Kochana władzo, czy nie masz wstydu?

Nie myślałam w najczarniejszych snach, że do mojego Rządu będę pisała tak, jak kiedyś do Tuska :(  Najbiedniejszy dzisiaj po komunie wśród rencistów, tzw. "satry portfel" jak za Tuska, dostanie w marcu od rządu PiS ok.19zł podwyżki. Czyli 650zł plus 19zł to będzie ok. 670zł na rękę. Sobie kochana władzo przyznałaś dodatkowo 1000zł - oczywiście o własne dupy zadbaliście odpowiednio! Jak mam to wytłumaczyć w terenie tym biednym i często bardzo schorowanym staruszkom? Tego się nie da ani wytłumaczyć ani obronić. Jak wam nie wstyd?!  Postąpiliście z tymi staruszkami jak sitwa Tuska! Koszty obsługi takiej śmieciowej podwyżki będą dwa razy większe, ale propaganda o miliardach na emerytów i rencistów oczywiście już leci :( Spokojnie będziesz czekać kochana władzo, aż ci najbardziej skrzywdzoni przez komunę i transformację tak zwyczajnie wymrą? Czy będziecie jak kiedyś POgłowie, pisać mi na różnych forach, że to społeczny margines: pijaki i lumpy którym się robić nie chciało, więc są sami sobie winni? Panie Prezesie czy Pan jeszcze trzyma rękę na pulsie? Pan tej biedocie dał kiedyś za swoich rządów dwa razy po 300zł, czy dzisiaj nie mógł Pan postąpić podobnie?

Na koniec zapytam Premiera Morawieckiego jak kiedyś Tuska:

Panie Premierze, czy można godnie żyć za 670zł na rękę?

Jest mi przykro i jestem zawiedziona. Bo nie za taką Dobrą Zmianą głosowałam.

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-02-2018 [14:56] - wielkopolskizdzichu | Link:

Oj gośka, gośka. Ty nic nie rozumiesz. Po co dawać emerytowi dużą podwyżkę, jak on to i tak przeznaczy na dzieła  Ojca Dyrektora.  zamiast obciążać emeryta chodzeniem na pocztę i narażać go na koszty przelewu, twój rzad  litościwie robi to za biednych emerytów. Powinnaś być gosiu zadowolona.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-02-2018 [15:09] - Trotelreiner | Link:

Kaczyński dał sie odsunąć od biurka...już nie ma nic do powiedzenia...rządzi triumwirat Gowin--Duda---i ----Soros....Gowin zbiera wszędzie odpady...nawet w koszach na śmieci,
buduje sobie partię....nieważne jaką i z kim ważne,że po odsunięciu Ziobry...przejmie resztki PiS i będzie rządzil z kolegami z PO.
Ten rząd,ci ministrowie to eunuchy....pierwszy to szef MSZ....tchórze.
Koniec "dobrej zmiany" PiS znowu się narządził...dwa lata.
Tu ktoś mądrze napisał: https://pollux.salon24.pl/8431...

Obrazek użytkownika smieciu

09-02-2018 [15:17] - smieciu | Link:

Panie Premierze, czy można godnie żyć za 670zł na rękę?

Życie emeryta nie jest państwu na rękę...
Godne życie zwiększa szansę na przeżycie.

Obrazek użytkownika Swisspola

09-02-2018 [15:57] - Swisspola | Link:

Eutanazja, jedyne skuteczne wyjście. Raz na zawsze rozwiązałoby problemy ZUS-u. Rabunek tych 160 mld tylko pogorszył sytuacje!

Obrazek użytkownika Swisspola

09-02-2018 [15:53] - Swisspola | Link:

Odpowiem za premiera Morawieckiego. Oczywiście, że można wyżyć za 670 zł na rękę, bo politycy sami żyją za takie pieniądze, tylko nie dodają, że te 670 zł na rękę to jest dziennie. Sędzia Gersdof ma problemy z wyżyciem za 10'000 zł na rękę, a pewna polityczna panienka (żeby nie obrażać czytających) przeznacza 5'000 zł na waciki. Ja ostrzegałem was, że oni wszyscy wywodzą się z tej samej zdradzieckiej grandy pookrągłostołowej i też będą oszukiwali Polaków, bo oszustwo leży u podstaw ich politycznej egzystencji! Teraz na własnej skórze się pani przekonała, że 500+ to nie ochota ulżenia Polakom i walka z biedą, ale czysta korupcja wyborcza. Nie daj Boże, żeby z katastrofalnymi skutkami dla finansów publicznych. A kur(ew)ska propaganda prześcignęła już dawno komunistyczną i dalej się ROZWIJA!!! Przykro tylko patrzeć jak ciemny plebs to kupuje! No ale ośmiorniczki, limuzyny czy propaganda kosztują i to nie mało!!!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-02-2018 [16:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

"500+ to nie ochota ulżenia Polakom i walka z biedą, ale czysta korupcja wyborcza."
Piszesz Pan/ni jak komusza wtyka.

Obrazek użytkownika Swisspola

09-02-2018 [19:00] - Swisspola | Link:

Ma pan racje, to jest stara i właśnie komusza zasada: Kto nie z nami ten przeciwko nam. Tak naprawdę skutki 500+ odczujemy dopiero za kilka bądź kilkanaście lat. Ja wiem jedno, że wzrostu gospodarczego, dobrobytu nigdy nie zbuduje się na socjalu, którym jest 500+ tylko na rzetelnej uczciwej pracy. Szybciej pan ukręci z g..wna bat niż doprowadzi do dobrobytu poprzez socjalne rozdawnictwo. I nie wiem jakby kur(ew)ska propaganda zaklinałaby rzeczywistość to szczególnie polscy politycy nauczyli mnie nie wierzyć tej bandzie. Zobaczymy za kilka lat, jaki to będzie miało wpływ na nasze finanse publiczne. Natomiast jeśli moja krytyka mogłaby, choć w minimalnym stopniu złagodzić dla Polski skutki 500+ to mogę być nawet komuchem! Nie należę to wyznawców odmrażających sobie na złość uszy. Jestem pragmatykiem, który dobro ojczyzny przedkłada ponad jakikolwiek interes którejkolwiek bandy politycznej!

Obrazek użytkownika Jabe

09-02-2018 [16:05] - Jabe | Link:

Ważne, żeby emerytury były. Inaczej podniósł by się krzyk, że państwo obywateli nie kocha. No i nie byłoby pretekstu do pobierania podatku zwanego składką.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2018 [18:35] - Zygmunt Korus | Link:

Celebrytka Dorota Wellman, za to, że pisarz Jacek Piekara nazwał ją grubą i nieponętną (a ona oczekuje rubensowskich zachwytów), ma zasądzone pół miliona odszkodowania, 68 tys. miesięcznie zarabia naczalstwo "Orlenu" (ujawnił Witold Gadowski), esbekom zostawiono po 2500 zł emerytury, a opozycjonistom dorzucono do minimum 400 zł. Podniesiono VAT ponoć na kilka lat, i tak już zostało. Bierze się na chama, bezbożnie, po pejsacku (bo to CI lichwiarze to wymyślili) podatek dochodowy, który jest czystym szalbierstwem i złodziejstwem w biały dzień, w majestacie bezprawia pod ustawową przykrywką. Itd, itp, Fakty robienia z Polaków (czy polskimi rękami?) biedaków, parobków, gojów, masy ekonomicznie uległej i bezbronnej, można by mnożyć, wystarczy umieć wrażliwie patrzeć na ludzi dookoła.
Pani tekst to lament, tylko co to da...? Syty głodnego...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-02-2018 [11:01] - Zygmunt Korus | Link:

"68 tys. miesięcznie zarabia naczalstwo "Orlenu" (ujawnił Witold Gadowski)"
No proszę, proszę...  Podają, że nowy prezes Obajtek chce w "Orlenie" kierownictwu ("kurwownictwu")  obniżyć pensje NAWET o 20%, czyli że będą dostawać 54,4 tysiące miesięcznie. Nóż się w kieszeni otwiera. A na wsi trza kosy ostrzyć! [patrz poniżej Rolnik z Mazur]. Państwowa spółka, q... mać! Ci ludzie sumienia nie mają, co dopiero o wstydzie wspominać. Grabież, cynizm, buta, sitwa! Niepohamowana chciwość niby w majestacie jakiegoś fikcyjnego prawa.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-02-2018 [16:39] - Czesław2 | Link:

Taka emerytura jest o ile się orientuję za 15 lat udokumentowanej pracy? jakieś reguły obowiązują.

Obrazek użytkownika kat

09-02-2018 [22:37] - kat | Link:

Ulu
rzygać mi się chce ..... za mało żeby żyć , za dużo żeby umrzeć .....czerwoni , czarni , biali.......niedługo będziemy po 65 mężczyżni a po 60 kobiety odbierać recepte na eutanazje.....Ula MY jako patrioci niewolnicy, ha ha ha .... 3MAJ SIĘ CIEPŁO.... po drugiej stronie będą się tłumaczyć TUSK IM W BRONKA

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-02-2018 [09:37] - rolnik z mazur | Link:

Dali 19 złociszy ale przecież jednak dali a mogli zabrać. Z tego co słyszę to już nie te marne 65 miliardów jest do oddania a 300 miliardów USD. Idę się spytac po wsi, czy kto ma jeszcze jaką kose po dziadku. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Lektor

10-02-2018 [10:54] - Lektor | Link:

" Kochana władzo, czy nie masz wstydu? !

A odwrotnie byłoby to tak:

Kochana Ulu, czy ty nie masz wstydu tak pieprzyć ?!

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-02-2018 [11:49] - jazgdyni | Link:

Witaj!

Tu nie ma co lać gorzkie łzy, lub rzygać żółcią. Piszę apel i bardzo, chyba nie tylko mi, zależy na przyłączaniu się i szerokim poparciu.
Po 500+ zlikwidowano skrajne ubóstwo wśród dzieci. Bardzo dobrze. Średnia płaca przekroczyła już 4500 zł. Też bardzo dobrze.
A rezultat jest taki, że emeryci zostali najbiedniejszą częścią społeczeństwa. Mediana emerytur w Polsce to 1400 - 1500 zł. Oznacza to, że przeważająca większość tyle otrzymuje miesięcznie na życie. Tylko... od czasu komunistycznych złodziei - emerytury są, tak samo, jak tych w wieku produkcyjnym opodatkowane!

Więc - ŻĄDAMY ZNIESIENIA OPODATKOWANIA EMERYTUR NIŻSZYCH NIŻ 2500 ZŁ

1500 zł emerytury i samotna osoba. Czynsze się ustabilizowały mniej więcej na poziomie 10 zł za metr kw. Samotna osoba miała żonę/męża i dwójkę dzieci. Ma więc trzypokojowe, 60 metrowe mieszkanie. Płaci 600 zł czynszu. Za media - prąd, gaz, wodę ciepło, płaci dodatkowo 400 zł. razem już jest 1000 zł stałych opłat. Pozostałe 500 zł pozostaje na codzienne życie, czyli 500/30 dni = 16,66 zł dziennie na żywność, leki, higienę, tv, telefon i co tam jeszcze.

Panie Morawiecki! Panie Duda! Litościwa pani Szydło! I oczywiście panie Kaczyński!
Sławne pytanie paprykarza - JAK ŻYĆ?

Obrazek użytkownika Jabe

10-02-2018 [13:21] - Jabe | Link:

Dlaczego emerytury tej wielkości miałyby nie być opodatkowane, a pensje – jak rozumiem – tak? Obecna władza i bez ponaglania zabrała się za biurokratyzowanie życia. Ponoć zmiany w kodeksie pracy mają regulować przerwy na papierosa i limitować biegunkę. Jeden wielki biurowiec, na który tubylcy mają pracować. Nic dziwnego, że o emerytów się nie dba – kto nie pracuje, ten nie je. Na dzieci znalazły się pieniądze, ale to jest inwestycja w zasób, który w przyszłości będzie można eksploatować.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

16-02-2018 [01:35] - Starszy Młotkowy | Link:

A co w tym wszystkim tak dziwi po ponad 2 latach PiSdzielczych rządów? Przecież już PiSprezydent Adrian pokrzykiwał kiedyś: "Ojczyznę dojną racz nam zwrócić,Panie!" i Pan i zwrócił. I dojna zmiana  się rozwija w całej okazałości. A skąd rząd ma wziąć na wyższe emerytury, jak trzeba było ministrom, nie tylko tym najbardziej "zasłużonym" dla Polski (i za te zasługi już zwolnionym) dać po 65 - 82 tys. zł nagrody za ich ciężką, choć sowicie wynagradzaną pracę i  "osiągnięcia"? Nawet nasz niezłomny prezydent poszedł w te ślady i też dojnie, pardon: hojnie nagrodził swoich ministrów.