Wojna prewencyjna przeciw Hitlerkowi z Petersburga

Trudno nie zauważyć, że posunięcia Wołodii Putina to nic innego jak kopiowanie posunięć Adolfa Hitlera z lat trzydziestych.
Mamy tutaj i łamanie narzuconych Rosji ograniczeń odnośnie jej siły militarnej, i olimpiadę (Hitler w Berlinie Putin w Soczi) jak i wojny w obronie ludności (Hitler niemieckiej, Putin rosyjskiej). Mamy też próbę anschlussu, w wypadku Hitlera udaną, w wypadku Putina stosuje się wariant rezerwowy. Identyczna jest też eunuchowata postawa Zachodu, podobny jest też czas - 20 lat po zakończeniu wielkiej wojny (w wypadku Hitlera I światowej w wypadku Putina zimnej).
Hitlera łatwo było zatrzymać poprzez wojnę prewencyjną, którą Polska proponowała Francji. Putin sam się o taką wojnę na Ukrainie naprasza. 
Przypomnijmy sobie, że Hitlera przed II wojną nikt poważny szaleńcem nie nazywał, przeciwnie, naprawa krzywd wyrządzonych Niemcom przez traktat wersalskich miała swoich zwolenników.

Włodzimierz Putin to dyktator, tak samo szalony jak Adolf Hitler, który chce podpalić Europę, potem świat. Jeśli teraz nie dostanie pięścią w nos, to za parę lat historia się powtórzy i trafienie pięścią w nos Putina będzie znacznie trudniejsze.

upd
kolejna analogia. Agresywna polityka międzynarodowa HItlera nie byłaby możliwa bez cichego czy jawnego sojuszu z ZSRR, Dziś historia powtarza się. Jak informuje GP, Putin z Merkel tworzą przy OBWE grupę dialogu w kwestii Ukrainy, podczas gdy rosyjskie wojska zajmują ukraińskie terytoria.

upd II
Niezbyt się może precyzyjnie wyraziłem. Chodziłoby oczywiście o pokojową interwencję wojsk NATO, ewentualnie wojsk USA i WB wspartych przez inne państwa (w imię obrony gwarancji integralności terytorialnej Ukrainy), celem której byłoby zapobieżenie akcjom terrorystycznym. Jak wiadomo na terytorium Krymu i wschodniej Ukrainy działają obecnie nie związane z żadnym państwem grupy zbrojne, o dużym potencjale terrorystycznym. Celem interwencji powinno być ich natychmiastowe rozbrojenie. Rosja jako gwarant integralności terytorialnej Ukrainy powinna dostać zaproszenie do takiej interwencji, na przykład w trakcie jej trwania. Po rozbrojeniu poterncjalnych grup terrorystycznych legalne władze Ukrainy powinny przejąć kontrolę nad zagrożonymi terrorem terenami. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilian58

02-03-2014 [23:02] - emilian58 | Link:

Tyle że nie ma nikogo kto by mu ten wredny kinol rozkwasił.Widać tylko tyłki wystające z piasku!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

02-03-2014 [23:36] - Zygmunt Korus | Link:

ale Pańskie niektóre jednak naciągane... Albo należałoby je lepiej uargumentować (I Wojna - "zimna wojna" ?; "naprasza się"... - u kogóż to?; "z Petersburga?" - hm).
 

Obrazek użytkownika foros

02-03-2014 [23:50] - foros | Link:

dwadzieścia lat po I wojnie wybucha II wojna (1918-1939), zimna wojna kończy się w początkach lat 90-ych XX w.
Putin pochodzi z Petersburga i z Petersburgiem związany jest początek jego kariery politycznej
"naprasza się", dopóki armia rosyjska nie przegra w polu Putin będzie jej używał.
analogie mają to do siebie, że nie są w !00% identyczne