Spadają notowania? PO wistuje "Smoleńskiem"

Który to już raz powtarza się ta sama historia?:
1. Spadają notowania rządzącej partii, w mediach pojawiają się niekorzystne dla niej informacje mogące zdezorientować lemingów, rządząca partia przygotowuje kolejny przekręt.
2. Prawicowym mediom rzucany jest "szczur", na którego te wcześniej czy później dają się złapać, prawicowy elektorat buzuje emocjami (wzmożeniem smoleńskim)
3. Media rządowe wchodzą w grę wekslując info ze "szczura" na poboczne wątki i emocje i to one oraz pyskówka stają się wiodącym tematem dyskursu społecznego.

W ten sposób władza zyskuje:
a. parę tygodni spokoju
b. polaryzację elektoratu, czyli lemingi wracają we właściwe szyny
c. dezorientację elektoratu przeciwników (różny zbiór skrawków wiedzy)
d. impregnacja obywateli - wąskie dawkowanie skrawków wiedzy powoduje, że pole rażenia całej konstrukcji jest ograniczone (o ile obywatel w ogóle taką konstrukcję stworzy lub przyswoi)

Kolejny wist smoleński jest również korzystny dla PiS.
W chwili obecnej chodzi tu o:
a. wzmacnianie polaryzacji elektoratu
b. redukcja konkurencji
- przykrycie sukcesu manifestacji związkowców
- przystopowanie SolidPol, w którą władza najwyraźniej zainwestowała.

Jakie wnioski:
1. gra jest dość przejrzysta. Czy jednak widzimy graczy? Tych pociągających za sznurki?
2. pików smoleńskich będziemy mieli jeszcze kilka i nie ma siły by nich nie było
3. Nie ma w tej sprawie stron jednoznacznie białych i czarnych, ale to co robi aktualna władza w kwestii śledztwa smoleńskiego to po prostu ohydna drwina z człowieczeństwa i ludzkich uczuć. Jeśli Polska będzie kiedyś demokratycznym państwem prawa to wszystki "szyszki" - funkcjonariusze państwowi rozgrywający tę sprawę powinni zniknąć z aparatu państwa z wilczym biletem za brak szacunku dla praw człowieka. Norymberga dla smoleńskich "szyszek". 
4. można zgadywać o co tym razem chodzi graczom z Alei Ujazdowskich. Stawiałbym na referendum w Warszawie.

Przy okazji ciekawy dzień wybrała sobie Gazeta Wyborcza na swój smoleński kontratak: 17 września, rocznica napaści komunistycznej na Polskę. Zapewne na Kremlu zostanie to docenione, może nawet w brzęczącej monecie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

19-09-2013 [09:03] - dogard | Link:

wszyscy kryja wszysko--i szafa gra ,a komoda tanczy.Niby solidarnosc konkurencja dla PiS--CHYBA ZACHORZALES KAPENKE!!