Rosyjskie szwadrony śmierci na Ukrainie

Wg eksperta wojskowego, psychologa Aleksieja Arestowicza powołującego się na związki ze służbami specjalnymi na Ukrainie działa 20-30 rosyjskich "szwadronów śmierci".  Dochodzi do otwartych polowań na opozycyjnych aktywistów, a cała sytuacja jest kierowana przez rosyjską Federalna Służbę Bezpieczeństwa.
„Całą sprawę w swoje silne, pewne, czyste ręce wzięli moskiewscy czekiści. Jako były oficer służb specjalnych dostaję na ten temat informacje z wielu stron” - powiedział Arestowicz.
Jego zdaniem na Ukrainie FSB „siedzi” całymi departamentami pod postacią najróżniejszych „organizacji patriotycznych”, klubów weteranów itp. „W pewnym sensie zakładnikiem wszystkich tych specsłużb stał się ukraiński naród, w tym nasza władza i nawet prezydent, bo przecież oni nie zwracają uwagi na jego interesy. Oni grają swoją partię”.
Ekspert zwraca uwagę na zabójstwo opozycjonisty ze Lwowa Jurija Werbyckiego i stwierdza, że to robota ludzi, którzy wcześniej zajmowali się podobnymi zadaniami na Kaukazie. „Zrobione czysto, starannie, bez śladów. I metody i styl przypominają szwadrony śmierci, które działają na Kaukazie. Igor Łucenko także opowiadał, że ludzie, którzy go przesłuchiwali zasadniczo nie orientowali się w sytuacji i mówili z charakterystycznym rosyjskim akcentem… Myślę, że i wśród „Berkutu”, i w tłumie demonstrantów pracują rosyjscy specjaliści. Możemy się tego domyślać po pośrednich dowodach, takich jak lekceważenie narodowych symboli, jak przemoc wobec dziennikarzy, jak znęcanie się nad jeńcami” 
Poniżej wywiad z Arestowiczem.

Czym są rosyjskie szwadrony śmierci? Jakich używają metod? Możemy się tego dowiedzieć z brytyjskiej edycji The Times (kwiecień 2009), której wywiadu udzielili dwaj anonimowi rosyjscy członkowie takich szwadronów "Andriej" i "Władymir" (przedstawiający się jako oficerowie wysokiej rangi) działający w Czeczenii, a skrót którego prezentuje Kavkazcenter.com
Otóż członkowie szwadronów śmierci wywodzą się głównie spośród ludzi rosyjskich służb specjalnych. Uważają się za część rosyjskich sił okupacyjnych. Od początku niemal wszystkie szwadrony śmierci zarządzane były przez FSB.
Szwadrony śmierci zajmują się głównie mordowaniem, torturowaniem i przesłuchiwaniem przeciwników. Tortury odbywają się najczęściej przy pomocy młotka (np. wielki fortepian - rozbijanie młotkiem paliczków)i elektryczności, mężczyźni zmuszani są też do homoseksualizmu, czynności te są filmowane, a kopie rozpowszechniane. Ciał pozbywają się poprzez grzebanie ich w ziemi lub rozczłonkowanie. Popularnym sposobem jest m.in. pozostawianie na ciele dwóch pocisków artyleryjskich, jednego między nogami, drugiego na klatce piersiowej i detonowanie ich przy pomocy kostki TNT, inny sposób to rozjeżdżanie czołgiem. Nie ma ciała, nie ma dowodów, nie ma problemu.
Bardziej szczególowo Rosjanie opowiadają o zabiciu rekrutera szamilek (samobójczyń), oraz o torturowaniu prądem dwóch szamilek (jedna 15-letnia), które potem zostały zastrzelone. "Andriej" opowiada, że sam zabił 10 szamilek, jednemu z więźniów, który go nie posłuchał odciął zaś ramiona toporem, jednak już w odwecie za zabicie 2 członków FSB zabito czeczeńskich 200 cywili.

Andriej i Władymir twierdzą, że takie zachowanie Rosjan i ich niekonwencjonalne metody działania to jedyny skuteczny sposób walki z terrorystami, a spowodowane są one czynami Czeczenów, którzy, zwłaszcza na początku wojny gwałcili i zabijali kobiety i dzieci, oraz odcinali głowy rosyjskim żołnierzom, obaj jednak nie potrafili wsakazać konkretnych przykładów takich zachowań Czeczenów.
Wg Andrieja i Władymira ich praca nie jest łatwa, wymaga specjalnych uzdolnień i mocnej postawy moralnej i psychicznej. Sami nie uważają się za morderów, raczej za bojowników rozprawiających się ze "zwierzętami"
http://kavkazcenter.com/eng/co...

Działaność rosyjskich szwadronów śmierci na Kaukazie potwierdza też Amnesty International, piszac głównie o obozach infiltracyjnych.
Również tygonik Wprost (rok 2006) piórem Ariela Cohena zwracał uwagę na plagę morderstw politycznych w Rosji (chodziło głównie o sprawę Litwinienki ale również o inne zabójstwa polityczne). 

Wizerunek jednego z rosyjskich snajperów działających na Ukrainie, za twitterem z Majdanu podaje niezalezna.pl, chodzi o Dmitrija Snierigowa z Rostowa nad Donem.
Wizerunki kolejnych 5-u członków rosyjskich służb specjalnych z centralą w Petersburgu, działających w ramach Berkutu na Ukrainie kolportuje m.in. kavkazcenter.com. Przedstawieni oni są jako Wadim Posochow, Aleksiej Gołowkin, Dmitrij Grigorjew, Dmitrij Nardow, Mark Gijewskij. Mają to być informacje pewne i sprawdzone. Przekazano je środkom masowego przekazu i rządom USA i UE.

Oto link do strony ze zdjęciami Rosjan: 
http://kavkazcenter.com/russ/c...
http://niezalezna.pl/51115-ros...

Komentarz.
A my nadal rzucajmy gromy i zastanawiajmy się, czy za zbrodnie  polegające m.in. na podtapianiu arabskich szejków w Kiejkutach to odpowiedzialny jest Miller, Kwaśniewski, pułkownik Derlatka czy cała polska klasa polityczna. 

Linki:
http://www.wprost.pl/ar/99680/...
http://www.kresy.pl/wydarzenia...
http://www.opendemocracy.net/o...
http://www.independent.co.uk/n...
https://www.kyivpost.com/conte...
http://kavkazcenter.com/eng/co...
http://kavkazcenter.com/russ/c...
http://islaminaction08.blogspo...
http://www.freerepublic.com/fo...
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-01-2014 [08:29] - NASZ_HENRY | Link:

za Kijów ;-)