GRY WOJENNE Z ANTONIM MACIEREWICZEM...

Przy rekonstrukcji rządu najwięcej emocji wzbudziło odwołanie Ministra Obrony Narodowej; w naszych niespokojnych czasach jest to najprawdopodobniej najważniejszy resort w państwie...

Euforia środowiska totalnej opozycji jest zrozumiała: szef MON posiada te wszystkie cechy charakteru, których brakuje „kręcicielom lodów”: uczciwość, nieugiętość, pro-państwowość i szczery, polski patriotyzm. Jego skuteczność w zwalczaniu patologii komuny (tzw. lista Macierewicza czy likwidacja WSI), stopowaniu podejrzanych transakcji (Caracale etc.) czy rugowaniu sowieckich złogów w naszej armii (m.in. sprawa Pytla itp.) doprowadzała do szału współczesnych szabrowników Polski. Dlatego odsunięcie od władzy znienawidzonego przez nich założyciela KOR – to z ich punktu widzenia – zwiększenie szansy na „by było jak było”.

Analizując dziś wszystkie zmasowane techniki „hejtowania” Antoniego Macierewicza – od tych wyrafinowanych po najbardziej prostackie i ordynarne (podłe sugestie żywcem wyjęte z sowieckich „psychuszek”)– można by obronić niejedną pracę doktorską z praktycznego stosowania czarnego piaru w polityce. Tę jazdę nienawiści rozpoczęła Platforma zaraz po upadku idei PO-PiS-u, doprowadzając ją do granic absurdu (i w rezultacie utraty władzy).

Min. Macierewicz wykonał tytaniczną pracę, w tym i edukacyjną, logistyczną i „augiaszową”. Wiedział, że żołnierz to nie tylko najemny profesjonalista; nawet najlepszy sprzęt bojowy sam nie wygrywa wojny. Dzięki powołaniu ochotniczych Wojsk Obrony Terytorialnej udało się wskrzesić naturalną, powszechną niegdyś ideę obrony ojczyzny. Kult „wyklętych” (patronów WOT) i popularyzowanie historii Polski (wbrew obśmiewającym ją lewackim celebrytom) daje już efekty i przyciąga młode pokolenie. Generuje to powstanie strzelnic, militarny etos i … modę na męskość. Polacy nie chcą już być bezsilnymi ofiarami nadchodzących konfliktów w Europie (vide: choćby tchórzliwy brak reakcji Europejczyków na codzienną agresję imigrantów wobec kobiet). Co więcej – polska młodzież uwierzyła, że sami jesteśmy w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Wiem, że mimo tego rekonstrukcyjnego „afrontu” Antoni Macierewicz nie obrazi się na Polskę i Polaków. Być może nawet uzna, że z taktycznego punktu widzenia „zejście z linii ciosu” włodarzy UE będzie dla Polski korzystne; wszak obce mu są próżność, egoizm czy salonowe intrygi. Najważniejsze, aby dalej miał wpływ na polskie reformy (choćby jako Marszałek Sejmu/szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej, albo … wiceminister MON, odpowiedzialny np. za rozbudowę WOT!). Warto wziąć to na poważnie pod uwagę.

Bo jeśli AM uzna, że sprawy kraju idą w złym kierunku – założy własną, prawicowo-konserwatywną partię. Jestem pewien, że z sukcesem zagospodarowałby patriotyczny elektorat na prawo od PiS... Władze Prawa i Sprawiedliwości muszą brać to pod uwagę i zastanowić się, czy tylko centrowy wyborca wart jest uwagi polityków...

PS Nadzieję niosą słowa Jarosława Kaczyńskiego (podczas ostatniej miesięcznicy), dziękującego Antoniemu Macierewiczowi za trud włożony w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej i prośba o … zaufanie dla rządzących. Z tego wniosek, że to jest tylko pewna taktyka, by zrealizować wyborcze obietnice i sfinalizować dobrą zmianę. Wspólnie z AM, a nie przeciw niemu…Dlatego jestem pewien, że następcy Antoniego Macierewicza nie zmarnują jego dorobku. Dla dobra nas wszystkich...

Czasy idą wilcze i żadna unijna armia nas nie obroni (zwłaszcza, że jej nie ma. Gdyby nawet powstała, to przy obecnym nastawieniu RE do Polski musielibyśmy się wkrótce przed nią bronić). A nasi amerykańscy sojusznicy bacznie przyglądają się, czy do polskiej armii nie wraca stara nomenklatura; nikt nie powierzy najnowszego sprzętu czy tajemnic wojskowych ludziom umoczonym w moskiewskie układy…

Z tomiku „Pro publico bono” przypominam stary wierszyk; dzięki dobrej zmianie i ministrowi Macierewiczowi tamte realia uległy gruntownej zmianie...

PRAWO DO OBRONY

Od zawsze żył w narodzie (dziś trudno uwierzyć)
Szacunek dla munduru polskiego żołnierza.
W starych filmach, i książkach, i ustnych przekazach,
W pieśniach, na fotografiach, na słynnych obrazach –
Wszędzie głoszono chwałę polskiego oręża
Cześć oddając żołnierzom – najdzielniejszym z mężczyzn...

Na ich widok uśmiechał się każdy radośnie,
Czując dumę, od której serce w piersi rośnie.
Nie skąpiły całusów i kwiatów dziewczyny
Tym, co Polski szli bronić. Gotowym, by zginąć!
(Bo nie masz na tym świecie oddania większego
Niż krew przelać w obronie kraju ojczystego...)

Temu też – w chwilach próby, nie mówiąc nikomu
Młodzi chłopcy cichaczem uciekali z domu
Do wojska się zaciągnąć... Przed komisja stając,
Jak struny się prężyli (dorosłych udając),
By móc walczyć i polec – jeśli będzie trzeba,
Lub z medalami wrócić, gdy tak zechcą nieba...

Dziś nie ceni się przysłów związanych z mundurem:
„Cóż to za chłop bez wojska?” „Za czym panny sznurem?”
Armii dziś wyznaczono inne priorytety;
Dla pieniędzy się idzie do wojska (niestety).
Koszar strzeże ochroniarz (serio) – to są szczyty!
Żołnierz jeździ na misje, by ... spłacać kredyty...

Ponoć nic nam nie grozi! Wokół przyjaciele,
Więc dwie matki pokornie ssie bezmyślne cielę
Wierząc: jakoś to będzie. Wojny skasowano.
Zawsze można się poddać, gdy u progu staną...

Łatwo zniszczyć legendę, trudniej odbudować;
Słucham mowy pokrętnej – słowa, słowa, słowa...
One sączą truciznę, rozmywają sprawy,
Pozbawiają nasz naród do obrony prawa!

Nie masz ducha w narodzie, nie masz w nim i siły;
Rozum śpi, choć demony na nowo ożyły...
... Więc bawcie się lalkami, chłopcy zniewieściali,
Pokój nie będzie wieczny... Gdy hordy ze stali
Zabiorą wam, co macie najdroższego w świecie,
Gdy na szali postawią życie waszych dzieci,
Nie skamlajcie o litość – wasz świat już przeminął.
Do gardła trzeba skoczyć! Wygrać – albo zginąć...

A z cyklu – znalezione w sieci – HONOR I GNIEW – ballada jak najbardziej aktualna na otwarcie jubileuszowego roku Niepodległej...
https://www.youtube.com/watch?v=vr9G2gjgI8A

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-01-2018 [20:44] - Ula Ujejska | Link:

Antoni Macierewicz jest mężem stanu i nie zrobi nic, co by zaszkodziło Polsce i Dobrej Zmianie. Prezes przed chwilą na Miesięcznicy oddał Honor Antoniemu i poprosił wszystkich o zaufanie w kontekście ostatnich zdarzeń.

Obrazek użytkownika spike

10-01-2018 [20:55] - spike | Link:

"Analizując dziś wszystkie zmasowane techniki „hejtowania” Antoniego Macierewicza – od tych wyrafinowanych po najbardziej prostackie i ordynarne (podłe sugestie żywcem wyjęte z sowieckich „psychuszek"

Ma Pan rację, nawet tu NB, pojawił się odpowiedni tekst z "psychoanalizą" min.Macierewicza, obrzydlistwo i to pisze ktoś, który uważa, że sprawy Polski leżą mu na sercu.

Sprawdzianem obecnego "nowego" rządu będzie sprawa odsuniętego zausznika Prezydenta, gen.Kraszewskiego, którego może przywrócić Premier.
Następną sprawą, jest raport z prac komisji smoleńskiej, czy to się stanie ?
Podobnych dylematów jest więcej, jak choćby "praworządności" w Polsce wg UE, czy wycinka chorych drzew, będzie się działo, a owoce tego zobaczymy przy wyborach.
Pzdr,

Obrazek użytkownika 3rdOf9

11-01-2018 [01:10] - 3rdOf9 | Link:

Jeśli chodzi o założenie partii przez Antoniego Macierewicza "na prawo od PiS", to uważam, że takiej możliwości nie ma. Ludzie w tej chwili są zdezorientowani, ponieważ nie doceniają destrukcyjnej roli prezydenta Dudy - a znów politycy PiS nie bardzo mogą po prostu to wyjaśnić. Nie mogą publicznie oskarżyć prezydenta o sabotaż i zdradę.

Myślę jednak, że samo to, że ludzie poczuli się odwołaniem ministra Macierewicza oszukani, jest dobrym zjawiskiem, o ile tylko wystarczy sprytu, by wbrew kampanii dezinformacji i szczucia zorientowali się KTO ich konkretnie oszukał.

Kaczyński dzisiaj w Warszawie mówił o potrzebie zaufania na krętej drodze i na razie to musi wystarczyć.