Kosa na polityków z kasą

Paweł Piskorski, Robert Luśnia, Wiesław Kaczmarek, Artur Balazs, Grzegorz Schetyna, Andrzej Olechowski, Włodzimierz Czarzasty, Leszek Miller, Andrzej Lepper, Janusz Palikot teraz Sasza Kwaśniewski i zapewne jeszcze kilku innych. Co łączy tych różnych polityków? Fakt, że zgromadzili duży majątek osobisty, czasem mieli nawet własne przedsiębiorstwa i łączyli to z posiadaniem znaczącej pozycji w świecie polityki. I, że żaden z nich w tej symbiozie nie wytrwał. Musiał wybierać jedno albo drugie.
Najbardziej znaczący jest tu głośny ostatnio przypadek Prezydenta Saszy Kwaśniewskiego, którego nikt się nie czepiał, póki nie powrócił do polityki, której był królem.
Dziwne to, bo logicznie, powinno być odwrotnie. Duży majątek powinien wspomagać karierę polityka.
Może jednak mylę się? Może na dzisiejszej scenie politycznej jest polityk, który łączy wysoki majątek osobisty z wysoką pozycją polityczną?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilian58

10-06-2014 [21:42] - emilian58 | Link:

Czy to pytanie dotyczy naszego kraju?Jeżeli tak to jest podwójnie naiwne!Ja bym najpierw prosił o nazwisko POLITYKA!Bo ja nie widzę ani jednego.I mimo tego że jestem (jeszcze) zwolennikiem PiS i to tutaj w tej materii jest coś na rzeczy to jednak na miano polityka jeszcze nikt nie zasłużył.Trafne diagnozy,ciepłe słowa i obiecanki to tylko u nas jest to "miara polityczności dobrej".Czy Lisa (i wielu innych) z czystym sumieniem nazwiemy DOBRYM DZIENNIKARZEM?Ja na pewno nie a ten niesamowity POkurcz nawet naczelnym zostaje!Czy wie pan jaka jest różnica między brandy a koniakiem?Otóż KAŻDY koniak to brandy a nie KAŻDA brandy to koniak!Czyli każdy polityk to gracz ale nie każdy gracz to polityk!

Obrazek użytkownika marco.kon

11-06-2014 [08:45] - marco.kon | Link:

Ot, co. Do biznesu idzie się po pieniądze, ale po wielkie pieniądze idzie się do polityki. Co prawda nie zawsze i nie wszyscy. Dla mnie przykładem (pozytywnym)jest Marian Kowalski z Lublina, członek UPR i ONR, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.