Przeciw kłamstwu "Wyborczej"

                                    
Oświadczenie
W związku z oszczerczym pomówieniem mnie przez „Gazetę Wyborczą” i jej portal w dn. 12 czerwca 2013, że należę do grona osób, które „dostają” od partii Prawo i Sprawiedliwość „po kilka tysięcy zł” oświadczam, że artykuł ten zawiera kłamstwo.
Nie dostaję ani od początku istnienia partii PiS nie dostawałam stamtąd żadnych pieniędzy. W ciągu kilkunastu lat zawarłam z nią jedną umowę. PiS zakupił ode mnie w 2011 roku prawa autorskie do „Raportu o zagrożeniach wolności słowa w Polsce”. Raport opracowany był pod moim kierunkiem na zamówienie Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza (nie mylić z partią polityczną), które zasugerowało sprzedaż tych praw. Raport został zaprezentowany publicznie 5.10.2011 roku. Umowę sprzedaży praw podpisałam 10.10.2011 roku. Do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zostałam demokratycznie wybrana w dwa tygodnie później, 23.10.2011.
Jestem wstrząśnięta zgodą wynajętej do tej roboty Dominiki Wielowieyskiej, córki wybitnego opozycyjnego działacza katolickiego, na oszczercze i kłamliwe potraktowanie mnie w „Gazecie Wyborczej”.
Oczekuję sprostowania od „Gazety Wyborczej” (przeprosin nie oczekuję) w podobnym miejscu co opublikowany artykuł w ciągu 7 dni i wpłacenia przez „Gazetę Wyborczą” 15 tys. zł na Zakład Niewidomych w Laskach. W przeciwnym razie podejmę kroki prawne.
Warszawa, 14.06.2013                                                                 Teresa Bochwic

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika goral

14-06-2013 [12:40] - goral | Link:

Waw!!Cale to publiczne na skale ogolno-polska pomowienie ma rowniez aspekt prawem karanym ,ukrywanie przed Skarbem Panstwa dochodow.Owa "dziennikarka" publicznie sugeruje pani ukrywanie dochodow i swiadome unikanie odprowadzania
do Skarbu Panstwa podatkow za te "rzekomo otrzymane pieniadze"..Sugeruje bezzwloczne wyslanie oswiadczenia do wlasciwych organow finansowych .Z prosba o wszczecie postepowania wyjasniajacego ,prawdziwosc zrodla tych informacji.Bowiem obowiazkiem tej "dziennikarki" jest zawiadomienie wlasciwych organow o tym przestepstwie i wlasnej o nim wwiedzy..
P.S bardzo chetnie zasponsoruje duza czesc kosztow zwiazanych z ewentualnymi krokami prawnymi podjetymi przez pania..Bedziemy sledzic rozwoj tego skandalu.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

17-06-2013 [23:37] - Teresa Bochwic | Link:

Poprzedni wpis pod Pana komentarzem chyba się nie zachował. Bardzo dziękuję za propozycję. Podatki wszystkie placę do obłędu dokładnie. Tu chodzi o zręczną manipulację za pomoca insynuacji, ustrzelenie paru zajecy naraz. prosze zajrzeć, co się wyprawia na portalu SDP - Oddzial Warszawa.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika PS

14-06-2013 [13:38] - PS | Link:

GW za dużo sobie pozwala, może się nauczą rzetelności i będą uważać na przyszłość

Obrazek użytkownika To ya

14-06-2013 [16:21] - To ya | Link:

Tacy dziennikarze są w GW do których bardziej pasuje określenie 'nocnikarze', to są spolegliwi, dyspozycyjni cyngle bez odrobiny uczciwości i rzetelności jakiej wymaga się od tej profesji.

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-06-2013 [16:59] - Janko Walski | Link:

Jakiś spec włączył program, pt. "sprzedawczyki". Bo regeneratów zdrajców i faszystów z PiS nie można popierać za darmo, prawda? Na pewno CIA też płaci. Jeśli ktoś nie bierze to musi chory psychicznie, co też od 7 lat uruchomiono.

To oczywiście już było. Właśnie takimi metodami w ciągu 5-u lat po1945 roku zdyskredytowano aż 1.5 mln najlepszych naszych Rodaków zaangażowanych w Państwo Podziemne w czasie wojny.

Zwróćmy uwagę jak Michnikowi i podobnym "bojownikom o wolność i demokrację" odbija się stalinowską czkawką.

Bolszewickie ścierwa całe pokolenia patriotycznych rodzin programowo i systematycznie niszczyli.  Może to nie jest głupi pomysł. Może trzeba z nimi zrobić to co oni zrobili z najlepszymi naszymi Rodakami i ich Rodzinami. Miałeś dziadka ubeka, mordercę w todze, sekretarza powiatowego? No to konfiskujemy mienie odziedziczone po dziadku i zabraniamy pełnienia funkcji publicznych dożywotnio. Szeregowym członkom można darować, gdyż w tym przypadku karierowiczostwa nie da się odróżnić od głupoty (czyli złapania się na ideologię). 

Obrazek użytkownika emilian58

16-06-2013 [02:18] - emilian58 | Link:

Te scierwa nalezy ukarac glosno i z rozmachem!A ci "szeregowi ideowi" to raczej w ogromnej mniejszosci byli!Zawsze liczyli na jakies korzysci a to wieksze mieszkanie albo w ogole mieszkanie lub "lepsza robota" itd itp.Mysli pan ze to bylo z "glupoty"? Nie, to bylo cwaniactwo!Firmowanie bandyckiej organizacji z niskich pobodek tez powinno byc karalne!Gdyby tych wyrachowanych cwaniaczkow nie bylo az tylu to moze te scierwa szlag by trafil wczesniej i bez zadnego mebla!A wtedy nie miala by pani Teresa tych wrednosci fundowanych przez Nadredaktora Flejtucha!Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Janko Walski

16-06-2013 [12:11] - Janko Walski | Link:

Tak, nie było wyjątku jeśli chodzi o tych co wstępowali do PZPR i ZMP po 1970 roku. Czyli pokolenie od Sierakowskiej poprzez  Kwaśniewskiego, Siwca, Millera, Cimoszewicza po Kalisza.   Cynizm i bezwzględny koniunkturalizm. Te kreatury nie mogły mieć innych motywów po tym co wydarzyło się na wybrzeżu we 1970-tym roku. 

Do roku 1970, a właściwie 1963 w grę wchodziły oprócz koniunkturalizmu i szmacenia się dla korzyści, inne motywacje.  Otumanienie części niedorżniętych przez okupantów elit (Mrożek, Miłosz, Broniewski, Mazowiecki, Ważyk, Woroszylski, itd), awans marginesu społecznego, ludzi zdegenerowanych wojną, zastraszenie i dezorientacja (Bierut w procesjach, postęp, nauka, dobro ludzkości, pokój, naprawienie niesprawiedliwości, równość ludzi i narodów, zakażenie komunistyczną ideologią, wyrzeczenia i ofiary w imię świetlanej przyszłości)

Stan wojenny był cezurą ostateczną. Nawet dziesięciolatkowie zobaczyli, że komunistyczna władza jest niczym więcej niż tylko  nadzorcą kraju - obozu pracy.  Ludzie, którzy po wprowadzeniu staniu wojennego pozostali w PZPR, ZMP, ZSL, SD powinni z mocy prawa utracić majątki i przywileje, prawa wyborcze oraz możliwość pełnienia jakiejkolwiek funkcji publicznej. Podobnie jak milicja, SB, ORMO, WSW, oficerowie WP od majora wzwyż.

Obrazek użytkownika dogard

14-06-2013 [19:31] - dogard | Link:

rodzinka udecka; a z niego to normalny palant od geremka i mazowieckiego--cale to 'opozycyjne' komusze towarzycho...

Obrazek użytkownika bravor

14-06-2013 [22:31] - bravor | Link:

Im się pali grunt pod nogami, można się spodziewać kolejnych oszczerstw, nagonki na kolejne osoby. Ja sobie nawet nie umiem wyobrazić jaką skalę przyjmie fala oszczerstw przed wyborami, za 2 lata, bo żadnych wcześniejszych wyborów nie będzie.

Ja tylko mogę mieć nadzieję, że po zwycięskich wyborach wszystkie ukryte dotacje dla polskojęzycznych mediów znikną, a koncerny zachodnie zamieszczające w nich reklamy zostaną obłożone wysokimi podatkami, tak jak to zrobił na Węgrzech prezydent Orban.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika kris przybysz

14-06-2013 [22:57] - kris przybysz | Link:

Przecież ta gadzinówka tylko kłamie, bo przecież taka jej natura. Antypolska, gebelsowsko-stalinowska, jak przystało na wydalony produkt kloaki szechteropodobnych paserów, szmalcowników i kłamców.