Pomyślne wróżby dla PiS?

Jak podaje niezalezna.pl założyciel i dyrektor generalny Stratforu George Friedman twierdzi, że Polska w ciągu kilkunastu lat stanie się regionalnym liderem:
- Polacy już teraz odgrywają rolę lidera w regionie, w szczególności w zakresie wywierania presji na pozostałe kraje w kwestii ukraińskiej – przytacza wypowiedź Amerykanina portal onet.pl. W opinii analityka, na wzrost znaczenia Warszawy wpłynie ten fakt, że Europa Centralna staje się główną areną rozgrywek między Unią Europejską a Rosją. – Lecz dziś właśnie Polacy mają wszelkie podstawy, by rządzić w regionie – stwierdził Friedman podczas konferencji Global Security Forum 2014, która odbywa się w Bratysławie.
Friedman przewiduje też upadek Rosji wskutek wewnętrznych napięć. Odnośnie przyszłości Ukrainy jako niezależnego państwa stawia znak zapytania.

Wypowiedź Friedmana może być oczywiście częścią wojny propagandowej jaka obecnie trwa między Rosją a USA.
Jeżeli jednak nią nie jest oznacza to prawdopodobne wsparcie amerykańskie dla PiS.  Reprezentująca obecnie amerykańskie interesy w Polsce grupa towarzyska oficerów służb specjalnych dawnego reżimu będzie bowiem mało wiarygodna jako tama wobec Rosji. Są bowiem oni w sposób oczywisty od Rosji zależni. Podobnie wszelkie powołane przez nich do życia, czy też wspierane, formacje polityczne.
Jeśli chodzi o przedstawicieli partii niemieckiej, to przecież wniosek najlogiczniejszy jest taki, że jej kośćcem są agenci Stasi, przejrzyści dla FSB.  Podstawą osłabienia wpływów Rosji jest rozerwanie jej sojuszu z Niemcami.
Niestety w zamian za amerykańskie wsparcie PiS będzie musiało dogadać się z wyżej wzmiankowaną grupą towarzyską i respektować interesy ich oraz ich narzędzi. Co oznaczać będzie mniejsze lub większe sprzeniewierzenie się oczekiwaniom wyborców.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-05-2014 [09:17] - NASZ_HENRY | Link:

Zanim PiS dojdzie do władzy to ta "grupa towarzyska" odejdzie na zawsze ;-)