Apel Pawła Wrońskiego o powrót cenzury

Ciekawe reakcje wywołują "taśmy prawdy" PO w środowisku ludzi mediów oto Paweł Wroński ("nam nie jest wszystko jedno") zaapelował dziś o powrót cenzury:

Zwycięstwo mediów nie do końca mnie cieszy. Zasady wolności prasy powstawały w XVIII wieku. W czasie, gdy rządzili władcy mający uprawnienia daleko wykraczające poza możliwości współczesnego demokratycznego premiera. Teraz władza jest słaba. Największe mocarstwo nie jest w stanie dopaść Edwarda Snowdena czy Juliana Assange'a ujawniających jego tajemnice.
Wolność słowa przez lata służyła społeczeństwu, bo ograniczała absolutyzm władzy. Dziś ta zasada może być przesunięta poza granice absurdu.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,161...

Wcześniej niezadowolenie z powodu zbyt wielkiej swobody dziennikarzy w zadawaniu premierowi pytań, czy też utrudnianiu władzom państwowym rekwizycji twardych dysków redakcji Wprost wyrażali m.in. Monika Olejnik, Janka Paradowska, Tomkowie Lis i Wołek, Ewa Milewicz, Adam Szostkiewicz, redakcje Polityki i GW. 

A jeszcze dwa tygodnie temu ta sama Wyborcza pisała:
W Święto Wolności skwer przed dawną siedzibą cenzury przy ul. Mysiej w Warszawie został nazwany skwerem Wolnego Słowa. - Tu powstanie pomnik Wolnego Słowa - zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski. Mówił, że na początku "było wolne słowo, a teraz mamy wolną Polskę"
a za zasługi dla wolności słowa pan prezydent odznaczał pół redakcji Wyborczej.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sąsiad

21-06-2014 [18:09] - sąsiad | Link:

jeżelim ma powstać taki pomnik to ja mam propozycje na ten właśnie pomnik. Według mojej propozycji przedstawiac on powinien obcietą rękę i odcięty język, by według Pawła Wrońskiego mogła się spełnic jego wizja powrotu cenzury.

Obrazek użytkownika emilian58

22-06-2014 [00:24] - emilian58 | Link:

A najśmieszniejsze jest to że te szumowiny nazywają się (nawzajem) dziennikarzami.Jak niewiele trzeba aby się zupełnie zeszmacić!?Podejrzewam że te sprzedawczyki to już nawet w kałużę nie mogą sPOjrzeć!