Żenujący poziom publicystyki w TVP Info

Przyznam, że miałem nadzieję, że TVP Info będzie fajną stacją publicystyczną. Na co dzień jest w miarę ok, jednak jeśli przychodzi to obsługi eventów kompletnie zawodzi. Zawiodła gdy były zamachy w europejskich miastach, relacja z wyborów w USA była słabsza niż niektóre obsługi eventów w biednej TV Republika.
To co dziś zrobiła TVP Info było jednak poniżej niskiego poziomu.

Skończyła się elekcja Tuska i :
1. W parlamencie trwało posiedzenie sejmu, doszło do emocjonującego starcia, wystąpił nawet osobiście prezes PiS i co? TVP Info puszczało w tym czasie wywody prof. Kika. A jest przecież TVP Parlament robiąca bezpośrednią transmisję online wystarczył jeden telefon, zmiana sygnału i już cała akcja byłaby na żywo. W końcu jakiś fragment tego co się działo puszczono z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Cenzura prewencyjna? Czego się bać skoro występował Prezes Kaczyński?

2. Trwa konferencja premier Beaty Szydło. Co robi TVP Info, o dziwo transmituje. Ale tylko wypowiedź premier. Zaczynają się pytania, czyli to co najciekawsze i ciach koniec transmisji. Co w zamian? Ano rytualne tańce werbalne Morawieckiego seniora, Rulewskiego i młodego Bielana. Dlaczego w trakcie konferencji premier, a nie po? Przecież jeśli panowie mieli wygłosić nauczony tekst, równie dobrze mogli to zrobić po konferencji, a jeśli mieli skomentować konferencję to tym bardziej po, nie w trakcie.

3. Konferencji Tuska i Junckera (równoległej) nie puszczono w ogóle. I to już jest s...syństwo. Zwykła cenzura formalna. Jak można nie transmitować konferencji prasowej w sumie bohatera całego dnia?

4. Konferencji Merkel, głównej triumfatorki też nie puszczono. Nawet w retransmisji. (Transmisja została przerwana konf. Szydło, potem do niej nie wrócono.)

5. Całość obsługi eventu zakończono o 21 aby wyemitować jakiś program podsumowujący - nudny jak flaki w oleju.

A tymczasem w TVN24 puszczono wszystkie konferencje (niestety z "przyczyn technicznych " konferencję Szydło przerwano), część oczywiście w retransmisji, kilku dziennikarzy rozmawiało z kilkunastoma jeśli nie więcej gośćmi w tym kilkoma interesującymi (Rokita, niestety nie słyszałem, a szkoda bo chętnie posłuchałbym).

Nie mam pojęcia dlaczego publicystyka w TVP Info jest aż tak żenująco słaba. Przecież mają technikę. Mają ludzi z TV Republika, gdzie publicystyka była i jest na na prawdę wysokim poziomie i bardzo profesjonalnie robiona. Miło było i miło jest posłuchać. Mogą sięgnąć po ludzi z Trwam, gdzie robią co prawda jeden format, ale najlepiej w PL.
Mają bardzo sensownych ludzi - część ścisłej krajowej czołówki jeśli chodzi o rozmowy z politykami (Klarenbach, Ziemiec, Rachoń) i kilku młodych ale aspirujących. Mają taki trust publicystów, że na pstryknięcie robią program publicystyczny na wysokim poziomie: Ziemkiewicz, Janecki, Wildstein, Skowroński, prowadzi jeden z trójki i już jest jeden z najlepszych programów publicystycznych w krajowych telewizorniach a na zapleczu Warzecha, Ogórek, Łęski, Feusette, Wolski, Świetlik. Plus kilku zaproszonych gości, kilku współpracujących publicystów z zewnątrz i co więcej trzeba? Nie wierzę, by wyż.wym. mający własne programy nie wiedzieliby kogo zaprosić.

A co jest? Poważne wydarzenie polityczne komentowane jest w półsatyrycznym Szkle kontaktowym 2.0 czyli zwykła abdykacja, bez podjęcia walki.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ALTEREGON

10-03-2017 [00:40] - ALTEREGON | Link:

TVP INFO ma o wiele więcej problemów z personalną obsadą wizji w "zwykłym " czasie antenowym , pomijając na ogół słaby poziom prowadzących " wydania specjalne " .
Zdziwiłem się gdy Telekamerę zdobyła " gwiazda " TVN - Anita Werner osoba według mnie skrajnie odpychająca i wiecznie strasząca z ekranu swoje ofiary . Ona jest aktorką i jedno co potrafi to szybko czytać z kartki bez pomyłek , jąkania z wdziękiem lessbijki z obcym akcentem ..
Niestety , ale te cechy pomogły jej pokonać konkurencję z TVP , która to ma problemy z czytaniem z promptera .
W TVP INFO często mylone jest krzesło z krzesłem elektrycznym bez sprostowania , wyjątkowo gdy pomylka dotyczy " ważnej " osoby , widzowie na koniec wiadomości są przepraszani (np. pomylenie Donalda Trumpa z Donaldem Tuskiem ) .
Wielu dziennikarzy TVP INFO posiada okulary , dysleksję , wady wymowy , bezmyślnie przekazując informacje widzom wygłasza takie glupoty , aż śmieszą .
Jeszcze " lepsi " są " losowi " reporterzy , którzy przypadkowo wezwani do relacji na żywo wypadków nie potrafią bez pomyłek i jąkania  wypowiedzieć jednego zdania , a swoim rozmówcom zadają pytania o sensie i wymowie jakby z kabaretu .
Jak z podobnymi sprawami jest w TVN nie wiem , ponieważ nie oglądam .
Zgadzam się natomiast z wysoką oceną TELEWIZJI REPUBLIKA oraz TV TRWAM .
Według mnie sama publicystyka TVP INFO jest na wysokim poziomie , szczególnie teraz kiedy brak lewackich , komunistycznych durniów w programach wygadujących irytujące normalnego człowieka brednie .
Jeszcze na plus zasługuje fakt , że obsada TVP INFO nie jest złożona z wykolejeńców . Cenie lojalność Polsce i Polakom .
Pozdrawiam .

Obrazek użytkownika foros

10-03-2017 [19:50] - foros | Link:

pzdr

Obrazek użytkownika Biedronka

10-03-2017 [01:33] - Biedronka | Link:

Merkel nie jest triumfatorką dzisiejszego dnia. Postąpiła wybitnie "antypopulistycznie". Jeżeli mogłaby coś ugrać w niemieckim społeczeństwie tym działaniem to u tych co potępiali ją za zaproszenie imigrantów do Niemiec. Niemcy owszem- popadają w skrajności ale nie do tego stopnia w stosunku do jednej osoby :). Ponieważ media niemieckie i europejskie skupiają się na tzw lubię/nie lubię czyli właśnie na krytykowanym przez te same media u innych populiźmie to właśnie Merkel przegrała najwięcej. Innymi przegranymi są pewno państwa grupy wyszechradzkiej. Polska nie straciła nic na wizerunku, bo stanowisko jest wizerunkowe i tyle.