Standardowa odpowiedź w śledztwie Amber Gold? Nie pamiętam.

Przesłuchanie Pawła Wojtyniuka, byłego szefa CBA przed komisją sejmową w sprawie afery Amber Gold przebiegała w myśl ustalonego schematu: „nie wiem”, „nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie”, „nie posiadam takiej wiedzy”, „nie pamiętam” itp. itd. ...

Znakomita większość zeznających w tej sprawie urzędników państwowych odpowiedzialnych za nadzór, ujawnianie mechanizmów korupcyjnych i tropienie przestępczości zorganizowanej wykazuje klasyczne objawy choroby Alzheimera, ukierunkowanej wybiórczo na osoby i zdarzenia wiążące się z tą finansową piramidą.

Nie wierzę, żeby tylu ludzi na eksponowanych stanowiskach było aż tak niekompetentnymi. Odpowiedzialność za tę zadziwiającą urzędniczą niemoc (lub co gorsza – zaniechanie służbowe i krycie korupcyjnego „układu”) możliwa będzie dopiero po uzdrowieniu polskiego sądownictwa.

Przy okazji: ponieważ „cud niepamięci” przydarza się notorycznie akurat u świadków w aferze „Amber Gold - może by tak potraktować ich wszystkich wariografem? Wyniki byłyby zapewne zaskakujące...

A tak pół żartem pół serio: może by od tych wszystkich „niepamiętliwych” już na starcie wymagać zaświadczenia lekarskiego o ew. kłopotach z pamięcią; to zaoszczędziłoby przesłuchującym wiele czasu...

PS Marzy mi się wreszcie taki świadek, który mając świadomość zeznawania pod przysięgą szczerze by opowiedział, co wie o sprawie a potem skorzystał z formułki znanej z katechizmu: „Więcej już nie pamiętam, za wszystkie grzechy serdecznie żałuję...”... Czyli zachował się, jak trzeba...

A w tym tygodniu promuję premierową balladę pt. "Inka".
O niej trzeba pamiętać...
https://www.youtube.com/watch?v=2ic3Ieg7kxc

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

27-01-2018 [15:51] - Lektor | Link:

No właśnie, niby ludzie wykształceni, na tak wysokich stanowiskach, a we łbach pusto - nic nie pamiętają !!!  Jak tacy ludzie piastowali te stanowiska ?!  Czy te przygłupy nie mają poczucia wstydu ?!  Oni się czują dobrze chyba tylko w patologii.
Skladnia liter PO budzi we mnie odruch wymiotny !!!
Ale oprócz tych bezmózgowców, nic nie pamiętających byli również tacy artyści jak Danuta Jacuk-Plichta (teściowa Marcina P.), która zeznawała przed sejmową komisją ds. zbadania afery Amber Gold, a jej odpowiedzi to:  "Nie odpowiem na to pytanie, ponieważ nie chcę ani sobie, ani bliskim mi osobom zrobić krzywdy"

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-01-2018 [16:46] - rolnik z mazur | Link:

A ktoś się spodziewał czegoś innego? To wszystko jest farsą i lansami. Wojtunik grę poznał i nawet się specjalnie nie wysilał.

Obrazek użytkownika xena2012

27-01-2018 [20:21] - xena2012 | Link:

Wojtunik przeszedł do CBA z CBŚ owiany legendą bezwzglednego wroga przestępczości. Co teraz zostało z tej legendy?.To co zaprezentował  na przesłuchaniu pokazuje że wybrał wersję pokazujacą go jako miernotę nie nadająca się na żadne poważne stanowisko albo drugą -człowieka który kryje mocodawców.Dziwię się więc jego świadomego wyboru  swojej kompromitacji .Te wszystkie ,,nie wiem'' , ,,nie pamietam''pokazuje jak łatwo przetrącić kregosłup i zrobić z człowieka szmatę.