Tajemnicze pożyczki Kopacz,ewidentne kłamstwo tandemu TVN-PO

Jak to miło przyłapać szefa kampanii partii rządowej na ewidentnym kłamstwie. Kłamstwie podpartym następnym ewidentnym kłamstwem, tym razem podanym przez najbogatszą telewizję informacyjną w jej sztandarowy programie, firmowanym przez najbardziej renomowaną w mainstreamie dziennikarkę polityczną - nieformalnego rzecznika rządu.

O co chodzi? Pomiędzy szefem kampanii PO T. Zwiefką i szefem kampanii PiS rozgorzał ostry spór o to, czy marszałek sejmu Ewa Kopacz w oświadczeniu majątkowym podała cel na jaki wzięła pożyczki bankowe. Do podania celu kredytu zobowiązuje ją prawo. Kanwą sporu była sprawa pożyczek jakie Jarosław Kaczyński zaciągnął na opiekę medyczną nad swoją matką. Sztab PO zarzucał Kaczyńskiemu złamanie prawa: przepisy zobowiązują do podania danych pożyczkodawcy, a Kaczyński tego nie zrobił. Duda, szef kampanii PiS wskazywał na dwulicowość zarzutów PO: istnieje wieloletni zwyczaj ignorowania tego przepisu, przykładem oświadczenia marszałka sejmu Ewy Kopacz, i szefa klubu PO R. Grupińskiego, Kaczyński oświadczył też, że na życzenie komisji etyki poda dane pożyczkodawcy.
W odpowiedzi poseł Zwiefka stanowczo twierdził, że marszałek Kopacz podawała cel zaciąganych kredytów.
Duda obstawał przy swoim.
Po kilku minutach prowadząca program M. Olejnik stwierdziła, że właśnie dostała od współpracownika informację, że Ewa Kopacz podała w oświadczeniu cel na jaki zaciągała kredyty.
Duda stanowczo zaprotestował twierdząc, że osobiście przeglądał oświadczenie.
M. Olejnik oświadczyła, że stacja wyświetli planszę z treścią oświadczenia majątkowego E. Kopacz jeszcze w trakcie rozmowy polityków. Nie wyświetliła. Przynajmniej w czasie gdy włączyłem się do oglądania.

Każdy jednak może osobiście zobaczyć oświadczenie majątkowe E. Kopacz, oto link http://orka.sejm.gov.pl/osw7.n...
Zrobiłem to i ja. Kredyty Kopacz to:
1. Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w PKO
2. Kredyt Platinum na urządzenie mieszkania Bank PKO
3. Kredyt odnawialny do wys. 45 tys. PKO
4. Kredyt 80 tys. PKO
5. Kredyt 60 tys. PKO
W 4 przypadkach podane są sumy do spłaty.
Tytuł omawianego punktu w oświadczeniu to:
Zobowiązania pieniężne o wartości powyżej 10000 złotych, w tym zaciągnięte kredyty i pożyczki oraz warunki na jakich zostały udzielone (wobec kogo, w związku z jakim zdarzeniem, w jakiej wysokości)

Jak widać w oświadczeniu Kopacz w przypadku 2 z 5 kredytów podany jest cel kredytu. W 3 przypadkach cel kredytu podany nie jest.
Warto też wskazać, że oświadczenie Kopacz to ewidentne złamanie wyż. wym. przepisu. Nie ma bowiem wskazanego celu kredytu (zdarzenia w związku, z którym został zaciągnięty kredyt). Czy przepis został złamany przez Kaczyńskiego to rzecz dyskusyjna. Wskazał bowiem, że pożyczkę zaciągnął u osoby prywatnej (czyli formalnie jest wskazane wobec kogo), stwierdził też, że na żądanie organów sejmu ujawni jego dane.
Ewidentne jest kłamstwo szefa kampanii PO T. Zwiefki w kwestii zgodności z przepisami oświadczenia Kopacz.
Jeśli zaś chodzi o działania stacji TVN, konkretnie z programu "Kropka nad i", to kłamstwo jest również ewidentne. Kopacz nie podaje celu trzech kredytów. Złamany jest przepis którego treść widnieje tuż przy wpisach. Alternatywą dla kłamstwa jest zatrudnianie przez stację wtórnych analfabetów, co zresztą, sądząc z poziomu, nie wydaje się nieprawdopodobne.

Trwa kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Obywateli zachęca się do uczestnictwa w wyborach wskazując na europejskie standardy. Ciekaw jestem jak zachowają się szef kampanii PO Tadeusz Zwiefka i stacja TVN24. Dostosują się do europejskich standardów i przeproszą, czy też zgodnie z dotychczasową peerelowską praktyką nabiorą wody w usta.

ps.
jeszcze jeden moment tego programu był cenny. Przez większość czasu rozmowa wyglądała w ten sposób, że gdy mówił p. Zwiefka, to p. Duda mówił w tym samym czasie tezy odwrotne, gdy zaś mówił p.Duda, to tezy odwrotne mówił jednocześnie p. Zwiefka, gdy zaś zabrakło mu konceptu równocześnie z posłem Dudą mówiła prowadząca M. Olejnik. Byłby też momenty, że przy głosie był p. Duda, a p.Zwiefka i red. Olejnik mówili w tym samym czasie tezy przeciwne.
Tak było przez większą część programu. Z jednym wyjątkiem. Gdy p. Zwiefka miał wygłosić ważny dla jego sztabu komunikat o wysokości PKB Polski, a p. Duda natychmiast zaczął mówić, w tym samym czasie, że liczy się PKB per capita, red. Olejnik zdecydowanie przerwała jednoczesne mówienie, zwróciła się do p. Dudy: Panie pośle, teraz głos ma p. Zwiefka. P. Zwiefka nie przeszkadzał panu, gdy pan mówił (sic!). Następnie przez kilkanaście sekund p. redaktor pozwalała p. Zwiefce powtarzać ważny dla jego sztabu komunikat, ostro reagując na wszelkie próby ingerencji ze strony p. Dudy. Gdy komunikat wybrzmiał wystarczająco długo p. redaktor dozwoliła na powrót do poprzedniej konwencji.

ps2
z niecierpliwością czekam na artykuł Dominiki Wielowieyskiej zaniepokojonej tym jak bardzo negatywnie postępuje marszałek sejmu łamiąc przepisy o oświadczeniach majątkowych. Sądzę jednak, że póki reklamy skarbu państwa na łamach GW będą sute i częste to się nie doczekam.

upd
"Nie wyświetliła. Przynajmniej w czasie gdy włączyłem się do oglądania.'</>
Wyświetlili w prawym większym oknie a jakiś bałwan przez dłuższą chwilę jeździł kursorem myszy po dwóch pierwszych punktach myśląc, że nikt następnych trzech nie zauważy. Ogólnie żenada jakich mało i ta "bezstronna" prowadząca:
Sędzia Anna Bartoszewska zrecenzowała działalność Moniki Olejnik jako dziennikarki. "W swoich programach zawsze kieruje się zasadą dziennikarskiej rzetelności, nie przedstawia w nich swoich prywatnych poglądów i nie faworyzuje żadnego światopoglądu czy opcji politycznej. Dzięki obiektywizmowi i rzetelności cieszy się powszechną powszechna estymą i autorytetem w środowisku dziennikarskim (…) oraz w oczach opinii publicznej”.  

RODER

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wandaherbert

22-05-2014 [22:31] - wandaherbert | Link:

Poseł Duda sympatyczny czlowiek ,ale nie nadaje się do takich audycji ,nie umie wyłaczyć tego przeszkadzania przez oponentow.Tu by się przydala Pani Profesor Pawlowicz

Obrazek użytkownika foros

22-05-2014 [23:37] - foros | Link:

myślę, że wówczas byłby kompletny jarmark. Tutaj jednak dawało się zrozumieć słowa.

Obrazek użytkownika dag.

23-05-2014 [08:50] - dag. | Link:

Brak w PiS harcownika, który podoła takim bezczelnym typom jak Zwiefka czy Olejnik. Świetnym wtakiej roli był
J. Kurski. Od pewnego czasu można zaobserwować dziwne grymasy wykrzywiajace facjatę "Stokrotki", nie jestem psychologiem, ale jakiś problem jest.