Moim zdaniem

Ostatnie wydarzenia wzbudziły wiele emocji. Dużo nadziei zmian na lepsze. Dużo konceptów, prognoz.
Moim zdaniem rzecz wygląda tak:
1. Polska nie jest normalnym krajem. To półkolonia, w której rządy sprawują rywalizujące bezpieczniackie klany, ale i one nie mają tutaj władzy.  Ma ją ktoś ukryty pod trzecim dnem. Kto? Kiedyś był to ZSRR. Kto teraz? Trudno powiedzieć.
2. Jakiś czas temu z zaplecza ongiś SLD, potem PO wyłoniła się grupa dążąca do usunięcia Tuska i jego ekipy. Dlaczego? Mogę tylko zgadywać, przypuszczam że pobudki były patriotyczne, ponieważ ekipa Tuska doprowadzała ten kraj do ruiny. To o niej mówił kiedyś Gowin: Grupa postkomunistycznego biznesu. Najbardziej spektakularnym działaniem grupy było ujawnienie afery Amber Gold za sprawą ABW. Potem trwały przepychanki (m.in. seria referendów) zakończone dymisją szefów ABW i SKW. 

Moim zdaniem Patron dąży do wymiany władzy (pierwszy + rządząca ekipa) połączonej, jak zawsze z kryzysem społecznym. Pierwszy powinien objawić się w 2016, potem przejmie władzę i nastąpi okres kolejnego spokojnego dojenia społeczeństwa polskiego.

Jeśli chodzi o ostatnie zamieszanie z taśmami we Wprost to łączyłbym je raczej z działalnością owej grupy z zaplecza. Stąd duża labilność aktualnych elit. Bo nie wiedzą one czy to już przełom powodowany przez Patrona, czy też jeden z falstartów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

19-06-2014 [18:56] - xena2012 | Link:

władza bezczelna i arogancka stała się nieostrożna.Oni uwierzyli w to,że są nadludźmi,a może i bogami.Mając luksusowo wyposażone gabinety spotykają się po knajpach i cmentarzach.Okres rządów PO to prawdziwy wysyp afer,które w calości pozamiatano.Myślę więc,że podsłuchy są dziełem grup interesów,które być może sie zazębiają,albo kolidują ze sobą,ale dla utrzymania takiego stanu przeznacza się olbrzymie środki na profesjonalny sprzęt podsłuchowy.Szerzona wersja,że obecne zdarzenia to wynik,,protestu'' patriotów w łonie samej PO,tyle,ze w PO żadnych patriotów którym zależy na Polsce nie ma i nigdy nie było,a rządzenie tej ekipy polega na nie dopuszczeniu PiS-u do władzy.Tylko to ich łączy,bo w realizacji własnych celów przjaciele z boiska sa śmiertelnym wrogami.

Obrazek użytkownika angela

19-06-2014 [19:47] - angela | Link:

Za bardzo wydoili krowę, ktora zdechla,a reszta obeszla sie smakiem i nie daruje.