OPLUWANIE POLSKI

Sprzeciw premiera Izraela Benjamina Netanjahu i apel pani ambasador tego kraju o wycofanie projektu ustawy karzącej za sformułowania „polskie obozy śmierci” budzi zdumienie i niesmak ze względu na irracjonalność uzasadnienia. Zwłaszcza, że działanie to wspiera instytut Yad Vashem, jak mało kto znający skalę heroizmu Polaków ratujących z narażeniem własnego życia Żydów podczas II wojny światowej.

Chciałbym uciąć tę jałową dyskusję jednym konkretnym pytaniem: PROSZĘ WSKAZAĆ CHOCIAŻ JEDEN OBÓZ KONCENTRACYJNY ZORGANIZOWANY PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE, W KTÓRYM POLACY MASOWO MORDOWALI ŻYDÓW.

Reasumując – całe to zamieszanie ma na celu pozostawienie furtki do opluwania Polski i oskarżania nas o współudział w Holokauście. Potrzebna jest natychmiastowa, zmasowana akcja informacyjna (dyplomatyczna, medialna, internetowa itp.)

Po raz kolejny domagam się powołania przez rząd polski kanałów informacyjnych nadających w języku angielskim, niemieckim czy francuskim w specjalnie zorganizowanych mediach (radio, telewizja, portale internetowe etc.) broniących – zgodnie z prawdą historyczną – polskiej racji stanu...

Przypominam wiersz, poświęcony ofiarom Holocaustu. Bolesne jest to, że współcześni rodacy pomordowanych Żydów zapominają o ich dramacie i cierpieniu w imię aktualnej gry interesów...

HOLOCAUST

Czasami widzę we śnie twarze bezimienne
Mężczyzn, dzieci, i niewiast, i kobiet brzemiennych.
Długi kondukt pasiaków, wiatrem cerowanych...
Idą ku przeznaczeniu – śmierci darowani –
Jak ofiara dla bóstwa, krwawy hołd tyranom,
Nawóz, co ma użyźnić ziemię nowych panów...

Jeszcze nie wierzą w fatum... Jeszcze się trzymają...
Tulą swe niemowlęta... Starszym paść nie dają...
Jeszcze rwą się do życia młode, prężne ciała;
„Lat dwadzieścia i koniec? Nie tak to być miało!”

Kipi, wybucha w niebo skowyt o istnienie:
„Pozwólcie nam TU pożyć! Może TAM nic nie ma?!
Co nam zrobić, by przetrwać? Jak się nam odmienić?
To nie może się skończyć! Nie tak! Nie w tej ziemi!!!”

***

Krótka chwila – do strzału – tak cudnie smakuje...
Oddech w piersi wstrzymany – gdy cyklon się snuje –
Nie zatrzyma złej śmierci; troszkę ją oddali.
Życie gaśnie za życiem, jak fala za falą...
***

Sen przerwany w połowie. Serce w piersi wali.
Mokra od potu pościel. Papieros się pali.
Koszmar odpływa w nicość. Powraca myślenie.
Pamięć o hekatombie. I cud ocalenia...

Żyjesz, bo twoich przodków w domu swym ktoś ukrył.
Żyjesz, bo krwią tych ludzi los twe życie kupił.
Żyjesz, by dać świadectwo porachunkom starym.
Żyjesz! Więc nigdy nie myl kata i ofiary...

(z tomiku „Pro publico bono”)

PS Z cyklu – znalezione w sieci – przypominam „Balladę o rtm Pileckim”. To najlepszy przykład ogromnego poświęcenia Polaków: zapewne nie mieści się w tych antypolskich głowach, że można dać się dobrowolnie aresztować Niemcom, pozwolić zamknąć w Auschwitz, założyć tam ruch oporu, uciec i poinformować aliantów o niemieckich zbrodniach przeciw Żydom i Polakom...

https://www.youtube.com/watch?v=A0iGqOLTQLU

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-01-2018 [11:44] - RinoCeronte | Link:

Trzeba jeszcze zniszczyć Romana Polańskiego za "Pianistę" zasłaniając się Samanthą Geimer...

Obrazek użytkownika Jabe

28-01-2018 [11:49] - Jabe | Link:

Po raz kolejny domagam się powołania przez rząd polski kanałów informacyjnych nadających w języku angielskim, niemieckim czy francuskim w specjalnie zorganizowanych mediach (radio, telewizja, portale internetowe etc.) broniących [...] polskiej racji stanu... – Jak zamierza Pan przymusić ludzi do oglądania tych kanałów?

Myślę, że więcej można uzyskać polityką zera tolerancji. Jeśli np. Izrael przekroczył granice, zrywamy stosunki dyplomatyczne. Tylko że to by uczyniło niemożliwym czepianie się nogawek sojusznika, dla którego nie ma alternatywy. Zbudowano mur na wschodzie, a teraz jesteśmy do tego muru przypierani.

No do kogo Pan apeluje w wytłuszczonym akapicie, do cholery? Kto ma Panu odpowiedzieć?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

28-01-2018 [13:54] - Lech Makowiecki | Link:

Moje pytanie i apele na blogu są retoryczne. Zwracają uwagę na problem. Ale gdy tylko mam okazję (a czasami to się zdarza) - składam postulaty bezpośrednio posłom i ministrom odpowiedzialnym m.in. za politykę historyczną Polski. I mam nadzieję, że każda taka historia jak ta opisana wyżej pokazuje, że to jedyna droga do opanowania tej sytuacji niemocy piarowskiej...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-01-2018 [17:21] - Imć Waszeć | Link:

Można by puszczać film odkłamujący historię na zmianę z filmem o Kaczorze Donaldzie i Myszce Miki albo Pingwiny z Madagaskaru. Wtedy przynajmniej cały Izrael i Nowy Jork by to obejrzały w poszukiwaniu herezji, doładowując przy tym ciemną energią swoje kałduny nienawiści i antypolonizmu.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

28-01-2018 [12:19] - maks jamnicki | Link:

Tak, ewidentnie chodzi o "pozostawienie" furtki ....  Więc nie należy się cofać ani trochę tylko uchwalić ustawy a później doprowadzać do procesów, których druga strona teoretycznie nie jest w stanie /teoretycznie/. Ale też ta sytuacja jest dobra. Pokazała prawdziwe intencje i skalę nienawiści niektórych środowisk do Polaków. Przyznam, że sam jestem zaskoczony.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-01-2018 [14:01] - Marek1taki | Link:

A ja podejrzewam, że prezydent i premier się wykreują przy tej inscenizacji na patriotów. Na jeszcze większych niż są. Żydzi poluzują nagonkę, w granicach rozsądku oczywiście. Kupimy rakiety z Holocaust Added Tax. I odniesiemy sukces, gdy sprowadzimy US Army w miejsce krasnej. Dopilnuje naszej wypłacalności.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-01-2018 [08:12] - Zygmunt Korus | Link:

A wiceminister kultury, Magdalena Gawin, klaskała, siedząc obok skamieniałej pani Beaty Szydło, jak Baba Jaga, rodem z Rosji, skończyła żydłaczyć na mównicy [ vide: https://twitter.com/pikus_pol/... ]
"Polskie obozy śmierci" ponoć wymyślił już 40 lat temu Menachem Begin w 1978 r. [patrz: http://niepoprawni.pl/blog/ins... ]
Polecam też jako ciekawostkę na tymże portalu: http://niepoprawni.pl/blog/ins...