Młodzi Polacy:"Niech wyjadą"– PIS ściągnie więcej Ukraińców!

W tym tygodniu zaistniały dwa pozornie niezwiązane z sobą wydarzenia.

Pierwsze to wypowiedź w sejmie "posłanki" PIS o młodych lekarzach podczas dyskusji o sytuacji w "służbie" zdrowia : "Niech jadą".
Była to jej spontaniczna, ale przez to oddająca rzeczywiste intencje, reakcja na sugestię, że utrzymywanie obecnej sytuacji w "służbie" zdrowia będzie skutkować nasileniem się wyjazdów za granicę młodych lekarzy, szczególnie zaraz po ukończeniu studiów; tym bardziej że, z jednej strony, są oni najczęściej świetnie do tego wyjazdu przygotowani (brak barier językowych), a z drugiej strony na Zachodzie i Północy Europy istnieje ogromne zapotrzebowanie na ich pracę i to za kilkukrotnie wyższe wynagrodzenie niż w Polsce.

W tym tygodniu zaistniały dwa pozornie niezwiązane z sobą wydarzenia.

Pierwsze to wypowiedź w sejmie "posłanki" PIS o młodych lekarzach podczas dyskusji o sytuacji w "służbie" zdrowia : "Niech jadą".
Była to jej spontaniczna, ale przez to oddająca rzeczywiste intencje, reakcja na sugestię, że utrzymywanie obecnej sytuacji w "służbie" zdrowia będzie skutkować nasileniem się wyjazdów za granicę młodych lekarzy, szczególnie zaraz po ukończeniu studiów; tym bardziej że, z jednej strony, są oni najczęściej świetnie do tego wyjazdu przygotowani (brak barier językowych), a z drugiej strony na Zachodzie i Północy Europy istnieje ogromne zapotrzebowanie na ich pracę i to za kilkukrotnie wyższe wynagrodzenie niż w Polsce.

Drugie wydarzenie to informacja, że Ministerstwo Finansów i Rozwoju (kierowane przez M. Morawieckiego), wydające miliony złotych na ściąganie do Polski montowni i banksterów, wstrzymało prace nad niższymi składkami ZUS dla osób prowadzących działalność gospodarczą o najniższych dochodach, czyli dla wszelkiego typu drobnych biznesów, takich jak np. punkty krawieckie, sklepiki osiedlowe (których ubywa z każdym rokiem), drobna gastronomia itd, itd.
(https://kresy.pl/wydarzenia/bedzie-mikroskladki-zus-dzialalnosci-o-dochodach-ponizej-5-tys-zl/ )
Chociaż firm tego typu jest już coraz mniej, to i tak relatywnie wiele z nich wciąż pada, między innymi, z powodu zaporowej składki na ZUS, niemającej żadnego powiązania z osiąganymi dochodami, które wcale nierzadko... są niewiele większe niż składka ZUS (teraz to już 1172 zł), a czasami w niektórych miesiącach składka ZUS jest większa niż dochody!
Ludzie rozpoczliwie starają się utrzymać swój "byznes", bo na co mają liczyć?
Na pracę w agencji pracy tymczasowej?
Na pracę w zachodnich marketach?
A może na wyjazd za granicę?

Co te wydarzenia łączy ze sobą?
Dla jasności obrazu dodajmy jeszcze inne fakty.
W chwili obecnej w Polsce przebywa już prawie 2 miliony Ukraińców (plus ponad 30 tys. wyznawców islamu, których także coraz więcej przybywa – wbrew oficjalnym zapewnieniom).
W żadnym innym roku ocokrajowców w Polsce nie było tak wielu.
Ich liczba dynamicznie rośnie, przy czym coraz więcej z nich osiedla się w Polsce na stałe (mają ograniczenia w kupowaniu nieruchomości, więc kupują je, na przykład, na spółki z o.o., które mogą założyć bez większych przeszkód).
Rząd dofinansowuje ich zatrudnienie.
Od stycznia bieżącego roku uczelnie kształcące obcokrajowców dostają do 3 razy więcej kasy niż uczelnie kształcące Polaków.
(1. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wyzsze-dotacje-dla-uczelni-za-ksztalcenie-cudzoziemcow-3632988.html

  1. http://wolnosc24.pl/2016/12/22/kontrowersyjna-decyzja-mnisw-bedziemy-doplacali-do-studiow-cudzoziemcow-30-tys-zl-do-studiow-polakow-tylko-10-tys-zl/)

Już w ubiegłym roku na ponad 52 tys. studentów – obcokrajowców, ponad połowa to byli Ukraińcy, z których wielu nie płaci za studia... bo ma „kartę Polaka“; co więcej – przysługują im wtedy wszystkie świadczenia takie, jak Polakom: stypendia itd.
O Ukraińcach z "kartą Polaka" nie tak dawno było głośno w całej Polsce za sprawą wydarzeń w Przemyślu.
(http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/art/5787481,studenci-pozowali-w-przemyslu-z-flaga-upa-nowe-fakty,id,t.html).

Studentów – obcokrajowców, w szczególności ukraińskich, w tym roku jest jeszcze więcej.
Roczny koszt kształcenia jednego studenta na naszych uczelniach to od prawie 10 tys. do kilkudziesięciu tys. złotych.
Po przemnożeniu liczby studentów obcokrajowców przez jednostkowy koszt kształcenia otrzymamy sumę między 1 miliard a 2 miliardy złotych. Tylko za ten rok. W przyszłym, skoro studentów tych przybywa, będzie to jeszcze wyższa suma.
Czy (nie)rząd zapytał NAS – Polaków w referendum, czy wyrażamy zgodę na takie wydawanie NASZYCH pieniędzy?

"Ręka w rękę" z (nie)rządem idzie wiele "samorządów".
Na uniwersytecie w Kielcach 200 Ukraińców, którzy nie muszą mieć nawet "karty Polaka" ma fundowane stypendium, kiedy jednocześnie polscy studenci, którzy mają problemy ze sfinansowaniem kosztów swoich studiów, przez władze uczelni... są odsyłani po pomoc do lokalnych samorządów.
(https://kresy.pl/wydarzenia/kielce-dwukrotnie-wiecej-ukrainskich-studentow-porownaniu-zeszlego-roku/)
Ostatnio głośno było też o liceum, kształcącym Ukraińców... na polskich policjantów!
(https://kresy.pl/wydarzenia/liceum-ksztalci-ukraincow-na-przyszlych-polskich-policjantow/)
We Wrocławiu, gdzie mieszka już około 70 – 100 tys. Ukraińców, czyli kilkanaście procent mieszkańców, w czerwcu odbyła się konferencja „ForUM for Ukrainian Migrants", postulująca wprowadzenie ukraińskiego jako drugiego języka oficjalnego.
(https://pl.sputniknews.com/polska/201706135660718-Sputnik-Polska-Wroclaw-Ukraincy/ )
Itd., itd.

Fundowanie studiów dla obcokrajowców to rozwiązania wyprocowywane przez resort „wicepremiera“ Gowina.
Ostatnio pojawiły się informacje o pracach nad rozwiązaniami w przepisach umożliwiających szybsze zdobywanie obywatelstwa przez Ukraińców i innych przybyszy ze Wschodu.
Już obecnie osoba, legitymujaca się „kartą Polaka“, obywatelstwo polskie może dostać po roku pobytu; bez obowiązku zrzeczenia się dotychczasowego.

Za poprzedniego (nie)rządu obowiązywał pogląd, że "emigracja to nie tragedia, to szansa".
Dlaczego jednak dzieci B. Komorowskiego (jego żona Anna Komorowska jest autorką tych słów) zamiast skorzystać z tej "szansy", wolały, na przykład, ulokować
się w fundacji hojnie zasilanej, między innymi, z publicznych pieniędzy przez warszawski ratusz, którego szefem jest H. Gronkiewicz-Waltz, partyjna koleżanka B. Komorowskiego?
(http://niezalezna.pl/88054-dotacje-z-publicznej-kasy-na-liscie-corka-komorowskiego-agora-sa-wujec)
Tak samo, dlaczego córeczka E. Kopacz nie wyjechała za granicę, chociaż tak się odgrażała, że to zrobi?
I jakim to cudem załapała się ona na specjalizację, mimo że zdała egzamin na 11 miejscu, a było tylko 5 miejsc?
Oczywiście – był to cud; mamusia o niczym nie wiedziała!
(https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/296727-takie-cuda-corka-ewy-kopacz-dostala-sie-na-specjalizacje-mimo-kiepskiego-wyniku-egzaminu)

Mam pytanie: dlaczego zarówno obecna ekipa, jak też poprzednie, tak bardzo nienawidzą NAS – Polaków, że najchętniej większość, szczególnie tych najzdolniejszych i tych najbardziej przebojowych, wysłaliby za granicę?

Dlaczego robią wszystko, aby jak najwięcej Polaków zostało za tę granicę wypchniętych, abyśmy MUSIELI wyjeżdżać?

Czy, między innymi, dlatego, że trzeba zwolnić w Polsce jeszcze więcej miejsca dla Ukraińców i innych przybyszy ze Wschodu?

Pisałem o tym już wcześniej w artykule: «"Polityka" migracyjna PISu – skrajna głupota, czy zdrada?»
(https://www.mpolska24.pl/post/14047/polityka-migracyjna-pisu-skrajna-glupota-czy-zdrada)
Jak widać, PIS jest odporny na krytykę – dalej "robi swoje".
A MY – Polacy za to płacimy teraz!
I nieskończenie więcej zapłacimy za to w przyszłości!
Chyba, że się „obudzimy“ i powiemy: NIE!!!
............

(Inne artykuły autora na:

  1. http://grudziecki.salon24.pl/
  2. http://naszeblogi.pl/blog/5461
  3. http://niepoprawni.pl/blogi/dariusz-grudziecki
  4. http://www.mpolska24.pl/blog/demokracja-czy-postmonarchia )

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-10-2017 [13:31] - zbieracz śmieci | Link:

"Posłanki"PIS a skoreo cudzysłów to co robi ta Pani w SejmieSłucham  właśnie szczypatielnych za sierce mów wszelkij maści na biało ubranych i wzruszył mnie jeden lekarz sporo po wpojsku ,żona lekarka i dwójka synów ,całe przemówienie wzruszyło mnie do łezbo opowiadał w jakiej to nędzy przyszło mu życ ale tych dwóch synów wysłał na studia medyczne i pracują w trudzie i znoju.Zły to ojciec i  zła matka co swoim dzieciom taki los gotują.
Co do reszty ,nie lubie sie znęcać.

Obrazek użytkownika Kazimierz Jagoda

14-10-2017 [14:02] - Kazimierz Jagoda | Link:

Mamy czasy gdy prawda jest znacznie boleśniejsza aniżeli wrzód na czterech literach. Mnie również przerażają te wszystkie zapewnienia przedstawicieli rządu, że Polska jest bezpieczna jak nigdy. Tylko w takim razie skąd się biorą na ulicach naszych miast gromady śniadych o rysach twarzy nie podobnych do europejskich młodych ludzi. "Kebaby" powstają jak grzyby po deszczu a w internecie pojawia się co raz to więcej rozmodlonych na ulicach muzułmanów. Podobnie jest ze sprawa Ukraińców. Dlaczego nikt z rządu nas Polaków nie pyta czy zgadzamy się na ukrainizację Polski? Przerażony jestem pomysłem ministra Morawieckiego uczynienia z Polski jednej wielkiej specjalnej strefy ekonomicznej. Czy istnieją już plany uczynienia z nas globalnych niewolników? Czy ktoś już nas Polaków skazał na taki los?
 

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2017 [16:35] - Jabe | Link:

Pomysł uczynienia z Polski jednej wielkiej specjalnej strefy ekonomicznej jest wspaniały. To preferowanie podmiotów zagranicznych i obcokrajowców powinno się skończyć, w strefach i poza nimi.

Obrazek użytkownika Lektor

15-10-2017 [14:42] - Lektor | Link:

„Mnie również przerażają te wszystkie zapewnienia przedstawicieli rządu, że Polska jest bezpieczna jak nigdy.”
Panie Jagoda, pan jesteś totalnie przerażony !  Chyba wojskami amerykańskimi i NATO stacjonującymi w Polsce.  A jak przypuszczam za czasów rządów PO i PSL byłeś pan całkowicie wyluzowany i spokojny.  Wtedy byliśmy pod troskliwą opieką Putina. Nieprawdaż ?
 
„w takim razie skąd się biorą na ulicach naszych miast gromady śniadych o rysach twarzy nie podobnych do europejskich młodych ludzi.”
Panie Jagoda, otóż bo Polska jest w UE i strefie Szengen gdzie granice są otwarte i ludzie mogą podróżować z Europy zachodniej do środkowej i na odwrót. Kapito ?!!!
 
„Dlaczego nikt z rządu nas Polaków nie pyta czy zgadzamy się na ukrainizację Polski?”
Panie Jagoda, no jak można pana o coś pytać, jak pan wygaduje tutaj przygłupawe poglądy ?!  Toż byłyby to zwyczajna strata czasu.
 
„Czy istnieją już plany uczynienia z nas globalnych niewolników? Czy ktoś już nas Polaków skazał na taki los?”
Na te pytania odpowiem panu krótko:  Tak ! Najpierw, po wojnie,  byli to komuniści, potem postkomuniści, a następnie 8 lat rządów PO i PSL.
 

Obrazek użytkownika gorylisko

14-10-2017 [18:17] - gorylisko | Link:

znowu słuzbowe wystąpienie... poslanka ma racje, niech jadą... dopiero wtedy nauczą się podejścia do pacjenta...strajki, jakie strajki... jak tylko coś kwiknie to już mu pokażą skąd mu nogi wyrastają...
bank inwestycyjny z siedzibą w Polsce czemu nie ? w czym jest groźny ? ano groźny jest dla kacapii i ich niemieckich pomagierów... widzę, że strajk szczyli lekarskich trafił w próżnię skoro mobilizują pana i innych