Żakowski demaskuje manipulacje sondażem firmy MillwardBrown

Wczoraj w tok.fm wybitny publicysta Jacek Żakowski (Tusku musisz) zdemaskował ohydną manipulację Faktów TVN oraz firmy sondażowej Millward Brown SMG/KRC. Chodzi o sondaż prezentujący kto powinien zostać premierem Polski. 
I Fakty, i Millward Brown stwierdzili, że Polacy wybrali Jarosława Kaczyńskiego (18%). Jednak, jak zauważył Żakowski premier strony wolnościowo - liberalnej: D. Tusk (13%), J. Buzek (135), G.Schetyna (7%), J. Gowin (8%), L. Miller (9%), ma w sumie znacznie więcej poparcia niż J. Kaczyński. W związku z tym publicysta zwrócił się do izby zrzeszającej sondażownie o interwencję.

Poruszony apelem Żakowskiego postanowiłem przyłączyć się do ogłoszonej przez niego akcji wysyłając maile, do czego i Państwa zachęcam:

office@pl.millwardbrown.com
Szanowni Państwo
Poruszony audycją wybitnego publicysty Jacka Żakowskiego, który w tok.fm jasno wykazał Państwa ohydną manipulację w ostatnim sondażu sporządzonym dla Faktów TVN dotyczącego preferencji Polaków odnośnie kandydata na premiera żądam:
a. przeprosin
b. sprostowania nieprawdziwej informacji jakoby Jarosław Kaczyński był uważany przez Polaków za najlepszego kandydata na premiera
c. w przyszłych badaniach, zgodnie z sugestiami Jacka Żakowskiego sumować poparcie dla premiera strony wolnościowo-liberalnej złożonego z D. Tuska, J. Buzka, G. Schetyny, L. Millera, J. Gowina i dopiero takie porównywać z poparciem dla premiera strony nie-wolnościowej i nie-liberalnej czyli Jarosława Kaczyńskiego.

Oczywiście taką metodologię taką należy zastosować jedynie w przypadku wyborów pozytywnych.

bloger foros

kontakt24@tvn.pl

Szanowni Państwo
Poruszony audycją wybitnego publicysty Jacka Żakowskiego, który w tok.fm jasno wykazał Państwa ohydną manipulację w Faktach TVN  prezentujących wyniki sonażu Millward Brown dotyczących preferencji Polaków odnośnie kandydata na premiera żądam:
a. przeprosin
b. sprostowania nieprawdziwej informacji jakoby Jarosław Kaczyński był uważany przez Polaków za najlepszego kandydata na premiera
c. w przyszłych badaniach, zgodnie z sugestiami Jacka Żakowskiego sumować poparcie dla premiera strony wolnościowo-liberalnej złożonego z D. Tuska, J. Buzka, G. Schetyny, L. Millera, J. Gowina i dopiero takie porównywać z poparciem dla premiera strony nie-wolnościowej i nie-liberalnej czyli Jarosława Kaczyńskiego.(Oczywiście taką metodologię taką należy zastosować jedynie w przypadku wyborów pozytywnych.)
d. zastosowania podobnej metodologii podczas prezentacji preferencji wyborczych Polaków.

Swoją drogą co z ładem korporacyjnym w Państwa Firmie?! Przecież nie tak dawno temu dyrktor programowy Państwa stacji podsumowywał, że widzowie TVN nie lubią złych informacji o Platformie Obywatelskiej. Dlaczego więc dziś stajecie Państwo w pierwszym szeregu ohydnej pisowskiej propagandy?

bloger foros

skargi@krrit.gov.pl

Szanowna Rado
Uprzejmie donoszę o ohydnej manipulacji jakiej dopuściła się redakcja Faktów TVN podczas prezentacji sondażu preferencji Polaków odnośnie najlepszego kandydata na premiera sporządzonego przez firmę Millward Brown.
Otóż redakcja Faktów wprowadziła w błąd swoich widzów twierdząc, że Polacy najczęściej wybierają na to stanowisko Jarosława Kaczyńskiego. Tymczasem wybitny publicysta Jacek Żakowski w audycji radiowej w Tok.fm jasno wykazał, że kandydat obozu wolnościowo-liberalnego składający się z D. Tuska, J. Buzka, G. Schetyny, J. Gowina i L. Millera uzyskał w sumie poparcie 50% Polaków, podczas gdy suma głosów oddana na Jarosława Kaczyńskiego to 18%. 
W związku z tak ohydną manipulacją Pan Jacek Żakowski zaapelował do samorządu zrzeszającego firmy sondażowe o stosowną karę dla firmy Millward Brown. Uważam, że podobną karę KRRiTv powinna wymierzyć również Faktom TVN.

bloger foros 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika PS

13-09-2013 [15:35] - PS | Link:

<blockquote class="twitter-tweet"><p>&quot;PO jest dobrem narodowym&quot;, orzekł Żakowski. Dobra narodowe, dodam, należy trzymać pod kluczem, za kratą i dobrze strzec - jak najbardziej.</p>&mdash; Rafał A. Ziemkiewicz (@R_A_Ziemkiewicz) <a href="https://twitter.com/R_A_Ziemki...">August 13, 2013</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>