40 sekund Premiera

Ile czasu potrzebuje przeciętny użytkownik, by w swojej komórce otworzyć skrzynkę z SMS-ami? Najczęściej wystarczy do tego jeden przycisk i kilka-, kilkanaście sekund.
Premierowi, jak widać na załączonym filmiku, zajęło to ponad 40 sekund. Widać też, że pewne zagubienie przykrywał on przekazem werbalnym. A przecież premier, bardzo poważnie podchodzący do rzadkich przecież, wystąpień publicznych musiał rzecz wcześniej wielokrotnie przetrenować.
40 sekund na wejście do skrzynki z SMS-ami. Kartka z hasłem przyklejona do górnej krawędzi ekranu laptopa, oto premier nowoczesnej Polski w działaniu. Przypomnijmy też jedną z konferencji prasowych PO podczas wyborów, gdzie nie potrafiono odpalić windowsa, uruchomienie "zniszczonego" laptopa Ziobry przez Kolendę - Zalewska (przez naciśnięcie przycisku) to zauważymy, że przykład z premiera bierze cała administracja.
Przy okazji nasuwa się pytanie: Jak wiadomo premier kontaktuje się ze współpracownikami za pomocą SMS-ów, filmik pokazuje, że z osobistą obsługą komórki premier najwyraźniej ma problem. Kto więc pisze SMS-y w imieniu premiera?

YouTube: