Wielki korek na Trasie AK-HGW błyskawicznie pomaga kierowcom

W dniu dzisiejszym rozpoczął się wielki remont trasy AK, łącznie z mostem Grota Roweckiego. Z ruchu samochodowego wyłączono na razie 2 pasy na ok. 100 metrowym odcinku: 3-5 robotników wycinało barierki ochronne między pasami. Remont rozpoczął się o godzinie 9-ej i spowodował olbrzymie korki sięgające od ulicy Powązkowskiej po CH Targówek, obejmujące m.in. ul. Głębocką i stopując Wisłostradę. 
Prace remontowe stanowiły zaskoczenie dla kierowców, którzy twierdzili, iż byli niepoinformowani, brakowało też informacji o objazdach. 
Wieść o kryzysie na trasie AK zelektryzowała warszawski ratusz. Najszybciej zareagowała Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. W ciągu 40 minut zjawiła się na miejscu i rozpoczęła podawanie kierowcom kawy. Towarzyszył jej nowomianowany wiceprezydent Warszawy Sebastian Wierzbicki, warszawski szef SLD. Pani Hania wraz z panem Sebastianem cierpliwie tłumaczyli kierowcom, że jako zarządcy Warszawy nie mają wpływu na to, co dzieje się na głównych arteriach miasta. Odpowiadają za to GDDKiA i Ministerstwo Transportu, stanowisko wiceprzewodniczącej PO nie daje zaś pani Hani żadnego wpływu na decyzje ministra Nowaka. Rzekomy brak informacji o remoncie to nieprawda, informację tę można bowiem znaleźć w internecie, na przykład na stronie Urzędu Miasta, w tej samej sekcji co ogłoszenia o referendum.
Warszawscy kierowcy ze zrozumieniem podchodzili to wyjaśnień Pani Prezydent. Podawana kawa cieszyła się olbrzymim powodzeniem (sponsorem był hotel Hyatt). Część podekscytowanych kierowców wychodziło z aut i robiło sobie spontaniczne zdjęcia z Panią Prezydent i wiceprezydentem Wierzbickim. Jeden z nich, pan Marek, ma być gościem Jarka Kuźniara podczas jutrzejszego, porannego korka. 
Kryzys został rozładowany ok. godz. 13 dzięki osobistej interwencji wiceprezydenta Warszawy Wojciechowskiego u ministra Nowaka.
Warszawski ratusz zapowiada zdecydowane działania celem rozładowania krytycznej sytuacji. Przy trasie AK najprawdopodobniej staną telebimy, na których obejrzeć będzie można klasykę polskiego kina, w tym przegląd dorobku filmowego Daniela Olbrychskiego, rozdawanie porannej kawy stanie się zaś kolejnym obowiązkiem warszawskich urzędników (płci obojga). Wg niepotwierdzonych jeszcze źródeł na wysokości osiedla Potok stanąć ma otwarta scena, na której występy zadeklarowała znana warszawska aktorka Gouda Tencer w duecie z Anną Grodzką.
Jak widać przedreferendalne zobowiązania warszawskiego ratusza nie były jedynie czczymi obietnicami.
Prace remontowe na Trasie AK potrwać mają do 25 października.
Pełna relacja z interwencji Pani Prezydent Warszawy na stronach Gazety Wyborczej (dostępna w systemie piano) oraz na warszawskich stronach TVN.
Poniżej zaś Jowita, jeden z najciekawszych polskich filmów; duet młodego Daniela i pięknej Barbary Kwiatkowskiej pod batutą jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, Janusza "Kuby" Morgensterna, ex-asystenta mistrza Andrzeja Wajdy, scenariusz T. Konwicki. (Film zdecydowanie wart obejrzenia)

YouTube: