Jak Angela Merkel zatopiła Unie

 
Na krótko przed szczytem w Brukseli na którym miano dokonać wyboru przewodniczącego Unii zakładałem dwa rozwiązania. Reelekcja Donalda Tuska, lub wybór Sariusza Wol;skiego, zgodnie z propozycją Polski.  Było prawie pewne, że zostanie dokonana reelekcja. Wynikało to z tradycyjnej postawy Niemców – typowej buty niemieckiej zawsze preferującej ambicje wielkiej rzeszy niemieckiej. Zawsze musiała być zademonstrowana właśnie buta i arogancja dla innych. Całkowite nieliczenie się z poglądami i wartościami takimi jak poszanowanie godności, sprawiedliwości, a szczególności równości praw społeczeństw. Jak z historii wynika Niemcy celują, wyróżniają się tym, że prawie zawsze ta typowa buta i infantylna zarozumiałość przesłania im możliwość dostrzeżenia czegoś znacznie ważniejszego, co w perspektywie okazuję się ważniejsze od tej właśnie buty. Takim typowym przykładem braku możliwości dostrzeżenia czegoś znacznie ważniejszego i niosącego znacznie donioślejsze konsekwencje było np. zatopienie statku Lusitania. Niemcy uznali za ogromny sukces udane jego zatopienie, zresztą zapowiadali, że dokonają tego działania, jeżeli statek wypłynie z portu. Był to statek pasażerski.. Szybko okazało się, że ten pozorny, na bardzo krótką metę sukces jest wielką porażką Niemiec, ale już na zupełnie innym polu.
Zatopienie spowodowało włączenie się USA do I wojny światowej.
Reelekcja Donalda Tuska to takie właśnie zatopienie Unii w jej dotychczasowym kształcie, czyli z absolutną dominacją Niemiec.
Niemcy stracili doskonały moment na wyjście z tej pułapki hegemonii niemieckiej. Dokonując wyboru Sariusza Wolskiego mogli wejść na drogę autentycznego lidera Unii Europejskiej. Przyznam, że trochę się obawiałem, że Angela Merkel dostrzeże tą perspektywę. Ale jak się okazuje stawianie na tą butę to stawianie na pewniaka.
   Niemiecki dziennik „Die Welt” uznał w sobotę reelekcję Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej za błąd, który pogłębi podziały w UE i w Polsce. Dalej - . „To nie był dobry tydzień dla Europy, to było fiasko.
-  „Ta sprawa będzie miała daleko idące konsekwencje dla Polski i dla Unii Europejskiej” – przewiduje niemiecki dziennikarz. „Doprowadzi ona do dalszego podziału w polskim społeczeństwie, stworzy przestrzeń dla antyeuropejskich uprzedzeń i pozwoli silnemu człowiekowi Jarosławowi Kaczyńskiemu na zintensyfikowanie kampanii przeciwko UE” – czytamy w „Die Welt”. „Czy warto było za taką cenę ponownie wybierać przeciętnego szefa Rady Europejskiej Tuska?” – pyta niemiecki publicysta.
 
Strach, preferowanie siły, dominacji opartej na bucie i arogancji nie może być kreatywnym konstruktywnym spoiwem jedności państw., Dlatego Niemcy kolejny raz udowadniają swój brak możliwości bycia prawdziwym liderem dla państw szanujących swoją godność narodową. Bardzo dobitnie i precyzyjnie wyraził to prof. Legutko w przemówieniu skierowanym w Brukseli do Angeli Merkel.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-03-2017 [14:56] - rolnik z mazur | Link:

Zdaje mi się, że zna pan bardzo pobieżnie historię zatopienia Lusitani ( nie wiozła tylko pasażerów )  i prawdziwych powodów jej skierowania przez angielską admiralicję wprost na niemiecki u-boot u wybrzeży Irlandii.
Jeśli chodzi o Niemców to - jaki koń jest każdy widzi i to od stuleci. Niemcy prowadzą swoją Realpolitik ( historia pokazuje że diabelnie skutecznie )  a my błądzimy jak dzieci we mgle - czas się obudzić i przestać się użalać w typie - słoń a sprawa polska, świat się za nami ujmie. Polska jest potrzebna Niemcom jako rynek zbytu i zaplecze taniej siły roboczej. Sami się dobrowolnie i bezmyślnie  daliśmy w to wciągnąć dzięki ... Pora zacząć to odkręcać ale nie szarpiąc się jak ryba nabita na oścień. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Janusz Morski

12-03-2017 [15:34] - Janusz Morski | Link:

Słusznie Pan to ujął - "zdaje mi się"  Do czego prowadzi niemiecka "Realpolitik" to widać aż nad to.A skuteczność widzimy na granicach obecnych Niemiec.
Czy aby na pewno Sami się dobrowolnie i bezmyślnie ??  A nie dostrzega Pan zachodzących zmian ?  

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-03-2017 [16:11] - rolnik z mazur | Link:

Ależ oczywiście, że dostrzegam. Wszystko świetnie - co drugi sklep to lumpex albo filia banku konsolidująca kredyty. Co drugi młody emigrant na zmywaku to Polak.  Ludzie czytają niemiecki onet, albo jakąś miejscową prasę należąca do np: agory, oglądają tvn,  kupują w biedronce albo kauflandzie, jezdżą starą audicą, płacą rwe ( niemiecki koncern) za energię. Nie wiem czy za wodę z Wisły też nie płacą Niemcom ? A, i trzymają kasę w filii jakiegoś banku w Polsce. Zadłużenie państwa wynosi coś około... Mniejsza z tym ile. Już nikt dokładnie tego nie wie. Za Michalkiewiczem - facet skoczył z czterdziestego piętra. Leci, mija kolejne piętra  - na razie wspaniale -  na razie wspaniale - powtarza ( to stare ale daje pogląd na sytuację ). Optymista  to podobno ten co nie wie. Jeśli nie dobrowolnie i bezmyślnie to aż boję się pomyśleć ... o tej trzeciej możliwości. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Janusz Morski

12-03-2017 [17:09] - Janusz Morski | Link:

Doprawdy prezentuje Pan tu interesującą „logikę”.
Na pytanie - A nie dostrzega Pan zachodzących zmian ?  
Wylicza Pan wszystkie osiągnięcia słynnej zmowy 1989 roku, zwanej dla zmylenia – umową okrągłego stołu. I jej szczytowy etap to 8 letnie rządy Tuska.
Nie o takie zmiany pytałem.
Jeżeli uważa Pan, że wybory w 2015 roku nic nie zmieniły / bo opisywany stan jest dla Pana jednym ciągiem/ i obecnie jest to tylko dokładnie kontynuacja 1989 r. to w tym momencie kończy się rozmowa.
Do tego wyliczenia należało by sporo jeszcze dorzucić osiągnięć Tuska.
I w zasłudze dla tych „osiągnięć” Tusk znalazł się u boku Angeli Merkel w Brukseli.
 
A moje pytanie dotyczyło zupełnie innych kwestii, poza Polską, których konsekwencją właśnie jest stan obecnej „Unii” Europejskiej.  
 
Jeśli nie dobrowolnie i bezmyślnie – proponuję sporo o tym się dowiedzieć. I wtedy być może zmieni Pan zdanie.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-03-2017 [17:47] - rolnik z mazur | Link:

Nie, nie dostrzegam. Pudrowanie starej kokoty nie przywróci jej ani urody, ani wigoru. Jeśli nie widzi pan logicznej konsekwencji tego co odbyło się w 1989 ( właściwie dużo wcześniej ) i dalej się dzieje to gratuluję spostrzegawczości.  Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

12-03-2017 [17:56] - RinoCeronte | Link:

Gigantyczny problem dla Niemców to problem nachodźców, chociaż oficjalnie udają, że wszystko jest OK. Herr Tusk obiecał Angeli, że on to załatwi... Strach mnie oblatuje, gdy sobie pomyślę jaki plan może mieć Król Europy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-03-2017 [19:59] - rolnik z mazur | Link:

Nie aż tak wielki jak się u nas powszechnie sądzi. Niemcy zorganizowali pięć ( 5 ) tzw. Entscheidungszentren ( centra decyzyjne ) w każdym pracuje 50 Entscheider ( decydentów ) , którzy  zwykle negatywnie rozpatrują podania o azyl - każdy 3 dziennie ( broń boże więcej )  - 5 dni w tygodniu - w piątek do 14.30. Podań o azyl jest 200 000 ( słownie dwieście tys ).  I to jest jakiś problem ? 2,7 Bio E niemieckiego długu państwa  ( 2. 700 000 000 000  E )  obsługuje 250 pracowników BRD FA GmbH ( pisałem o tym ) i to jest jakiś problem ?  Nie to nie jest żaden wielki problem. Nie wiem jak sobie poradzą z problemem radykalnego islamu. To inny problem. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

12-03-2017 [17:45] - anakonda | Link:

" A nie dostrzega Pan zachodzących zmian ?  "

-----------------------------------------------------------------------------------
Jedyna zmiana jaka mozna dostrzec to poglebiajaca sie izolacja Polski na arenie miedzynarodowej.
 

Obrazek użytkownika OLI

12-03-2017 [18:20] - OLI | Link:

A przecież można było tak jak PO - otworzyć granice dla uchodźców, nie upominać się o niepłacone w Polsce podatki, zaakceptować rolę szwabskich mediów dla Polaków, i w niczym nie sprzeciwiać się Merkelowej - gwarantowane, że w Europie mielibyśmy samych przyjaciół.

Obrazek użytkownika xena2012

12-03-2017 [19:17] - xena2012 | Link:

jaka izolacja? Przecież plany pani Merkel i naszej wrzaskliwej opozycji przewidują dla nas towarzystwo w  bliżej nieokreślnej liczbie imigrantów,bo PO deklaruje,że,, weźmiemy na klatę każdą ilość'.Nasze  wykształciuchy w ubraniach od Armaniego z gębami pełnymi demokracji' nie będą musiały się martwić w swoich pięknych domach z ochroną  jak postępuje integracja imigrantów z tubylcami.Już w przyszłym tygodniu ( jak informuje pani Katarasińska ma nastąpić wymuszona dymisja rządu) a premierem zostanie tak wspaniały polityk jak Grzegorz ,,zniszcze cię'' Schetyna.Zacznie się epoka miłości.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-03-2017 [19:22] - rolnik z mazur | Link:

Zmiany zmianami - to raczej kosmetyka. Uważam, że Niemcy chcą odwojować politycznie Polskę średnio terminowo. Zostawili Tuska na zasadzie - może się jeszcze nam  przydać a nic to nas nie kosztuje. Polskę traktują jak krnąbrne dziecko, które chwilowo po prostu fika a i tak jak przyjdzie czas karmienia to się uspokoi. Dla kogoś kto polocentrycznie patrzy na otaczającą rzeczywistość to przykre. Niestety widzę, że Polacy w swojej masie ani nie odrobili zadań domowych z historii, o ekonomii nie wspomnę, Nadal pokutuje odwieczne pytanie - to bić się or not to  bić  się?  Zwykle zwycięża  - romantyczne  bić się. Najprawdopodobniej się mylę, gdyż przebywając zbyt długo poza Polską mogłem zatracić tego spirytus movens narodu. Pozdrawiam jak zwykle ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

12-03-2017 [20:32] - anakonda | Link:

" Polskę traktują jak krnąbrne dziecko, które chwilowo po prostu fika a i tak jak przyjdzie czas karmienia to się uspokoi."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dokladnie, " jak przyjdzie czas karmienia to się uspokoi ", a ten zaczyna sie w 2019 planowaniem budzetu na lata od 2020

Obrazek użytkownika xena2012

12-03-2017 [15:39] - xena2012 | Link:

no tak,zamieszki w Holandii a wybrany Tusk jakby się pod ziemię zapadł. Świętuje zwycięstwo nad polską nienormalnością,przegląda depesze gratulacyjne czy starym zwyczajem wyniesionym z Polski schował się w szafie przed kłopotliwymi problemami ? Może zmieścił się do niej jeszcze rodowity Holender Timmermans  wybitny bojownik o demokrację w Polsce.

Obrazek użytkownika Boruta

12-03-2017 [17:53] - Boruta | Link:

Niemiecka "realpolityk" ... to pycha która zawsze kroczy przed upadkiem ...

Ambicje Niemiec (a de facto potencjał szukający swojego ujścia)  sięgają znacznie dalej na Wschód niż się to niektórym tutaj wydaje (co najmniej do linii granicznej wasalnych republik zakreślonej w Brześciu Litewskim w 1918r.), ale to obszar o który walczą również inni poważni gracze (USA i Chiny). Jeżeli Niemcy nie mają na to ich przyzwolenia albo nie daj Boże, jeżeli spróbują robić politykę wbrew któremukolwiek z nich, to może to skończyć się dla nich nieciekawie ...

Obrazek użytkownika Boruta

12-03-2017 [17:58] - Boruta | Link:

Prawdziwy problem Niemiec, to fakt (zresztą jak najbardziej naturalny), że nie chcą się one z nikim dzielić europejskim tortem .... (co dobitnie potwierdził ostatni szczyt UE ... ale ta polityka nie prowadzi do niczego dobrego ani dla Niemiec, ani dla pozostałych członków UE)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-03-2017 [18:58] - rolnik z mazur | Link:

No w końcu słuszna uwaga i godna rozszerzenia.  Dokładnie tak jest jak piszesz. Niemcy uprawiają od lat dumping  ( nie chce się wdawać  w ekonomiczne szczegóły - dla znających niemiecki polecam prof.Flassbeck na yt) i przez to tworzą nierówności ekonomiczne niszczące UE. Nie do końca wiem czy to celowa polityka, czy po prostu ta ich cholerna efektywność organizacyjna i oczekiwanie, że każdy taki być powinien. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Swisspola

12-03-2017 [19:22] - Swisspola | Link:

Proszę mi wierzyć, że jeszcze przed wejściem Polski do Unii, powiedziałem, że jest to projekt realizacji celów Hitlera metodami pokojowymi. O tym, że miałem racje, dowodzi spotkanie w Paryżu. Niemcy, Włosi, Hiszpanie i Francuzi deklarują Europe pierwszej prędkości. Trudno tutaj pominąć skojarzenia pierwszej prędkości Europy za Hitlera, Mussoliniego, generała Franco czy marszałka Pétain. Czyli to już było, tylko metody o wiele bardziej perfidne!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-03-2017 [19:40] - rolnik z mazur | Link:

http://naszeblogi.pl/61990-teo... - dokładnie o tym samym pisałem. Dodam, że zmodyfikowany ( bez terroru )  przez Spinellego i Gramsci- ego. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Swisspola

15-03-2017 [22:41] - Swisspola | Link:

Mam jeszcze inną teorie. Hitler nie miał wyjścia, bo w Europie prym wiedli Żydzi, a oni nie dadzą się tak łatwo kupić na obietnice gruszek na wierzbie. Czego jak czego, ale umiejętności prowadzenia interesów Żydom nie można odmówić. Dzisiaj, kiedy Żydów w Europie jak na lekarstwo dla europejskiego plebsu wystarczy obietnica gruszek na wierzbie, żeby sami zrobili z siebie niewolników i dali Niemcom LEBENS RAUM! Dlatego dzisiaj niemieckie komory gazowe zastąpiła niemiecka propaganda, i to jak skutecznie! Pisząc o europejskim plebsie, nie uważam, żeby Polacy byli wyjątkiem! Kiedy pytałem przed 2004 rokiem rodaków, dlaczego popierasz Unie, o dziwo żaden nie dał mi odpowiedzi, że byłaby to dla nas jakaś gwarancja bezpieczeństwa szczególnie przed imperialnymi zapędami Putina i Rosji. Wszyscy mówili, że Polska może skorzystać materialnie. Natomiast, kiedy zapytałem, że skoro Niemcy są największym płatnikiem netto w Unii czy to Niemcy utrzymają cala armie unijnych urzędników i do tego odejmą sobie od ust żeby pomoc Polsce? Na to pytanie żaden zwolennik wystąpienia do Unii nie potrafił mi odpowiedzieć.