Prezydent Komorowski zmontował podsłuchy?

 

 

 
Bardzo ciekawa i przemawiająca do mnie hipoteza zaczęła krążyć po Warszawie, w sieci i w końcu opublikowano ją w Gazecie Polskiej (http://niezalezna.pl/56609-sitwa-sluzby-i-przyjaciele ).
Dlaczego hipoteza jest spójna, logiczna i sensowna? Bo tłuką się służby, choć właściwiej jest powiedzieć, że oni tylko realizują zadania, do czego są fachowo przygotowani i takich operacji wykonują tysiące.
Zresztą pytanie – kto podsłuchiwał, jest nieistotne. Ważne pytanie – to w jakim celu podsłuchiwano?
Oto jeden z możliwych scenariuszy.
 
 
Wybory prezydenckie mamy już w przyszłym roku. Prezydent Komorowski bardzo chce zostać na drugą kadencję (polubił żyrandole). Poza tym zdaje sobie sprawę, że niewybranie na drugą kadencję skazuje go na polityczny niebyt.
Niestety dla niego, premier i lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, jest coraz bardziej przekonany, że jego partia nie zdoła wygrać następnych wyborów parlamentarnych.
Tak bardzo przyzwyczaił się do władzy, że kompletnie nie uśmiecha mu się tkwienie na miejscu, które zajmuje obecnie Kaczyński, czyli lidera opozycji, który tak na prawdę nic nie może.
Z kolei europejskie wysokie stanowiska są, jak się o tym już przekonali i Kwaśniewski i Sikorski, patykiem na wodzie pisane. Tusk, to chłopak do poklepywania po plecach dla Merkel, czy Barroso, a nie kandydat na jakieś poważne stanowisko.
 
Więc gdzie Tuskowi będzie najwygodniej kontynuować karierę? Może mieć trochę mniej władzy, ale ciągle sporo, a przy tej całej jego psychopatologii i wycinaniu przeciwników, to może zakres władzy bardzo znacznie powiększyć.
Oczywiście! Tusk zamierza zostać po wyborach w przyszłym roku prezydentem!
 
Czy Komorowski ma szanse z Tuskiem, gdy ten zdecyduje się kandydować na prezydenta? Żadnych. Przez pięć lat nie udało mu się zbudować prezydenckiego zaplecza. A Tusk ma za sobą całą Platformę, rzeszę lemingów i wszystkie "zaprzyjaźnione" media.
 
Co musi robić w tej sytuacji Komorowski? Niszczyć Tuska do takiego stopnia, aby ten nie był w stanie mu zagrozić w przyszłorocznych wyborach. Jednocześnie tak działać, by nie rozwalić PO, tylko całą sympatię skierować do siebie.
Więc podsłuchowy atak nie uderza, jak widać w Platformę, tylko w Tuska, jego rząd i jego układ.
 
Prezydent Komorowski ma świetne układy ze służbami specjalnymi. Zwłaszcza w tak zwanej "wojskówce". Nie zapominajmy, że Komorowski był jedynym posłem, który głosował przeciwko rozwiązaniu WSI. Sporo agentów, bez mrugnięcia okiem, gotowych jest pracować dla prezydenta i pomóc mu przedłużyć kadencję.
Tusk takiego oparcia w służbach nie ma, ani cywilnych, ani wojskowych. Zawsze tak się ustawiał, żeby go bezpośrednio z nimi za wiele nie łączyło.
 
Ciosy Tusk i jego rząd otrzymał tak potężne, że zobaczymy, czy będzie w stanie odbudować swoją pozycję. Jego własna partia może obrócić się przeciwko niemu. Nie zapominajmy, że Schetyna jest bliskim przyjacielem Komorowskiego i może zastąpić Tuska na czele partii. I jest mściwy. Nie zapomina upokorzeń, których od Tuska doznał.
 
Dodatkowo, służby wojskowe, w szczególności byłe WSI, jak zwykle mają sporo na pieńku w rywalizacji ze służbami cywilnymi. I tutaj ciekawostka, wszyscy podsłuchiwani, za wyjątkiem Nowaka, ale to leszcz, są mocno powiązani ze służbami. Więc była dodatkowa motywacja, żeby im dokopać.
W rezultacie, oprócz tych, którzy już odeszli w niebyt, wkrótce odejdą również Belka, Cytrycki i Sienkiewicz.
 
Świetnym zagraniem inspiratorów afery podsłuchowej było zaaranżowanie awantury w redakcji tygodnika Wprost. Parogodzinnymi przepychankami prokuratury, ABW i policji z dziennikarzami, praktycznie pozbawiono Tuska całego zaplecza medialnego, co było najsilniejszym elementem władzy Tuska. Zostali mu się tylko najbardziej wierni i tępogłowi żurnaliści, jak Żakowski, Blumsztajn, czy Wołek.
 
Jak napisałem na początku – to tylko hipoteza.
Jednakże cholernie prawdopodobna. Cała ta afera jest taka "polska" i tak pachnie onucami naszych służb specjalnych.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-06-2014 [13:52] - NASZ_HENRY | Link:

Jest inna hipoteza! Putin planuje jednak bezpośrednią inwazję wschodnich regionów Ukrainy i tylko czeka na bezkrólewie w Polsce. W 1648 AC już była taka sytuacja! Dlatego POlityków PO SOWA POżera POkolei ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-06-2014 [14:35] - jazgdyni | Link:

Jest taka hipoteza. Wiem.
Tylko ma jeden mankament - on na prawdę ma Polaków w dupie.
Przecież pokazał w Smoleńsku, jak się z Polską liczy.

Poza tym jedna hipoteza nie zaprzecza drugiej, jeżeli pamiętamy, kto jest z Ruskiej Budy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-06-2014 [10:06] - jazgdyni | Link:

Nie byłbym też zdziwiony, gdyby ramię w ramie z prezydentem Komorowskim działał ex-prezydent Kwaśniewski i jego grupa, aby przykryć swoje machlojki.

Obrazek użytkownika Optymista1930

22-06-2014 [10:29] - Optymista1930 | Link:

Nie sądzę, by ta hipoteza była trafiona. Uważam że to tusk nie ma właśnie szans z komorowskim w wyborach prezydenckich - to media wykreowały tego sprytnego idiotę na męża opatrznościowego kraju, jak w książce Dyzmę. To komorowski jest cwany i silny, a to tusk już naprawdę skończony. Pomysł startu w wyborach jest niedorzeczny...W ogóle dalszy byt platformy jest już niezbyt długi. Będą chcieli więc coś zrobić - po pierwsze usadzić komorowskiego na drugą kadencję - co przy skrajnie zidiociałym społeczeństwie im się uda. Po drugie - nie dopuścić do bezwzględnego sukcesu PiS w wyborach parlamentarnych - co przy skrajnie zidiociałym społeczeństwie im się uda.
Szczerze, to naprawdę nie wiem ( może i oni jeszcze nie wiedzą...? ) czym zastąpią platformę, bo sld się nie nadaje do 'zagospodarowania' 'wyborców', którzy siebie uważają za nielewicowych. Inna sprawa że tu znowu powraca typowy idiotyzm 'Polaków' i wybieranie cweli za garść obietnic i słodkie oczy.
Może 'oni' chcą dać Jarkowi znowu rząd koalicyjny, po czym wszystko znowu zdemolować, rząd obalić i...No właśnie, no i co dalej...? Unia eufaszystowska?
Jakkolwiek by nie patrzeć na cokolwiek, tusk jest skończony...Co nas ani ziębi, ani grzeje, gdyż tu ma być przeprowadzona dekomunizacja i czyszczenie kraju ze śmieci, a nie kosmetyka.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-06-2014 [10:41] - jazgdyni | Link:

Witam

To jest hipoteza tylko. I mnie się podoba. Więc nie zgadzam się z Pańską opinią. Komorowski wyprzedził Tuska. Gdyby ten się zdecydował kandydować na prezydenta, to by zniszczył Komorowskiego w 3 miesiące. Tak, jak niszczył śp. Lecha Kaczyńskiego. Poszczute zaprzyjaźnione media wyśmiałyby Komorowskiego doszczętnie.
Wbrew Pańskiemu zdaniu, naród nie jest aż tak durny, tylko podatny na manipulacje. A tutaj Tusk i ferajna jest mistrzem,

POZDRAWIAM

Obrazek użytkownika Optymista1930

22-06-2014 [10:48] - Optymista1930 | Link:

...więc właśnie dlatego, że naród aż taki durny nie jest, tusk jest jednak skończony. Są jakieś granice upokorzenia, które w końcu staje się widoczne nawet dla najmniej pojętnych ludzi, myślę że tusk już dawno je przekroczył, zaś komorowski jest cwany - choć analfabeta - i tak obstawiony przez wsi, że nie ma szans, by mu tusk coś próbował szkodzić mediami. Może wbrew pozorom, a może nie, ale to komorowski jest bardzo niebezpiecznym człowiekiem, a tusk niestety tylko pajacem/wykonawcą wszystkich poleceń. Tusk to człowiek bez wnętrza i sumienia, a komorowski jest rasowym bandytą.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-06-2014 [11:14] - jazgdyni | Link:

"...a komorowski jest rasowym bandytą."

Zgadzam się ... dlatego więc zapobiegawczo wykańcza Tuska.

Obrazek użytkownika Optymista1930

22-06-2014 [11:22] - Optymista1930 | Link:

Zgadzamy się - 'zgoda buduje'!

Obrazek użytkownika Optymista1930

22-06-2014 [10:54] - Optymista1930 | Link:

Czyż 'podatny na manipulacje', nie znaczy po prostu durny właśnie...?

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-06-2014 [11:11] - jazgdyni | Link:

Nie.
Dziecko jest bardzo podatne na manipulację - czy od razu jest durne?
Jesteśmy naiwni i łatwowierni i nie mamy ustalonych autorytetów.
Ot co....

Obrazek użytkownika Optymista1930

22-06-2014 [11:21] - Optymista1930 | Link:

No już mniejsza o to, jednak dziecko to dziecko, a mądry człowiek to także ten, co potrafi prawidłowo ocenić sytuację. Czy ja winie polski naród za jego spolegliwość i poddawanie się otumanianiu, manipulacji...?
Tak! Winię...Trudno, może za dużo wymagam, a jednak wiedząc o wzorcach z przeszłości, trudno jest spokojnie odbierać dzisiejszych miłośników 'kabaretowego klubu dwójki', zgrzewek piwa z biedrobki , taniej kiełbasy z niewiadomo czego, sprzedawanych Polakom w pakiecie ze 'świętem wolności', kapusiem wałęsą i 'profesorem baumanem'...
Dziecko zamkniete w upale w samochodzie...tak nas właśnie wykańczają!
36 milionów,
34miliony,
32 miliony,
...i docelowe 15 milionów wyrobników w generalnym gubernatorstwie - 'państwo zdało egzamin'.
Wierzę że się Polacy obudzą, ale dla 'tego teraz' szacunku nie mam...może za dużo czytam, nie wiem...
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika anu

22-06-2014 [14:23] - anu | Link:

Tyle tylko, że śp. Lecha Kaczyńskiego to niszczyli oni obaj.

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

22-06-2014 [10:50] - Jan Własnowolny | Link:

Nie ważne kto dyktuje,
najważniejsze kto pisze:

*****

Prokurator dyktował sekretarce -
".... zwolnić nie wolno, sądzić."

Sekretarka napisała -
".... zwolnić, nie wolno sądzić."

I podejrzany o kradzież pietruszki zamiast sądzony został zwolniony.

***

Obrazek użytkownika xena2012

22-06-2014 [11:20] - xena2012 | Link:

no cóż,mozna pogłówkować nad tą hipotezą.Dziwny i podejrzany bowiem jest w tej aferze stoicki spokój prezydenta sadzącego akurat teraz dęby.Ale moje przypuszczenia idą w kierunku lewicy zniecierpliwionej oczekiwaniem na wejście w koalicję z PO.Upokorzenie PO ma na celu doprowadzenie do przspieszonych wyborów,w których lewica wsparta przez byłe WSI,ale nie zwyżkująca znacząco w sondażach będzie dyktować warunki w przyszłej koalicji.Ryzyko niewielkie zwłaszcza,że odpowiedzialność za podsłuchy i aferę zrzuci sie na PiS.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-06-2014 [13:38] - jazgdyni | Link:

Witaj

Ja WIEM, że pałac prezydencki ma tysiąc razy lepsze kontakty ze służbami, niż środowisko Kwaśniewskiego. Służby Kwaśniewskiego i lewicy już tak bardzo nie lubią. Oni już są passe. Nie za bardzo się sprawdzili. Służby idą z postępem i obstawiają nowe konie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Stan

22-06-2014 [11:38] - Stan | Link:

Ten analfabeta to bandyckie nasienie może być straszne nieprzewidywalny i dlatego pozostaje nam droga eliminacji z polityki oby tych zdradzieckich postaci.Bunt na ulicy to chyba jedyne co może ich politycznie unicestwić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-06-2014 [13:40] - jazgdyni | Link:

Nie wydaje mi się, że jest strasznie nieprzewidywalny. Robi, co mu każą. To ci jego nadzorcy ciągle kombinują.