AK-owcy powinni pozwać TVP o oszczerstwo

AK-owcy powinni pozwać TVP do sądu o oszczerstwo.

Chodzi oczywiście o emisję przez TVP filmu "Nasze matki, nasi ojcowie".
Film ten w krzywdzący sposób przedstawia żołnierzy Armii Krajowej. Informacje o tym były przekazywane polskiej opinii publicznej w wielu publikacjach. TVP miała więc świadomość o występujących przekłamaniach oczerniających żołnierzy AK. Znany jest m.in. wywiad z prof. Musiałem, konsultantem historycznym filmu, który ujawnił, iż producent, niemiecka telewizja publiczna, miał świadomość, żę prezentowany przez nią obraz polskiego podziemia jest nierzetelny i zdecydowała się takim go pozostawić.
 Mimo to TVP zdecydowała się na emisję filmu. Emisji tej nie towarzyszyły komentarze historyków prostujących nieprawdziwe informacje prezentowane w serialu. Odmówiono również, o czym ostatnio dowiedzieliśmy się, komentarza na wizji środowisku kombatantów z Armii Krajowej. Wszystko to zakłada złą wolę TVP.

Taki proces żołnierze AK mogą tylko wygrać. Obojętnie jakie rozstrzygnięcie zapadnie na sali sądowej. Bo popularyzacja wiedzy o Armii Krajowej zawsze będzie jej zwycięstwem. Ta wiedza broni się sama. Podobny proces, moim zdaniem, powinien zostać przez środowisko AK-owskie wytoczony telewizji ZDF przed niemieckimi sądami.

Dlaczego pałac prezydencki zdecydował się na wyemitowanie tego filmu w TVP? Moim zdaniem najgorszym rozwiązaniem byłoby, gdyby sprawa pamięci o Armii Krajowej przerodziła się w konflikt polityczny, o wydźwięku podobnym do sprawy katastrofy smoleńskiej. Dlatego właśnie to nie partie czy ugrupowania polityczne, ale właśnie bezpośrednio pokrzywdzeni, czyli środowisko kombatanckie powinno przejąć na siebie rolę inicjatywną.
Armia Krajowa była bowiem ponadpartyjnym wojskiem niepodległej Polski i takim powinna pozostać.

Jeśli zaś ktoś podobnie jak p. K. Wójcicki w rozmowie w TV Republika uważa, że Polacy są dostatecznie wyedukowani by samodzielnie oddzielić fałsz od prawdy to po prostu żyje w świecie fantazji. Zwłaszcza młodzi Polacy szybciej uwierzą obrazowi w TV lub żywemu słowu niż podręcznikom, których najcześciej nie czytają. To jest też powód, dla którego po raz kolejny to właśnie kombatanci powinni wystąpić w obronie swojej i swoich poległych kolegów.

Mam nadzieję, że taką inicjatywę AK poparłyby środowiska, którym zależy na tym, by w Polsce nie było antysemityzmu. AK ma w Polsce duży szacunek, poziom wiedzy historycznej w społeczeństwie jest niski, jeżeli człowiek mający szacunek dla AK zobaczy w TV, że żołnierze AK byli antysemitami to wzrasta ryzyko, że i on zechce zostać antysemitą.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-06-2013 [07:59] - NASZ_HENRY | Link:

Kombatanci z AK kontra kolaboranci z TVP ;-)

Obrazek użytkownika Barszcz

20-06-2013 [09:57] - Barszcz | Link:

Amen.