Wścieklość głupca na mądrego

 

Pewnie wszyscy widzieliście tego Frasyniuka z pianą na ustach, plującego jadem na Kaczyńskiego. Klasyczny obraz człowieka, który uświadomił sobie, że przegrał. Że praktycznie jest bezsilny. Tłuste profity płynące szeroką strugą, oparte na układach i znajomościach urywają się. A ciężko jest pracować w uczciwych warunkach normalnej konkurencji.
 
Wściekłość głupca, cwaniaka i hochsztaplera, gdy uświadamia sobie, że dalej już tak dobrze nie będzie potrafi być ogromna.
 
I gdyby kuźwa jeszcze im tak nie żarło!
Polska wygrywa ze wszystkimi; Lewandowski strzela i strzela. Donald Trump przyjeżdża do Polski. I najgorsze – skubaniec dokładnie tak mysli, jak Kaczyński. Na dodatek gospodarka się rozpedza, jak nigdy dotąd, bezrobocie wzrasta, pracy coraz więcej; zwykłym ludziom też drgnęło, po raz pierwszy czują, że ktoś zaczął o nich myśleć.
 
Jak tu teraz żyć panie Frasyniuk, Mazguła, czy Schetyna?!
 
Jak oni to wytrzymali? Przyjaciele z Brukseli z Timmermansem, Schultzem i Tuskiem są regularnie olewani. Tajna broń Rzepliński i jego przyjaciele z Komisji Weneckiej polegli z całkowitym blamażem.
 
Ośmieszanie Kaczyńskiego i rechot, że facet w starych butach, bez konta w banku i gadżetów, nie może sobie poradzić z gospodarką, a co dopiero z całym państwem.
Nieustanne plugawienie Macierewicza i robienie z niego kompletnego idioty nic nie dało. Armia się rozwija, Amerykanie stacjonują na ziemi polskiej i bezpieczeństwo kraju wyraźnie wzrosło.
Śmieją się z prezydenta Dudy. Nazywają go Maliniak. A wszyscy poważni w kraju i za granicą widzą po raz pierwszy przywódcę, który jako jedyny od czasów wojny godnie i dumnie reprezentuje Rzeczypospolitą. I to jak! Aktywny na całym świecie. Polska zostaje członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Polska jest zapraszana na G20. Chińczycy wprost się rwą do współpracy z nami. To właśnie działalność prezydenta "Maliniaka" i równie znienawidzonego ministra spraw zagranicznych Waszczykowskiego.
 
Lecz to wszystko, to bezsilność głupca wobec mądrego. I głupiec inaczej nie potrafi, bo po prostu jest głupi. Cwaniactwo nie zastąpi sprytu i błyskotliwości. Prymitywizm i prostacka propaganda pani Róży Thun, czy pana Lewandowskiego nie są w żadnym stopniu wstanie się zmierzyć z argumentami i retoryką prof. Krasnodębskiego i Zybertowicza.
 
A wściekłość i bezradność umysłowa leszczy z platformy, tych wszystkich Kierwińskich, Szczerbów, Nitrasów, Much, spowodowała, że zdecydowali się nie rozmawiać z dziennikarzami. Bo nie potrafią i nie mają argumentów. Tak, jak kujony w szkole podstawowej potrafią wyłącznie cytować podrzuconą gadkę.
 
A byłoby jeszcze całkiem nieźle, gdyby, kuźwa, tym pisiorom tak nie żarło...
Wściec się można.
Schetyna powiedział – ulica i zagranica. I jaka to ulica?! Alimenciarz i Mazguła; bezzębny oszołom z białą różą w garści, bo mu powiedzieli, że to symbol niewinności. No i ten powalony Frasyniuk, czy zabawna histeryczka – komediantka Janda. Z takimi kadrami to niestety nie da rady na Belweder.
Zagranica, to taki sam żart. Multi-kulti lewactwo, albo pijane jak Junckers, albo niewykształcone i niewydolne umusłowo jak Schultz, czy też kompletnie bezjajeczne, jak Tusk. Zresztą ci szanowni panowie (i panie), mają głęboko w d. walkę o Polskę Schetyny, Michnika i Petru. Oni mają swoje ważniejsze sprawy – stołki, układy, pieniążki, kolacyjki, itp. Powrzeszczą do mikrofonów, poklepią po plecach, czy po czaszce, i to wszystko. Bo to też w większości głupcy są. Cwani durnie i tyle.
 
I choćby tylko jedno małe zwycięstwo. Jakiś malutki sukces. A tu nic – porażka goni porażkę. Schetyna i Petru, bądź, co bądź, partyjni przywódcy, to para błaznów. Tacy Flip i Flap. Manifestacje nie wychodzą, w Sejmie też kabaret; nawet za pucz się wzięli, to wyszedł z tego ciamajdan. Jak to młodzi mówią – kompletna żenada.
Zagubieni i zdezorientowani...
Świat im się autentycznie zawalił. A był to świat, że ho, ho! Tłusty, pucułowaty pleban rozdawał stanowiska, kupował luksusowe Porsche dla kumpli, paląc półmetrowe cygaro.
Rozpacz i nędza.
Zdesperowana i oszalała z przerażenia Kłamczucha-Kopacz wrzeszczy:
     - Chcecie wojny?! To będziecie ją mieli!
Biedna, nieszczęśliwa kobieto – jaka wojna? Z kim wojna? Nie widzę przeciwnika.
Nawet gdyby było morze głupców, jak sowiecka armia w 1920, to ze sprawnym, inteligentnym oddziałem zawsze przegrają.
Lecz ja nawet tego morza głupców nie widzę. Dostrzegam wyłącznie garść biednych durni, którym inni bogaci durnie z zachodu, udostępnili potężne tuby i rozgłośnie obsługiwane przez dobrze opłacanych funkcjonariuszy wrogiej propagandy. Lecz nawet i to się kończy. Pada michnikowski bastion antypolskości – Gazeta Wyborcza. Nad TVN czarne chmury. Tak, jak Nowak załatwił sobie obywatelstwo Ukrainy, tak Tomasz Lis postara się o paszport Hondurasu.
 
A za nimi pobiegną następne lemingi. Bo rozum to coś, na co nie mają żadnego sposobu.
 
 
.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika poligraf

12-06-2017 [13:42] - poligraf | Link:

 Bardzo dobry tekst !!!
Przepraszam ale zauważyłem literówkę:
chyba powinno być  "bezrobocie nie wzrasta", a jest w artykule:

"gospodarka się rozpedza, jak nigdy dotąd,
bezrobocie wzrasta, pracy coraz więcej"

Pozdrawiam

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-06-2017 [15:48] - jazgdyni | Link:

Dziękuję.

Oczywiste niedopatrzenie

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika michnikuremek

12-06-2017 [13:49] - michnikuremek | Link:

https://youtu.be/LN2MkWuRAik
Układ Wrocławski i Grzegorz Braun.
I od razu widzimy Władka we właściwym świetle.....

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-06-2017 [15:49] - jazgdyni | Link:

Dzięki za link.
Dobre

Obrazek użytkownika U1

12-06-2017 [16:33] - U1 | Link:

Czyta się z wielką przyjemnością .Tak powinniśmy oceniac tych "człowieków".
 

Obrazek użytkownika Skrzetuski

12-06-2017 [16:57] - Skrzetuski | Link:

uwielbiam czytać takie notki, dziękuję :)

Obrazek użytkownika kazimierz mroczynski

12-06-2017 [17:01] - kazimierz mroczynski | Link:

OJ ! mała wpadka w tekście należało by poprawić, cytat: " Na dodatek gospodarka się rozpedza, jak nigdy dotąd, bezrobocie wzrasta, pracy coraz więcej; "

Obrazek użytkownika Lektor

12-06-2017 [17:16] - Lektor | Link:

Ale fajny artykuł !!! Gratuluję Panu, Panie Januszu, aż miło było czytać. Pan po prostu wyłożył nam przysłowiową kawę na 
ławę i prawdę jaka nas otacza.
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika xena2012

12-06-2017 [19:17] - xena2012 | Link:

Nic bardziej żałosnego niż stary ,siwy cap w akcie desperacji ( bo krew się nie leje,reżim nie pałuje) szarpie policjanta tylko po to żeby zachodnie media miały o czym pisać. Błagalny wzrok by uchwyciły go kamery jak heroicznie,,walczy'',a tymczasem niosą go jak barana w inne miejsce. Filmiki i zdjęcia pokazuja śmieszność tej akcji,przynajmniej ja miałam niezłą okazję do śmiechu.Ściśnięci,trzymając się  pod ręce metodą ,,kupą mości panowie ,kupą'' rzeczywiście stanowili zabawny widok.Jakaś stara paniusia miała wianek na włosach,dwie inne kurczowo i miłosnie uczepiły się Mazguły ,dwie grubaski zaatakowały reporterkę TVP a wszyscy szczerzyli się do kamer. Doprawdy prosimy za miesiąc  o więcej takich kabaretonów .

Obrazek użytkownika Wiśtawio

12-06-2017 [19:25] - Wiśtawio | Link:

A w internecie szum że kabarety likwiduje TVP a przecież wystarczy popatrzeć na  tych Obywateli R(osiji) iP(polszy)

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-06-2017 [19:25] - jazgdyni | Link:

Dziękuję wszystkim za te pochwały. Przyznam, że nieco mnie żenują, ale jednocześnie  napawają mnie radością i otuchą. Bo wiem, że tutaj, mimo wielu poglądów gromadzą się ludzie mądrzy. I jednocześnie kulturalni (poza pewnymi wyjątkami). Dlatego też czasami trzeba walnąć prosto z mostu rzecz oczywistą, choć jednocześnie narażam się tym, którzy są bardziej delikatni.
Jako tomista uznaję zło za brak dobra. Czyli nie ma zła jako bytu. Podobnie jest z mądrością. Głupota jest brakiem mądrości. A jak powiedział wielki człowiek "...gdy rozum śpi, budzą się upiory..."

Serdeczności

Obrazek użytkownika xena2012

13-06-2017 [09:30] - xena2012 | Link:

A co się ma budzić jak nie ma rozumu? Nawet nie upiory tylko infantylne wpisy jak te Persa.

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

12-06-2017 [19:46] - ...Trzy kropki... | Link:

...Dzięki  za ten tekst...zawsze z przyjemnością  się  pana czyta!!!...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-06-2017 [22:32] - Imć Waszeć | Link:

W ramach komentarza stary film: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-06-2017 [09:26] - jazgdyni | Link:

Dzięki. Widziałem, widziałem.

Obrazek użytkownika Pers

12-06-2017 [23:37] - Pers | Link:

Wazelinka, wazelinka...
A co to? Pan z Gdyni obraził się na niepopków? Taki tekścior i nic?

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-06-2017 [09:00] - jazgdyni | Link:

Ile ty agencie masz tych nicków? Uważasz, że sprytny jesteś? Tylko cwany. Jak to przy głupocie. Ile ci płacą za to podążanie za mną? Pewnie marnie... Ale jak pisałeś - rubelki też nie śmierdzą.

Obrazek użytkownika cyborg59

13-06-2017 [12:17] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Widzisz Janusz, pana P. nie powinno tu być - a jest ! Mojego wpisu, mimo że był delikatniejszy od jego wpisu - nie ma !  Trudno, znikam. Bez odbioru.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-06-2017 [15:36] - jazgdyni | Link:

Ty się nie wygłupiaj. Nie uciekaj ciągle. Tutaj administracja reaguje i, o dziwo, sprawiedliwie.

Obrazek użytkownika Pers

13-06-2017 [18:13] - Pers | Link:

Pers jest tylko jeden.

Obrazek użytkownika Pers

13-06-2017 [22:19] - Pers | Link:

A kim ty jesteś, żeby ktoś chciał za tobą "podążać"? Sodóweczka?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-06-2017 [04:54] - jazgdyni | Link:

Jak to zawsze u was = obiektem do rozpracowania.

Obrazek użytkownika xena2012

14-06-2017 [09:28] - xena2012 | Link:

Nie szkoda czasu na polemikę z takim Persem? Żeby to chociaż był kot perski,a to tylko zadaniowiec nie najwyższych lotów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-06-2017 [10:27] - jazgdyni | Link:

Masz rację, szkoda. To znany już w sieci agent. A Pers to dzisiaj Irańczyk. Czyli Mustafa. Więc komu służy?