Przepowiadam sukces partii Gowina

 
Janina Paradowska, dziennikarka, którą bezsprzecznie zaliczyć można do grona generalicji mainstreamowych mediów, pokusiła się o prognozę polityczną na następny rok. Jest to prognoza skażona – co oczywiste – życzeniowym myśleniem i jeszcze czymś, co cechuje wielu generałów, którzy zwykli gotować się do już rozegranej wojny. Paradowska po prostu nie widzi co się w polskiej polityce święci. Ale oddajmy jej głos:
 
„Krajobraz przed rokiem następnym, rozpoczynającym kolejną wyborczą sekwencję staje się coraz ciekawszy. Być może dominacja dwóch partii zostanie przełamana, samotnym liderem będzie PiS z niezmiennie tym samym kłopotem braku zdolności koalicyjnej, a następnie będą dwie partie PO i SLD z mniej więcej równymi szansami na zajęcie drugiego miejsca, a to już miejsce, z którego można będzie startować do funkcji premiera.”
 
No tak, myśleniem życzeniowym p. Janiny jest, by władza wpadła w ręce Leszka Millera. Jakiż piękny byłby wtedy świat! Starzy znajomi z czasów PRL-u i ich dzieci nie tylko uniknęliby publicznego ostracyzmu, ale wręcz dobili się honorów należnych tym, którzy przez pięćdziesiąt lat budowali socjalizm z ludzką twarzą.  Pomóc Leszkowi Millerowi w rządzeniu musiałaby skruszona PO. To również miła wizja – bo przecież całe TOK FM ma już dość popierania tego „dupka” (określenie szanownej małżonki) Tuska.
 
Zarysowana przez Paradowską konstrukcja ma także jeszcze jeden walor: Skazuje 30-sto procentowy elektorat Prawa i Sprawiedliwości na bycie przysłowiowym Ciemnogrodem, po którym ujeżdżać będzie można do woli przez następne lata. Są liczni? Nie szkodzi. Na salony ich się nie wpuści. Mogą sobie co najwyżej pomanifestować na ulicy – byle grzecznie.
 
Skoro jest i ma być tak pięknie, musiała Paradowska kompletnie zignorować w swojej analizie powstanie nowej siły na polskiej scenie, która właśnie się rodzi i znana była dotychczas jako Godzina dla Polski. Jarosława Gowina, Pawła Kowala i Przemysława Wiplera Paradowska w swojej układance w ogóle nie dostrzega, mimo że wypowiada się na kilka dni przed ukonstytuowaniem się ich ruchu. Spróbujmy więc wprowadzić korektę do jej myślenia.
 
Półtora tysięczny kongres założycielski nowej formacji i z górą 20 tysięcy ludzi deklarujących poparcie dla tej inicjatywy to  wielki legion rozczarowanych polityką platformianej wierchuszki. Tych ludzi można oczywiście lekceważyć i stygmatyzować mianem lemingów, które nie dostrzegały korupcyjnego charakteru władzy, którym nie przeszkadzało dotychczas agresywne kłamstwo smoleńskie Laska-Millera, którzy wreszcie aprobowali przemysł pogardy flekujący opozycję za publiczne pieniądze. Ci ludzie nie mogli doznać nagłego olśnienia i dokonać konwersji poglądów. Mało kogo stać na przyznanie: Tak, byłem idiotą, dałem się uwieść propagandzie antypisowskiej, dałem się omamić wizją przynależności do światłej, europejskiej części społeczeństwa, uwierzyłem ślepo w Donka i jego sportową ekipę. Ale dzisiaj ci ludzie mogą stać się potężnym kafarem wymierzonym w zmurszałą konstrukcję Platformy Obywatelskiej.
 
Jarosław Gowin miał w Platformie 20-sto procentowe poparcie. Nie widzę powodu, dla którego nie miałby tego poparcia podwoić. Daje elektoratowi PO solidną szalupę ratunkową. Mogą wyjść z partii oszustów (lub przestać ją popierać) zachowując resztki godności. Przy Tusku pozostaną ci, którzy z Platformy dosłownie i w sensie materialnym żyją. Tuska nie opuszczą rzesze zatrudnionych przez PO urzędników (w samej Warszawie ponad 3 tysiące), członków rad nadzorczych itp. Nie opuszczą go przez czas jakiś również media, hojnie dotowane przez rząd reklamami.
 
Przepowiadam sukces inicjatywy Gowina – głównie w dziedzinie zagospodarowania elektoratu PO. Może to być sukces ograniczony, na miarę niemieckiej FDP. Ale ten sukces oznaczać będzie rzecz w naszej rzeczywistości bezprecedensową. Oznaczać będzie gwałtowny wzrost potencjału koalicyjnego Prawa i Sprawiedliwości, największej polskiej partii politycznej. Bardziej wierzę w konstruktywną współpracę nowej partii Polska Razem (na nazwę i logo można się powybrzydzać) z PiS-em aniżeli we współpracę na linii PiS – Ruch Narodowy. Tutaj zawsze znajdą się ludzie pokroju ks. Zalewskiego (przepraszam, jeśli go do RN zapisałem), skłonni pochopnie generalizować i odsądzać Jarosława Kaczyńskiego od czci i wiary za urojone grzechy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

07-12-2013 [16:18] - fritz | Link:

Gen. Czempinski wyprodukowal zastepstwo dla padajacej SLD: wlasnie herr Tuska i PO.

Teraz uklad stwierdzil, ze konieczna jest nowa wersja PO i herr Tuska: to jest wlasnie operacja Gowin.
Przy tym jest rzeczywiscie starannie przygotowana: poczatkiem bylo wprowadzenie Wiplera do PiS, zeby chlopak sie otrzaskal i twarz zdobyl.

Potem Gowin zaczal byc kreowany na konserwatywnego bojownika.

A trzecia twarza jest Kowal.

I tak mamy 3 szlachetne, czyste, nowe i swieze polityka niezbrukane twarze.

PO tez mialo 3 twarze, nieprawdaz.

Oni maja z cala pewnoscia szanse.

Za dwa, trzy miesiace nastapi okrzepniecie struktury a potem media zaczna herr Tuska i PO likwidowac.

Nie zdziwilbym sie, gdyby PO wogole nie weszlo do sejmu w nastepnych wyborach :)

Obrazek użytkownika wandaherbert

07-12-2013 [17:35] - wandaherbert | Link:

Gowin przez działanie w PO stracił u większości uczciwych obywateli wiarygodność.Wipler i Kowal też tej wiarygodnosci politycznej dużo nie mają.Ja osobiscie bardziej toleruje SLDowcow niz ludzi z szczytu PO ,ktorymi gardze za ich zakłamanie i bezwstydne zachowanie.Całkowicie podzielam opinię Pana @fritz

Obrazek użytkownika mostol

07-12-2013 [18:59] - mostol | Link:

w rządzie Jarosława Kaczyńskiego? Przypominam, że i Kluzicy przestał się kłanić, tak przynajmniej donosiła tvn-owi, a to niby coś więcej, jak Poncyliusz.

Obrazek użytkownika goral

07-12-2013 [19:30] - goral | Link:

Gowin byl od poczatku elita PO.Firmowal i legitymizowal swoim nazwiskiem jej afery.Gowin glosowal przeciwko zwrotowi wraku Prezydenckiego Samolotu..Gowin glosowal przeciwko powołaniu Międzynarodowej Komisji ds zbadania Tragedii w Smoleńsku..Gowin byl Ministrem Spawiedliwosci i umacnial Kryminalna sitwe sedziowsko-prokuratorska.Gowin bral udzial w spektaklach nienawisci przeciwko "mocherom"."pisiorom" i "sekcie Smolenskiej"
Gowin jest przyjacielem Tuska.
Nie udal sie zydo-komunistom manewr z "Ruchem Paliglupa" oraz ze stworzeniem przeciwwagi dla PIS w postaci "Ruchu Narodowego",to teraz Dukaczewski i Moskiewscy generalowie z PRL-u tworza nastepna alternatywe w postaci "parti Gowina".
A ty tutaj glupoty i brednie wypisujesz byly sympatyku PO..( a moze i czlonku)..

Obrazek użytkownika wandaherbert

07-12-2013 [19:37] - wandaherbert | Link:

już się zaczęła .Uklad dał sygnał i pomocnicy pracują.W polsacie idzie o Gowinie ,w TVN24wywiad Gowina dla Durczoka Ja wierze w mądrośc większości Polaków i mam nadzieję ,że odwrotnie niż Pan nie wierza i nie przyłożą ręki do tego sukcesu ,bo czują ,że ta partia to PO-BIS tylko bez Tuska .

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

07-12-2013 [20:07] - BoguslawHenryk | Link:

Autor nie ma racji . Gowin to ten sam "szmaciarz" co i przedtem, Teraz tylko oddelegowano go do nastepnego rozdania.
Mam nadzieje ze Polacy nie dadza sie nabrac.
A najlepszym przykladem - we wszystkich mozliwych odmianach w szmatlawych TV-zorniach jest go pelno . Tak go lansuja !!!.
Nie z nami te numery Bruner !!!.

Obrazek użytkownika goral

07-12-2013 [21:16] - goral | Link:

Czytam te twoje epistoly i nie wierze temu co czytam.
W mojej opini sukces PO i jej Anty-Polska nienawisc opiera sie na "realistach" twojego pokroju.To ludzie twojego pokroju legitymizuja , firmuja i usprawiedliwiaja WSZYSTKIE fobie i czyny kryminalne PO ,w ktorej to GOWIN byl postacia elitarna..
Na relatywistow etyczno-moralnych twojego pokroju zawsze moga liczyc.
Przedstawiasz sie jako "brocker"
Juz samo wykonywanie tej czynnosci miesci sie poza granicami ,ktore wyznacza nasza Katolicka wiara i tradycja etyczno-moralna.
Jak ty to wszystko godzisz ze swoim sumieniem ?
Jak wyglada twoje sumienie i tobie podobnych ,w kontekscie czynnego i aktywnego uczestnictwa Gowina we wszystkich tych wieloletnich przekretach, z ktorych Usprawiedliwianie Zla jest niewinnym poczatkiem listy jego grzechow..
Uzurpujesz sobie prawo moralizowania i pouczania mnie i moich Braci w Wierze ,co jest dobre i akceptowalne dla Polski i Polakow..Kto tobie dal takie przyzwlenie?..Jakie jest zrodlo tej pychy?
Gowin w mojej opini byl i jest cyniczna kanalia .Karierowiczem i Oportunista.Jest bezposrednio odpowiedzialny za obecna sytuacje spoleczno-polityczna w Polsce.
Gowin jest jednym z architektow podzialu miedzy Polakami.
Niech ci sie nie wydaje,ze my Patrioci Polacy zaakceptujemy jego (i tych ktorzy pociagaja go za sznurek) jako reprezentanta Polski w ktora ja wierze.
Niech ci sie nie wydaje,ze mozesz postawic znak rownosci miedzy mna a soba.
Pogarda,to wlasciwe slowo,ktore w tym momencie czuje do ciebie..relatywisto..Tfffuuu!.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-12-2013 [09:57] - NASZ_HENRY | Link:

Zielona wyspa, zielone mirabelki, zielone jabłuszko ;-)

Obrazek użytkownika Góral z Krakowa

08-12-2013 [11:56] - Góral z Krakowa | Link:

- tylko o co chodzi? Że ten sam peowski ciąg skojarzeń? Doceńmy ilu chłopców z ferajny może zostać za burtą (na czele z Tuskiem).