Pracować szybciej i sprawniej!

Fajnie jak ktoś chce coś udoskonalić. A nie spieprzyć.
Trwa rekonstrukcja portalu. Wszyscy zajęci jak cholera. Wiele osób apeluje do admina o usunięcie trolla. Zero reakcji.
A CO Z PW??? Gdzie się podziało? Chciałem właśnie wysłać Esce wiadomość, a tu nie ma poczty?!

Rozumiem, że ten pogrzebowy czarny kolor jest tymczasowy. Bo coś strasznie się zrobiło.

I na koniec - przyzwoita kultura wymaga tego, że jak się prowadzi remont, to informuje się Szanownych Gości o zakresie i terminie prac. Chyba, że my tutaj jesteśmy tzw. małoważni.

Pozdrawiam redaktora Sakiewicza i przywołuję wyświechtany slogan - pycha kroczy przed upadkiem. Dowód? Salon24

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mind Service

13-02-2017 [12:11] - Mind Service | Link:

Masz na myśli mnie? Wszyscy apelują? Ty i jeszcze dwóch pieniaczy to są "wszyscy"? To rzeczowa dyskusja na NB ma być zabroniona, bo paru osobom marzy się wypisywanie bredni bez krytyki, za to w kółku wzajemnej adoracji, gdzie brawo biją klakierzy? Pycha rzeczywiście kroczy przed upadkiem, i oby to nie był upadek PiSu, który ma takich pożal się Boże "ekspertów" i obrońców. A za NB powinieneś dziękować, a nie wybrzydzać, bo nie zrobiłeś nic aby pomóc, tymczasem teraz NB wygląda dużo ładniej, przejrzyściej i działa sprawniej.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-02-2017 [14:37] - zbieracz śmieci | Link:

Jesteś tu bo w salonie musiałbyś sie ujawnić a prawdą jest ,że jesteś śmierdzącym trollem i zadaniowcem od zawsze.

Obrazek użytkownika nonparel

13-02-2017 [18:19] - nonparel | Link:

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Obrazek użytkownika minimax

13-02-2017 [14:20] - minimax | Link:

Witam
Do Admina:
Skoro komentujemy kwestie techniczne, to i ja mam swoje 3 grosze do dorzucenia.
Na przyklad nie mam mozliwosci dodania wpisu. Dlaczego?
Blad czy dyskryminacja?
Jakis inny powod?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-02-2017 [14:33] - zbieracz śmieci | Link:

PW nie ma bo go oficjalnie nie wolno zamieszczonych tam treści kontrolować.PW to kopalnia wiedzy o blogerach a tymi dzielono sie szczerze
i obficie,przez PW robiono ustawki czy zawierano sojusze.Pisano też negatywnie o administracji.Tak było od zawsze i tu i w salonie.z
Szkoda PW bo mozna było sie podzielic informacjami które niekoniecznie wszyscy powinni znać np .adresu mailowego .

Obrazek użytkownika admin

13-02-2017 [20:52] - admin | Link:

Informacja o terminie i zakresie prac oraz o braku PW oczywiście była. Nawet kilka notek (w tym jedna Admina) i dyskusja.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-02-2017 [05:24] - jazgdyni | Link:

Może. Nie zauważyłem.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-02-2017 [08:25] - Zygmunt Korus | Link:

No dobra, była... nie była... zauważona. A będzie ta poczta prywatna, czy nie będzie? Konkretnie! A jeśli nie, to dlaczego? I co z tym podjudzaczem, beztalenciem, co zabiera miejsce potencjalnemu pióru? Dlaczego się TOTO bez przerwy wcina? Nie ma na tego neptka mocnych, czy jak? Komuś taki dyżurny troll, w dodatku ze statusem pełnoprawnego blogera, jest potrzebny. Do czego? I jeszcze jedno: gdzie zniknął licznik codziennych odwiedzin? Na ten moment podałem do wiadomości swoje dane kontaktowe. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika admin

14-02-2017 [08:34] - admin | Link:

Cały czas prowadzone są prace, m.in. nad PW, ale nie mogę niczego obiecać. Co do MS dostał ostrzeżenie, następnym krokiem może być odebranie przywileju prowadzenia bloga.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-02-2017 [08:46] - jazgdyni | Link:

1. Odnośnie MS - ilu blogerów musi się poskarżyć, by uzyskać efekt? U dr. Targalskiego byłoby już po sprawie.
2. Układ strony - okno z linkami do FB, TT i itd. przykrywa tekst komentarzy. Potrzebna drobna korekta.

Pzdr

Obrazek użytkownika admin

14-02-2017 [15:31] - admin | Link:

Nie pozwolę na rozwalanie społeczności NB przez nielicznych ale i monokultury też nie zamierzam wprowadzać. W dobrze pojętym interesie tejże społeczności.

Obrazek użytkownika Jabe

14-02-2017 [12:26] - Jabe | Link:

@admin Kilka uwag:

(1) przywrócić ikonkę, usuwając link rel="shortcut icon"

(2) linki nie powinny powodować otwierania nowego okna

(3) tekst nie powinien być szary tylko czarny

(4) trzeba się poważnie zastanowić, kiedy stosować justyfikację

(5) w miarę możliwości komentarze powinny być łamane między strony, tak by nie oddzielać odpowiedzi

(6) wiem, że to nie jest banalne, ale odpowiedź powinna być lepiej powiązana z komentarzem, którego dotyczy, np. delikatną linią prowadzącą od dołu ramki z lewej w dół, łukiem do ramki z lewej u góry. Taka linia powinna się rozgałęziać, gdy odpowiedzi jest więcej. Coś w tym stylu.

(7) nie jestem przekonany, że zmiana kolejności komentarzy była dobrym pomysłem

(8) inne drobiazgi: bez rel=nofollow, gdy jest moderacja; akceptacja data: w linkach; w ostatnich komentarzach na głównej można się pogubić, co jest komentarzem, a co tytułem notki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-02-2017 [16:41] - Imć Waszeć | Link:

No to ja jeszcze się dołączę:
1) Wywalić lub zmienić definicję [meta name="description" content="Fajnie jak ktoś..." /] oraz zdublowaną [meta property="og:description" content="Fajnie jak ktoś..." /]. Po co przepisywać tam treść artykułu?
2) Skrócenie adresów przez użycie np. [link rel="image_src" href="http://naszeblogi.pl/... /], to doskonały pomysł, ale wypadałoby jeszcze gdzieś ich użyć ;)
3) Tagi takie jak ten muszą być bardzo pracowite: [div id="block-views-user4-menu1" class="block block-views"], skoro mają aż dwa rodzaje wprowadzania styli: "#block-views-user4-menu1" oraz ".block .block-views"; dodatkowo w tym drugim jest jeszcze podwójne dziedziczenie.
4) Uwaga na marginesie, wszystko to, co ma określony ID staje się automatycznie obiektem w JavavaScript i to wagi ciężkiej. Kiedyś należało tego unikać, bo zapychały skromną pamięć wbudowanej w przeglądarkę pewnej realizacji JVM (skrypty są kompilowane na bytecodes). Dodatkowo obiekty te przeżywały otwieranie osobnych ramek i dokumentów w innych oknach. To znaczy, że z nowej strony można było sterować obiektami o znanych ID w innym oknie za pomocą skryptów (już nie mówię o fruwających ramkach z reklamami).
5) Nie ma potrzeby wpisywania wszędzie: title="" albo pustostanów [a id="new"][/a], zwłaszcza poza strukturą DIV-ów. No chyba, że jest to po to, żeby komentarze pojawiały się instant za pomocą skryptu.
6) konstrukcje takie jak: [div class="view-content"] [ul class="c"] [li class="l"] [div class="views-field views-field-title"] [span class="field-content"]....[/span] [/div] [/li] [/ul] [/div], to stanowczo za dużo informacji. Wystarczy tylko jakieś [div class="view-content"] [ul] [li] ... [/li] [/ul] [/div], bo wewnętrzny div i span nic nie wnoszą, a dostęp do styli wewnątrz jest przez kaskadę: "div.view-content li {...}", gdzie nawet nie trzeba odtwarzać kolejności zagnieżdżenia. Gdyby były dwie różne takie listy, to łatwiej chyba zrobić [div class="view-content_v1"] niż wszystko przepisywać?
7) [div style="color: #626262; font-size: 12px; line-height: 150%; text-align: justify"]Forum jest miejscem...[/div] - czy nie lepiej mieć wszystkie style w pliku CSS? Oczywiście są przypadki, gdy trzeba to generować w locie (bo np. znacznik musi być przetworzony zanim załaduje się plik ze stylami), ale ten do nich zdecydowanie nie należy. Tu również warto rozważyć, czy justować i zmieniać inne cechy elementów uniwersalnych typu "block" jak DIV, czy zostawić to raczej elementom typu bardziej "inline" jak [p] i [span].

Obrazek użytkownika Optymista1930

15-02-2017 [09:27] - Optymista1930 | Link:

Proszę o przywrócenie poczty wewnętrznej - bez tego nasze blogi są niedorozwinięte, oraz proszę o usunięcie esbeckiego trolla, niejakiego zdzichzpolski, czy polskizdzich...Mind Service również prezentuje narrację a la neon24...gdzie zresztą i ja piszę...

Obrazek użytkownika gorylisko

16-02-2017 [18:06] - gorylisko | Link:

tak z ciekawości... czy ulepszanie jest skończone czy trwa dalej... no i czy będzie poczta prywatna ? jeśli nie to dlaczego ? z tego co wiem to chyba nawet drrr, nie zablokuje mównicy ;-)

Obrazek użytkownika admin

16-02-2017 [18:20] - admin | Link:

Proce wciąż trwają. Nad PW też.