Kamienne serce Salonu

Tomasz Wołek porównał dziś odmowę dokonania aborcji przez prof. Chazana z masowymi gwałtami na kobietach w Indiach i państwach arabskich. I wyszedł mu brak różnicy, ponieważ i tutaj i tutaj kobieta traktowana jest przedmiotowo.
O głupocie tego stanowiska nie ma sensu się rozpisywać, dodajmy może, że gdyby je rozwinąć doszlibyśmy do wniosku, że urzędnik nie wydając obywatelowi np. pozwolenia na budowę popełnia przestępstwo, podobnież bank nie udzielając kredytu.
Jednak postawa T. Wołka jest ciekawym świadectwem  zamknięcia tzw. Salonu. Bo ileż już lat Wołek służy wiernie i z pasją, wydawałoby się, że przeszedł już okres nowicjatu, a jednak nadal czuje potrzebę wygadywania bzdur jak ta o gwałtach. Zaiste kamienne serce ma Salon. 

Nieco ciekawszą sprawą jest wałkowana w mediach kwestia deklaracji lekarzy, że nie będą pomagać w aborcji. Jeśli popatrzeć na rzecz tę logicznie rządzący powinni popierać takie inicjatywy. Największą bolączką państwa jest bowiem niż demograficzny, a deklaracja lekarzy zmierza w kierunku zwalczania tego niżu. Dlaczego więc wszystkie medialne ośrodki władzy atakują lekarzy z pasją Don Kichota gromiącego wiatraki?

Jedyny trop jaki mi przychodzi do głowy to bieżąca polityka. Partia Janusza została znokautowana przez społeczeństwo w wyborach do europarlamentu. PO widzi w tym szansę przyciągnięcia nowej porcji mięsa armatniego. Stąd m.in. pokazywanie: my to dopiero jesteśmy antykatole, plus: czarni są groźni, plus ruchawka przeciw Saszce Kwaśniewskiemu (immunitet Kamińskiego leżący od stycznia w Sejmie), a GW po prostu boi się, że z takim trudem montowany aktyw rewolucyjny zabierze zabawki z piaskownicy rozpadając się. Stąd potrzeba pokazywania jaki to kościół jest straszny i brzydki.
Czy jest to jednak przypuszczenie słuszne?

ps. 
a tak przy okazji prof. Chazan dziś w TVR wyjaśnił wyjaśnił, że nie jest prawdą, że dziewczynka, o  której mowa ma urodzić się bez czaszki. Kilka operacji chirurgicznych ma wystarczyć by uratować jej życie. Byłby to kolejny dowód na kamienne serce salonu. Cóż jednak znaczy życie anonimowej dziewczynki w porównaniu z utrzymaniem spoistości grupy aktywu rewolucyjnego?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

14-06-2014 [02:05] - gorylisko | Link:

to pan ich posądza o serce ? zbytek łaski... oni mają pompkę...do pompowania kasy równierz...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-06-2014 [08:23] - NASZ_HENRY | Link:

Wałek spłaca długi za Auganowa ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

14-06-2014 [11:22] - xena2012 | Link:

sprawa czy raczej zbrodnia dokonana przez profesora zdominowała media,więc żeby zwiększyc ogladalność podnosi sie poprzeczkę coraz wyżej aż do granic absurdu jakim są popisy Wołka.Rodzi to przypuszczenia,że to celowa akcja niszczenia autorytetu profesora pod pretekstem klauzuli sumienia.Może są plany sprywatyzowania tego świetnie wyposażonego i prowadzonego szpitala i obsadzenia ,,swoimi''w nagrodę za głosy w wyborach?