Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!

 
Trwa niemal codzienna medialna kampania naszego prezydenta. Udziela wywiadów wszędzie, gdzie go zechcą. 7 listopada w TV Trwam [1], 9 listopada w Radio Plus [2] a dziś z kolei w rozgłośniach katolickich w programie „Siódma – 9” [3,4,5], gdzie kolejny raz bronił swoich vet w sprawie sądownictwa przerzucając z siebie na PiS odpowiedzialność za przedłużający się proces legislacyjny w tej sprawie oraz ostatecznie poinformował, że nie ujawni Aneksu do Raportu z Likwidacji WSI (sic!). I jeszcze skandaliczne to... "Prezydent Andrzej Duda zaprosił na obchody Święta Niepodległości przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska oraz wszystkich innych byłych prezydentów i premierów na obchody Święta Niepodległości" [6].

Każdy z tych wywiadów – dla mnie subiektywnie – oddala mnie od Głowy Państwa Polskiego a w których prezydent stara się za wszelką cenę usprawiedliwić swoje veta wobec ustaw zmieniających i likwidujących patologie naszego sądownictwa. Sądownictwa, które jest najważniejszą - obok może jeszcze części specsłużb i szkolnictwa wyższego - ostoją III RP, czyli PRL-bis. Dzisiaj też znów padła smutna zapowiedź szefa BBN: znów „nie będzie nominacji generalskich” w dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości…

Doprawdy, żenujące są te próby. Nasz prezydent próbuje pogodzić ogień z wodą a to jest niemożliwe. I w ten sposób te być może dobre jego chęci brukują „drogi piekła III RP” a pat sądowy trwa już przeszło 4 miesiące i porozumienie pomiędzy Pałacem Prezydenckim a koalicją rządzącą dalej stoi pod znakiem zapytania. Veta prezydenta dały też dodatkowe paliwo do antypolskich działań „totalnej opozycji” oraz tylko scementowały chorą kastę sędziowską. 

Ale… czy to są naprawdę te dobre chęci prezydenta? Niestety, w miarę upływu czasu ogarniają mnie coraz większe wątpliwości… 

Od samego początku kibicowałem A. Dudzie i zachęcałem do głosowania na niego. Sam taki głos wyborczy oddałem. I cieszyłem się, gdy prezydent ułaskawił zgodnie z prawem M. Kamińskiego i zablokował postkomuszy Trybunał Konstytucyjny, który miał za zadanie zablokować dobre reformy rządu ZP i Pani premier Beaty Szydło. Skok na TK dokonany przez PO w ostatnich miesiącach ich przewagi w Sejmie był obrzydliwie zdradziecki. I za to klaskałem mojemu prezydentowi A. Dudzie. 

Przez wiele miesięcy był po naszej stronie. Byłem wiernym jego wyborcą i piewcą w czasie realnych rozmów z innymi. 

Pierwsze czerwone światełko zapaliło mi się, gdy prezydent podpisał ustawę o obowiązkowych szczepieniach. Drugie takiego samego koloru światełko zapaliło mi się przy jego propozycjach dotyczących „frankowiczów” a trzecie, gdy A. Duda nie publikował i milczał w sprawie Aneksu do Raportu z Likwidacji WSI, by dziś zapowiedzieć, iż go nie opublikuje. 

Tych światełek zapalało się  z czasem więcej: konfliktogenne kontakty Pałacu Prezydenckiego z MON (m.in. brak nominacji generalskich dla oficerów przedstawionych przez A. Macierewicza) czy MS, dziwne i WSI-owo oraz UW-owo szemrane towarzystwo w BBN, bezpośrednie rozmowy prezydenta z antypolskim szefem sorosowej Fundacji im. Stefana Batorego (z jakimi to innymi prezesami organizacji pozarządowych spotkał się jeszcze nasz prezydent?) i oczywiście te sławetne veta… 

One już zapaliły dla mnie intensywne czerwone światło i już mi ono chyba pozostanie, i na pewno będzie miało decydujący wpływ na moje przyszłe decyzje wyborcze. Wolę w ogóle nie głosować niż głosować na obecnego prezydenta… o ile nie zawróci ze złej drogi. A jest to możliwe, bo politycznie jest jeszcze młokosem bez dokonań i jest w stanie nabrać odpowiedniego doświadczenia w działaniach publicznych korzystnych dla Polski i Polaków.

Proszę przeto zwrócić uwagę na kilka faktów. 

Ten młody człowiek A. Duda przed prezydenturą nie dał się poznać poprzez jakiekolwiek dokonania polityczne. Jest niedojrzałym politykiem i ta niedojrzałość jest jego przekleństwem. Objął funkcję prezydenta z „czystą białą kartą”, którą dopiero zapisuje i tylko od niego zależy co tam „będzie napisane”. 

Wypłynął w kancelarii ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego dzięki protekcji Krakusa jak on Zbigniewa Ziobry. Później tylko dzięki owej protekcji był promowany przez Lecha Kaczyńskiego. Wygrał wybory dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu i obecnej premier Beacie Szydło. 

PiS na niego postawił i my wszyscy też postawiliśmy na niego. Katorżnicza praca Beaty Szydło pozwoliła mu wygrać wybory prezydenckie, choć na początku kampanii wyborczej cały nasz obóz polityczny (i nie tylko nasz) sądził, że nie ma żadnych szans w walce z Bronisławem Komorowskim. I co? Zamiast wdzięczności , miałkie ego i prawdopodobnie „haki” WSI-owych specsłużb doprowadziły do jego zdrady nas wszystkich. Szkoda? To mało powiedziane, to szkoda, którą trudno będzie odwrócić… ale jest to możliwe. 

Możliwe bo A. Duda jest – mimo wszystko – i tak (obok ś.p. Lecha Kaczyńskiego) najlepszym prezydentem od roku 1989. Mieliśmy wcześniej: zdrajcę „Wolskiego” vel. Wojciecha Jaruzelskiego, który za życia powinien siedzieć za kratami; zdrajcę i agenta „Bolka” Lecha Wałęsę; zdrajcę i agenta „Alka” Aleksandra Kwaśniewskiego i – po tragicznie poległym Lechu Kaczyńskim – WSI-owego zdrajcę i szubrawca Bronisława Komorowskiego. 

Wobec nich A. Duda jawi się jako „gwiazda”. Nie dość, że zna języki, co jest bardzo ważne w międzynarodowych kontaktach osobistych z przywódcami innych państw, to prezentuje werbalną patriotycznie polską retorykę. To muszę mu oddać jako polski patriota i cieszę się, że Bronisław Komorowski – choć dzięki śmierci Lecha Kaczyńskiego – uzyskał prezydenturę, to przegrał z Andrzejem Dudą. Nie byłoby już Polski, gdyby ten jak to określa go W. Sumliński „łotr nad łotry” Bronisław Komorowski dostał od wyborców reelekcję. Chwała za to Andrzejowi Dudzie, Jarosławowi Kaczyńskiemu i Beacie Szydło. 

Ale apeluję do prezydenta. Niech Pan naprawdę przestanie ulegać antypolakom! Może i coś na Pana mają, ale warto to ujawnić i wyprostować i znów iść z nami. W przeciwnym razie okaże się Pan największym rozczarowaniem patriotycznych Polaków. A historia tego nie zapomni. 

Niech Pan słucha mądrzejszych od siebie, bo jeszcze Pan musi się dużo nauczyć a splendory władzy mogą minąć i nie ma sensu uważać się za najlepszego. Trochę pokory proszę!

Ta pokora jest Panu potrzebna i to mocno. Ma Pan szansę zapisać się złotymi zgłoskami dla Polski i Polaków. Niech Pan tego nie zmarnuje! 

A jeżeli potencjalne i nie fałszywie wydumane „haki” są li tylko np. natury obyczajowej to z pewną dozą niemal pewności gwarantuję Panu, że część etnicznego środowiska Pana teścia być może „przymknie na to oko”, bo tam podobno i w znacznej części od „obyczajówki” aż kipi…

Proszę już drugi raz. W poprzednim tekście prosiłem Jarosława Kaczyńskiego o gloryfikowanie Beaty Szydło, bo na to zasługuje. Teraz proszę Pana Panie prezydencie o opamiętanie. Jeszcze nie jest za późno! No chyba, że młodzieńcze „ukąszenie UW” jest na tyle silne, iż już nieodwracalnie i w całości zainfekowało Pana śmiertelnym dla Polski wirusem „Trzeciej RP”.

Pozdrawiam

P.S.
Znów kolejny apel do Jarosława Kaczyńskiego! Za dużo ich… ale po przerwie zbyt dużo rzeczy przyswajam jednocześnie i chciałbym choć trochę oddać moje poglądy z perspektywy zapoznawania się z rzeczywistością polską ex post.

Proszę więc.

Jeżeli PAD nie zawróci ze „złej drogi” to można by rozważyć następując y wariant: PBS premierem do końca kadencji i przez rok drugiej a późnie PBS na prezydenta z ramienia PiS-u a premierem MM – oczywiście po „ociepleniu” jego wizerunku, bo teraz nie zyskałby sympatii wyborców.
Krzysztof Jaworucki (bloger: krzysztofjaw)

[1] http://www.tv-trwam.pl/film/wy...
[2] http://www.radioplus.pl/wiadom...
[3] http://siodma9.pl/wiadomosci/i...
[4] https://wpolityce.pl/m/polityk...
[5] http://m.niezalezna.pl/208233-...
[6] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2017 [13:56] - Jabe | Link:

Skoro głosował Pan na polityka tak niedojrzałego, to jest Pan jest niedojrzałym wyborcą.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-11-2017 [19:24] - krzysztofjaw | Link:

Nie było wyjścia.  Komorowski nie mógł wygrać,  ale nie spodziewałem się,  że Duda nas zawiedzie. Pzdr

Obrazek użytkownika Art

10-11-2017 [15:00] - Art | Link:

Mam lekarstwo na PADa,ryzykowne i wymagające poświęceń.Radykalne,ale przecież PAD idzie ścieżką wojenną przeciwko Polakom.
Wiemy wszyscy,że Macierewicz ma kopię Aneksu,gdyż on go stworzył.A więc niech Macierewicz wbrew rykom Bolków,Alków,Nyczów,Oscarów opublikuje nielegalnie ten Aneks.I oczyścimy się w prawdzie.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

10-11-2017 [15:10] - StachMaWielkieOczy | Link:

Strata czasu ...  na nic zaklinanie rzeczywistosci ... prosby i porady.
Dudus jest jaki jest i nic tego nie zmieni.  
Najwyzszy czas pogodzenia sie z faktami ze dudus zabral zabawki i poszedl do innej piaskownicy.
Nie wolno tracic czasu na jego gierki na zwloke .
Dyskusja z duda  to jak rozmowa ze szczerba ... bo efekt dokladnie ten sam.
Nalezy pogodzic sie z faktami i zaczac podejmowac adekwatne do zaistnialej sytuacji decyzje.

Ps: A co do zablokowania awansow Generalskich ... to przeciez gdyby dudus zatwierdzil NATOwskich generalow to na jego 
dudusiowe obchody na znak protestu nie zjawily by sie zadne inne prezydenckie Titiuszki jak bronus , bolus , czy ten ze Zwiazku Socjalistyczniej Mlodzierzy Polskiej...  Czlowiek Honoru Jaruzelski juz nie mogl skorzystac niestety z zaproszenia dudusia.
 

 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-11-2017 [19:26] - krzysztofjaw | Link:

Przyznaję rację,  niestety.  Pzdr

Obrazek użytkownika OLI

10-11-2017 [15:37] - OLI | Link:

Nie będę się odnosić do tych punktów Pańskiego tekstu, z którymi się zgadzam ( bo w większości z nim się zgadzam), pozwolę sobie jedynie odnieść się do tych myśli, co do których jestem odmiennego zdania.
Pisze Pan: "(...) Możliwe bo A. Duda jest – mimo wszystko – i tak (obok ś.p. Lecha Kaczyńskiego) najlepszym prezydentem od roku 1989".
Z tak pozytywną oceną Dudy lepiej się powstrzymać. Wywodzi się z najbardziej przegniłego, przewrotnego i znienawidzonego przez Polaków środowiska UW. Całkiem niedawno ujawnił swoje afiliacje polityczne i dopiero się rozkręca. Wiemy dokąd doszedł, ale nie wiemy, dokąd jeszcze dojdzie. Wydarzenia nabierają tempa, a prezydent ma jeszcze dużo czasu. I nic nie wskazuje, żeby miał się zreflektować.

"Wobec nich A. Duda jawi się jako „gwiazda”. Nie dość, że zna języki, co jest bardzo ważne w międzynarodowych kontaktach osobistych z przywódcami innych państw, to prezentuje werbalną patriotycznie polską retorykę."

Michał Korybut Wiśniowiecki " mówił ośmiu językami, ale w żadnym z nich nie miał nic ciekawego do powiedzenia "(prof. Władysław Konopczyński).
Mam obawy, że podobnie jest z Dudą. Podobnie jak jego poprzednik zdobywa swoją "koronę Himalajów", ale nie jestem  pewna, czy potrafi kalkulować politycznie i czy wie, co mówi. Gdy ważyła się sprawa baz NATO w Polsce - pojechał do Danii i z wdziękiem opowiadał, jak to Rosja nie jest zagrożeniem i jak uprawiamy z nią normalną politykę. Z Chin powrócił z projektem budowy w Polsce chińskiego hubu i magistrali kolejowej, bez troszczenia się o to, na jakich warunkach i kto ma mieć nad tymi inwestycjami kontrolę i czy są szanse na jakieś z nich korzyści. Gdy Macierewicz postawił sprawę twardo domagając się, by nad tym przedsięwzięciem miał kontrolę nasz skarb państwa - pomysły odpłynęły siną mgłę, z której się wcześniej wyłoniły. Nie sprawdził nawet, czy ci Chińczycy, którzy mieli eksterytorialnie buszować po Polsce -  to są przyjaciele czy wrogowie. Niedługo potem chińskie okręty wojenne wzięły udział w rosyjskich manewrach na Bałtyku, a nawet chciały się zaprosić do polskich portów.
Pojechał do Kielc uczcić ofiary tzw pogromu kieleckiego - i znowu plama. Wszyscy wiedzą, że to była ubecka prowokacja, a Duda nie wie. Wyrecytował antypolski "Wiersz o zabiciu doktora Kahane" swojego teścia, całkiem obok prawdy historycznej. Mam też pytanie: czy on w ogóle uzgadnia z rządem kierunek polityki zagranicznej? Czy uzgadniał z kimkolwiek obietnice składane żydom? Czy rząd jest informowany o treści telefonicznych pogawędek Dudy z Merkel czy z Macronem?

Czy wizyta prezydenta Trumpa została wykorzystana do ustanowienia jakiejś linii bezpośredniego kontaktu na przyszłość? Parę dni po wyjeździe prezydenta USA rzeczniczka departamentu stanu dała wyraz troski o stan demokracji w Polsce. No to o czym Duda rozmawiał ze swoim gościem? o jedzeniu?!

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-11-2017 [15:56] - Marek1taki | Link:

Może i PAD jest najlepszym prezydentem, ale zamachu na niego jakoś się nie obawiam. Na MM też nie, nawet jeżeli do min.gospodarki włączone zostanie min.cyfryzacji, rybołówstwa i pozostałe.
Daleko im do Merkel, o której włosy na głowie dbają nie tylko fryzjerki z BND ale z wszystkich wywiadów świata. Tak z życzliwości do Niemców. A nóż im jeszcze kogoś sprowadzi.

Obrazek użytkownika xena2012

10-11-2017 [18:09] - xena2012 | Link:

,,Nasz prezydent próbuje pogodzić ogień z wodą ,a to jest niemożliwe''......Prezydent nie próbuje nic pogodzić ,raczej odwrotnie.Widac to wyraźnie bo coraz czestszym pielgrzymowaniu po mediach zarówno prezydenta jak i jego doradców,z tym że powiększono bazę oddziaływania na ośrodki religijne.Jest to posunięcie nader sprytne zważywszy jak prężne i aktywne jest to środowisko,którego prezydent dotychczas nie dostrzegał bądź niespecjalnie szanował. Przekonywanie tego środowiska ,że PiS jest winien opóźnianiem potrzebnych reform,Ziobro jest niekompetentny,Macierewicz samowolny i niepodporzadkowany ma na celu przejecie władzy nad rządem i ustanowienie systemu prezydenckiego z własną partią i podporzadkowanymi mu ministrami.

Obrazek użytkownika Dorota M

10-11-2017 [18:44] - Dorota M | Link:

Zaapewne będzie trudno przekonać prezydentowi środowisko RM, że Macierewic jest złym ministrem, a Ziobro niekompetentnym. Z samego wywiadu mozna duzo wywnioskować o intencjach Dudy i przeciętny widz z rodziny RM jest uczulony na fałsz. Być może taka jest intencja prezydenta, ale jak widac nie zna tego środowiska, doskonale wykształconego politycznie. Ostatnie "pielgrzymowanie" po mediach, zapewne podpowiedziane PR, jest chyba zbyt późne, już są dobrze znane intencje Dudy. Zreszta robi to zbyt nachalnie i ostentacyjnie, czując utratę resztek autorytetu, u swoich wyborców. Dobry wywiad pani Pawłowicz u Skowrońskiego. Mówi o radosnej reakcji członków KRS po rozmowie z Dudą, czego była świadkiem.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-11-2017 [19:34] - krzysztofjaw | Link:

Odpowiadam Panu i pozostałym kpmentatorom: niestety z większością tez się z Wami zgadzam. Ja już reaguje bardzo źle na widok tegoż Pana. Smutne. Pzdr

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

11-11-2017 [07:25] - ExWroclawianin | Link:

krzysztofjaw

100/100

Nic dodac, nic ujac...........i teraz juz rozumiem dlaczego coraz czesciej w internecie rozni komentatorzy nazywaja go Adrianem JUDA. Niestety zarowno buty i garnitur "prezydencki" okazaly sie o kilkanascie numerow za...........................duze! Chlop sie pogubil i juz poczul sie ze "zlapal byka za rogi" i hulaj dusza nie ma piekla....Musze przyznac ze BARDZO liczylem ze bedzie dobrym prezydentem ktory SPELNI WSZYSTKIE SWOJE OBIETNICE PRZEDWYBORCZE! Rozumiem jak podle musi sie dzisiaj czuc nie tylko prezes ktory "postawil na konia trojanskiego" ale sama premier, WSPANIALA I NADZWYCZAJ MADRA pani Beata Szydlo ktora byla szefem jego kampanii prezydenckiej i objechala z Adrianem wszystkie powiaty w Polsce marnujac swoj czas i pieniadze. Obiecal OGLOSZENIE Aneksu do WSI oraz ze jako prezydent RP wspomoze TAK POTRZEBNE REFORMY ktore spowoduja ze w koncu Polska "skonczy i definitywnie zamknie" etap bolszewizmu oraz skonczy byc panstwem post kolonialnym np. dla Niemiec, Francji itp. ktore EKSPLOATUJA NAS I WYWOZA Z POLSKI MLD EURO I $ !!! Takze najwyzszy czas zrepolonizowac do konca tj. min 90% media i banki. Polska NARESZCIE musi ruszyc ostro do przodu w gospodarce i sadownictwie. Na koniec widze bardzo zly wplyw tescia na prezydenta ktory zbyt ulega zydowskiemu lobby. Nadanie najwyzszego oznaczenia Polski dla Szewacha Weissa jest tego dowodem. Nikt na swiecie oprocz Polski nie odznacza swoich wrogow jacy by oni nie byli. To jest glupota i niepotrzebne obnizenie rangi oznaczenia. Dlaczego nie slyszymy ze prezydent popiera decyzje wznowienia sledztwa morderstwa ksiedza Jerzego Popieluszki ktorego podjal sie najlepszy prokurator w Polsce pan Witkowski??? Kiedy i czy zostala juz obnizona NIEUPRAWNIONA emerytura Henryki Krzywonos z 6500 zl do 1000 zl???  A jaka emeryture pobiera dzisiaj TW Bolek? Tez obnizyc do 1000 zl........no i na koncu trzeba "pogonic V kolumne" w kosciele katolickim i rozliczyc z komuny.......niestety hamulcowy Adrian Juda powinien zobaczyc przynajmniej 1 mln demostracje pod swoim palacem ze narod nie toleruje ZDRAJCOW.....

Obrazek użytkownika Lektor

12-11-2017 [11:36] - Lektor | Link:

Czytam te wasze „komentarze“  i tak sobie myślę, że krzysztofjaw dla was napisał ten tytuł notki:
PAD idzie ścieżką wojenną przeciwko Polakom,
Dyskusja z duda to jak rozmowa ze szczerba,
Zamachu na niego jakoś się nie obawiam,
... czując utratę resztek autoryretu u swoich wyborców , itd, itp, itd.
 
Tak, można napisać, że nasz Prezydent się trochę pogubił.
Po pierwsze, że dał się nabrać jak małe dziecko na to, że opozycja totalna podejmie zmianę Konstytucji dla nowej reformy wyboru sędziów do KRS i SN. Po drugie, że obarczył PIS winą jeśli reforma sądownictwa nie zostanie przeprowadzona do końca 2017 roku.
Natomiast jego 3/5 przy wyborze sędziów jest jak najbardziej zrozumiałe. Przecież nikt nie daje rządów PIS czy zjednoczonej prawicy na wieki. A jeśli tak to w przypadku utraty władzy to właśnie PIS będzie korzystał z tego przywileju. Ponadto Prezydent stwierdził, że nie widzi powodów publikacji aneksu – i ma do tego prawo !!!  Czy wy jako komentatorzy potraficie zrozumieć co stałoby się po opublikowaniu tego dokumentu ?!  Ile nepotrzebnej zajadłości i nienawiści wylałoby się w Polsce i na Polskę ?!! Po co nam to ?!  Tego się już nie wróci, a lepiej iść inną drogą, drogą pojednania !
Prezydent Andrzej Duda  ( a nie jak według głupkowatego ExWrocławianina Adrian JUDA) pomimo, że został wybrany  niewielką większością głosów ogłosił, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. Stąd zaproszenia dla dotychczasowych prezydentów i premierów. Jest to jedna z prób zjadnoczenia Polaków, lub budowania wspólnoty. Istnienie w kolejnych latych dwóch zwalczających się obozów niczego dobrego nie przyniesie, i tutaj Prezydent ma rację. A jeśli tusk przyjechał do Polski, aby jeszcze bardziej pokłucić  PIS lub PIS-owców z prezydentem, to muszę stwierdzić, że to mu się udało. Przykład: To co wypisuje tutaj 11-11-2017 [07:25] - ExWroclawianin świadczy o totalnej głupocie tego komentatora.