TOTALNIE WESOŁYCH ŚWIĄT!

Z racji okresu świątecznego pojawiają się tu i ówdzie głosy nawołujące do złagodzenia języka nienawiści. Polubmy się, dojrzyjmy z drugiej strony partnerów a nie wrogów, zrezygnujmy z epitetów i obelg. Dlaczego zaraz „targowica”, dlaczego „zdrajcy”, „złodzieje” czy „idioci”? Podajmy sobie ręce, siądźmy razem do stołu, podzielmy się opłatkiem (lub jajeczkiem), zaśpiewajmy kolędę (lub „podmoskownyje wiecziera”). I kochajmy się jakby nigdy nic między nami się nie wydarzyło...

Zapewne można by tak zrobić, gdyby z drugiej strony pojawił się jakikolwiek ślad dobrej woli, uczciwości, rozsądku czy namiastki rozumu. Nic z tego. A jeszcze do tego nasza religia zabrania nam kłamać. Tak-tak, nie-nie, VIII Przykazanie etc.

Jak nazwać ludzi donoszących na własny kraj do Brukseli i głosujących za sankcjami przeciwko Polsce? Jak określić macherów dorabiających się na nielegalnej prywatyzacji/reprywatyzacji? Albo kretynów domagających się np. bezrefleksyjnego przyjmowania niezidentyfikowanych „uchodźców” islamskich?

W Święta weszliśmy z balastem uruchomionego przez PE (a sprowokowanego przez totalną opozycję) art. 7, grożącego Polsce sankcjami i wykluczeniami. Noblista Wałęsa gromko nawołuje do wyrzucenia Polski z UE. Ex-prezydent Komorowski widzi Polskę wypełnioną strachem przed urzędującą władzą. Poseł Szczerba piętnuje „dzicz i barbarzyństwo” rządzących. Waldemar Kuczyński przezywa interlokutorów od lumpów. Prof. Marcin Król traktuje drugą stronę jak pospolite „robactwo” (odczłowieczając adwersarzy określeniem "toto"). A cała opozycja zgodnie pomstuje na dyktaturę panującą w „tym kraju”. Z kolei tzw. Obywatele RP (lub raczej PRL) tworzą nową tradycję, demonstrując hałaśliwie w dzień wigilijny przed Pałacem Prezydenckim – w obronie kastowego sądownictwa...

Przez całą Wigilię nie włączałem telewizora w obawie, że „totalniacy” znienacka przemówią swoimi prawdziwymi głosami; Schetyna zabeczy jak baran, Lis zawyje głosem hieny, Petru zapieje niczym kogucik, Gronkiewicz-Waltz wyda z siebie przeciągłe „muuuu”, a Misiło odpowie jej rykiem osła...

Nie może być tak, że kompromis wymaga tolerowania kłamstwa i przyzwolenia na zło. O ile głupotę można jeszcze próbować rozgrzeszać, o tyle celowe działanie w złej wierze nie kwalifikuje się do żadnej taryfy ulgowej. Wesołych Świąt dla wszystkich ludzi dobrej woli!

PS A do życzeń – jedna z kilkunastu kolęd w wykonaniu zespołu „Zayazd” – „Jezus malusieńki”:
https://www.youtube.com/watch?v=FOSBMpDtAIQ

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

26-12-2017 [17:04] - xena2012 | Link:

Pan naprawdę ,na serio liczy chocby na minimum zgody,pojednania ,dobrego slowa? Już widzę jak po ,,takich'' słowach podaje Pan rękę lub namawia do zgody.Oto przedwczoraj pan Cimoszewicz tak oto wypowiedział się o prezydencie Dudzie: ,,przyszedł cham na salony w gumofilcach,wypróżnił się i nawet nie przeprosił''.Albo inny tekst wypopwiedziany ustami pana Łozińskiego,nowego lidera KOD-u o Polakach: to ,,chamy,zwykłe chamy które nawet nie wiedzą co to są hadrony,mezony czy kwanty''.Tu następuje przepisany z encyklopedii tekst o mezonach,a sodząc ze zdjęcia pan Łoziński sam wygląda raczej na tegiego pijusa a nie znawcę czastek elementarnych.Jeszcze inny autorytet zaczepiony w sondzie ulicznej ze smiechem opowiada jak go rozbawił widok ,,rozciapcianego w blocie widok prezydenta L.Kaczyńskiego''.Starczy? Podałby Pan rękę takim kreaturom? 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

26-12-2017 [21:02] - Lech Makowiecki | Link:

xena2012. A z którego fragmentu mego wpisu można by wnioskować, że jestem za grubą kreską? :))) Wręcz przeciwnie!

Obrazek użytkownika xena2012

27-12-2017 [10:07] - xena2012 | Link:

Każdy z nas po cichu liczył na dobre słowo ,przyjazny uśmiech,jakis gest przynajmniej  w święta a zwłaszcza w świeta. Przeciez nawet w okopach w Wigilię żołnierze unikali walki .Nie pamietam już tytułu filmu bodajże francuskiego gdzie niemieccy i francuscy żołnierze wspólnie na sniegu odspiewali koledę. Tu zapiekła nienawiść opozycji pokazała,że jest gorzej niż na wojnie..

Obrazek użytkownika Jabe

27-12-2017 [12:55] - Jabe | Link:

Na szczęście mamy dla równowagi pani zapiekłą miłość.

Obrazek użytkownika xena2012

27-12-2017 [13:25] - xena2012 | Link:

Nie podejrzewam Jabe i jemu podobnych o jakąkolwiek miłość,cóż dopiero zapiekłą...

Obrazek użytkownika Jabe

27-12-2017 [13:58] - Jabe | Link:

Mnie podobnych, czyli jakich?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2017 [13:30] - Imć Waszeć | Link:

No to trzeba było go zagadnąć o podstawową różnicę pomiędzy fermionami i bozonami, bo sensowna pełna odpowiedź raczej nie da się skopiować z Wikipedii i wymaga pomyślunku :)))

Aż sprawdziłem z ciekawości w Wiki te bariony i jest tam jedynie szereg staroci z mocno już kulejącego modelu standardowego. Proszę sprawdzić angielską wersję, gdzie podano ostatnie wielkie odkrycia w tej dziedzinie, dotyczące istnienia tetrakwarków i pentakwarków. Widocznie zakodowany pan Nikt święcie wierzy jeszcze w podręczniki z PRL-u. Bywa :/

Obrazek użytkownika xena2012

27-12-2017 [13:34] - xena2012 | Link:

A po cóż miałabym zagadywac starego z wygladu i niechlujnego typa o fermiony czy bozony? Przecież on chyba nawet nie słyszał tak prostych okresleń jak atom,proton,widmo spektralne a Pan wyjeżdża z takimi detalami........

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2017 [14:18] - Imć Waszeć | Link:

Po to, żeby ujawnić światu jego niezmierzone pokłady prostactwa i niewiedzy. Chodziło mi konkretnie o wytłumaczenie pojęcia spinu, co sprawia kłopot nawet fizykom, ale faktycznie wcale nie trzeba wybiegać aż tak daleko. Niestety, w marksistowskim świecie podkształconych nieuków z tytułami, takie argumenty są zupełnie nie zrozumiałe. Tam liczy się inteligencja emocjonalna, czyli raczej taka forma komunizmu psychicznego, gdzie oddziałuje się tylko na emocje.

Obrazek użytkownika xena2012

27-12-2017 [13:58] - xena2012 | Link:

Wypowiedź tego typa tak głupio prowokacyjna po prostu mnie rozśmieszyła.Tyle że oprócz douczania ciemnych głupich Polaków co to jest mezon o którym on sam pewno w zyciu nie słyszał sugeruje że ,,polski cham da od razu w mordę''.Jemu by sie to nawet należało,ale miałby się walić sam po głupiej mordzie? A może koleżeństwo z KOD-u i Mazguła mu pomoże?