kapitalizm i wyścig szczurów ************* I ja, jak dureń, ujawniając moje dane osobowe wystawiłem siebie i rodzinę na pastwę tych 8 milionów chorych psychicznie obywateli naszego kraju. Dodam jeszcze, że systematyka medyczna nie zalicza psychopatów i socjopatów do chorych psychicznie. Także, jak się dowiedziałem, osób cofniętych, bądź zatrzymanych w rozwoju. Lecz mamy jeszcze olbrzymią grupę ludzi z depresją, ludzi z nerwicami, no i "zwykłych" schizofreników, paranoików, borderline i bi-polar (kto chce, to sobie przetłumaczy) Przez parę lat działalności w internecie, blogowania i komentowania zetknąłem się co najmniej z kilkunastoma osobami chorymi psychicznie. W tym nawet z jednym chorym doktorem psychiatrii! Przykro to mówić, ale w tej grupie przeważają kobiety. Faktycznie, mają one znacznie cięższe życie, są delikatniejsze, dodatkowo wszystkie te hormony i zależność od mężczyzn... Jednakże, że tak powiem, zwichrowani psychicznie mężczyźni są bardziej, pardą mua, upierdliwi. I to w długim dystansie. Podczas, gdy jedna taka nieszczęśliwa kobieta, obsmarowała mnie z imienia i nazwiska w sposób, gdybym ja z kolei cierpiał na pieniactwo, nadający się do cywilnego pozwu sądowego to jeden taki inny bloger, poważnie zaburzony, założył specjalny blog na mój temat, zbiera wszystkie szczegóły mojego życia i mojej rodziny, w tym również zmarłych, czyta i analizuje wszystkie moje teksty, a następnie przepuszcza przez swój chory mózg, konfabuluje, zmyśla, przeinacza, byle by tylko dać wyraz swojej nienawiści, poniżyć, naubliżać i zaszkodzić. Na jego wypocinach pasą się z kolei następni nienawistnicy, hejterzy i stalkerzy ( w tym jeden zdecydowany psychopata, będący na dodatek administratorem jednego portalu). Generalnie współczuję tym ludziom, bo ja raczej nie potrafię nienawidzić i mam dosyć sporo empatii. Więc jestem w stanie pojąć, jak oni się muszą z mojego powodu męczyć. A wszystko to tylko przez naiwność i głupotę, co doprowadziło do przedstawienia się całemu złu tego świata (choć właściwie tylko jego małemu fragmentowi). Więc ponownie ostrzegam – jeżeli nie jesteście osobą publiczną i nie zależy wam na reklamie siebie samego, NIGDY nie ujawniajcie swoich danych osobowych i rodzinnych sekretów. Nigdy nie będziecie pewni, kto i kiedy to wykorzysta w złych zamiarach i z cała logiką chorego psychicznie idioty.
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-10-2014 [13:01] - NASZ_HENRY | Link:

Sądząc po wielkości czcionki musiałeś zgubić okulary ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-10-2014 [13:57] - jazgdyni | Link:

Witaj

Nie... Piszę w MSWordzie. I jak stosuję, różne copy&paste, to program portalu wyczynia dziwne rzeczy, a ja nie wiem, jak to poprawić.

Pzdr

Obrazek użytkownika Rapax

03-10-2014 [14:09] - Rapax | Link:

Cóż niestety obecnie bardzo niebezpiecznie jest ujawniać swoje dane osobowe, a poziom nienawiści człowieka do człowieka w narodzie rośnie. Przykro, że Pana to dotknęło osobiście. Mimo wszystko proszę nie rezygnować z pisania :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-10-2014 [14:50] - jazgdyni | Link:

Witam

Tak, to jest dosyć przykre, ale pisać nie przestanę.
Lecz tu właśnie chciałbym, aby blogerzy się zdecydowali, zanim na coś takiego się zdecydują.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zolmar

03-10-2014 [14:11] - Zolmar | Link:

Niestety to prawda.
Na portalu MyPIS są mi znane 3 przypadki agresywnych psychopatów, którzy grozili pobiciem prawicowych userów za ich poglądy, odgrażali się politykom PISu, wpisywali bezkarnie swoje kłamliwe, pomawiające i obraźliwe wpisy ale sygnowali je cudzymi nickami aby potem oskarżać userów, pod których nicki się podszywali za rzekomo "agresywne pisowskie" wpisy :) Zgłaszanie do administracji portalu nic nie dawało a samoobrona kończyła się... wywaleniem z forum atakowanych plugawie userów i pozostawieniem fałszujących wpisy, wulgarnych troli, którzy dostali skrzydeł.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-10-2014 [14:53] - jazgdyni | Link:

Nasze portale społecznościowe mają sporo luk i wad. Jakby tego było mało są dosyć intensywnie inwigilowane przez agentów wpływu.
Osoby słabe psychicznie mogą być łatwo zmanipulowane.
To stary ubecki schemat napuszczania jednych na drugich.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zolmar

03-10-2014 [15:49] - Zolmar | Link:

Tym niemniej brak jakiejkolwiek reakcji na zgłaszane wpisy o poniżających wpisach na temat, było nie było właściciela portalu, na forum pracodawcy admina dyskwalifikuje moralnie i profesjonalnie admina.
Jestem na wielu forach, od politycznych do technicznych, i na żadnym nie było jednego przypadku aby ktoś napisał więcej niż 3-4 wpisy ubliżające właścicielowi forum :)) na MyPIS sprawa ciągła się pod okiem admina przez... ponad rok. Teraz forum jest zablokowane poza mikroblogiem, na którym trol WSIOk24 (vel Duch vel Kot24) nadal odstawia żenujące POpisy.

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

03-10-2014 [15:38] - Homofob i Rasista | Link:

Drogi panie, ja to tak patrze przez palce na te gadanie bo wie pan, kiedys jak bylem mlody czy jeszcze w dziecinstwie byl 'nieznosny gowniarz' dzis to cierpiacy na ADD/ADHD, leczono takiego naturalnie, pasem, dzis faszeruje sie chemia i robi malego zombie... Kiedys byl ponuras i smutas, dzis taki to 'cierpiacy na depresje'.
Kiedys byl panikarz, dzis takiego nazywa sie ze ma '****fobie' albo 'wstrzas pourazowy'
Panie, nie przybywa chorych psychicznie tylko stajemy sie spoleczenstwem mieczakow, mimoz, zniewiescialych facetow. Kapitalizm nie ma tu nic do zeczy, poprostu zyje sie dzis wygodniej niz kiedykolwiek i wymysla sobie cierpienia...

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-10-2014 [15:52] - jazgdyni | Link:

Witam

Nie życzę tego Panu, lecz gdyby Pan przeszedł, jak żołnierze w Iraku, czy w Afganistanie, PSD (Posttraumatic Stress Disorder), to niewątpliwie mówiłby Pan co innego.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

03-10-2014 [20:12] - Homofob i Rasista | Link:

Prosze Pana, zgoda...,ale tych zolnierzy bylo tam stosunkowo niewielu, po drugie, byli to PODWOJNI ochotnicy, raz na wojsko, dwa na wyjazd. Nikt ich z poboru nie bral i nie zmuszal. Co nie znaczy ze nie nalezy im sie opieka. Moj dziadek sluzyl w 1939 i bral udzial w ciezkich walkach, jednak jak w tamtych czasach bywalo, mezczyzna mial sie poprostu 'wziac w garsc' a nie rozklejac z takich czy innych powodow. W 2WS przez wsZystkie armie przeszly miliony ludzi i jakos sobie z tym poradzili. Drogi panie, sorry ale faceci dzis to nie to samo co 30 a co dopiero 70 lat temu! A tymczasem mahmuty ostrza kindzaly... i jakos nie maja PTSD...

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-10-2014 [20:54] - jazgdyni | Link:

Też się nad tym zastanawiam. A jako, że byłem świadkiem, jak świat z dosyć powolnego, ż życiem bez pośpiechu doznał nagle kopa i ludzie nie potrafią nadążyć. To rodzi wielką frustrację i brak poczucia bezpieczeństwa. Za szybko wszystko się dzieje i jest to coraz bardziej skomplikowane.
To może powodować te choroby, sądzę.

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

03-10-2014 [21:30] - Homofob i Rasista | Link:

'Poczucie bezpieczenstwa'.... a kiedy takie zwierze bylo? NIGDY! jeszcze w latach 80-tych pamietam ludzie obawiali sie glodu... Nie ma 100% poczucia bezpieczenstwa... A faktycznie, takiego roku jak ten nie pamietam jak zyje tyle nieszczesc; wojna na Ukrainie, krwawy marsz iSSlamofaszyzmu przez Syrie i Irak(ISIS), ebola, co za paskudny rok i jeszcze sie nie skonczyl...

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-10-2014 [08:34] - jazgdyni | Link:

"Nie ma 100% poczucia bezpieczeństwa".

To prawda, nie ma i nie będzie, bo tak już jest, że każde życie kończy się śmiercią.
Jednakże, jak Tatarkiewicz napisał w swojej wspaniałej książce "O szczęściu", każdy człowiek ma swój swoisty poziom szczęścia i poczucia bezpieczeństwa. Jeżeli, tak, jak w tym roku, tego poziomu nie jest w stanie tego poziomu osiągnąć, jest zaburzony, sfrustrowany i właśnie z tendencją do choroby.

Obrazek użytkownika darek kolbiarz

03-10-2014 [18:18] - darek kolbiarz (niezweryfikowany) | Link:

Panie Januszu
Choc dzieli nas jak zdążyłem zauwazyc prawie wszystko , i pewnie nieraz dojdzie miedzy nami do ostrej polemiki i to takiej ze "aż wióry bedą leciały" ;-))) to zawsze oboje bedziemy instynktownie wiedzieli (tak sądzę) gdzie leży granica której żaden z nas nie przekroczy ,posprzeczamy sie nieraz pewnie ostro ale pózniej podamy sobie ręce jak przystało na ludzi honoru, jesli zaś grozi Panu jakieś niebezpieczeństwo ze strony jakichś psychopatów
i potrzebuje Pan pomocy to prosze powiedziec , na mnie moze pan ZAWSZE liczyc ,choc nie znamy sie osobiscie mimo że oboje mieszkamy w naszej ukochanej Gdyni :-) gdyby potrzebował Pan czegokolwiek wal Pan smiało .
Darek Kolbiarz

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-10-2014 [18:52] - jazgdyni | Link:

Serdecznie dziękuję za te słowa wsparcia. Mają one tym większe znaczenie, że ci biedni zawirowani ludzie czytają wszystko, co się ze mną łączy.
W ten sposób niewątpliwie da im to coś do myślenia. Chociaż po sposobach ich ataków wiem, że to są głownie małe tchórze, dobrze schowani za podwójną gardą.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika goral

03-10-2014 [20:36] - goral | Link:

..."Dziecięca naiwność starego capa"...
Ostatnia rzecza o ktora mozna cie posadzic to naiwnosc :-))
Ty z taka Wiedza ,zyciowym Doswiadczeniem i Inteligencja... naiwnym ?? :-))
A moze ten komentarz jest strategicznym ruchem zwanym "ucieczka do przodu" czy "manewrem omijajacym" :-))
W swiecie tak pelnym psychopatow i psychicznie chorych warto sie samemu sprawdzic u psychiatry.
Bowiem to chorzy psychicznie najczesciej wskazuja na zdrowych ludzi palec mowiac "to on jest psychicznie chory"..

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-10-2014 [22:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

"jedna taka nieszczęśliwa kobieta, obsmarowała mnie z imienia i nazwiska w sposób, gdybym ja z kolei cierpiał na pieniactwo, nadający się do cywilnego pozwu sądowego to jeden taki inny bloger, poważnie zaburzony, założył specjalny blog na mój temat, zbiera wszystkie szczegóły mojego życia i mojej rodziny, w tym również zmarłych, czyta i analizuje wszystkie moje teksty, a następnie przepuszcza przez swój chory mózg, konfabuluje, zmyśla, przeinacza, byle by tylko dać wyraz swojej nienawiści, poniżyć, naubliżać i zaszkodzić..."
-------------------------
Ja też mam takiego świrusa, który chyba nic innego nie robi poza śledzeniem moich tekstów w cyklu całodobowym, wyciąganiem z kontekstu oderwanych zdań i rozsyłaniu ich z odpowiednio zmanipulowaną interpretacją po całej Polsce. Tylko w tym roku przysłał mi ponad setkę obraźliwie prowokacyjnych mejli, niektórych na kilkanaście stron. Nie czytam tego oczywiście, bo szkoda mi czasu.
Sęk jednak w tym, że ów poważnie zaburzony jegomość jest wielce utytułowanym idolem krakowskiego "salonu", który się żarłocznie rzuca na te jego brednie. Takie mamy w Krakowie elity. Tylko się pochlastać!

Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-10-2014 [03:46] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Krzysztofie

To co podałem o rozprzestrzenianiu się zaburzeń psychicznych, to nie fanaberie. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że coś jest nie tak, aż jest za późno.
Niewątpliwie pamięta Pan biednego śp. Marka Grechutę. Zmarł z powodu depresji. Podejrzewam, że większość samobójstw w Polsce, których liczba jest ogromna, przekraczająca ilośc ofiar wypadków drogowych, jest właśnie z powodu zaburzeń psychicznych. Czasami człowiek nie wie, jak się zachować, bo okazuje się, że rozmawia się z wariatem. Szczególnie, tak, jak w Pana wypadku, zaburzenia kompulsywno - obsesyjne są zmorą. Ten pański prześladowca niewątpliwie na to cierpi. Tylko, jak go odciąć? Polski system prawny jest jeszcze niegotowy na takie ataki.

Pozdrawiam i proszę się trzymać.

Ps. Z pewnej dziwnej strony to jest tak, że tylko wybijające się osobowości uzyskują osobistego dręczyciela. Jeżeli to może w czymś pocieszyć.