FAKENEWS O PREZYDENCIE KATOWIC

W sobotę w internecie pojawiła się deklaracja prezydentów największych polskich miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich z pozytywną oceną koncepcji przyjmowania emigrantów. Na deklaracji został wymieniony również Prezydent Katowic Marcin Krupa ale nie było jego podpisu. Następnego dnia Prezydent Katowic zdementował te informacje, informując, że w tym czasie przybywał za granicą a ten tekst nie był z nim konsultowany. Zadziwiająca jest wiara lewicowo-liberalnych mediów w ich opiniotwórczą dominację jak i ignorancja niektórych internautów z prawej strony powielających fakenewsy bez czytania.
W samorządzie Katowic w tej kadencji rządzi koalicja PiS oraz Forum Samorządowego i Marcin Krupa czyli ugrupowanie lokalne Prezydenta Marcina Krupy. W opozycji są radni PO i Ruchu Autonomii Śląska. Jeszcze w 2015 r. niedługo po wyborach parlamentarnych głosami radnych PiS i FSiMK odrzucono projekty uchwał radnych PO i RAŚ apelujących o przyjmowanie uchodźców. Zdegustowana tymi decyzjami katowicka „Gazeta Wyborcza” nawet w 2016 r. opublikowała artykuł o roku znieczulicy w Katowicach.
W trakcie ogłaszania oświadczenia Prezydent Krupa przebywał w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. Od pewnego czasu prezydenci miast związani z PO traktują samorządy jako narzędzie walki politycznej. Znajduje to wyraz w takich oświadczeniach w których samorządy usiłują wchodzić w kompetencje władz państwowych.

Oto oświadczenie Prezydenta Katowic w tej sprawie:

„Szanowni Państwo, wczoraj (30 czerwca) 11 prezydentów podpisało „Deklarację prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji”. W mediach pojawiła się kopia tejże deklaracji. Wśród sygnatariuszy wymienione jest także moje nazwisko.
Z przykrością informuję, że o całej sprawie dowiedziałem się dopiero wczoraj w nocy z mediów – po moim powrocie z delegacji z Doliny Krzemowej w USA. Mam taką zasadę, że nie podpisuję deklaracji, w tworzeniu których nie uczestniczyłem – lub których ze mną nie konsultowano.
Oczywiście kwestia migracji i uchodźców to bez wątpienia duże wyzwanie dla całej Europy, której Polska jest częścią. Jednakże należy podkreślić, iż jest to zadanie przede wszystkim administracji rządowej, a nie samorządu terytorialnego.
W Katowicach też mamy swoje doświadczenia jeśli chodzi o migrantów, czy uchodźców. Każdego roku przybywa do nas coraz więcej osób z Ukrainy, które dobrze integrują się z lokalnymi społecznościami, uczą się, studiują, pracują. W Katowicach przebywa także jedna rodzina z Syrii od sierpnia zeszłego roku. Jej członkowie uczą się języka polskiego, integrują się ze społecznością lokalną oraz deklarują chęć pozostania w Polsce na stałe. Środki na ich utrzymanie są zapewnione w ramach Indywidualnego Programu Integracji finansowanego z budżetu państwa. Dodatkowo, Rada Miasta Katowice jesienią zeszłego roku podjęła uchwałę o wyrażeniu gotowości do przyjęcie dwóch rodzin repatriantów z krajów postradzieckich – zabezpieczając środki finansowe na ich przyjęcie
Jeśli chodzi o kwestię uchodźców to - jeżeli zajdzie taka konieczność - jesteśmy otwarci na przyjęcie osób z podobnego kręgu kulturowego, chętnych do podjęcia pracy - ale podkreślamy, że mówimy tu wyłącznie o rodzinach, lub matkach z dziećmi, które z powodu wojny lub prześladowania zostały zmuszone do opuszczenia Syrii.”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

03-07-2017 [10:59] - xena2012 | Link:

To już druga kłamliwa wiadomość z ostatnich dni. Autorzy posuwaja się do ordynarnych kłamstw aby przekonac Polaków do przyjmowania z otwartymi ramionami emigrantów do Polski. Media lewicowe jako nośnik tych informacji otrzymanych od polityków PO i Nowoczesnej bezwstydnie wykorzystują nazwiska do procederu nacisku na społeczeństwo. Najpierw szeroko reklamowana rzekoma rozmowa idioty Grabca ,,ze swoim'' proboszczem którego nawet nie zna,teraz wciągniecie w swoje kłamliwe gierki prezydenta Katowic. Jeśli do tego dodać histeryczną obronę przez tabloidowy Fakt poznanskiego duchownego przedstawiającego program szariatu na Polskę nasuwa się pytanie do czego jeszcze się posuną?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-07-2017 [18:00] - zbieracz śmieci | Link:

Pretensje do garbatego ,że ma dzieci proste w tym przypadku do prawicowych internautów.Wymiotna napisała to co napisała i poszło w kraj ,prezydent opublikował oświadczenie które jak rozumiem nie ukazało sie w wymiotnej tylko gdzies tam ale nie wymiotnej .Prezydent powinien zarzadać umieszczenia sprostowania a nie gdzies tam wymiotnej odpowiadać .
Do żródełka nalezy wracać ,do żródełka a jak nie to pozywac do sądu co wymiotna czyniła z przyjemnością ,wiec i jej należy w zamian przykrość.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-07-2017 [18:00] - zbieracz śmieci | Link:

Pretensje do garbatego ,że ma dzieci proste w tym przypadku do prawicowych internautów.Wymiotna napisała to co napisała i poszło w kraj ,prezydent opublikował oświadczenie które jak rozumiem nie ukazało sie w wymiotnej tylko gdzies tam ale nie wymiotnej .Prezydent powinien zarzadać umieszczenia sprostowania a nie gdzies tam wymiotnej odpowiadać .
Do żródełka nalezy wracać ,do żródełka a jak nie to pozywac do sądu co wymiotna czyniła z przyjemnością ,wiec i jej należy w zamian przykrość.