Tak to się pasie

 

Kwiecień, maj, czerwiec, lipiec. Ledwie cztery miesiące...
Ile wydarzeń, ile powodów do dyskusji i ognistych wystąpień.
Tylko pamięć krótka. Jak u rybki welonki, która jak dopłynie do ściany akwarium, to już nie pamięta drogi, którą przepłynęła, zawraca i znowu płynie w nowy świat.
Jest też inne skojarzenie. Owieczka spokojnie pasie się na łące. Po pewnym czasie wyskubała całą trawę wokół siebie. Przenosi się wówczas w nowe miejsce i ponownie zaczyna spokojnie skubać trawę w nowym miejscu. A potem znowu się przenosi.
 
To my, tacy jesteśmy – blogerzy.
 
Te cztery miesiące to:
- zajęcie Krymu, prawowitego terytorium Ukrainy, praktycznie bez                                                jednego strzału;
- wybory do parlamentu europejskiego, gdzie PiS omal nie wygrał z Platformą, ale jeszcze nie – zabrakło paru głosów;
- śmierć Jaruzelskiego, głośno celebrowana. Choć według patriotów, generał w ostatniej chwili uciekł spod gilotyny;
- terroryści na wschodniej Ukrainie, dziwna mieszanka zawodowych oficerów specnazu, kryminalistów i już dawno umieszczonych na miejscu agentów, którzy praktycznie już jawnie wspierani są przez armię czerwoną i Putina, dają solidny odpór słabiutkiej, niedozbrojonej armii Ukraińskiej i pospolitemu ruszeniu Majdanowców;
- afera taśmowa, gdzie gang kelnerów plus handlarz węglem zerwali kurtynę i pokazali w pełnym świetle hipokryzję i zakłamanie władców Polski. Opinia publiczna wstrząśnięta. Ale władze i rząd nie. W żadnym wypadku;
- wymienieni już terroryści na Ukrainie, przy pomocy najnowocześniejszej techniki wojennej, dostarczonej właśnie w tym celu prosto z Rosji, zestrzeliwują z nieba niewinny samolot pasażerski. Czy zrobili to z premedytacją? Czy z głupoty przez pomyłkę? Tak, czy inaczej, ukraiński konflikt nagle się poważnie umiędzynarodawia. A dla nas, Polaków, powraca poprzez analogie Tragedia Smoleńska;
- profesor Chazan, spokojny, uczciwy i dobry człowiek, jednocześnie świetny dyrektor szpitala, zostaje wyrzucony z pracy, gdyż zgodnie ze swoim sumieniem i swoją wiarą, nie chciał brać udziału w zabójstwie nienarodzonego dziecka. Lewactwo szaleje i wrze z oburzenia;
- i dzisiaj, pierwszego sierpnia przyszła okrągła siedemdziesiąta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Znowu, jak co roku gorące dyskusje o sensie i potrzebie tego wielkiego, szlachetnego zrywu narodowego. Ogólno-narodowa debata trwa....
 
Czy czegoś nie zapomniałem? Tyle się przecież dzieje. Niesamowite...
 
A my, jak te owce – pogryziemy jeden temat. Podniecimy się nawet i zdenerwujemy. Po to, by po chwili przejść na nowe poletko.
Zapominając o przeszłości jak rybki, welonki w małym akwarium.
 
Taka działalność nic nie daje. Jest nawet śmieszna. Ktoś inny kreuje rzeczywistość, a my bajdurzymy, zgodnie z planem, reagujemy prawidłowo. Wpuszczani w maliny...
 
Nic do końca nie załatwiamy. Czy to konieczność usunięcia skompromitowanego podsłuchami rządu, czy to obrona szlachetnego profesora.
Nie załatwiamy, bo świat podsuwa nam już nowy temat, na który rzucamy się wygłodniali i szybko znudzeni poprzednim.
Słomiany ogień – to często się nam zarzuca na świecie. A ja wiem, że jest to nasza nieumiejętność doprowadzania spraw do końca. Brak uporu i stanowczości.
Tak było z okrągłym stołem, gdy zdrajcy solidarności nie pozwolili narodowi tknąć komuchów, a wprost przeciwnie, robiąc z nimi podejrzane geszefty.
Tak było w Tragedii Smoleńskiej, gdzie musieliśmy cicho przełykać bezczelne kłamstwa, zbezczeszczone zwłoki, zalutowane trumny i premiera wymieniającego gesty triumfu z moskiewskim bandytą Putinem.
I tak jest ostatnio, gdy podsłuchy pokazały, że połowa ferajny Tuska okryła się hańbą, pokazała swą małość, fałsz i obłudę. I co? I nic. Nic się nie zmienia.
 
A my piszemy dalej... Wczoraj o malezyjskim samolocie, dzisiaj o Powstaniu Warszawskim, a jutro o tym, co nam usłużni agenci wpływu podsuną.
Jesteśmy w większości, jak marionetki. Przynajmniej ja mam takie odczucie. I to, że z naszej pisaniny kompletnie nic nie wynika.
Ot, poczytać sobie trochę, może walnąć komentarz. Czasami nawet się zastanowić.

*******************************

TO CHYBA DO MŁODYCH PRZEMAWIA 1000 x MOCNIEJ NIŻ TYSIĄCE PRZEMÓWIEŃ.
DO MNIE TEŻ.
PIĘKNE! CZEŚĆ POWSTAŃCOM!

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-08-2014 [08:19] - NASZ_HENRY | Link:

Kropla drąży skałę ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [08:52] - jazgdyni | Link:

Pewnie!
Tylko czyni to przez tysiąclecia....

Obrazek użytkownika ruisdael

01-08-2014 [08:46] - ruisdael | Link:

Jako pesymista (choć to ponoć dobrze poinformowany optymista) też to tak widzę. Mam jedynie nadzieję, że blogi te czytają również niezdecydowani, niedoinformowani itd., chociaż chyba nie lemingi. Dlatego na dłuższy czas coś z tego może wyniknąć (jak już skomentowano- gutta cavat lapidem...).

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [08:56] - jazgdyni | Link:

Witam!

Ja nie mówię, że mamy przestać pisać. Tylko, ze mamy być bardziej konsekwentni.
Nie tylko skakać z kwiatka na kwiatek i tylko reagować na to, co się nam podsuwa.

A tu jest taki owczy pęd...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Basia

01-08-2014 [08:56] - Basia | Link:

Nie załamywać się! Blogerzy prawicowi wykonują bardzo ważną pracę. A nie od razu Kraków zbudowano. Także dzięki Wam powstają różne inicjatywy oddolne. Mój sąsiad uparcie i konsekwentnie pisze taką małą gazetkę "KOS"- Ksero Od Sąsiada.(przeczytałeś? zrób ksero, podaj dalej) gdzie przypomina Naszą Historię. W ostatnim numerze jedna strona poświęcona jest też próbie odpowiedzi na pytanie:"Co robić?". I widzę tam takie hasła: 1)Modlitwa, 2)Formacja,3)Organizacja, 4)Akcja.I wcale to nie jest naiwne, górnolotne czy płytkie. Propozycje są bardzo konkretne. Czytam np: "powinniśmy zacząć się poznawać, spotykać się, wymieniać poglądy, przekazywać sobie informacje, planować działania, rozpowszechniać prasę patriotyczną i katolicką wśród sąsiadów i przyjaciół.Obydwaj sąsiedzi zarażeni jazgotem medialnym nie poszli do wyborów.Jeżeli nie idziemy do wyborów to ZŁO samo się wybiera a jego głos ma podwójną albo potrójną wartość w zależności od frekwencji.W ostatnich wyborach, aby uzyskać mandat poselski wystarczyło kupić za "kiełbasę wyborczą" 5000 głosów w okręgu (ok.15 głosów w każdym punkcie wyborczym). Wystarczy pozyskać dodatkowo 200 osób w każdym obwodzie aby wygrać wybory. Zadanie dla organizacji ruchu społecznego wymaga odgórnej polityki jednoczenia prawicy, oddolnych działań organizowania grup patriotycznych, oraz aktywizowania się istniejących organizacji społecznych." Dodam, że mój sąsiad to człowiek sukcesu finansowego. Jest utalentowanym inżynierem i jego usługi są kupowane "na pniu". Głowa do góry! Musimy wiedzieć, że jest nas dużo...:)

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [09:29] - jazgdyni | Link:

Witaj Basiu!

Dziękuję za słowa pociechy!
Tak długo to trwa... Już 25 lat nie umiemy sobie poradzić. Po raz pierwszy uczciwy i prawy człowiek - Jan Olszewski, chciał Polskę wyprowadzić na własciwą drogę - zmietli go w parę miesięcy. Potem bracia Kaczyńscy walczyli, jak mogli o Polskę. I znów szuje zwyciężyły.
Naród nie obudził sie 10 kwietnia 2010 roku. Naród nie chce się obudzić po taśmach prawdy.
Ukraińcy, jak stanęli na Majdanie, to z niego nie zejdą, aż będą mieli wolny i niepodległy kraj. A byli w jeszcze większym bagnie niż Polska.
Kupiono naszą spolegliwość Unią Europejską, swobodą podróżowania, możliwością pracy za granicą.
I Biedronką na każdym rogu, likwidując przy okazji tysiące drobnych sklepikarzy.

Jak tu rąk nie załamywać?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Basia

01-08-2014 [10:07] - Basia | Link:

Pełna zgoda. Ale też na taką zdradę jakiej dopuścili się "nasi' czyli Bolek, Tusk, Komorowski,Mazowiecki, Geremek, Michnik i cała plejada innych "opozycjonistów", nie byliśmy przygotowani. To był prawdziwy nokaut.Do dzisiaj pamiętam swoje wzruszenie jak widziałam Michnika i Mazowieckiego idących za trumną Księdza Jerzego Popiełuszki. I swoje niedowierzanie gdy doszło do mnie w końcu jaką woltę wywinęli. To co zrobili ci źli ludzie jest ewenementem na skalę światową. Dla normalnego człowieka to nie do przyjęcia i nie do pojęcia.Otrząśnięcie się po tym, odbudowywanie zaufania do ludzi w ogóle, musi być procesem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [11:18] - jazgdyni | Link:

Masz rację!

Że się tak brzydko wyrażę - zostaliśmy wydymani przez słomkę.
Zamiast cieszyć się uczciwie i budować jak po 1918 roku, zostaliśmy wpuszczeni w maliny, podczas gdy oni kradli i wyrabiali, co chcieli.
No i teraz te stajnie Augiasza są tak wielkie, że długo potrwa czyszczenie.

Oczywiście - najpierw tzreba ich przegonić na cztery wiatry.

Obrazek użytkownika Andy51

01-08-2014 [09:21] - Andy51 | Link:

Cześć Janusz, wszystko to o czym piszesz już było, dla nas Polaków najważniejsza jest przyszłość , ale nie w tym sensie jak to rozumie PO czy SLD ja myślę o najbliższej przyszłości tej listopadowej , kiedy mam nadzieję Polacy w wyborach samorządowych przejrzą na oczy i odsuną od władzy tę sitwę a później potwierdzą ten wybór w wyborach parlamentarnych.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [09:43] - jazgdyni | Link:

Cześć Andrzeju

Aby dojść do dobrych rezultatów, w tej, jak mówisz, przyszłości, potrzebna jest pogłębiona refleksja dzisiaj i skupiona uwaga w teraźniejszości.
Tymczasem my się bez przerwy rozpraszamy i zapominamy.
A jak już my zapomnimy, to nikt nie będzie pamiętał.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andy51

01-08-2014 [11:50] - Andy51 | Link:

Konserwatywne myślenie o przyszłości nie przekreśla przeszłości. Przeszłość przekreśla lewactwo bo jest dla nich niewygodne.

Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

01-08-2014 [09:56] - Jan Własnowolny | Link:

Ludzie są jak owce - idą za przewodnikiem.

„Ot, poczytać sobie trochę, może walnąć komentarz. Czasami nawet się zastanowić.”

Dotyczy to nie tylko blogerów. Tak, zastanowić się. Choćby 10 razy.
Aby raz wreszcie zrobić porządek. Tak, żeby każdy wiedział co do niego należy. Gdzie jego miejsce.
Żeby nikt nie dyktował nam światopoglądu,
jak mamy myśleć,
w co wierzyć,
czy manipulował naszym sumieniem,
konstytucją.
Indoktrynował naszych dzieci.

Już w 1815 roku Tadeusz Kościuszko powiedział w Memoriale:

„Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży.
Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła.
Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie,
każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.”

W tym kraju wolność jednostki i całego narodu depcze
albo zaborca niemiecki, austriacki czy soviecki,
lub dla odmiany teraz chce ograniczać ją vatykański beneficjent.

VIDE MEMENTO:
http://www.wprost.pl/ar/460757...

TAMTA PROPAGANDA FAŁSZU BOLSZEWICKIEGO POTRZEBNA BYŁA PACHOŁKOM MOSKWY.

-------------------------------------------- A TA KOMU MA SŁUŻYĆ ?

*****

Ku wyspie zielonej
Z dzikością Afryki
Królik pokornie
Przybijał żółwiki

Tytuł wiernego
Moskala dostał
Homo homini
lupus pozostał

Te fałszywe geny
Rozszarpią hieny
Mongolskie руки
Wrony i kruki

Murzyńskie sępy
Rozniosą w strzępy
Hołoty trupa
Kamieni kupa

***

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [11:20] - jazgdyni | Link:

Witaj!

Wielu niestety nie zdaje sobie sprawy, że ma własny rozum.
No i go rzadko używa.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

01-08-2014 [12:25] - Jan Własnowolny | Link:

"jazgdyni" ? BARDZO bardzo mało jest tak miłych
i inteligentnych ludzi jak ten bloger.
OSZLIFOWANY MORSKI DIAMENT.
------------ BRYLANT W OPRAWIE PLATYNY.
----------------------------- OZDOBA nie tylko GDYNI.

Więcej takich AUTORYTETÓW
i Polskę mamy bez epitetów
ŻYCZLIWĄ CHATĄ
SILNĄ, NORMALNĄ I BOGATĄ.

Bo inteligencja, to coś więcej niż wykształcenie.

TO WYCZUCIE
POCZUCIE
POWONIENIE
SMAK

KIEDY MOŻNA
KIEDY TRZEBA
KIEDY NIE
A KIEDY TAK

*****

Człowiek nie staje się wiernym katolikiem
stojąc w kościele
Tak jak nie staje się samochodem
stojąc w garażu.

***

Dłoń ściskam
z szacunkiem SERDECZNIE
ŻYJ NAM w zdrowiu długo

----------- JAK ADAM MICKIEWICZ

-------------------------- WIECZNIE

***

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [13:46] - jazgdyni | Link:

Panie Janie!

Proszę nie przyprawiać mnie o zażenowanie!
Będę miał kłopoty, bo jedna pochwała niesie za sobą dziesięć złośliwości.
Pamiętam to ze szkoły...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika smieciu

01-08-2014 [10:07] - smieciu | Link:

No tak ale bez szerszej świadomości tłumu my, jako ci "oświeceni" i tak nic nie zdziałamy. Nie mamy co porywać się na walkę z Systemem ale byłoby miło gdyby udało się podnieść poziom poczytności naszych tekstów. Takie małe zadanie na przyszłość...
Małe i nie małe bo jak wiadomo rzeczywistością jest to co kreują media, fakty są drugorzędne. Byłoby fajnie gdyby ludzie wiedzieli gdzie mogą znaleść media, których medialna rzeczywistość pokrywa się z rzeczywistością ;)

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [10:51] - jazgdyni | Link:

Większość i tak siedzi i tylko gapi się w telewizor.
Ja rozumiem, że TV Republika jest biedna i potrzebuje forsy. Ale umieszczenie się tylko na kodowanych kanałach powoduje, że nie dociera się do wielu.
A prawicowe portale to nisza.
Przykre...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ptr

01-08-2014 [11:08] - Ptr | Link:

Pana zwątpienie nie jest specjalnie interesujące. Wiele tematów znajduje w drugim obiegu swoją (konieczną) kontynuację. Dobrze ,że nie są to tylko felietony pisane i czytane dla rozrywki z idiotycznymi tytułami. Spacyfikowane umysły lemingów muszą ustosunkować się do wielu faktów i tez, a autorytety muszą się natrudzić , aby zbudowac wokół nich symetrię. Oni muszą przyjąć przynajmniej część prawdy. Niechętnie robią to co powinni, chociaż tak naprawdę bez miłości, są jak brzmiące cymbały. Chodzi mi o to jak starają się dbać o uroczystości państwowe,o dobry wizerunek, otaczać się kombatantami. Widać to też w tych dniach. Nie robią tego z potrzeby serca, z patriotyzmu, ale pod wpływem opinii, także tej niezależnej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [13:27] - jazgdyni | Link:

@Ptr

A Pana jeszcze tutaj nie spotkałem. Miedioznawca - socjolog?

Pana zwątpienie nie jest specjalnie interesujące...
Ale przeczytał Pan, jak widać do końca i zajął stanowisko. Jak na leminga (tak się Pan utożsamia?) to doprawdy sporo.

Albo się nie rozumiemy...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ptr

01-08-2014 [14:57] - Ptr | Link:

Zauważył Pan ,że tematy ważne są przykrywane i jakoś tak razem tworzą cały ten szoł. To taka cecha świata medialnego. Pewnie na zachodzie też wchodzą i schodzą temat za tematem , a politycy prą na szkło lub robią uniki, aż temat zejdzie ze sceny i wszyscy o nim zapomną. A jest to jakoś tam kreowane. Ktoś nadaje klimat i w ważne kto, w jakim stopniu. Tak to zrozumiałem.
Poza tym nie ma sensu siać zwątpienia. Chyba ,że ma Pan jakieś konkretne propozycje działania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [15:51] - jazgdyni | Link:

Jeżeli ma się dobre źródła, to zalecałbym drążenie jednego, dobrze udokumentowanego tematu.
Proszę zauważyć, taką karierę zrobiły teksty FYMa, o KAT, czy teksty Ściosa.

A przykrywanie ważnych tekstów, czy choćby niszczenie dyskusji, to niestety nieustanny element wojny propagandowej.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jasimalgosia

01-08-2014 [21:18] - jasimalgosia | Link:

konkretna propozycja działania:

naszym problemem nie jest Tusk, bo tego futboliste mozna jednym kopem poslac jak jego pilke... daleko.
Problemem sa lemingi, ktore swoim glosem nie dadza uprzatnac bagna. I nimi trzeba sie JAKOS zajac: robic spotkania nie tylko dla czytelnikow GP i Watahe dla naszych, ale majace na celu "urabianie" trudnego gruntu.
Od podstaw tlumaczyc, ze wolnosc to nie uciec z kraju za chlebem, a takie elyty jakie wykluly sie ze zlodziejskiego systemu i prezydenty, co ani jednej ksiazki nie przeczytaly za to morze wodki wypily, niczego innego nam nie zapewnia, wyswietlic "historie III RP", "Przemysl pogardy", itp. i probowac dyskutowac: co wam media z mozgu zrobily.

Lemingi o konferencji smolenskiej dowiedzialy sie ( moze) po fakcie z "Polityki", ktora napisala, ze rozprawiano na niej o wytrzymalosci puszek po piwie i o parowkach. I to lyknely. Nawet premier futbolista zagadniety o konferencje smolenska zamrugal niewinnie oczetami: "bardzo prosze mnie poinformowac, bo nie wiem o co chodzi", choc ten szuja to gral.

Gadamy, blogujemy ze soba, a grono powinno sie powiekszac o nawroconych. Co jeszcze? Nie wiem, wiadro szczawiu i mirabelek nazbierac i zaniesc jednemu z drugim z pozdrowieniami od Stefana...

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-08-2014 [07:04] - jazgdyni | Link:

@jasimałgosia

Tak, tak, tak!

Najcelniejsza uwaga! To jest prawdziwy nasz cel. Zmiana mentalności nieprzekonanych. Tym właśnie się zajmujemy i tym blogerzy powinni sie zajmować.
Bez nerwów, bez haseł, powolne przekonywanie i tłumaczenie. To jest właściwie hermeneutyka.
Założyłem onegdaj Klub Dyletantów, Celem jego było właśnie propagowanie patriotycznego swiatopoglądu. Ale nie cierpiętniczego, tylko republikańskiego, z dumą, poczuciem własnej wartości i z godnością.
I przyznam, że paru lemingów zdobyłem,

Serdeczności

Obrazek użytkownika Ptr

02-08-2014 [12:39] - Ptr | Link:

To prawda, że niektóre lemingi są totalnie przerobione "na nie" pomimo ,że bywają ludźmi wierzącymi. I to im się jakoś zgadza - jakoś to godzą jedno z drugim. Nie wiem jakim cudem.
Poza tym ci mocno niezadowoleni ze stanu rzeczy często mówią ,że nnie ma na kogo głosować. Że nowi będą dbać tylko o swoją kasę.

Obrazek użytkownika danuta

01-08-2014 [12:30] - danuta | Link:

Ja też czasem odnoszę wrażenie, że zachowujemy się jak ludzie zobowiązani do uczestnictwa w medialnej obróbce tzw. "bieżących tematów", choć przecież niczego nie musimy. Oczywiście, że są wydarzenia, których nie sposób przemilczeć. Ale są też sprawy zgodnie omijane przez mainstream i media niezależne, choć dotyczą milionów naszych obywateli. Tak było na przykład z wielomiesięczną walką pomorskich rolników w obronie polskiej ziemi. Ocknęliśmy sie po fakcie! Tego mobilnego polskiego Majdanu nie zauważyliśmy, bo wieś to...wieś. Nie twierdzę, że tu jest nisza. Tu jest POTRZEBA, bo kto ma tę naszą wymarzoną Polskę odzyskać? Warszawscy hedoniści? Wolne żarty! 

   
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-08-2014 [13:30] - jazgdyni | Link:

Witam!

Ja odnoszę wrażenie, że jesteśmy pilnymi obserwatorami, wyrabiamy sobie poglądy i MUSIMY się zaraz nimi podzielić.
A wcale nie musimy, bo w większości myślimy to samo.
Znaleźć ważny i oryginalny temat i go pociągnąć dłużej - to jest sztuka!

Serdeczności