Antoni Macierewicz - najlepszy minister w rządzie B. Szydło!

Tytułowa konstatacja jest tylko moim subiektywnym zdaniem i mam nadzieję, że nie jestem w nim odosobniony. Również żywię ową nadzieję, że całe zamieszanie wokół Bartłomieja Misiewicza ostatecznie nie zakończy się dymisją szefa MON.

Osobiście nie rozumiem tej całej hucpy wokół młodego człowieka zaangażowanego w dobre zmiany.

Młodość i jej prawa, nawet do zabawy czy korzystania z owej młodości? Brak wykształcenia, które może uzupełnić? Lojalność wobec swojego szefa i jego decyzji? Wiedza o tajnikach WSI i III RP, w tym treści Aneksu do Raportu z Likwidacji WSI? Atak na niego mediów i całego zdradliwego oraz odrażającego  towarzystwa III RP?

Czy to mają być argumenty go przekreślające? Uważam, że powinny być raczej nobilitujące. I tego ataku - kierowanego też przez prawicowe media - nie jestem w stanie zrozumieć bez odniesienia do chęci odstawienia na boczny tor samego Antoniego Macierewicza. Z tym się nie zgadzam!

Jeżeli jednak tak by się stało, iż Antoni Macierewicz ostatecznie zostanie odwołany  to drastycznie oddaliłoby mnie to od partii, na którą głosowałem, czyli PiS. Podobnie - jako zwierzchnik sił zbrojnych RP - oddaliłby się ode mnie prezydent Andrzej Duda. 

Nie mam zamiaru tłumaczyć szczegółowo swojego stanowiska, ale poniżej przedstawiam mój i innych komentarz do dobrego tekstu długoletniej prawicowej i patriotycznej blogerki "eski" pt. "Czym się różni moher od astrofizyka" [1].

Lekko uzupełniony mój komentarz: 

"Na razie wstrzymałbym się z dyskusją nad decyzją J. Kaczyńskiego w "sprawie" B. Misiewicza. Piszę w cudzysłowu, bo dla mnie sprawy nie ma, ale została rozdmuchana do niebotycznych rozmiarów. Oczywiście Misiewicz jest tylko pretekstem ataku na A. Macierewicza i jego reformy w MON oraz rozwój polskiej obronności. 

Musimy pamiętać, że przecież gdzieś poszły ogromne pieniądze na "zaklepanie" kontraktu na Caracale a są to zapewne gigantyczne sumy i teraz co mają zrobić beneficjenci? Oddać kasę? Przecież już dawno się rozeszła lub została zainwestowana i "uprana". A to tylko ułamek tego, co robi minister ON dla Polski, dla wojska. 

Sprawa jest bardzo delikatna. To wojsko a do tego wojskowe służby specjalne a wiemy kto do niedawna brylował na szczytach wojska i wojskowych służb specjalnych - panowie z WSI lub postkomunistycznych okolic i tacy Mazgułowie. 

Musimy też pamiętać, że wymordowano cały propolski i natowski szczyt polskiej wojskowości w czasie katastrofy CASY pod Mirosławcem czy podczas tragedii smoleńskiej. Potem właśnie panowie z WSI i okolic ponownie przejęli kontrolę nad tym obszarem Polski, przy parasolu ochronnym ich człowieka i przez nich wystawionego, czyli B. Komorowskiego. 

Teraz A. Macierewicz powoli "czyści" a jest to zadanie arcytrudne i wymaga różnych działań, też osłonowych (A. Duda, J. Kaczyński, gry operacyjne). 

Zapominamy też o roli M. Kamińskiego jako koordynatora służb specjalnych. On też wie, co robi a robi dużo i dobrze, że w cieniu. 

Także lepiej się wstrzymać z ocenami, bo chyba tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy jaka to jest gra, o jakiej wadze i o co. Przypomnę jeszcze dla uzupełnienia niedawnego "seryjnego samobójcę" i "nieszczęśliwy wypadek". 

Wydaje mi się, że jest dobra i efektywna współpraca na linii: Duda-Szydło-Macierewicz-Kamiński-Kaczyński. Naprawdę to nie jest zabawa...".

To taki mój optymistyczny komentarz  i wierzę, że tak jest, choć mogę się mylić, co byłoby dla mnie nie do przyjęcia.

Komentarz dobrego blogera "Tymczasowy":

"Obserwuję starannie sprawy polskiego wojska, MON i min. A Macierewicza. W mediach wałkują  tylko parę spraw, a tymczasem On wykonuje ciągle jakieś mniejsze, fantastyczne ruchy, które się sumują na budującą całość. Choćby wczoraj IU MON podpisał zamówienie na 1 500 karabinów maszynowych kal. 7.62. Nie tak dawno złożyl zamówienie na 500 bardzo poręcznych (sam mógłbym takiego przenosić) moździerzy kalibru 60 mm. Onacy zmarnowali półtora miliarda złotych na Gawrona. Choćby z tego powodu powinni zapaść sie pod ziemię, a nie pyszczyć. Zdolności obronne Polski rosną w szybkim tempie. Komuś to bardzo przeszkadza".

Komentarz równie dobrego blogera "michael":

"Pan Antoni jest bardzo inteligentnym człowiekiem, pan Jarosław również, nic nie ujmując panu Misiewiczowi. 
Panu Brudzińskiemu i Kamińskiemu także nic nie brakuje, Każdy z nich doskonale wie, że w tej dętej sprawie Misiewicza sam pan Misiewicz jest bez znaczenia. Jest to tylko jeden z wielu ataków, których cel jest jasny. Tym razem jest to atak wizerunkowy, ale celem nie jest pan Misiewicz.

Celem przeciwników i wrogów Polski są następujące fakty: - wykorzystane 2% ubiegłorocznego budżetu na modernizację i rozwój wojsk, złożenie wniosku o przeznaczanie nie 2% budżetu rocznego, ale 2% budżetu bieżącego, kroczące powiększenie liczebności polskiej armii (140 tys, 150 tys, 200 tys żołnierzy, itd), celem jest także utworzenie nowego rodzaju wojsk Obrony Terytorialnej, celem jest racjonalne rozwiązanie problemy zakupu helikopterów transportowych i specjalnych, celem jest podpisany kontrakt na zakup trzech okrętów podwodnych, systemów systemów obrony przeciwlotniczej krótkiego i dalekiego zasięgu, celem jest także to co napisał przed chwilą Tymczasowy. Jednym słowem celem jest wszystko co dobrze służy krzepnięciu polskiej zdolności obronnej. 

To właśnie Oni chcą zniszczyć, to jest nie w smak Sorosom i Rockefellerom, tak jak to zauważył Tymczasowy. Nie mamy chyba wątpliwości, że to "SSS" twardym murem, a nawet odłamkami cegieł, próbuje zgnoić ostoję mocy i trwałości Rzeczypospolitej, ponieważ według całego lewactwa za bardzo owa ostoja i trwałość z pisem im się kojarzy.

Pan Misiewicz i jego całkowicie fałszywie fabrykowana afera, zbudowana z pomówień, insynuacji i kretyńsko interpretowanych zdarzeń, do których dorabiane są podłe skojarzenia.

Jest w tym łajdactwie jeszcze jedna fatalna sprawa. To że afera jest dęta przez obce choć polskojęzyczne media, to pół biedy. Ale antymisiewiczowe bluzgi z pietyzmem i godzinami pielęgnowane są przez rzekomo nasze media. Konkretnie i na przykład: TVN zajęta była szczegółowym relacjonowaniem zdarzeniu na trasie siekierkowskiej, auto się przewróciło, butla z acetylenem rozszczelniła. TVN godzinami wałkuje historyjkę o przewróconym autku. 

A TWP nic tylko przepytuje kolejnych ekspertów o Misiewicza, płaczą, że Duda i Macierewicz gadali o polskiej obronności zamiast o Misiewiczu. 

Co bym zrobił na miejscu samego Misiewicza? 
Poprosiłbym grzecznie wszystkich wymienionych wyżej panów, aby powołali komisję, która zaorze ten parszywy hejt, skierowany przeciwko Polskiej Obronie Narodowej, przeciwko panu Ministrowi ON.
No i panowie, oczywiście za wstawiennictwem pana Ministra i MON, przychylili się do tej prośby. Prawdopodobnie pan Jarosław zdecydował się, gdy dotarło do Jego wiedzy, że informacja o 50 tysiącach pensji jest kłamstwem".

Nie chciałbym się rozczarować obecnymi moimi rządami, choć dalej nie rozumiem dlaczego prezydent A. Duda nie ujawnia Aneksu do Raportu z Likwidacji WSI ani do do tej pory nikt z PO-PSL nie poniósł karnej odpowiedzialności za swoje antypolskie i perfidne afery i przestępstwa z lat 2007-2015. Takiej ich odpowiedzialności oczekuję i powoli moja cierpliwość się kończy. A skończy się na pewno, gdyby A. Macierewicz stracił swoje publiczne stanowisko.

Pozdrawiam

[1] http://www.blogmedia24.pl/node...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

13-04-2017 [15:17] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Jest rozkaż,żeby zniszczyć Macierewicza...bo jest dobry,a zatem niebezpieczny.
Nic na niego nie mają,a wiec jadą po Misiewiczu,a odłamki spadną na Macierewicza.
Metoda znana od 2000 lat i nic nie unowocześniana :-)))
70% debilnego społeczeństwa uwierzy i kupi ten przekaz...TVN,Polsat,GW i inne "niezależne" media zadbają.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-04-2017 [22:56] - HenrykHenry | Link:

TVPInfo tez... dba jak moze 

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2017 [15:44] - Jabe | Link:

Oczywiście że tu nie chodzi o pana Misiewicza, jego młodość czy brak wykształcenia. Chodzi o to, że nierozważnymi i niepotrzebnymi zachowaniami minister wypiął pisowski tyłek, zapraszając do kopniaków. Po co były te nieregulaminowe świecidełka za zasługi? Nie mógł poczekać? Czemu żołnierze tytułowali Bartłomieja Misiewicza ministrem? Obronność państwa tego nie wymagała. Czemu dostał tę synekurę? Jak to się dzieje, że „najlepszy minister” bezrefleksyjnie dostarcza dobrych okazji do ataków na swój rząd?

Czy gdy minister Macierewicz skoczy z trampoliny i po wykonaniu z gracją kilku salt wyląduje w pustym basenie, też Pan napisze, że to atak na reformy w MON oraz rozwój polskiej obronności?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-04-2017 [22:57] - HenrykHenry | Link:

co ty za przeproszeniem pieprzysz czlowieku 

Obrazek użytkownika xena2012

13-04-2017 [15:59] - xena2012 | Link:

Medialny wrzask to nie nagonka na Misiewicza,choć nikt z mediów nawet nie zainteresował się ani nie zapytał jakim pracownikiem był Misiewicz.Dlaczego nikt nie zarzucił mu braku kompetencji a wszystkich obchodzi tylko wypad do dyskoteki i młody wiek?.Ano dlatego że zapewne był pracownikiem dobrym albo bardzo dobrym.Paliwo do nagonki dostarczył sam min.Macierewicz upierając sie ,prowokując,stawiając na swoim co nie zawsze jest mile widziane.Opozycji zależy na usunięciu Macierewicza i zastapienia go no właśnie przez kogo? Okazuje się że ten zaszczuwany i znienawidzony człowiek jest niezastąpiony.Odejście jego z rządu to strzał wymierzony w PiS i bolesny cios w MON,przecież ten człowiek zrobił tak wiele w tak krótkim czasie.Wyniki jego pracy z pewnością przeważją szalę niepotrzebnych działań.

Obrazek użytkownika michnikuremek

13-04-2017 [16:00] - michnikuremek | Link:

Idę o zakład, że za jakiś czas zostanie "odpalony" następny "misiewicz". Skoro Jarosław Kaczyński prowadzi politykę kadrową zgodnie z sugestiami GW i WSI24 - to dlaczego tego nie kontynuować?

Obrazek użytkownika Lektor

13-04-2017 [17:02] - Lektor | Link:

Idę o zakład żeś pan panie gupi jak cep !

Obrazek użytkownika michnikuremek

13-04-2017 [21:02] - michnikuremek | Link:

A ja idę o zakład, że "zakon PC"  - czyli bezkrytyczni czciciele Prezesa -  prowadzą PIS ku zagładzie.
W sprawie Misiewicza Prezes  został rozegrany przez WSI. Jak tak dalej pójdzie - skończy się jak pod koniec 18 wieku.
Kiedy Polska straciła niepodległość?
Ano wtedy,gdy sejm uchwalił powołanie 100-tysięcznej armii!
Wtedy wrogowie Polski zrozumieli, że żarty sie skończyły!
I skończyli z POLSKĄ!!!!
I TERAZ JEST TO SAMO!!!!!

Obrazek użytkownika Lektor

13-04-2017 [22:18] - Lektor | Link:

Obrazek użytkownika HenrykHenry

14-04-2017 [00:46] - HenrykHenry | Link:

Lektor jak nic ma na imie Lektor

Obrazek użytkownika HenrykHenry

14-04-2017 [00:46] - HenrykHenry | Link:

Lektor powinienes raczej o sobie pomyslec

Obrazek użytkownika Galiński

13-04-2017 [16:25] - Galiński | Link:

Dziękuję za tą trzeźwą ocenę sytuacji z Misiewiczem. Jasne jest, że stał się pretekstem do nagonki na AM. Niestety ani PAD ani premier Szydło jak również JKaczyński nie wytrzymali nerwowo i dali się stopniowo wmanewrowywać w aferę wygenerowaną na potrzeby wojny hybrydowej toczonej z Polską!
Mamy po raz pierwszy od II WŚ kierownictwo państwa mające wolę odzyskania niepodległości i uzyskania realnego bezpieczeństwa militarnego. Jedynym, w tej chwili, człowiekiem mogącym przekształcić resztki LWP w prawdziwe Wojsko Polskie jest A Macierewicz z zespołem WSPÓŁPRACOWNIKÓW. Jednym z nich, najłatwiejszym do odstrzelenia, jest Misiewicz.
No i został odstrzelony przy zgodnej współpracy naszych najważniejszych osób w państwie,
Na Kremlu czy raczej na Łubiance strzeliły szampany czy z stakany Stolicznej.
Tak się prowadzi wojny hybrydowe, żeby osłabiać i skłócać przeciwnika bez jednego wystrzału.
 

Obrazek użytkownika michnikuremek

13-04-2017 [18:00] - michnikuremek | Link:

Pełna zgoda. PIS został rozegrany wręcz koncertowo. Mamy powtórkę z osiemnastego wieku. Tym razem idzie lepiej, bo wtedy nie było TVNu.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-04-2017 [23:01] - HenrykHenry | Link:

Rozegrany ?! PiS zostal rozwalony 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-04-2017 [19:17] - krzysztofjaw | Link:

Mogę tylko ubolewać, że PiS daje się rozgrywać jak dziecko. Ku...źwa. Mają kasę i czy tak trudno skorzystać z fachowców? Gdzie ta komunikacja z Polakami? Nawet największe sukcesy wymagają promocji i propagandy, szczególnie, gdy opozycja jest totalna i ma za sobą krajowe i światowe media. Otoczenie J. Kaczyńskiego jest destrukcyjne i zawsze takie było. JK jest geniuszem politycznym, ale nie ma "ręki" do wyboru swoich najbliższych współpracowników. Sądzę, że Szydło mogłaby go trochę naprowadzić i niech jej słucha. To taka moja prośba do JK... i niech odsunie od siebie wieloletnich przytakiwaczy!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-04-2017 [23:02] - HenrykHenry | Link:

Jeszcze raz , dokladnie tak.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-04-2017 [23:00] - HenrykHenry | Link:

dokladnie 

Obrazek użytkownika eska

13-04-2017 [16:32] - eska | Link:

No to się zaczęła wojna na całego...
Uzasadnienie komisji jest bezczelne i niczym nie podparte, Macierewicz sam nie odejdzie, bo to byłby koniec Zjednoczonej Prawicy, zresztą jest v-ce szefem PiS.
Ale że tego nie podaruje, to jestem pewna...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-04-2017 [23:03] - HenrykHenry | Link:

Tylko Polski szkoda.

Obrazek użytkownika Dorota M

13-04-2017 [17:17] - Dorota M | Link:

W uzasadnieniu komisji ds. Misiewicza, powiedziano, że jego postawa jest naganna, ale nie popełnił żadnego przestępstwa. To co popełnił? Za co został pozbawiony praw publicznych, bo ja to tak rozumiem. Po prostu nie ma człowieka. Otrzepano ręce i jest ok. Pan Prezydent może powiedzieć do siebie: zwyciężyłem, oczywiście z A Macierewiczem. Dla mnie takie "zwycięstwo" jest uległością wobec wobec dziwnych sił gnieżdżących sie wokół PAD. 

Obrazek użytkownika xena2012

13-04-2017 [19:02] - xena2012 | Link:

Opozycja może odtrabic zwyciestwo.,,Aferę' tak nagłośniono i wyolbrzymiono że inne afery rodem z PO' to przy tym mały pikuś a z Misiewicza zrobiono wręcz zbrodniarza.Oczywiście Misiewicz rozżartego TVN-u.czy opozycji ani trochę nie interesuje ,no chyba tylko wtedy kiedy będzie mu się utrudniać zdobycie jakiejkolwiek pracy.Macierewicz ma być zastąpiony bo tak zadecydowały zagraniczne ośrodki płacące przecież PO za krecią robotę.Tylko kto go zastąpi? Pewnie jakiś mięczak który nie bedzie miał ani charyzmy ani energii.I chyba o to chodzi.

Obrazek użytkownika mc2

13-04-2017 [21:06] - mc2 | Link:

stawiam na Solocha

Obrazek użytkownika Domasuł

13-04-2017 [22:36] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

"Jeżeli jednak tak by się stało, iż Antoni Macierewicz ostatecznie zostanie odwołany  to drastycznie oddaliłoby mnie to od partii, na którą głosowałem, czyli PiS. Podobnie - jako zwierzchnik sił zbrojnych RP - oddaliłby się ode mnie prezydent Andrzej Duda."

Może i Pana to oddali, ale gdyby Macierewicz była frontmanem PiS to notowania tej partii spadlyby do poziomu 7%. Nawet prezes Kaczynski musial się - z powodow wizerunkowych - wycofać na tylny fotel, a z przodu wozu posadzic Dude i Szydlo. Ja tez lubie pana Macierewicza, ale zdaje sobie sprawę, ze gdyby nawet go odstawić zupełnie na bocznice to PiS jako calosc na pewno na tym nie straci. Wrecz przeciwnie - zrobienie go ministrem już było zagraniem ryzykownym.

Czego nie rozumie 90% wypowiadających się na NB.

Obrazek użytkownika Sacrapedro

14-04-2017 [01:02] - Sacrapedro | Link:

Ileż wysiłku umysłowego musiał włożyć autor wpisu i wielu jego komentatorów, aby usiłować udowodnić, że Macierewicz  najlepszym  ministrem w tym rządzie jest ,a Misiewicza niemalże wymyślono. Owszem, Macierewiczowi nie zbywa na inteligencji, sprycie politycznym, ale także na arogancji wobec szefa, wybujałej ambicji, makiaweliźmie (raczej dla ubogich)  i pysze, która go zgubić może.
 A przede wszystkim na chęci objęcia władzy w PiS. Jeśli do tego nie dojdzie, to przynajmniej Macierewicz będzie miał zasługę  rozwalenia PiS raz na zawsze. I to mu Historia zapamięta!

Obrazek użytkownika Sacrapedro

14-04-2017 [01:08] - Sacrapedro | Link:

Ileż wysiłku umysłowego musiał włożyć autor wpisu i wielu jego komentatorów, aby usiłować udowodnić, że Macierewicz  najlepszym  ministrem w tym rządzie jest ,a Misiewicza niemalże wymyślono. Owszem, Macierewiczowi nie zbywa na inteligencji, sprycie politycznym, ale także na arogancji wobec szefa, wybujałej ambicji, makiaweliźmie (raczej dla ubogich)  i pysze, która go zgubić może.
 A przede wszystkim na chęci objęcia władzy w PiS. Jeśli do tego nie dojdzie, to przynajmniej Macierewicz będzie miał zasługę  rozwalenia PiS raz na zawsze. I to mu Historia zapamięta!