Marek Suski - bohater przesłuchania Michała Tuska

Któżby się spodziewał? A jednak.
Dziś miało miejsce najgłośniejsze i najbardziej oczekiwane przesłuchanie: Michała Tuska syna Donalda. Nastawialiśmy się na starcie tytanów: legendarnej Walkirii ludu pisowskiego Małgorzaty Wasserman słynącej z inteligencji, wiedzy, sprawności i urody oraz równie legendarnego Romana Giertycha, ongiś fuehrera Młodzieży Wszechpolskiej i LPR pomawianego o faszyzm i niecne praktyki, znanego z inteligencji, sprawności i wiedzy, dziś najemnika na służbie Salonu.
Największe zaś obawy (ludu pisowskiego) i nadzieje (Salonu) związane były z posłem Markiem Suskim, który wydawał się jednym z najsłabszych, o ile nie najsłabszym, ogniwem komisji ds. zbadania działalności instytucji państwowych w aferze Amber Gold.

Starcie tytanów okazało się jednak zwykła szarpaniną, rozbłysła zaś gwiazda posła Marka Suskiego, którego seria pytań spowodowała frapujące oświadczenie Michała Tuska syna Donalda: "Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold to lipa".
Właśnie to zdanie Michała Tuska stało się lidem dzisiejszego wieczoru. We wszystkich mediach, od TVN po Gazetę Polską. Tę bardzo rzadką jedność mediów w PL udało się osiągnąć parze Tusk jr - Suski. Hasło to może mieć taki potencjał jak słynne ongiś "mataczenie" p. Brauna z komisji rywinowskiej. 
Niewątpliwie akcje skromnego acz charakterystycznego posła z Radomia wzrosną, wydaje się on największy triumfatorem dzisiejszego przesłuchania.
Wzrosną też notowania akcji Małgorzaty Wasserman, ciągle sprawnie przeprowadzającej przesłuchania, dbającej o ich merytoryczność.
Zachwiana została natomiast legenda mecenasa Giertycha,  który popisał sie dziś niską kulturą, małą sprawnością.
U mnie osobiście bardzo wzrosły też akcje posła Zembaczyńskiego, bardzo inteligentnego, zadającego ciekawe, czasem zaskakująco ciekawe, pytania. Jak ktoś taki przedarł się przez sito .Nowoczesnej? Podejrzewam, że kariery tam nie zrobi.

*************************************
Jeśli zaś o samo przesłuchanie chodzi, raczej (prócz owej słynnej lipy), nie wniosło ono nic nowego. Podstawowa teza komisji: młody Tusk miał być tarczą ochronną - kryszą dla układu ambergoldowskiego nie została podważona, nawet naruszona, a wybrzmiała bardzo jasno. Tusk Jr nie dostarczył też poważniejszych dowodów obciążających ani Tuska seniora (prócz owej "lipy"), ani siebie. A taka szansa z pewnością istniała. Świadczy o tym taktyka procesowa realizowana przez mec. Giertycha zmierzająca do zerwania przesłuchania i zamienienia go w polityczną kłótnię. Cel takiej taktyki jest zawsze ten sam: uniknięcie kłopotliwych pytań i jeszcze bardziej kłopotliwych odpowiedzi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

21-06-2017 [19:59] - xena2012 | Link:

Mecenas Giertych i tak był bardzo powściągliwy.Myslałam że jakoś rozrusza dość nudne z powodu luk w pamięci młodego Tuska przesłuchanie wdziecznie podskakując z okrzykami ,,kto nie skacze ten za PiS-em''. Jednak tym razem odgrywał z marsową miną tylko rolę krytyka ,,uchybień proceduralnych'' rzekomo obrażających jego klienta.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-06-2017 [21:31] - zbieracz śmieci | Link:

Michał ojcobójca -po zeznaniach syna tusk już się nie wywinie.Pozostaje pytanie co z krycia aferzystów tusk miał ...bo za friko to śniegu w zimie od niego nie dostaniesz.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

21-06-2017 [22:33] - RinoCeronte | Link:

Trzymam kciuki za piękną Monikę, przyrządzi nam Donalda na deser...

Obrazek użytkownika Florentyna

21-06-2017 [23:43] - Florentyna | Link:

Wybitna prawniczka polska, córka prokuratora z lat PRL  jak zwykle w dość prostacki sposób atakowała przesłuchiwanego, robiła te same uwagi przerywające mu zeznania i podobne jak zawsze miny. Niestety, nie najlepszy zestaw pytań przygotowała dla Katarzyny Wlk.Suskiego, który z nich niewiele rozumiał, przez co kolejny raz dał powód do pośmiania się z niego (jaki rachunek?). A ojciec pani przewodniczącej kolejny raz  pewnie się w grobie przewracał...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-06-2017 [11:26] - zbieracz śmieci | Link:

Dała głos tow.florentyna która głosiła zapewne ,że ojcem lenin a jej matką partia, zapewne o urodzie tak trudnej jak tow.wasilewska czy budka,zapewne też aż po wumlu kużni entelegencji .Zapewne raduje się dziś jej serce,raduje dusza gdy ekipa schetyny na zaproszenie tuska aby donosić do Brukseli rusza

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-06-2017 [23:37] - Marek1taki | Link:

Legendarna Walkiria Ludu Pisowskiego - po prostu świetne.
A lipą jestem zbity z tropu, w sensie spontanicznej szczerości.

Obrazek użytkownika ruisdael

22-06-2017 [11:43] - ruisdael | Link:

Najlepszym hasłem wczorajszego dnia był wpis telewidza "W tyle wizji": "Młody Tusk przybył na przesłuchanie konno".

Obrazek użytkownika Florentyna

22-06-2017 [19:08] - Florentyna | Link:

Ale tego numeru nic i nikt nie przebije:
https://www.facebook.com/10001...